moderacja

Po raz kolejny powtórzę... Ile osób tyle charakterów, upodobań itp. Nie dogodzi się wszystkim!
wątek zamknięty
tym bardziej głosowanie i wybór wedle WIĘKSZOŚCI głosów jest słuszny
wątek zamknięty
Dokładnie tak jak mówisz🙂
wątek zamknięty
btw czemu z tego wątku zniknęła część postów? Czemu aurelio najpierw twierdzisz, żeby znaleźć 14 osób, którym nie pasujesz, a potem ten post znika jakby go nie było? I jest tylko informacja dot. tego, że zrobisz ankietę i niech będzie jak będzie?...
i żeby nie było - mnie jest doskonale wszystko jedno kto jest modem - ale albo się manipuluje tym co się pisze, albo nie...
wątek zamknięty
k_cian cieszę się, że dostarczam humor... Co do mojego zdania wyrwanego z kontekstu. Chodzi o to, że na tle kilkudziesięciu osób te 20, robią swoje i mimo, że są mniejszością to ja i tak nie chciałabym być modem jeśli tyle ludzi mnie nie chce. Nie wiem czy zostałam dobrze zrozumiana, ale jaśniej już tego dzisiaj nie dam rady napisać. Zmęczona jestem :P
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 grudnia 2008 21:37
Byłam bo w momencie jak się oferowałam do odejścia to albo dany osobnik milkł, albo stwierdzał, że przecież nie o to mu chodzi, żebym odchodziła. Moderowanie na Volcie łatwe nie jest bo praktycznie każdy upomniany zaraz zaczyną ą i ę robić jaki to on niewinnie pokrzywdzony, ale taki to już urok tej roboty 😉 Moim zdaniem niezbyt dobrze Aurelii wróży to, że już na początku daje się sprowokować i okazuje swoje antypatie, bo z własnego doświadczenia wiem, że potem tylko takie uczucia się nawarstwiają. Ale co ja tam wiem... 😉
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
03 grudnia 2008 21:42
Anaa spokojnie nic nie znika, jest w sąsiednim wątku 🙂

[quote]
Mam jednak wrażenie, że najbardziej właśnie wkurza niektórych to, że potrafię się pokajać za błąd. Na razie niezadowolone jesteście we 3 a głosów za moim moderowaniem otrzymałam 26. Jeśli uzbieracie 14 osób, które będą chciały mnie się pozbyć za użycie wyrażenia "do jasnej cholery" to ustąpię. Na razie dymisji nie składam.

słowa Aurelii z wątku "moderacja - uwagi, sugestie etc." na volcie zastępczej.

z tego co widzę jest nas 3 + 14 innych =17 Uśmiech Aurelio, co teraz?[/quote]

skopiowałam by inni wiedzieli o co chodzi
wątek zamknięty
antypatie antypatiami... dla mnei gorsze bylo i jest okazywanie taryfy ulgowej niektorych modow wobec swoich "sympatii"
moim zdaniem kazdy mod powinien miec okres probny- potem ankieta- jaknie pasuje wiekszosci to do widzenia 🙂
wątek zamknięty
a, to zwracam honor 😉
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
03 grudnia 2008 21:51
Karla🙂 ja jestem za zmienianiem moda co pół roku a może nie tyle zmianie co ponownemu głosowaniu. Wtedy można zgłosić kogoś nowego, inaczej zagłosować, zmienić coś, bo dotychczasowe czekanie aż mod się obrazi albo zrezygnuje było męczące.
wątek zamknięty
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
03 grudnia 2008 21:53
A ja jestem pod wrażeniem niesamowitego ogólnego spokoju na volcie-zastepczej  w porównaniu do starej volty. W IMHO poziom moderacji był o wiele wyższy, wszystko bardziej sprawne, z większą kulturą na forum !!! Jakoś tak fajnie, miło  było.
   Wiem, ze jest to zasługa całego zespołu modów (w tym Aurelii) i chwła im za to. To ze wybrano ich na szybko: cóż- w krytycznej sytuacji, trzeba czasem postąpic nietypowo, ale przede wszystkim bardzo szybko.

Ale najwazniejsze  teraz jest to, ze upłynęło jeszcze zdecydowanie za mało czasu, by podsumowywać pracę modów (-oni też muszą mieć ewent. mozliwość dorośnięcia do roli). Warto obiektywnie ocenić na podstawie wyników systematycznej pracy.

Tym bardziej, ze z drugiej strony powinniśmy zaczekać (kilka miesięcy), by odnależli Nas tu starzy voltowicze i także mogli wyrazić swoje zdanie.

Sugeruję, więc wybory- na cały skład, za ok 4-5 miesięcy.

P.S. Gdy czytam ostre teksty, pachnace nagonką to raczej mnie to odpycha niż jedna z atakującymi w danej sprawie. I nie mam tu nic do nikogo. Po prostu tak działa moja psychika. No i peace and love  🙂

Ach i :
[quote author=Karla🙂 link=topic=230.msg21787#msg21787 date=1228340637]
antypatie antypatiami... dla mnei gorsze bylo i jest okazywanie taryfy ulgowej niektorych modow wobec swoich "sympatii"
moim zdaniem kazdy mod powinien miec okres probny- potem ankieta- jaknie pasuje wiekszosci to do widzenia 🙂
[/quote]
- podpisuję się pod tym ("sympatie"w moderowaniu najbardziej wkurzały mnie na starej volcie)  8)
wątek zamknięty
A ja jestem pod wrażeniem niesamowitego ogólnego spokoju na volcie-zastepczej  w porównaniu do starej volty. W IMHO poziom moderacji był o wiele wyższy, wszystko bardziej sprawne, z większą kulturą na forum !!! Jakoś tak fajnie, miło  było.
   Wiem, ze jest to zasługa całego zespołu modów (...)

a ja bym powiedziała, że nie tylko modów, ale wszystkich użytkowników. sytuacja była wyjątkowa, więc się wszyscy wzięli w garść, zawiesili na kołku animozje, powściągnęli negatywne emocje... fajnie było. i fajnie by było, jakby w pamięci voltowiczów zostało, że tak się da. w górę równajmy, panie i panowie, ot co!
wątek zamknięty
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
03 grudnia 2008 22:50
[quote author=Dorotheah link=topic=230.msg21798#msg21798 date=1228341198]
A ja jestem pod wrażeniem niesamowitego ogólnego spokoju na volcie-zastepczej  w porównaniu do starej volty. W IMHO poziom moderacji był o wiele wyższy, wszystko bardziej sprawne, z większą kulturą na forum !!! Jakoś tak fajnie, miło  było.
   Wiem, ze jest to zasługa całego zespołu modów (...)

a ja bym powiedziała, że nie tylko modów, ale wszystkich użytkowników. sytuacja była wyjątkowa, więc się wszyscy wzięli w garść, zawiesili na kołku animozje, powściągnęli negatywne emocje... fajnie było. i fajnie by było, jakby w pamięci voltowiczów zostało, że tak się da. w górę równajmy, panie i panowie, ot co!
[/quote]

Pewnie masz racje było swietnie  🙂
Wiec tym bardziej dajmy się ludziom wykazać (i niech mają choc chwilę by popracować nad sobą). A w miedzyczasie zbierzemy zagubionych voltowiczów, bo chyba jeszcze wielu wartosciowych nie pokazało sie na forum. 😀
wątek zamknięty
Jak najbardziej pasuje mi moderacja:
- Sznurki
- Opolanki
- Dworciki

Aurelio, osobiście nic do Ciebie nie mam, ale porównanie przez Ciebie odwoływania moderatora do odwoływania prezydenta, świadczy dla mnie na Twoją niekorzyść. Tak jak i inne Twoje wypowiedzi. Moderator nie może dawać się prowokować. Takie jest moje zdanie. Piszesz, że inni się nie zgłosili do moderacji. Ja po prostu wiem, że się do tego absolutnie nie nadaję. Brak mi cierpliwości, dystansu i czasu.
wątek zamknięty
Uprzedzając pytania
dostałam uprawnienia na razie do sprzątania na re-volcie
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
04 grudnia 2008 07:06
no i pięknie, pogratulować 🙂
nie wystarczycie we dwie+ quanta? 🙂
wątek zamknięty
dla mnie ten sklad tez moze byc. plus ewentualnie opolanka i wystarczy.
wątek zamknięty
Quanta jest administratorem i  myślę ze obarczanie jej sprzątaniem i pilnowaniem ładu jest niemożliwe.
A jeden moderator nie jest w stanie pilnować porządku tak by miało to ręce i nogi, by bałagan nie musiał czekać na sprzątanie a waśnie były szybko ucinane. Wersja trzy osoby na zastępczym spisywała się wyśmienicie i nic nie czekało.
A przecież wszyscy chcemy by forum działało sprawnie.
wątek zamknięty
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
04 grudnia 2008 10:27
no więc na co czekamy? czemu nadal nie mamy poprzedniego składu moderujacego?
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 grudnia 2008 10:32
Wersja trzy osoby na zastępczym spisywała się wyśmienicie i nic nie czekało.
no to są trzy osoby, które NIE BUDZĄ KONTROWERSJI: sznurka, opolanka (ariana) i dworcika
i chwatit.
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
04 grudnia 2008 10:54
sznurka

gratuluję i cieszę się że powoli wracają rządy modów z volty zastępczej. mam nadzieję, ze to początek powrotów 🙂
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 grudnia 2008 12:14
Dostałam się wreszcie na swoje konto.

Przeczytałam ten wątek i mam ubaw po pachy. Dajcie spokój. Kolejna ankieta? smiechu warte. Do koniczki wielu miało zastrzezenia, a nikt jej nie odwolał z funkcji. Gdyby Volta nie padła, rządziłaby nadal.

Polacy lubią narzekać, co?

Ja mam dość grupki wzajemnej adoracji. Do cholery.
wątek zamknięty
[quote author=sznurka link=topic=230.msg111523#msg111523 date=1228386379]
Wersja trzy osoby na zastępczym spisywała się wyśmienicie i nic nie czekało.

no to są trzy osoby, które NIE BUDZĄ KONTROWERSJI: sznurka, opolanka (ariana) i dworcika
i chwatit.[/quote]
No nieeee, znowu się zaczyna  👿

Naprawdę razem z zen nie możecie sobie dać na wstrzymanie?
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 grudnia 2008 12:32
Moona, nigdy sie nie skończyło  🤣
no i - tak obiektywnie - skoro sa kandydaci (i to nawet w odpowiedniej liczbie), do których nie ma zastrzeżen, po co walczyc "jak o Nicee" o kogoś kto już stał się zaczynem awantury?  🙄

szczerze mowiac, to ja wspolczuje aurelii jesli powroci do moderowania. tyle sępów będzie czyhało na najmniejszy błąd...  😁

opolanka, ja czegos nie rozumiem - o co chodzi z "grupką wzajemnej adoracji" w kontekście Koniczki?
jesli dobrze pamiętam, to Koniczka nie była jedyną moderatorką. Jeśli ona nie zadziałała a sytuacja wymagałaby działania to była przecież Ushia - i o ile dobrze pamiętam była dość surową moderatorką, za co parę osób jej nie lubiło nawet  😁

a swoją drogą - miec pretensje do kogoś o to, ze o to, ze ma kolezanki, które na forum tez piszą to jednak dziecinada. jakby się trzymać takiego podejścia to trzeba byloby mieć problem z tym, ze sznurka i aurelia maja podobne awatary  🤣
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 grudnia 2008 12:53
caroline, a czytac to Ty umiesz?

"grupa wzajemnej adoracji" nie odnosiła się do Koniczki tylko do tego forum.

a jesli chodzi o ostatnią część Twojej wypowiedzi, to chyba sie już trochę zagubiłaś. Komentowac tego nie bedę.

Jak już zrobicie tę ankietę i wybierzecie modów, to dajcie znac. Jak na razie nie mamy z aurelią uprawnień moderatorów. Gdyby tak było, ta dyskusja zostałaby ucięta, zrobiono by ankiete i po 3 dniach sprawa by sie zakończyła. A tak kłóćcie się między soba, kto bedzie lepszym moderatorem :/ Łatwiej moim zdaniem zrobic ankietę, wstawić tam 3-4 osoby, z "obecnymi" moderatorami włącznie (sznurka, opolanka, aurelia) i niech zdecyduje ogół. Tyle. Nie wiem po co to roztrwonianie jakim modem jest lub była aurelia, a jakim ktoś inny. Ankieta szybciutko to rozstrzygnie.

Pozdrawiam.
opolanka


zamykam zbędne dysputy
bo nic one nie wnoszą do tematu
pozostawiam decyzję administratorowi
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 grudnia 2008 09:03
Korsarz, ja się nie denerwuje, ale dzięki za troskę 😉
wątek zamknięty
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
07 grudnia 2008 09:12
Moim zdaniem w wątku "Rangi na forum" Aurelia dała po raz kolejny przykład, że na moda się nie nadaje. Zero cierpliwości, kupa irytacji.
A propo's kupy - nie podoba mi się apel moderatora nad avatarem "Grać nie srać!". Tyle żali.pl.
wątek zamknięty
Eurydyka, a Ty właśnie dajesz dowód na to, czego my chciałyśmy uniknąć. Mieszania naszej działalności moderatorskiej ze zwykłoużytkownikową. Miej jeszcze pretensję do Busch, że kermit bzyka miśka na jej avatarze. Dlatego nie będę pisać jako moderator we własnych postach, bo się Wam wszystko myli.

Jeśli chodzi o hasło Grać nie srać, było ono wymyślone przez jednego z najlepszych muzyków w tym kraju i jednocześnie mojego kolegę - Marcina Macuka (Pogodno, Hey, Nosowska) na koncercie kolejnej gwiazdy naszej sceny muzycznej i mojego serdecznego przyjaciela Czesława Mozila (Czesław Śpiewa, Tesco Value, Hey Unplugged). Hasło to uznane zostało za niejako symbol polskiej alternatywy i kultywowane jest do dziś.
Na potwierdzenie moich słów:


Jeszcze jakieś wąty? Jeszcze się coś nie podoba?

Większość z forumowiczów ma głęboko w poważaniu mój nick, gwiazdki, moje hasła, mój podpis pod avatarem i jego samego także. Chodzi im o to, żeby był na forum porządek. Ja się przykładam do swojej pracy. A to, że Wy - dosłownie garsteczka najgłośniej krzyczących ma ochotę zaprowadzić swój własny porządek to tylko i wyłącznie Wasza sprawa.

Ale po prostu zrobimy tak, Wy będziecie mieć postulaty, a my je będziemy olewać i robić swoje. Po tygodniu Wam się znudzi.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 grudnia 2008 09:34
aurelia, ty, twoje chamstwo i niewyparzona buzia JUZ nam sie znudziliscie.
tylko nie umiesz z tego wyciagnac wnioskow. ale tak bywa jak ktos nie ma ani jaj ani honoru.

mam serdecznie dosc twoich popisow. i nie ja jedyna.

i jedno wiem na pewno - TY z honorem nie odejdziesz, jeszcze napsujesz krwi, jeszcze popyskujesz sobie, jeszcze poseplenisz w wątkach,bo tobie sie to wydaje takie faaaajne... bo od "funkcji" to ciebie trzeba byloby granatem odrywac  😁

wątek zamknięty
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
07 grudnia 2008 09:50

Jeszcze jakieś wąty? Jeszcze się coś nie podoba?

W Twojej moderacji generalnie wszystko. Do całokształtu nowego forum nie mam żadnych zastrzeżeń, nie czepiam się ilości gwiazdek, kolorków itp. Dobrze mi tu, denerwuje mnie tylko Twoja ogólna, ciągła irytacja i ton wypowiedzi. Ode mnie to już wszystko w tym temacie. Miłej niedzieli.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.