Wizzair -bagaż

Witam po dłuuuugiej przerwie,myślałam że już po Volcie a tutaj godny następca się znalazł 🙂 Ale do rzeczy,mam pilną i baaardzo ważną dla  sprawę-wyjeżdżam na dłuższy czas z kraju, a co za tym idzie zabieram ze sobą sporo dobytku (nie umiem sie pakowac,więc pewnie wezmę mnóstwo zbędnych rzeczy 😉 ) i mam wątpliowści co do tego ile bagażu mogę wziąć ze sobą. Rezerwując bilet w Wizzair wykupiłam sobie 2 sztuki bagażu rejestrowanego, a w regulaminie jest następujący zapis:

14.1.1 Wizz Air pobierze opłatę manipulacyjną za przewóz każdej sztuki Bagażu Rejestrowanego. Wysokość opłaty dostępna jest na Stronie Internetowej lub w Telecentrum. W przypadku gdy łączna waga całego Bagażu Rejestrowanego na jednego pasażera przekracza 20 kg, konieczne będzie uiszczenie opłaty za nadbagaż, której wysokość można znaleźć na Stronie Internetowej lub w Telecentrum. Opłata za nadbagaż pobierana jest na lotnisku w czasie odprawy.

14.1.2 Ze względów bezpieczeństwa waga Bagażu Rejestrowanego Pasażera nie może przekraczać 32 kilogramów od sztuki.

I niech teraz ktoś mnie oświeci, czy w 2 sztukach bagażu rejestrowanego mogę przewieźć max 20 kg, czy 20 kg na jeden bagaż? Jeśli tylko 20 kg to zwątpię... 👿

Dzięki za wszelkie informację 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 lutego 2009 21:06
Możesz przewieźć 20kg za darmo. Jeśli chcesz mieć dwie walizki, to oznacza, że razem powinny ważyć 20kg. Za cokolwiek ponad to zapłacisz opłatę za nadbagaż, za każdy kilogram (niestety cholernie droga).
Jedna walizka nie może ważyć więcej niż 32kg, ale to oznacza, że mając tak ciężką walizę, zapłaciłabyś tak czy inaczej za dodatkowe 12kg.

Dlatego ja, kiedy wiedziałam, że wyjeżdzam na dłużej, męczyłam się autobusem.

Jedyne, co mogę polecić, to pakowanie maksymalnie dużo do bagażu podręcznego (tzn ciężkie rzeczy), bo ten rzadko ważą. Musi tylko mieć określone wymiary, waga...cóż, ja często podczas odprawy zostawiam podręczny z kimś znajomym, żeby się w oczy nie rzucał. A jak już dostanę kartę pokładową, to raczej mnie z powody 14kg w podręcznym nie zawrócą, chyba, że bardzo duży jest.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lutego 2009 21:08
Moja sis wyjeżdżając na dłużej przewiozła rzeczy kontenerem. Ale firma jej za to zapłaciła. 
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 lutego 2009 21:12
Bardziej opłaca się wysłać paczkę niż płacić za nadbagaż. Np za jakieś 20kg do UK moja mama płaciła nieco ponad 100zł jakąś firmą transportową.  Dochodzi w ciągu około 5 dni roboczych, a ostatnio dostałam w 3 🙂
Kurcze,to teraz jestem zła 👿 trudno napcham 10 kg w bagaż podręczny,najwyżej zrezygnuje z jednej walizki. Na szczęście lecę do Włoch, same lekkie ciuchy biorę,więc może za dużo ważyć nie będą. Dzięki dziewczyny za odpowiedź 🙂
a ta opłata manipulacyjna to 36 zl, bo właśnie moja mama wczoraj się dowiadywała
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 lutego 2009 22:01
Niby europejskie przepisy się zmieniły i podawane ceny miały podawać wszystkie pie****e opłaty z góry, ale nic z tego. Niedawno kupowałam bilet Ryanaira i było jak zawsze  😤 "niespodzianka" na koniec.
tym razem ja zrobilam niespodziankę Easyjetowi - i wyzerowałam bagaż rejestrowany  😂 jak pięknie było zapłacić mniej za bilet. a walizka na kilka dni do Polski i tak mi zbędna 😉
Możesz przewieźć 20kg za darmo.
Jeżeli te 20kg sieci w bagażu rejestrowanym, to wcale nie za darmo  😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 lutego 2009 08:46
No jasne, opłata bagażowa musi być  🤔wirek: Chodziło mi tylko o to, że maks 20kg bez dopłaty za nadbagaż. Ja teraz lecę Ryanair i mam tylko 15kg  😤
No jasne, opłata bagażowa musi być  🤔wirek: Chodziło mi tylko o to, że maks 20kg bez dopłaty za nadbagaż. Ja teraz lecę Ryanair i mam tylko 15kg  😤


ciesz się, że w ogóle masz, jak leciałam do Dublina w ogóle nie mogłam zabrać bagażu rejestrowanego, a jak chciałam to opłata była tak niebotyczna ze mi się słabo zrobiło  🙄
deborah   koń by się uśmiał...
10 lutego 2009 10:44
Lotnaa,  a nie jest tak, że niepłatny jest tylko bgaz podręczny? a za każdy rejestrowany trzeba płacić?
leciałam z wizzair do dortmundu i tak własnie było..
no nie zawsze... w GermanWings płatny był tylko nadbagaż
Lotnaa,  a nie jest tak, że niepłatny jest tylko bgaz podręczny? a za każdy rejestrowany trzeba płacić?
leciałam z wizzair do dortmundu i tak własnie było..

Tak, tak jest w Wizzair.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 lutego 2009 11:53
No wlasnie pisalam o oplacie bagazowej. Mozna leciec tylko z podrecznym i wtedy jest za darmo. (przynajmniej w wizzair i ryanair)
[quote author=deborah link=topic=2282.msg171312#msg171312 date=1234262655]
Lotnaa,  a nie jest tak, że niepłatny jest tylko bgaz podręczny? a za każdy rejestrowany trzeba płacić?
leciałam z wizzair do dortmundu i tak własnie było..

Tak, tak jest w Wizzair.
[/quote]

A czy tak jest tylko w Wizz Air?? Kiedyś leciałam Norwegian i nie płaciłam za bagaż rejestrowany, a teraz kupowałam w Wizz Air i musiałam płacić. Zmieniło się we wszystkich liniach czy Wizz tak po prostu ma??

Madelaine do jakiego miasta lecisz? Ja lecę do Rzymu 20 lutego.
Karolina lecę do Bolonii 16 lutego 🙂 Dalej mam problem z tym bagażem,koleżanka przekonuje mnie że w 2 bagażach rejestrowanych mogę mieć łącznie 32 kg bez opłat za nadbagaż. Już sama nie wiem...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 lutego 2009 13:53
Madelaine, a moze moglabys zadzwonic i zapytac u przewoznika? Jakas help line pewnie maja.

Karolina, oplata bag. ma pewno jest w wizzair i ryanair, co do reszty nie wiem, ale chyba wiekszosc 'tanich lini'.
Lotnaa chyba tak zrobię,mam nadzieje że nie właczy mi sie tam jakaś automatyczna sekretarka,która będzie nawijać 10 min, bo i tak nie uśmiecha mi się płacić 3,66 zł za min.  :/ przegięcie jakieś,nie mogą zrobić normalnej infolinii w Polsce...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 lutego 2009 14:02
przegięcie jakieś,nie mogą zrobić normalnej infolinii w Polsce...

hihi, mamy XXI wiek niestety. ja dzwoniac z UK do, dajmy na to, British Telecom, zawsze rozmawiam z jakimis Hindusami w Indiach  🙄
Sorki za OT
Zadzwoniłam do Wizzair i lipa, moge przewieźć w sumie tylko 20 kg 👿
Lotnaa pani z infolinii mówiła nawet po polsku hehe, Wizzair jest na tyle łaskawy że dla każdego kraju ma oddzielną infolinie (płaci sie za coś te 3,66 za min) 🙄
całe szczęście, bo ja też wczoraj posiłkowałam się infolinią, rezerwowałam bilety na maj, wkurza mnie tylko to, że Wizz Air lata z Katowic - Balice schodzą na psy  😤
Balice są za drogie już dla większości przewoźników. KTW to wykorzystują i stąd te tłumy w Pyrzowicach.
Madelaine tak czułam, że to usłyszysz. Maks 20 kg rejestrowanego, 32 z opłatą za nadbagaż. Podejrzewam, że zmiana w rezerwacji i rezygnacja z jednej sztuki nic Ci nie da. Kasy Ci nie oddadzą...

Mnie natomiast wkurza to, że w Warszawie stoi jeszcze ten cholerny barak zwany Etiudą i ciągle odlatują z niego jeszcze tanie linie!  😤

A tak przy okazji do Warszawiaków, czy tanie linie lądują dalej na Etiudzie czy na tym nowym Terminalu?? Bo ja na stronie Wizz czytam, że lądują na Terminalu 2 a na rezerwacji, którą przysłali mailem jest napisane, że Etiuda.
Etiuda jeszcze trochę postoi. WizzAir bardzo się buntuje przed przejściem do nowego terminala, co wiąże się z podwyżką cen biletów. Jeśli zlikwidują Etiudę, nawet WizzAir nie będzie miał wyboru, chyba, że przeniosą się do...Łodzi, czym się odgrażali. Docelowym jest osobne lotnisko dla wszystkich low cost (Modlin??).
Pasażerowie linii low cost odlatują z Etiudy, ale przylatują na nowy terminal, tzn, często na jedynkę. Życzę spokojnych lotów 😉
Postoi.. niestety! Chociaż nie wiem, kto w ogóle pozwolił na to, żeby była nazywana terminalem i odprawiano w niej pasażerów. Żenujące jest to co tam się dzieje.
Moja przyjaciółka w lato nie doczekała się odprawy w kolejce, bo wcześniej z gorąca i zaduchu zemdlała.  😵

Do tego Modlina to się biorą jak pies do jeża... Lotnisko lotniskiem, ale szybkiej komunikacji z miastem nie ma i pewnie długo nie będzie a wylotówka na Gdańsk jest w stanie opłakanym, mam nieprzyjemność ją codziennie pokonywać.

Dzięki Dada, przynajmniej wrócę na normalny terminal, zawsze to coś.
Widzisz, oni trąbią o Modlinie od dawna, a nic więcej nie robią w tej sprawie. Nawet nowy terminal na Okęciu nie jest skończony, więc o czym tu mowa...
tanie linie ciągle latają z Etiudy.

za 2 lata będzie lotnisko w Świdniku, nie będę musiała mykać do Warszawy  😅 😅 😅 😅 😅 nie mogę się doczekać  😅
Madelaine wakacje czy praca?
Sznurka wyjazd na semestr na Erasmusa 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się