moderacja

caroline   siwek złotogrzywek :)
07 grudnia 2008 22:28
przynaje ze aurelia ma specyficzny styl pisania i ze nie wyzbywa sie go pisząc z pozycji moda - ok trzeba upomniec, ale kulturalnie, bez ironii i tym podobnych, bez prowokacji
kpik, od tego sie zaczelo - zwrocilam uwage aurelii. jakby wtedy - milion lat swietlnych temu, jeszcze na volcie zastepczej - odpisala "sorki, przesadzilam" to byloby po sprawie.
wolala zachowac sie w stylu "bez komentarza" - bo nie tak powienien odzywac sie mod do uzytkownika, nawet najbardziej nielubianego. pokazala jaką ma "klase"...

a potem bylo tylko gorzej.

dajcie szanse nadawać się na moda - to zdaje sie dopiero początki - trzeba się dotrzec
dalismy. po tamtej akcji, byla akcja "aurelia ma druga szanse". wykorzystala ją podobnie.

mysle, ze nie da sie mowic o "docieraniu" z kims i do kogos, kto po prostu nie umie sie nauczyc kulturalnie odzywać i bez wzgledu na wszystko zachowuje sie po prostacku.

sugestie a wtrącanie sie do pracy różnią się tonem wypowiedzi - tym samym tonem o który wam chodzi w związku ze stylem pisania aurelii
nie, wszelkie sugestie to zło. bo sa wtracaniem sie. moderowanie to sztuka tajemna i dostepna tylko wybrancom. my, oddolni prostaczkowie mamy tylko bic brawo i podziwiac Jasnie Panie na wysokosciach  🙄
wątek zamknięty
kpik   kpik bo kpi?
07 grudnia 2008 22:34
ja tam wierze w ludzi i w to ze kazdy ma juz dość

a w ostatnim akapicie przesadzasz ... różnią się, różnią
wątek zamknięty
Czy mogę Was prosić o miesiąc luzu?
Bez dyskusji, bez komentowania. Po prostu pozwólcie nam to poukładać, podocierać się, poustalać między sobą jakieś zasady.
Proszę Was dosłownie o miesiąc, bo narazie nic nie widać tylko wieczne wytykanie jak to jest źle i paskudnie, bo ktoś komuś nie pasuje 🙁
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 grudnia 2008 23:35
Dworcika, miesiac to moim zdaniem za duzo tam, gdzie jest tyle zastrzezen, ktore sie powtarzaja i uporczywie dotycza tego samego - nieodpowiedniego zachowania wobec uzytkownikow.
przy okazji - dla aurelii bylaby to trzecia szansa.
moim zdaniem dwie byly wystarczajace.

wg mnie - albo moderacja bez aurelii albo nowe wybory.
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
07 grudnia 2008 23:41
Dworcika , a właśnie chciałam cie pochwalić, że jako jedyna nie bierzesz udziału w tej dyskusji tylko robisz swoje tak jak należy, po cichu , wręcz niezauważona.

Rozumiem, ze chcecie czasu ale ten czas był dany, ledwo skończyła się jedna awantura to zachowanie Aurelii wywołało następną. Poza tym zarzuty są w stosunku tylko do jednej osoby.
wątek zamknięty
A przepraszam bardzo - czego oczekiwałaś od Aurelii?
Konkretnie?
Bo zaczynam się zastanawiać. Cały czas można wyczytywać wiczne skomlenie jaka to Aurelia jest zła, ale żadnego konkretnego stwierdzenia co ma z tym zrobić. Przeprosiła, przyznała się do błędu, a Wy dalej swoje.
Była ankieta o tym ile osób chce, żeby Aurelia została na stanowisku i co? I wyszło, że ma zostać. Więc temat uważam za zakończony.
Jak tak dalej pójdzie, to zamiast zająć się obowiązkami moda Aurelia będzie co chwilę odpisywać na Wasze posty. Bo jak odpisywać nie będzie, to wyjdzie, że ma to gdzieś i też będzie źle.

Jeszcze raz proszę o spokój.

ninevet nie brałam udziału, bo z jednej strony rozumiem Was, z drugiej rozumiem też Aurelię. Ale ten temat wałkowany jest też u mnie na gg i powoli zaczyna być męczący. Staram się zwyczajnie robić swoje, chociaż narazie to bardziej 'na zapleczu' i mnie zwyczajnie nie widać, bo na czytanie Volty zabrakło czasu 😉 Poza tym nie miałam w weekend dostępu do kompa i teraz chyba mnie tu nocka czeka 😉
Cały czas nie chciałam i nie brałam udziału w tej dyskusji, bo ciężko jest się w tej sytuacji opowiedzieć po którejś ze stron. Ciężko i nawet tego nie chcę. Powiem szczerze, że dla mnie skład moderatorów jest mało istotny, grunt, żeby to dobrze działało i współpraca się dobrze układała.
Z Waszej strony widzę, że nie jest tak do końca ok - rozumiem i szanuję Wasze zdanie. Z drugiej natomiast widzę, że nam się dobrze razem działa, chociaż pewnych rzeczy nie popieram.
Mam tylko nadzieję, że chociaż na chwilę sprawa ucichnie i będzie można na spokojnie zobaczyć jak moderacja ze strony Aurelii będzie dalej wyglądała.
Bo powiedzmy sobie szczerze - ciężko jest się 'ogarnąć' w tak wojowniczym klimacie 😉

No ale zrobicie jak będziecie chcieli. Z tym że ostatnie zdanie i tak ma tu Quanta i Aurelia właściwie, więc pisanie do mnie Pw czy na gg tekstów na zasadzie 'zrób coś z tym' są trochę jakby... bez sensu? A sporo tego przyszło - to tak na marginesie już 😉
wątek zamknięty
Caro
może w myśl zasady do trzech razy sztuka, dać jednak szansę?
niechby został ten skład co jest do końca grudnia - niech się wszystko rozkręci, niech opadną emocje, niech wszyscy sobie przemyślą po co tutaj są...
A po Nowym Roku ankieta i nowe wybory. Tylko oczywiście z właściwą, docierającą do wszystkich informacją - np. tutaj jest taka fajna sprawa jak Aktualności na samej samej górze - tak, żeby każdy wiedział, że czas na opowiedzenie się za jakąś osobą konkretnie i świadomie.

PS. Dla mnie Dworcika jest ideałem - pracowitość, zaangażowanie, kultura osobista i klasa

PS. 2 - tak jeszcze z przemyśleń - wiadomo, że mod jest również użytkownikiem, ale i w jednej i w drugiej roli powinien się dostosowywać do netykiety, czy wręcz świecić przykładem. Jeżeli któryś mod chce rozgraniczać sie na dwie jaźnie, to chyba jasne jest, że nadal podlega takim samym prawom. Czyli w razie przewinień powinien być upomniany przez drugiego moderatora.
Przy czym moim zdaniem sytuacja w której jeden moderator doszedłby do wniosku, że drugiemu należy się ostrzeżenie musiałaby być jednoznaczna z odebraniem funkcji.
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
08 grudnia 2008 00:06
A przepraszam bardzo - czego oczekiwałaś od Aurelii?
Konkretnie?



czuję się wywołana do tablicy.
Czego oczekiwałam?
Od początku byłam przerażona składem moderacji, bo i sznurka i Aurelia są osobami dosyć konfliktowymi- przynajmniej w moich oczach.  Sznurka bardzo miło mnie zaskoczyła i jestem pełna podziwu dla jej umiejętności rozgraniczenia ja-mod , ja- użytkownik  :kwiatek: Aurelia niestety odzwierciedliła to czego się obawiałam po jej wygranej.

W moich oczach moderator powinien mieć klasę, powinien szanować użytkownika i trzymać nerwy na wodzy. Popatrz na swoją wypowiedź a na wypowiedzi Aurelii. Potrafisz tak ułożyć zdania by miło się to czytało, był przedstawiony Twój punkt widzenia bez krzty ironii, chamstwa i postawy roszczeniowej. O to w tym wszystkim chodzi. To masz Ty i tego brakuje niektórym.
wątek zamknięty
ascaia czy czytasz ze Dworicka w wielu sprawach się nie odzywała bo jej po prostu nie było?
ja rozumiem ze fajnie jak moda nie widac
ale kazdej z dziewczyn nie widac jak jej po prostu fizycznie nie ma 😲
wątek zamknięty
zen rozumiem, bardzo Cię to tknęło bo w końcu Tobie wolno - innym nie, nic dziwnego, kto z kim przystaje..

zerknij na swoją pałę,bo jest już niebezpiecznie przegięta i może trafić w Twoją buźkę, niechcąco

i tyle ode mnie

enjoy
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] kultura języka
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 06:51
hahaha świetny sposób moderacji jest tu preferowany - za najlepsze moderatorki uznaje sie osoby, których na forum notorycznie nie ma. Ah ta niezauwazalna moderacja z ukrycia  😁


I prosze o postrzymanie sie od tego typu komentarzy, jak Zen i k_cian



P.S. Dworcika zielony to mój kolor 😉
wątek zamknięty
Widzę, że krucjata caroline trwa i maci kobita jak moze.
Sznurka na pewno znów mi post usunie bo ona taka spostrzegawcza... ale caroline mi sie nie podoba i jak dotąd nie spotkałem zadnego jej sensownego postu.Dziwię się Zen, ze tez się przyłaczyłą do krucjaty.
Forum to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji a mod jest tylko modem i przypomnijcie sobie moderacje vooka i deidre.
ciach / a.
Na koniec, mod to praca a nie prominentne stanowisko.

ed, zluzuj, się co? bez takich mi tu. / a.
wątek zamknięty
opolanka  😉 :kwiatek:

ed, bo jedna piaskownica
wątek zamknięty
Wiedziałem, że powycinają wszystko co sie da

nie wszystko. umknęło Ci, że sznurka już moderatorem nie jest, a jeśli masz coś do niej osobiście, to zapraszam na PW / a.
wątek zamknięty
zaczyna mnie to coraz bardziej smieszyc.

dostaje ostzrezenie za ciety jezyk- ok, nie oponuje- jestem jaka jestem. ale jak aurelia jako moderator rzuca sobie roznymi cietymi uwagami to jest to jak najbardziej ok.
wątek zamknięty
ed, ale o co tobie chodzi?
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 10:23
dostałas ostrzeżenie, bo wymagasz od innych, to zacznij od siebie  /o



Ed uspokój się
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
08 grudnia 2008 11:00
zaczyna mnie to coraz bardziej smieszyc.

dostaje ostzrezenie za ciety jezyk- ok, nie oponuje- jestem jaka jestem. ale jak aurelia jako moderator rzuca sobie roznymi cietymi uwagami to jest to jak najbardziej ok.

😁
równi i równiejsi , nie wiesz?

[b]dostałas ostrzeżenie, bo wymagasz od innych, to zacznij od siebie   /o




🤔 jak to stwierdzenie ma się do zachowania moderatorki? osoby pilnującej porządku?
jeśli ona może to my również, swoim zachowaniem daje przyzwolenie na nasze. Daje przykład a jaki to wszyscy widzą.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 11:02
zamykam, otwieram watek ankietowy, w którym prosze o zgłoszenie się chetnych na modów.

o
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.