Czy volta padła na amen? [przeniesiony z voltazastepcza.fora.pl]

Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
11 grudnia 2008 22:16
Chyba juz trzeba dać sobie całkiem na luz z tą dyskusją.
Niektórzy juz starają łapać się każdej wypowiedzi, kazdego słowa, byle by tylko walczyć.

Querido, Korsarz
😡  Dziękuję poniosło mnie tycio...ta opowieść powstała, szczególnie z myślą o kolejnych niepewnie tu zaglądających, by łatwiej zrozumieli co się wydażyło. 

Ktoś
  Peace and love  -  :jogin:


A to dla wszystkich, na porawę humoru :emota2006092:
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 grudnia 2008 22:30
Dorotheah - jestem w szoku, piękne opowiadanie 😉

Przyczepię się tylko troszkę - korztsając z Twojej analogii Starywłaściciel nie czepiał się Nowego, że ukradziono mu konie, ale tabliczki z imionami 😉

Grunt, że historia jest piękna, serio 🙂 Gratuluje
wątek zamknięty
Ludzie , nie bijcie grochem o ścianę!chociażbyście napisali to językiem urzędowym , prawniczym , prostym , albo sama nie wiem jakim to pewni ludzie dopóki nie narobią trochę sztucznego tłumu nie odpuszczą , znudzi się to pójdzie znów tam gdzie jego miejsce.
Badz nie pasuje , poproś o wykasowanie Cię z tego forum , zbieraj klocki i miłej zabawy ... ciesz się że w ogóle ludzie jeszcze są na tyle mili żeby Ci tłumaczyć czego Ty nie rozumiesz ... o dziwo większość ludzi nie protestuje ani nie jest im przykro z tego powodu że ktoś przyjął ich pod swój dach , ja bym na Twoim miejscu podziękowała komuś że niejako zaprosił Cię na to forum i dał Ci głos bo inni Ci go na miesiąc odebrali mało tego nawet Ci nie dali cienia nadziei że będziesz mógł kiedyś wrócić na forum albo że tak owe powstanie...
wątek zamknięty
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
12 grudnia 2008 00:41
opolanka
No i rozszyfrowałaś podtekst. Został napisany dwuwymiarowo w tej kwesti. Właśnie o to chodzi, że większość osób myśli, że chodzi tu o konie, a bardziej zorientowani wiedzą, że tu ledwie chodzi o te tabliczki z imionami 😉 .
Wyrzucone poza gospodarstwo tabliczki, kazdy mógł obejrzeć i przepisać w jakim kolwiek celu, nie koniecznie dobrym. I niestety największy kłopot jest w wywalającym tabliczki. Szczególnie, gdy konie których tabliczki dotyczyły, chcą mieć nadal te same imiona w nowej stajni  😉
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 grudnia 2008 05:46
Dokładnie 🙂 Gratuluje umięjętności literackich.
wątek zamknięty
zaglądałam tam dzisiaj
zionie pustką
i tak się zastanawiam czy odbudują to "imperium" czy raczej nie
wątek zamknięty
zaglądałam tam dzisiaj
zionie pustką
i tak się zastanawiam czy odbudują to "imperium" czy raczej nie


myślę, że tak - nie od razu ale tak

wszystkie rozpadnięte fora po jakimś czasie się odbudowują ze świeżą krwią, pozostało na tyle starych dusz, że "fszystkie koffane koniki" będą cięte na wstępie - drugi ŚK tam nie grozi -  volta się pozbiera

jak za pół roku będzie nadal pusto - to wtedy odwoła to co teraz powiedziałam 🙂
wątek zamknięty
m.indira   508... kucyków
16 grudnia 2008 13:28
15 uzytkowników z czego 8 gosci ...
odpisałam tam , bo poczułam się pociagnieta do odpowiedzi ...
Volty Deidrowej już nie bedzie , a była naj z możliwych , bo komuś wtedy zależało ...
Admin olał sprawę , nie reagował jak się cos psuło , doszłam do wniosku ze dopiero jak forum padło i spadła ogladalność głownej , zbudził się z ręka w nocniku , lecz nadal za bardzo nie wiedział co i jak ... a potem poszła lawina ... dzięki temu ze komus zależało powstało zastępcze , potem to ... czyżby taki tok rzeczy był za trudny dla tamtych ludzi ? czy nie mógł tego zrobic admin Volty ? tak jak napisałam tam napisze i tutaj , TRZEBA CHCIEĆ !!!
Badz ... odpuść , nie chcesz , nie pisz , nie przychodź , lub pogadaj sam z Q ... a tak na wiasem , żeby nie było kiedyś podobnej sytuacji , proponuję by Q sama opowiedziała co i jak , może uda się w ten sposób wiele innych "kradzieży" ....
jestesmy tylko ludźmi ...
wątek zamknięty

myślę, że tak - nie od razu ale tak

wszystkie rozpadnięte fora po jakimś czasie się odbudowują ze świeżą krwią, pozostało na tyle starych dusz, że "fszystkie koffane koniki" będą cięte na wstępie - drugi ŚK tam nie grozi -  volta się pozbiera



"volta" w rozumieniu ludzi którzy ją tworzyli już się pozbierała - tutaj

"volta" w rozumieniu serwisu także - tam

jedno z drugim jakoś nie widzę by się połączyło - nie póki tutaj jest nam dobrze, jest kto dba o to by forum działało - Z WŁASNEJ NIEPRZYMUSZONEJ WOLI - i póki my chcemy by nie było wiecznych problemów technicznych itd...
wątek zamknięty
przegladajac volto forum czuje sie jakbym byla na pewnego rodzaju cmentarzu z niedobitkami..
zal mi ogromnie tego miejsca, ale wierze, ze tutaj bedzie niebawem jeszcze lepiej.

statystyki odwiedzania volto forum daja duzo do myslenia- tutaj mamy w tej chwili 114 osob online, na SK 43 a na volcie 14.

dla mnie to miazdzaca przewaga..
wątek zamknięty
[quote author=k_cian link=topic=225.msg121540#msg121540 date=1229447268]
... i póki my chcemy by nie było wiecznych problemów technicznych itd...
[/quote]

Czasy idą nieciekawe - nawet najwięksi się sypią - vide Symantec, któremu przysłanie maila z kodem aktywacyjnym zajmuje półtorej godziny - czy Citi, w którym SMS autoryzacyjny (ważny 15 minut) idzie 16....

Volta też podnosi się ociężale, racząc czytelników takimi passusami:

Warning: Division by zero in /home/tomasz77/public_html/voltahorse/ogloszenia/listingsearch.php on line 273


link:  http://www.voltahorse.pl/ogloszenia/listingsearch.php

Nieładnie kopać leżącego - więc umówmy się, że to taka poezja współczesna, jak Majakowski, o maszynie, co sapie i dyszy. Może Tuwim?

Jest pewne, że na taką liczbę merytorycznych komentarzy, jak VH, to Re-Volta liczyć nie może:

http://194.169.227.124/~tomasz77/voltahorse2/opinia.php?what=article&id=1340

Żeby nie było, że krytykuję, to przykład, jak należy się zachowac w przypadkach awarii:

http://www.photoblog.pl/photoblog/27867143

Na wstępie przepraszamy bardzo za tak długą niedostępność pb.

Niestety, przenoszenie tak dużego serwisu z jednej serwerowni do drugiej to naprawde nie lada wyzwanie.

Robimy co możemy, żeby wszystko poszło bezboleśnie, ale jak zwykle bez komplikacji się nie obyło.

Proces trwa już 24 godziny i pomimo, że pewien etap się zakończył, to niedostępne są jeszcze następujące funkcje:

   * Komentarze na blogach
   * Edycja i ładowanie emblematów
   * Ładowanie zdjęć do profili
   * Forum

Oczywiście wiemy jak istotne dla Was są to funkcje i robimy wszystko, żeby jak najszybciej wróciły.

Komentarze na blogach powinno być z powrotem dostępne jutro w ciągu dnia (naaajdalej do 17, ale wierzymy, że uda się szybciej)

No i wszystkim tym, którzy zapytają PO CO TO i NA CO TO itd odpowiadamy, że dzieki tej zmianie serwis powinien chodzić znacznie szybciej i sprawniej, ale co chyba ważniejsze łatwiejsze będzie dokładanie nowych funkcji i udogodnień dla fotoblogowiczów 🙂

W tej notce będziemy informować na bieżąco o stanie rzeczy. Także sprawdzajcie, żeby być na bieżąco 🙂

Update wtorek 15😲0

Udało nam się uruchomić forum.

Proces przywracania komentarzy, jeszcze trwa i najprawdopodobniej powrócą około godziny 18.

Informować będziemy na bieżąco.


itd.


wątek zamknięty
nestor- to chyba mozesz miec pretensje do operatora- do mnie z citi kody ida maks. 2 minuty. najczesciej w ciagu minuty juz jest.
wątek zamknięty
zen jak tam jakiś czas temu zajrzałam, to przypomniałam sobie "Króla Lwa"... pamiętacie Cmentarzysko Słoni? Bo to mi pierwsze do głowy wpadło... Wymarła kraina z kilkoma hienami...
wątek zamknięty
nestor- to chyba mozesz miec pretensje do operatora- do mnie z citi kody ida maks. 2 minuty. najczesciej w ciagu minuty juz jest.


Zazwyczaj tak jest - ale ja jestem wymagającym użytkownikiem, który ma dostęp do najnowszych produktów - i zapewne korzysta z innych serwerów 🙂
Wydawało mi się, że dobrze rozumiem kierowaną do mnie korespondencję, cytuję:

Jak tylko system zacznie działać poprawnie, będziemy do Pana dzwonić z informacją.

... ale najwidoczniej coś z moim telefonem jest nie tak, jak być powinno.
Gratuluję wyboru operatora i aparatu - mnie natura uczyniła betatesterem korporacyjnych wytworów - więc proszę, zrozum moją frustrację 🙂
wątek zamknięty
Wymarła kraina z kilkoma hienami... Dworcika, z całym szacunkiem, ale ani to miłe było, ani dojrzałe, ani jakoś szczególnie przemawiające do wyobraźni. O ile dobrze "Króla Lwa" pamiętam, to hieny nie były tam przedstawione jako postaci pozytywne, ani w rzeczywistości hiena jakichś pozytywnych konotacji nie wywołuje. Po co obrażać, dawać powody do kolejnej przepychanki?  🙄
wątek zamknięty
Grzegorzu powiem szczerze, że dopiero teraz spojrzałam na to w ten sposób. Nie miałam w żadnym wypadku chęci, żeby kogoś obrażać. Po prostu jedynymi stałymi mieszkańcami Cmentarzyska Słoni były hieny - było ich kilka. Tak jak teraz ludzi na Volcie. To jedyne porównanie - opustoszałe miejsce niegdyś tętniące życiem obecnie jest puste, z kilkoma zaledwie użytkownikami.
Charaktery nie były tu w ogóle brane pod uwagę.
wątek zamknięty
  Spójrz na to z innej strony - gdybyś została na starej Volcie i przeglądając Re-volte zobaczyła swój wpis, to wątpliwe, byś potraktowała to jako zgrabne, nieagresywne porównanie do Disneyowskiej bajki. Nie chodzi o tą wymarłą krainę (bo to prawda), ale już "kilkoma hienami" trudno nie potraktować jako prztyczek w kierunku użytkowników. I gdyby zgłosił się ktoś ze "starej Volty", iż czuje się urażony, to byłbym skłonny przyznać mu rację. Tyle, że prędzej doczekamy się "tam" tematu, badź posta w stylu "Patrzcie, zostaliśmy hienami na wymarłym cmentarzysku" + link do tematu. Wzajemnych relacji to na pewno nie poprawi.
wątek zamknięty
Muszę przyznać Ci rację. Porównanie dosyć hmm... niestosowne. Nie wyedytuję, bo nie mam w zwyczaju zmieniać treści swoich wypowiedzi.

Pozostaje mi przeprosić za tę niestosowność, chociaż nie było moim zamiarem obrażenie kogokolwiek.
wątek zamknięty
Dorotheah super!!!  👍 👍 👍
wątek zamknięty
[quote author=k_cian link=topic=225.msg121540#msg121540 date=1229447268]

myślę, że tak - nie od razu ale tak

wszystkie rozpadnięte fora po jakimś czasie się odbudowują ze świeżą krwią, pozostało na tyle starych dusz, że "fszystkie koffane koniki" będą cięte na wstępie - drugi ŚK tam nie grozi -  volta się pozbiera



"volta" w rozumieniu ludzi którzy ją tworzyli już się pozbierała - tutaj

"volta" w rozumieniu serwisu także - tam

jedno z drugim jakoś nie widzę by się połączyło - nie póki tutaj jest nam dobrze, jest kto dba o to by forum działało - Z WŁASNEJ NIEPRZYMUSZONEJ WOLI - i póki my chcemy by nie było wiecznych problemów technicznych itd...
[/quote]

dlatego pisałam już wcześniej, że wypadałoby w nowym miejscu zacząć od nowej nazwy - bo w tej chwili moim zdaniem sytuacja jest, nazwijmy to "niefortunna"

volta jest tylko  jedna...
i był to zawsze serwis - a nie tylko forum...są użytkownicy którzy korzystali tylko z forum ale sa i tacy którzy korzystali również z serwisu - którego tu nie ma 🙂

Nestor zarówno citi jak i np BRE ostatnimi czasy serwują swoim użytkownikom lakoniczne informacje typu" serwis chwilowo nie działa" przy czym w wypadku BRE ta chwila trwa już z przerwami prawie 2 tygodnie....

jestem ciekawa czy ich  klienci równiez sobie stworzą własna platformę - re-brebank 🙂

Dworcia - wypowiedź absolutnie niegodna osoby będącej moderatorem, gdyby Grzegorz nie zwróciłby Ci uwagi  sama nie wpadłabyś na pomysł żeby przeprosić?
wątek zamknięty
tak swoją drogą zastanawia mnie czy teraz bedzie jazda jak po aurelii za "do cholery" i "idz się popłacz"
bo kaliber chyba większy
wątek zamknięty
ja skończyłam :P
wątek zamknięty
tyle, ze dworcika pisala z pozycji uzytkownika a nie moderatora kolorowozabawowo. tu tkwi zasadnicza roznica. co nie zmienia faktu, ze wyszlo krzywo.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2008 11:31
Pozwole sobie odnieśc się tylko i wyłącznie do wypowiedzi zen dot. kolorowo-czarnego wypowiadania się.

Ja nie widze róznicy - uważam, że bez względu na to, czy pisze na kolorowo, czy na czarno, jestem ta samą osobą. I nie ma to znaczenia, jakim kolorem piszę.

To tak, jak nie wypada np. nauczycielowi po pracy pić piwa pod sklepem, tak i od nas wymaga się odpowiedniego zachowania bez względu na to, z jakiej pozycji odpowiadamy - użytkownika czy moderatora.
wątek zamknięty

Nestor zarówno citi jak i np BRE ostatnimi czasy serwują swoim użytkownikom lakoniczne informacje typu" serwis chwilowo nie działa" przy czym w wypadku BRE ta chwila trwa już z przerwami prawie 2 tygodnie....
jestem ciekawa czy ich  klienci również sobie stworzą własna platformę - re-brebank 🙂



Twoja ciekawość może zostać zaspokojona.
Gdyby doszło do takiej sytuacji, że serwis któregoś z banków zniknął, lub zniknęła jedynie jego część transakcyjna - oraz znaczna część moich środków, a zarząd banku napisał, że pracuje nad ich odzyskaniem - to taka sytuacja wydaje się prawdopodobna, chociaż technicznie niezmiernie trudna.

Ja również uważam, że lepiej byłoby, gdyby nazwa była odrębna - ale - z tzw. całokształtu można wnioskować, że to, co nastąpiło, posiadało przynajmniej częściową legitymację działania akceptowalnego.


wątek zamknięty
tak swoją drogą zastanawia mnie czy teraz bedzie jazda jak po aurelii za "do cholery" i "idz się popłacz"
bo kaliber chyba większy
    Nie chciałbym by tak się stało i w żadnym wypadku nie było to moim celem. Po prostu tak to czasami bywa w komunikacji międzyludzkiej, wydaje nam się, iż powiedzieliśmy coś o neutralnym zabarwieniu, tymczasem komuś robi sie przykro - mimo, że nie było to naszym celem. Może to ja mam kłopot, bo odniesienie do "Króla Lwa" ma dla mnie pejoratywny wydźwięk?  Może być w końcu i tak.  😉
  Dworcika przeprosiła, wytłumaczyła co miała na myśli i to powinno moim zdaniem temat zakończyć. Mogła łatwo zamieść sprawę pod przysłowiowy dywan, edytując swój post i mój post (czy też poprosić o to, bym sam go wyedytował). Wątpię by wiele osób zauważyło jej wpis. Wątpię, by ktoś miał jej to za złe. Prosto, łatwo i sprawy nie ma.
  Zamiast tego potrafi wziąść odpowiedzialność za swoje słowa, wszak każdy może sobie na niej teraz poużywać, bo nic w ciągu nocy nie znikło, każdy może sobie jej wpadkę popodziwiać i wyrazić swoja opinię na ten temat. Jak dla mnie to dowód na to, że jest odpowiedzialna za swoje słowa i nie boi się ponieść ewentualnych konsekwencji. Z mojej strony duży szacunek dla Dworciki za sposób rozwiązania sprawy.
 
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 grudnia 2008 14:17
tak swoją drogą zastanawia mnie czy teraz bedzie jazda jak po aurelii za "do cholery" i "idz się popłacz"
bo kaliber chyba większy

sznurka, mysle, ze nie. bo nie ma powodow - Dworcika potrafila zachowac sie kulturalnie. cala różnica w tym:

Dworcika przeprosiła, wytłumaczyła co miała na myśli i to powinno moim zdaniem temat zakończyć.
wątek zamknięty
Nie chciałabym, żeby temat się rozwinął, ale to już Wasz wybór. Chcecie, to sobie o tym podyskutujcie. Ja już wyjaśniłam - fakt - wyszło paskudnie, ale powtarzam - nie było moim zamiarem obrażanie kogokolwiek. Niefortunnie dobrałam przykład. Albo inaczej - niefortunne skojarzenie miałam.

Jeszcze raz przepraszam wszystkich urażonych.
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
19 grudnia 2008 20:29
i forum volta na voltahorse.pl powrocila  👀
wątek zamknięty
no nawet juz prawie miesiac temu 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.