Czy aurelia powinna zrezygnować z funkcji moderatorki?

opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 lutego 2009 15:25
Elu my nie jesteśmy all time i everywhere  Jak Cie ktos obraza, to zapraszam, mozesz to zgłosić. Rozważymy.

Dobrze. Więc poproszę o oficjalną i zgodną z regulaminem rekację na wypowiedź obraźliwą dla mnie Strzygi  z poprzedniej strony (która niby wam się nie wydaje obraźliwa ale dla mnie jest obraźliwa).



Strzyga została przez mnie oficjalnie upomniana przez PW. Jeśli się to powtórzy, to zgodnie z regulaminem dostanie ostrzezenie.

O to Ci chodziło? Chcesz poznać dokładną ścieżkę nakładania ostrzezeń? Nie sprowokujesz mnie, sama pisałam ten regulamin, sama tworzyłam taryfikator, więc znam go na pamięć.

A tak po prawdzie to nie zauwazyłam, aby Cię obraziła, więc tak na prawdę najpierw sprawdziłabym, czy zostałas obrażona, potem wysłała PW z upomnieniem. Tak wyglada procedura.

Proponuję juz zakonczyć ten temat.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2009 15:28
O to Ci chodziło? Chcesz poznać dokładną ścieżkę nakładania ostrzezeń?
a co z tymi ostrzeżeniami za oftopowanie?  🤣
mnie sie wydaje, ze "poprawa" była krótka i szybko nastapił powrót do offowych praktyk 😉
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 lutego 2009 15:29
ten watek to jeden wielki off top ale skoro jest potrzeba wygadania sie to prosze.
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 lutego 2009 15:34
A tak po prawdzie to nie zauwazyłam, aby Cię obraziła

no przecież cały czas o tym jest mowa - że to co dla ciebie jest obrażliwe dla innych może nie wydawać się takim I na odwrót.

Wniosek jest taki że ocena czyjejś wypowiedzi pod wzgl. obraźliwości będzie zawsze bardzo subiektywnea jeśli za wyznacznik obraźliwości przyjmiemy inne kryteria aniżeli uzywanie wyzwisk i słów powszechnie uznawanych za obraźliwe (choć "stara furiatka" w zasadzie podpada pod to kryterium)


A chyba nie powinno tak jednak być - bo inaczej  nigdy do końca człowiek nie będzie pewny czy pisząc normalnie bez używania wyzwisk i przekleństw wypowiedź jednak zostanie uznana za obraźliwą.
wątek zamknięty
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 lutego 2009 15:43
Elu kiedy Strzyga Cię obraziła?

Elu,  nie załamuj mnie. Jakby Cię nazwała "starą furiatką, która najwidoczniej przechodzi właśnie okres menopauzy i nie jest w stanie dostrzec jedynej i słusznej prawdy, na dodatek też Twoja kultura osobista nie istnieje i najlepszej by było, żebyś poszła i się zabiła", to nie uznałabyś tego za obraźliwe? fakt, żadne z tych słów osobno nie są uznane jednoznacznie za obraźliwe, ale razem...
chodzi o tą wypowiedź?
wątek zamknięty
A chyba nie powinno tak jednak być - bo inaczej  nigdy do końca człowiek nie będzie pewny czy pisząc normalnie bez używania wyzwisk i przekleństw wypowiedź jednak zostanie uznana za obraźliwą.
To chyba nie tak Elu bo można napisać np. : "jesteś inteligentny jak osioł" i wszyscy wiedzą że nie jest to komplement. Nie jest to również argument i dlatego nie powinien paść. A zdarza się to nawet dorosłym osobom
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 lutego 2009 16:03
To chyba nie tak Elu bo można napisać np. : "jesteś inteligentny jak osioł" i wszyscy wiedzą że nie jest to komplement. Nie jest to również argument i dlatego nie powinien paść. A zdarza się to nawet dorosłym osobom

ty o tym wiesz ale pan XYZ może nie wiedzieć i uzna to za obraźliwe

o tym cały czas jest własnie mowa. Że za chwilę wszyscy będą mieć podstawy do czucia się obrażonymi i do wymagania od Modów odpowiednij reakcji. 
wątek zamknięty

Wniosek jest taki że ocena czyjejś wypowiedzi pod wzgl. obraźliwości będzie zawsze bardzo subiektywnea jeśli za wyznacznik obraźliwości przyjmiemy inne kryteria aniżeli uzywanie wyzwisk i słów powszechnie uznawanych za obraźliwe (choć "stara furiatka" w zasadzie podpada pod to kryterium)


Elu, powinnaś najlepiej wiedzieć jak to jest szkalować kogoś, obrażać i pomawiać polegając wyłącznie na swoim prywatnym, emocjonalnym, laickim i subiektywnym odczuciu. I to nie w wirtualnej rzeczywistości ale biało na czarnym w ogólnopolskim miesięczniku.

Chcesz rzucać kamieniami? Zacznij od siebie.
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
10 lutego 2009 16:28
ja się przyznam głosowałam na TAK ...

choć akurat Aurelia mi za skórę nie zaszła , i mam nadzieje że nie będę pod lupą za to ...
cała sprawa nie powinna się zdarzyć ...
Aurelia , za ostro potraktowała Pokemona(dlaczego od razu uciszenie?) , w dodatku nie zareagowała na innych uczestników dyskusji , i tak się wczoraj głośno zastanawiałam , co zrobi , czy zostawi uciszenie , czy zdejmie czym wdg mnie przyzna się do błędu , bo właśnie to zdjęcie uciszenia , za takie przyznanie się uważam ...
do tego dołożyły się obserwacje , że karanie w wykonaniu Aurelii , bardziej boli (może dlatego , że chce się wykazać , dużo nas czyta , i chce interweniować?)
to moja opinia , dotycząca tematu , ankiety i zakładającej ...
wątek zamknięty
m.indira, smutno mi, że przyznajesz się, że brałaś udział w ankiecie zupełnie nie rozumiejąc całej sprawy. Może poczytaj dlaczego Pokemon dostała wyciszenie i dopiero wtedy weź udział w ankiecie.

Ja już przyznałam się do błędu, wysłałam Polemon priva z wyjaśnieniami i czekam na jej odpowiedź. Jedynym moim błędem było, że napisałam w powodzie nadania ostrzeżenia, że jest ono również za niekulturalne offtopy, co było niezgodne z prawdą. Wyciszenie było tylko i wyłącznie za nadmierną edycję swojego postu.

Gdyby było za braki w kulturze, powinny zwykłe ostrzegi dostać wszystkie 3 dziewczyny.
wątek zamknięty
Mnie się wydaje, że tak Moderator jak i Policjant nie są po to aby ich kochać, a po to aby robili swoje.
Najprostsze by było, gdyby była jakaś instancja ostateczna, która by tego typu spory autorytatywnie kończyła, bez możliwości odwołań.
Pozdrawiam.
P.S.
Takie spory są dobre, bo świadczą o tym, że to forum jest ŻYWE!!
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
10 lutego 2009 16:49
Aurelio , wzięłam , bo znałam , i to też od kuchni , to moja opinia , poparta i przeczytanym tematem , i tym , i innymi , i świadomością tego co napisałam ...
co prawda jesteśmy tylko ludźmi , i ponosimy konsekwencje swoich czynów ...
jeśli mnie oczy nie mylą , z 35 osób do tego że głosowało sie na tak przyznałam się tylko ja i chyba Busch ...
reszta wolała zagłosować i sie nie przyznać
brak mi opcji nie mam zdania ... bo pewnie to bym kliknęła , choć to co napisałam , zostawiłabym ...

wątek zamknięty
Uznajmy, że znałaś wybiórczo, skoro nie wiedziałaś za co Pokemon została wyciszona na miesiąc. Uznajmy też, że Twoje znanie sprawy od kuchni jest również nieobiektywne, bo znacie się z Pokemon osobiście i jej wersję poznałaś, a mojej nie.

Strasznie pogmatwane jest to, co piszesz. Ja szanuję Twój głos i cieszę się, że miałaś odwagę powiedzieć jak głosowałaś. Ale pisać, że nie masz zdania tak naprawdę, ale jednak kliknęłaś TAK... wydaje mi się ciut niepoważne.
wątek zamknięty
Nie było mnie chwilę-Korsarz jest w kozie? Serio?  😕
Na jak długo?
Co z kompromisem?
No,widzę już  😂
Idę,zrobię sobie herbatkę z miodem i cytrynką.
I Wam polecam.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 lutego 2009 17:33
Jest na uciszonym. I w związku z tym obraza mnie (lub inaczej - ubliża mi) na PW 🙂 Rozkoszny wieczór 😉
wątek zamknięty
dempsey   fiat voluntas Tua
10 lutego 2009 17:44
Eh odkad pamietam miał taki styl wypowiedzi. .. jesli się z kims zgadzał to pisał b. miło i normalnie. cos mu się włącza jak napotyka opór. zaczyna od niewybrednych aluzji o "niedorosnięciu do tematu" czy "nieogarnianiu sensu" a jeśli rozmówca odpowiada w podobnym stylu  to konczy sie to zawsze tak samo. az nudno.
a oburzyl sie bo został potraktowany od razu dosyc ostro.

moze ta cala awantura bedzie miała taki plus że ludzie się zawahają zanim napiszą coś "nieobrażliwego inaczej" 😉

co do odwagi cywilnej to ja akurat zagłosowałam na nie
wątek zamknięty
wlasnie o tym pislama co teraz dempsey podkreslila
ja tez sie przyznaje- zaglosowalam na nie
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 lutego 2009 17:51
dempsej ale nazwanie kogoś bardzo słabą osobą, podatną na wpływy oraz że jest mięczakiem i cieniasem chyba wybiega ponad to, co napisałas? 🙂

Poproszę ostrzeżenie, bo złamałam tajemnicę korespondencji. Ale nie pozwolę, żby ktoś był miły na forum, a na PW mi wrzucał, szczególnie, jako odpowiedź na karę. Sorry.
wątek zamknięty
biedny Korsarz 😕
ale za to jak się teraz fajnie wyróżnia 😎
wracaj do nas szybko, bo się nagle jeno Tomek_J  i ja ostalim z prawdziwych twardzieli 🥂
wątek zamknięty
To ja proponuję może ankietkę, czy korsarz IN czy OUT

wawrek, ja wiem, że Ty marzysz o wyróżnieniu, chcesz? możemy Ci nadać testowo jakieś  😂
wątek zamknięty
poproszę, a można kolor sobie wybrać? jeśli nie to liczę na Twój dobry jak mniemam gust.

Korsarz - to będzie wyraz solidarności z Tobą 🏇
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 lutego 2009 17:58
jesli chcesz się solidaryzowac z korsarzem, to polecam czerwony  😅
wątek zamknięty
dawaj!!!  😍 😍 😍 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘 💘
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 lutego 2009 18:08
Dobra a tak serio - czy możemy uznac, że sprawa jest zakonczona, wyjasniona?
Możemy ten wątek zamknąć?
Bpo to już się kompletny bałagan zrobił 😉

Wawrek -  :kwiatek:
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
10 lutego 2009 18:18
"Kończ Waść, wstydu oszczędź"
Chyba na prawdę starczy już tego, bo kolejne osoby coraz bardziej się kompromitują...

edit: Tak na marginesie wybrałam opcję NIE, absolutnie nic nie mam do aurelii i jej sposobu moderowania, być może dlatego, że mnie on "nie dotyka". korzystam z forum od dłuższego czasu i jeszcze się modom nie naraziłam, więc chyba można... 😉
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
10 lutego 2009 18:21
Aurelio , za usunięcie wpisu , edytowała i usunęła , doskonale wiem dlaczego , choć czytając teraz ten temat , można by się było pogubić , dlatego jestem też za ograniczeniem czasowym dla edycji , lub zupełnym jego brakiem , w sumie gdyby tak było od początku wiele osób by uniknęło uciszenia w tym i Pokemon ...
nic też nie zmieni faktu , że inni uczestnicy tego całego wydarzenia , którzy walnie się przyczynili do takiej a nie innej postawy Pokemona , nie zostali przez Ciebie ukarani nawet marnym ostrzeżeniem ...
to że znam Pokemona osobiście nie zmieni faktu zaistniałej sytuacji , i w sumie gdyby nie te dwa przypadki , Pokemona i Korsarza , nie mielibyśmy Taryfikatora i nowego regulaminu i w ogóle tej całej awantury ...
mówisz że Ci smutno , że tak głosowałam b o nie znam tej całej sprawy , czy to samo powiesz  tym 38 osobom , którzy z innego zapewne powodu niż ja lub tego samego zagłosowali podobnie , a może to był dla nich sposób na poznanie wyników , lub Ciebie po prostu nie lubią , a może zwyczajnie na to wdg ich zdania , zasłużyłaś...

całkowicie poważne jest to co napisałam , tak , kliknęłabym nie mam zdania , gdyby taka opcja była , ale nie cofnęłabym mojego "ale" w stosunku do Twojego postępowania w sytuacji dot Pokemona , a jako moderator wiesz że ponosisz odpowiedzialność większą , niż zwykły użytkownik tego forum za swoje słowa i czyny , w dodatku jesteś bardziej narażona na ataki , awersje lub bezgraniczne oddanie ...

p.s.kliknięcie na jak jakąkolwiek odpowiedź daje użytkownikowi szanse na sprawdzenie wyników...
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
10 lutego 2009 18:28
p.s.kliknięcie na jak jakąkolwiek odpowiedź daje użytkownikowi szanse na sprawdzenie wyników...


i wg tego co przeważa ludzie głosują wg Ciebie?  😲

tak zrozumiałam.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 lutego 2009 18:35
m.indira - pytałam Quante o temat edycji, więc ona uważa, że jest to jednak plus re-volty, bo na volcie edycji nie było. niemniej jednak, jesli powstanie ankieta na ten temat, to ona się przychyli do zdania większości.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 lutego 2009 18:38
Bez przesady. To, ze niektórzy nie dorośli do posługiwania się, nie znaczy, że ma zniknąć. To tak samo jakby zabronić ludziom posiadania samochodów, bo niektórzy jeżdżą za szybko/wyprzedzają na podwójnej ciągłej/albo wsiadają pod wpływem alkoholu. Lekka bzdura moim zdaniem.
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
10 lutego 2009 18:38
Aurelia , jeszcze jedno , to jest Twoje zdanie
cytat :
Uznajmy, że znałaś wybiórczo, skoro nie wiedziałaś za co Pokemon została wyciszona na miesiąc

i cytat z Regulaminu :

15. Nieprzestrzeganie regulaminu może spowodować konsekwencje w postaci:
- upomnienia (upomnienie na forum lub poprzez PW)
- nałożenia sankcji w postaci ostrzeżenia na 7 dni,
- nałożenia sankcji w postaci ostrzeżenia - wypowiedzi moderowanej na 7 dni (każda wypowiedź, którą użytkownik będzie chciał umieścić na forum, zanim się pojawi, będzie musiała zostać zakceptowana przez moderatora)
- nałożenia sankcji w postaci ostrzeżenia - uciszenia na 14 dni
- zamknięcia tematu
- usunięcia postu lub tematu
- przyznania bana (czyli ograniczenia dostępu do forum)
przez administratorów lub moderatorów forum.
...
UCISZENIE - możliwość czytania forum i wysyłania PW, ale bez możliwości zamieszczania postów:
na DWA TYGODNIE
-gdy użytkownik edytuje w całości swojego posta, lub w znacznej części zmiana jego treść, tak, że zaburza to płynność wątku (punkt 5 regulaminu)

moje pytanie dotyczy tego miesiąca , i jakoś nie mogę się go w regulaminie doczytać za co więc cały miesiąc ?

dopisałam;
Gillian , to Twoje słowa , nie mniej , obojętnie jakby nie glosować , jest to jednak sposób na sprawdzenie wyników , dotyczy to zarówno na tak jak i na nie , innej opcji nie ma , ręczę Ci , że gdyby taka była , liczba głosujących była by zdecydowanie większa...
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.