moderacja

Cóż, byłam jedną z osób, które apelowały o to, żeby dać aurelii szansę, które wierzyły, że to był taki jednorazowy wybryk.

Ale po ataku na moją osobę z tekstem "Jezusicku" z przykrością zmieniam zdanie, nie mam zamiaru dalej popierać takiego moderatora. I po tym, co tu już po raz kolejny widzę - moderator powinien umieć panować nad sobą. Ten niestety nie umie.


[quote="aurelia"]Miej jeszcze pretensję do Busch, że kermit bzyka miśka na jej avatarze[/quote]
Nie jesteś na czasie, teraz jakiś potwór macha tam łbem  😉
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
07 grudnia 2008 14:35
caroline żebyś się nie zdziwiła, że odejdziemy szybciej, niż Wam sie zdaje. I garanty nie potrzebne. Fajerwerki toż, bo będzie to ciche i szybkie.

pozdrawiam
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
07 grudnia 2008 15:03
A to, że Wy - dosłownie garsteczka najgłośniej krzyczących ma ochotę zaprowadzić swój własny porządek to tylko i wyłącznie Wasza sprawa.


ah i te wszystkie teksty, że jesteście tu dla nas, że moderator ma służyć użytkownikom a nie odwrotnie.


Ale po prostu zrobimy tak, Wy będziecie mieć postulaty, a my je będziemy olewać i robić swoje. Po tygodniu Wam się znudzi.


TAK BŁAGAM ! Rób swoje ale bez pyskówek, bez chamstwa , bez kretyńskich odzywek, bez ciągłej irytacji. Nie robisz nam łaski,że jesteś modem i na pewno nie jesteś niezastąpiona.
wątek zamknięty
opolanka chyle czola za trzezwosc oceny sytuacji :kwiatek:

przeraza mnie ilosc jadu jaka splywa z wypowiedzi co niektorych-ludki-wezcie na wstrzymanie, a jak nadmiar agresji i nosi to moge polecic fajne tabletki i db tania silownie w Wawie.Ta volta miala zmieniac standardy konskiego forum...a plucie na siebie powoduje, ze schodzicie na poziom qnwortala cz forum karego..
aurelia-dobra rada-trzeba byc ponad i robic swoje, jak najmniej dyskutowac i nie dac sie prowokowac-szczegolnie niektorym -oni tylko czekaja na potkniecie mimo ze sami do krok daja na twarza inni tego nie widza

myslalam, ze nowa volta bedzie inna, ze wroci do tego co bylo kilka lat wstecz...niestety...przykro sie czyta wszechwiedzacych, pseudo hobbystow,pseudoznawcow o agresywnosci prawie jak u psa szkolonego do walk...przeciez potraficie pisac w normalnym tonie, z kultura i na poziomie...

Ludki-modzi i uzytkownicy-wyluzujcie,wezcie gleboki oddech i pomyslcie , ze jest milion wazniejszych, fajniejszych rzeczy niz ta cala volta-ze niestety spora czesc tego co tu prezentujemy nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia- a ta przeciez jest najwazniejsza i ta warto zmieniac jesli ma zabarwienie negatywne
wątek zamknięty
  Tak swoją drogą to osoba moderatora na volcie nabiera cech bohatera tragicznego... Która to już ekipa? Dobrze liczę, że piąta? Heh, pamiętam jeszcze jak kłóciłem się z BH o osobę moderatora (wtedy jeszcze sprzątała nam sama Deidre). Każda kolejna ekpia odchodzi z większym lub mniejszym hukiem, dorabia się osób rzekomo "sekowanych", które rezygnują z forum (przynajmniej na czas jakiś  😉 ) bo "to nie to samo"\"inaczej być miało"\"w oczy im Prawda zajrzała"\"moderator nie pozwala przemawiać Prawdzie" itp. Nie, nie pije do aktualnej sytuacji - zachęcam po prostu do nabrania odrobiny dystansu do tego wszystkiego i spojrzenia wstecz. Historia kołem się toczy - "zmiana standardów" zaowocowała zwyczajową rozróbą na bardziej funkcjonalnym forum  🙂
  Nie, jest pewne novum - teraz mamy dwie "Volty", tak więc rozłam na pewno się dokona. Czekam na wojenki z tego powodu - wszak mamy już takich, którzy nagle "nie potrafią się zaklimatyzować", są brutalnie tłamszeni przez Moderaturę, dlatego zmieniają "piaskownicę" (vide koleżanka R.) itd. Emocje rosną... tymczasem to kolejna odsłona kolejnej wojenki w niemal niezmienionej grupie osób. "Niemal", bo jednak jakiś dopływ świeżej krwi da się zauważyć, podobnie jak czasami zniknie (zazwyczaj z hukiem) jakaś bardziej doświadczona stażem osoba. Ale to nadala ten sam tygielek. Wszystko już przerabialiśmy po wielokroć - moderatorstwo, wielkość avatarów, licznik postów, sprawę zdjęć, pozwolenie na off-topowanie w wątkach, upublicznianie PW na forum, ilość wątków "gdzie wszystko można napisać"... A nadal chce się wam angażować tak silne emocje w to wszystko?  😲
wątek zamknięty
Grzegorz2 nie wszak to tylko forum 😉
swoją drogą to  👍 bo pięknie to wszystko ująłeś
wątek zamknięty
ty, twoje chamstwo i niewyparzona buzia JUZ nam sie znudziliscie.
tylko nie umiesz z tego wyciagnac wnioskow.



wzajemnie,już napisałam wcześniej, zanim zaczniesz wytykać innym - spójrz na siebie i od siebie zacznij - a to samo tyczy się też kilku innych osób pieniących się byle się popienić i jakoś żadna nie wyciąga wniosków, wyciągnij je craoline i daj przykład innym

bo to nie tylko żałosne ale i nudne,od dawna

grzegorz2  nic dodać - nic ująć
wątek zamknięty
k_cian, ale te slowa nie byly do ciebie 🤣


wątek zamknięty
a czy napisałam że były? 😉 chyba coś Ci umknęło po raz koleny 🤣 wybiórcze problemy z czytaniem ze zrozumieniem jak widać

a patrząc na wypowiedzi forumowiczów caroline se swoim zrzędzeniem - i jej podobni - znudzili się większej ilości użytkowników niż aurelia

a skoro taka życiowa rada to może niech da koleżanka c. przykład innym swym zachowaniem
wątek zamknięty
k_cian, ale o co tobie teraz chodzi?

o przykrywanie kupy papierem i udawanie ze nie smierdzi?
wątek zamknięty
kpik   kpik bo kpi?
07 grudnia 2008 21:06
denerwuje mnie tylko Twoja ogólna, ciągła irytacja i ton wypowiedzi

piszę z pozycji obserwatora - bo tak na prawde nie rozumiem całego szumu a męczy mnie on tylko
jak nie być podirytowanym keidy każdy post skierowany do aurelii to atak? i to nie kazdy napisany zwykłym rzeczowym tonem. swiety by się wkurzył wiec i aurelia pisala pod wplywem emocji
wzajemnie się nakręcacie
pamietacie jeszcze dlaczego tak narzekacie? bo teraz spor idzie o ton odpowiedzi na wasze zarzuty, bo z pewnościa nie rozmawiacie juz o konkretnej sprawie.

---> zupełnie poważnie proponuje: może by dać dzień na wstrzymanie, zobaczyć jak dalsza moderacja będzie się toczyła odróżniając przy tym kiedy aurelia pisze z pozycji moda a kiedy użytkownika. nie powtarzać w kółko tego samego - tyczy sie obu stron
wątek zamknięty
kpik, ile jeszcze szans na okielznanie swoich emocji i swojego jezyka dostanie aurelia? powaznie pytam.

bawimy sie w dr jekyll i mr hide?! ja TEGO nie kupuje.
wątek zamknięty
pamietacie jeszcze dlaczego tak narzekacie?
Zaczęło się chyba od tego... że Aurelia straciła cierpliwość 😉
wątek zamknięty
nie, zaczęło się od tego, że przez Wasze zachowanie straciłam bardzo dobrą współpracownicę, która tak między Bogiem a prawdą wykonała tutaj największą robotę. Powinnam się uśmiechnąć i ładnie dygnąć? Podobają Wam się tylko ci moderatorzy, którzy sami mówią, że nie mają czasu i rzadko tu zaglądają  :] / a.
wątek zamknięty
Z tego co tu można wyczytać, podobają się wszyscy oprócz Ciebie...
A sznurki wszyscy żałujemy.
wątek zamknięty
kpik   kpik bo kpi?
07 grudnia 2008 21:37
zen - a dostała już jakąś szanse? moment kiedy wszyscy ochłoną i nie będą wczytywać się w posty szukając wetkniętej szpilki? wchodząc na 'Techniczne' tylko to się rzuca w oczy. i nie mówie tu np o nocy bo to jedynie przerwa na ostygnięcie komputerów :P

"bawimy sie w dr jekyll i mr hide?! ja TEGO nie kupuje."
nie jestem w temacie chyba...
wątek zamknięty
kpik, sama proponujesz zeby rozgraniczyc aurelie moderator i aurelie uzytkownik. dla mnie to jak dr jekyll i mr hide- nie ogladals filmu? jak nie, to niestety nie zalapiesz  😉

tutaj kolorki nic a nic nie pomoga.

wątek zamknięty
Kurcze, czytam sobie ukradkiem, i niewiele z tego rozumiem.
Na boga, ludzie, czy WY nie macie lepszego zajecia? wlasnego zycia, obowiązków,
ze wisicie na tej (re)volcie jak na ostatniej desce ratunku
i bijecie sie o jakies virtualne "rządy" jakby to były zawody o złote kalesony.

Czy to jest wazne kto jest moderatorem?
Forum jest po to, by powymieniac się wiedza, doswiadczeniem czy tez porozmawiac i mniej lub bardziej waznych rzeczach, a nie po to by robic dzikie jazdy bóg wie o co.
Naprawde, cała volta i pochodne jest jakas pod tym wzgledem ułomna.
Jak Walter mawia "get a life"
wątek zamknięty
Aurelio, a mnie się wydawało, że zaczęło się jeszcze na zastępczej.


Mnie osobiście nie obchodzi, kto jest modem na forum. W żadne kliki nie wchodzę i nie odczuwam na własnej skórze wywlekanej zawsze stronniczości modów. Póki mod "z uśmiechem" podchodzi do funkcji to nawet nie zauważam jego obecności i bardzo mi z tym dobrze. I tyle na temat.
wątek zamknięty
Marzena tak, ale nie będzie mi nikt zakłócał wymieniania się wiedzą, poglądami czy doświadczeniem, wyskakując z jakimiś dzikimi pretensjami tylko dlatego, że jest tam, wyżej.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 grudnia 2008 21:49
zen - a dostała już jakąś szanse?
tak, to wlasnie jest jej druga szansa  😁
fajnie ją wykorzystala  👍
no i znowu szybciej niz sie spodziewalam (wbrew pozorom - jednak spodziewalam sie po niej wiecej, rozczarowala mnie tym jak szybko sie podlozyla...)
wątek zamknięty
Marzena z ust mi to wyjęłaś!
Już od jakiegoś czasu czytam te przepychanki i doszłam do tych samych wniosków 😉
wątek zamknięty
kpik   kpik bo kpi?
07 grudnia 2008 21:52
domyslalam sie ze to jakis film- ale nie widzialam go ;] nie pogadamy

czyli oczekujecie jako moderatora kogos kto bedzie jedynie moderatorem, a nie jednocześnie uzytkownikiem? deidre zdaje sie mało się udzialała? stosowała też inny typ moderacji. obecnie chyba ciężko bedzie znaleźc kogoś takiego, zresztą po tych przepychankach na wszystkich frontach w ogóle ciezko bedzie znaleźć chętnego na moderatora

zdawało mi się ze np wypowiedz w ksiedze skarg i wnioskow - ktora chyba jest najswieższą sprawą - byla wypowiedzią aurelii jako użytkowniczki, a ta wypowiedz niczym nie odbiegała od tonu wypowiedzi wielu innych uzytkownikow...
może aurelia-użytkownik siedzi na voltopirach :P?

abre - mam podobne odczucia co do moderacji, czy to tej wcześniej, czy teraz, jestem tu po to zeby czytac forum i wypowiadac sie - wszystko w granicach regulaminu i jakos nie mialam 'starc' z modami ani razu ... dziwne

a pisze tu bo po prostu wydaje mi sie ze tylko krwi sobie napsujecie i bedzicie sie tak dreczyc niewiadomo ile
w dodatku nie tylko w jednym wątku ale w kilku równolegle

kurcze nie zdąze wysłac odpowiedzi a juz mam kolejne do odpisywania :P

caroline - ale ja mowilam o takim zupełnym wyczyszczeniu konta - tj bez uprzedzeń, przeciez aurelia pisze teraz wrecz kiedy wypowiada sie jako uzytkownik
wątek zamknięty
oczekuje, ze moderator nie bedzie mnie obrazal. i tyle.
wątek zamknięty
Ja lubię, gdy mod nie wdaje się w pyskówki z użytkownikami. Zawsze wyznawałam zasadę: chwalić przy wszystkich, ganić na osobności. 🙂
wątek zamknięty
zen, niczym Twojej kupy przykrywać nie zamierzam  😉 sama się nią zajmuj
wątek zamknięty
kpik   kpik bo kpi?
07 grudnia 2008 22:09
zen - nie jestem w stanie sledzic całego sporu, wiec pytam: a od razu to napisałas? czy było coś w stylu  "ktos bronił kogos pisząc cos troche bardziej zgryźliwie"

problemem jest chyba głównie to ze moderatorzy to czesto udzielający się forumowicze - przeciez zarzuty wobec modertorow byly juz za kadencji koniczki i ushi - aktywnych uzytkownikow

moze moderatorzy niech pilnują zakresu swojej funkcji
"Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych."

i tyle
reszta wypowiedzi będzie tylko i wyłącznie ich prywatnymi opiniami, pisanymi nie ze stanowiska  moda.
wątek zamknięty
k_cian, nie przeginaj paly, bo jak ja za bardzo wygniesz to w buzke mozesz oberwac. niechcacy.

kpik, tym bardziej potwierdzilas swoim cytatem fakt, ze aurelia sie nie nadaje na moda.

Prykro mi Zen ale niestety otrzymujez ostrzeżenie. Masz cięty język, ale staraj się go pilnować  /o
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] kultura wypowiedzi
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 grudnia 2008 22:13
kpik, uwazaj co piszesz, bo i na ciebie spadnie gniew aktualnych modkow - ze im sie do pracy wtracasz  😁 wiesz, aktualnie to bezczelnosc i (chyba) zlosliwosc miec jakies sugestie co do ich pracy - one tu nie sa dla nas i nasze uwagi nie sa mile widziane  🤣
wątek zamknięty
kpik   kpik bo kpi?
07 grudnia 2008 22:21
dajcie szanse nadawać się na moda - to zdaje sie dopiero początki - trzeba się dotrzec
przynaje ze aurelia ma specyficzny styl pisania i ze nie wyzbywa sie go pisząc z pozycji moda - ok trzeba upomniec, ale kulturalnie, bez ironii i tym podobnych, bez prowokacji

sugestie a wtrącanie sie do pracy różnią się tonem wypowiedzi - tym samym tonem o który wam chodzi w związku ze stylem pisania aurelii
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.