Holender podróżujący konno z Amsterdamu do Petersburga - pomóżmy :)

Moja "teściowa" gości właśnie w swoim gospodarstwie agroturystycznym w Mielnie holendra, który podróżuje konno z Amsterdamu do Petersburga.
Poleciłam mu już kilka stajni na nocleg, ale może jeszcze ktoś z was byłby chętny pomóc i polecić stajnie, lub ugościć go we własnej na trasie którą zmierza?
Czyli mniej więcej Koszalin - Słupsk - Kościerzyna - Gdańsk - Elbląg - Olsztyn - Suwałki. Oczywiście omijając duże miejscowości.
Pokażmy polską gościnność 🙂  🏇

Jego strona: http://tepaardnaarsintpetersburg.nl/

Widziałam, że już umieścił link do tego wątku na swojej stronie 🙂
Jeśli ktoś chętny pomóc, to piszcie do niego (po angielsku lub niemiecku) na jego stronie w komentarzach lub na e-mail: majacobs@xs4all.nl
Ma net w komórce, ale słabo działający, więc w przypadku polecania jakiegoś miejsca dobrze by było mu podać dokładne współrzędne geograficzne na które ma się kierować gps-em.
A przystojny  😀? Jaką ma trasę przez Polskę?To może go wezmę ...- poważnie pytam  😀.

  edit.
  Co się nikt nie odzywa ? A gdzie ta nasza polska gościnność  😁? Nikt nie chce Holendra  😁? No dziewczyny -tego się po was nie spodziewałam  😵
Może po prostu mało kto ma własną stajnię i nie może podjąć takiej decyzji. No, ale myślę, że prędzej czy później ktoś się znajdzie😉

Ja mogę dowiadywać się o okolice Gdańska, jesli Holender jest zainteresowany😉 I on potrzebuje boks dla konia i nocleg dla siebie?
Gdzie w ogóle mozna znaleźc zdjęcia z podróży? 😉 Ciekawa jestem jak ta Lista wygląda :>
Nie wiem czy jest przystojny, rozmawiałam z nim tylko przez telefon i maila 😉
Wiem że ma siwą kobyłkę w butach zamiast podków i że koń jest zadbany.
Napiszę mu na tym jego blogu, że żądamy zdjęć  😁

figaro: Mazury są jak najbardziej na jego trasie i byłoby bardzo miło jakbyś mu doradziła gdzie są przyjazne miejsca na nocleg.
Alice: Co do okolic Gdańska, to w sumie ja sama mogłabym mu polecić nasze Łężyce, ale jego trasa będzie przebiegać raczej pod trójmiastem, więc jeśli ktoś może polecić stajnie na wysokości Kościerzyna-Kartuzy-Pruszcz Gdański-Tczew-w kierunku Elbląga, to by było super.
Kiedy na tym blogu jest mnóstwo zdjęć 🙂
Tylko duże, dość długo się ładują.

Tu Holender (to ten z długimi włosami, nie siwy)  😀iabeł:
WOW !! MÓJ TYP !!  😍 I do tego niezły odlotowiec i luzak ( w pozytywnym znaczeniu) , skoro ruszył w taką trasę. Do tego sam i bez konkretniejszych planów.  😉
Szkoda, że nie mam stajni i nie po drodze mu moja puszcza kurpiowska.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 maja 2010 13:22
oj chyba to jednak ten z siwymi włosami

http://qik.com/tepaard
no wlasnie domnie tez nie po drodze... 😉
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
14 maja 2010 13:46
Jak cos chetnie pomoge tlumaczac na jezyk Holenderski.  😀
Pomóżcie znaleźć adres stajni w miejscowości Kłos (tuż przed Sianowem) zachodniopomorskie.
Właśnie się na nią kieruje (miejscowość Kłos) ale potrzebny jest dokładniejszy adres stajni.
Ktoś zna lub umie znaleźć?
Na razie udało mi się znaleźć, że to "Hippika" Ośrodek Jeździecki, Kłos, Małgorzata Czabańska Ewa Piechocka, ale żadnego adresu czy kontaktu do nich.

Edit:

Już tam dotarł mimo kłopotów po drodze z zapadaniem się konia na podmokłej łące 😉

Dalej będzie się kierował na Bytów (tam już mu załatwiłam kilkudniowy odpoczynek w mojej zaprzyjaźnionej leśniczówce Zdroje, u moich przyjaciół, którzy mają ogromne doświadczenie w podróżach długodystansowych) a następnie chyba będzie kierunek Przywidz (z przyjemnością ugoszczą go w Zielonej Bramie), a dalej w kierunku na Pruszcz Gdański i Elbląg.
Pilnie poszukiwane przyjazne stajnie na tej trasie ❗  🏇
Z góry dziękuję w jego imieniu 🙂
Może jeszcze wspomnę, że nie chodzi o to, żeby go przyjąć za darmo, on oczywiście zapłaci za nocleg swój i konia, ale byłoby super jeśli by to była przystępna cena i osoby które mówią po angielsku lub niemiecku i orientują się w swoich okolicach, żeby mu doradzić którędy jechać.
Aktualnie jest u nas w Kłosie 🙂

oboje mają się bardzo dobrze : D
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 maja 2010 20:30
Julie, a kiedy mniej więcej będzie w Przywidzu?
Ponia   Szefowa forever.
14 maja 2010 20:45
Szkoda,że moja stajnia mu nie po drodze do mnie,  bo z chęcią bym go ugościła 😉

Julie jak coś to możesz polecić mu moją stajnię, jak będziesz z nim rozmawiać.
Najpierw prosiąłm koleżankę coby mi przetłumaczyła , jaką on trasą jedzie, a potem sie sama zorientowałam , że na pewno nie rpzez Kielce- niech żyje refleks.
Aktualnie jest u nas w Kłosie 🙂

oboje mają się bardzo dobrze : D


No to fantastycznie! 😀
Podałam mu nazwy wiosek, na które powinien się kierować w drodze od was na leśniczówkę Zdroje (to są okolice Nakli za Bytowem). Tyle że to jest jeszcze jakieś 120-130 km. Brakuje noclegów po drodze na trasie:
Sierakowo Sławieńskie, Borkowo, Osowo, Żelice, Trzebielono, Dąbrówka, Udorpie, Półczno.

Bardzo dziękuję wszystkim za wiadomości PW  :kwiatek:

Ktosiu: Za jakieś niecałe dwa tygodnie. Dzwoniłam do właściciela Zielonej Bramy i oczywiście z chęcią go przyjmie, wręcz się tym tematem zafascynował. 🙂

Edit:

Michel mi zadał takie pytanie przez telefon: Ile to jest polska, przystępna cena?
Taka, żeby nikt go "w konia nie robił"?
Ja mu odpowiedziałam, że to zależy od wielu czynników.
Jak myślicie- jaka jest przystępna cena za nocleg konia? Za dobę/boks/padok?
10-20 zł?
Za dobę/nocleg człowieka, żeby mógł się umyć i przespać?  Nie chodzi o super warunki, ale o przyjazną atmosferę i żeby mógł naładować baterie  telefonu i gps-a. 10-50 zł?
za konia przstępna to do 30 zł doba, ale myślę, że na jakimś agro to spokojnie 20 zł może proponować

a człowieka- jeśli mają usługi i cenniki no to cóż, zostaje negocjować, a jeśli w jakimś gospodarstwie to myślę, ze jeśli go ktos będzie chciał przenocować to i tak nie będzie chciał za to kasy.
dempsey   fiat voluntas Tua
15 maja 2010 00:47
chętnie bym mu poleciła i pomogła załatwić nocleg w stajni przyzamkowej na zamku w Gniewie -  fajni ludzie, stajnia w przyzwoitym standardzie no i niecodziennie nocuje się w XIVwiecznym zamku krzyżackim.
ale chyba mu nie pasuje trasa
myślisz Julie że warto mu głowę zawracać propozycją? to sporo bardziej na południe..
marysia550, 30zl za dobe za konia, to jest 900zl za boks miesiecznie. troche duzo? moim zdaniem za jednorazowy nocleg konia to ok 10-20zl a czlowienia 25zl w agroturystyce (wiadomo, ze moze byc wiecej w zaleznosci od standardu)
katija- no to maksymalna kwota piszę, tyle za jednodniowe udostępnienie  boksu biorą. Zazwyczaj jest on przygotowywany dla tego konia, więc należy policzyć: balik słomy, 1-2 baliki siana, owies+dodatki, obsługa (ten boks należy też posprzątać, jak gość odjedzie)
chętnie bym mu poleciła i pomogła załatwić nocleg w stajni przyzamkowej na zamku w Gniewie -  fajni ludzie, stajnia w przyzwoitym standardzie no i niecodziennie nocuje się w XIVwiecznym zamku krzyżackim.
ale chyba mu nie pasuje trasa
myślisz Julie że warto mu głowę zawracać propozycją? to sporo bardziej na południe..


Oczywiście przedstawię mu tą propozycję. Może dla takiego noclegu warto ciut zboczyć w dół.
Dzięki  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 maja 2010 11:43
Julie, tak myślałam,że pan Piotr będzie zafascynowany 🙂 mam nadzieję,że przybysz nie trafi do nas w weekend,jak jesteśmy na zawodach 🙁
Michel dotarł do miejscowości Mokre za Sianowem w kierunku na Bytów.
Dzwonił do mnie i poprosił o zapytanie po polsku gospodarza, u którego na łące pasą się piękne, zadbane zimniaczki, czy może go przenocować.
Gospodarz się oczywiście zgodził, a potem jeszcze okazało się, że moje tłumaczenie nie jest potrzebne, bo Michel też mówi trochę po rusku, więc się jakoś dogadują.

Dzięki wszystkim za wiadomości propozycje w PW  :kwiatek:
A jak dotrze do Olsztyna to jak dalej będzie przebiegać jego trasa .Pytam bo może coś bym mu załatwiła jak by jechał na Giżycko.
Jak by potrzebował coś w okolicy Ostródy  to dajcie znać .
Ostróda trochę za nisko, a Giżycko jak najbardziej 🙂

On się generalnie kieruje na Suwałki, więc trasa będzie wygląda mniej więcej tak:

Bytów, Kościerzyna, Starogard Gdański, może zboczy ciut w dół na Gniew, bo to bardzo atrakcyjna propozycja, a potem nad Olsztynem, czyli Dzierzgoń, Morąg, Dobre Miasto, Jeziorany, Kętrzyn, Giżycko, Olecko, Suwałki...
Fajowa ta wyprawa i strasznie fajnie, że revolta pomaga 🙂 Jakby Pan ruszył na stolicę, to zapraszam 😉
Ostróda trochę za nisko, a Giżycko jak najbardziej 🙂

On się generalnie kieruje na Suwałki, więc trasa będzie wygląda mniej więcej tak:

Bytów, Kościerzyna, Starogard Gdański, może zboczy ciut w dół na Gniew, bo to bardzo atrakcyjna propozycja, a potem nad Olsztynem, czyli Dzierzgoń, Morąg, Dobre Miasto, Jeziorany, Kętrzyn, Giżycko, Olecko, Suwałki...

Jeśli chodzi o Kętrzyn to myślę że najlepsze będzie Stado Ogierów w Kętrzynie dla konia a dla jeźdzca znajdzie się jakiś hotel na przykład Koch.
Jak dotrze do Giżycka to polecam Country Hotel w Wilkasach jest tam stajnia którą zresztą prowadzi moja znajoma.Nieraz już przyjmowała takich wędrowców.
Jeśli wypadnie mu nocleg między Kętrzynem a Gizyckiem to w Sterławkach Wielkich mam znajomego który ma agroturystykę . Mogę z nim pogadać czy przyjmie takiego przybysza.

Ja co prawda też mieszkam w Sterławkach Wielkich ale nie bardzo mam gdzie przyjąć takiego gościa ,ale obiecuje że dołożę wszelkich starań by coś zorganizować.
A czy mniej wiecej wiadomo kiedy będzie w Ketrzynie?
kaloe: Uuuu... jeszcze długo, podejrzewam, że za ponad miesiąc.
On robi 30 góra 40 km dziennie i co jakiś czas dłuższy postój.
Dzięki za info, odezwę się za jakiś czas  :kwiatek:
CZEŚĆ DZIEWCZYNY! ZNAM STAJNIE W OLECKU I NA TRASIE DO SUWAŁK JAK TRZEBA MOGĘ DAC NAMIARY. JESTEM TEŻ Z ELBLAGA ALE TUTAJ TO SAMA NIE WIEM GDZIE BY MÓGŁ  PRZENOCOWAĆ...    🤔
Olecko jak najbardziej po drodze, pewnie się przyda, dzięki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się