Ayam Cemani - co sądzicie ?

Bischa   TAFC Polska :)
07 lutego 2009 18:16
Jestem na zootechnice i teraz w zimowym semestrze mieliśmy hodowlę drobiu . Mieliśmy także o drobiu ozdobnym i poznaliśmy wiele ras i odmian . Jedna z ras po prostu powaliła mnie na kolana  😵 Ayam Cemani :





Niestety nie są w tej chwili raczej do kupienia , dla takich amatorów jak ja . W Polsce hodowla jest chyba tylko u nas na SGGW ( jedna doktorantka , pisze o tej rasie prace doktorancką ) . Nie wiadomo czy będzie hodowana jako brojler , czy jajka będą na sprzedaż . Przedstawiciele tej rasy są zupełnie czarni - pióra , grzebienie , skóra , mięśnie , narządy wewnetrzne włącznie z ... komórkami jajowymi  😲
Jajka i ich zawartość jest "normalna"  😉 I tu moje pytanie - jesteśmy przyzwyczajeni do jasnego ubarwienia skóry kurczaków - czy bylibyście gotowi zakupić mięso Ayam Cemani w celach spożywczych gdyby tak możliwość była ? Co sądzicie o tej rasie ?
Jutro jadę na wystawę drobiu do Blue City i jeśli ta rasa będzie postaram się jakieś lepszej jakości fotki zrobić 🙂

Pozdrawiam 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 lutego 2009 18:23
ja jestem wegetarianką, ale myślę, że większość ludzi jednak odpychałby czarny kolor mięsa. I pewnie byłoby bardzo drogie  😉



🚫 czy narządy murzynów są czarne?
Wow... ciekawie wygląda.
A co do mięsa... myślę ze jakby smakowało normalnie to nikt nie miałby problemów z jego jedzeniem... bo niby dlaczego? Inne mięsa też są ciemne. Tylko pewnie byłoby droższe.
Bischa   TAFC Polska :)
07 lutego 2009 18:41
No właśnie Smarcik , kolor jednak może opdychać - ludzie boją się wszystkich nowości . Niestety co do murzynów nie wiem  🤣 Ale chyba mają normalne , bo murzyni są różni - jaśniejsi , ciemniejsi  😉 A Ayam Cemani jest w jednym odcieniu 🙂
Ramires Inne zwierzęta mają ciemniejszą skórę , a Ayam Cemani ma zupełnie czarne mięśnie i skórę .

Pozdrawiam 🙂
ushia   It's a kind o'magic
07 lutego 2009 19:00
Jestem za!
Nie widać by było, że się mięcho przypaliło 😉
chociaz sama napisalas, ze to rasa ozdobna, wiec pewnie w produkcji jej nie uswiadczysz

Skąd one pochodza? Bo jak dla mnie idealne dla czarownika voodoo  😜

Bischa   TAFC Polska :)
07 lutego 2009 19:05
I chyba też do działań satanistycznych  🤔 Mam nadzieję , że nikt z wyznawców satanistycznych nie wpadnie na męczenie czarnych kur  🤬 Nie mam niestety pojęcia skąd , spróbuje się dowiedzieć w poniedziałek , bo do dziakana muszę iść to i o kurki zahaczę  😉

Pozdrawiam 🙂
ushia   It's a kind o'magic
07 lutego 2009 19:15
juz wiem, z Sumatry i faktycznie traktowane byly jako zwierzeta ofiarne
w sklepie nie nalezy sie ich spodziewac, bo sa bardzo rzadkie, hodowcy nie sprzedaja ponizej 100 euro za sztuke
w dodatku ich naturalne siedlisko zostalo zniszczone przez tsunami i Indonezji
(zródło tych rewelacji: http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=706)
Bischa   TAFC Polska :)
07 lutego 2009 19:18
Mnie kobita powiedziała , że może kiedyś będą w sklepach ale najmarniej za 50 lat . I to też nie jest pewne . Wiesz , ale skoro można je w Polsce hodować w jakiś warunkach , to może z czasem na tyle dużo ich będzie , że może kiedyś trafią do sklepów .

Pozdrawiam 🙂
Jeżeli trafią do sklepów to tylko jakichś specyficznych, z jakąś naturalną żywnościa czy czymś takim, a nie do normalnej sprzedaży. Te kury nie są tucznikami jak brojlery więc ich chów na skalę przemysłową byłby nieopłacalny pewnie, więc raczej nie ma co liczyć na to ze będziemy na codzień jadać czarne mięso 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
10 lutego 2009 17:04
Repka mówić mi tego nie musisz  😉
Byłam na wystawie , teoretycznie była parka o czarnych grzebieniach , ale to były kury rasy Szabo , a nie Ayam Cemani  🙄 Zresztą zdjęć do porównania nie ma - nie dał się kogucik , ani kurka sfotografować  😤

Pozdrawiam 🙂
Ja nigdy nie kupiłabym czarnego mięsa...Jestem jakaś "uczulona" na to ..  🤔wirek: Nawet w normalnym kurczaku nie jem tych ciemniejszych części  😂
niesamowita kura  😉 😅 już jestem wielką fanką  😅

trafiła do mojego folderu "galeria zwierzaków oryginalnych"  😉 bardzo mi się podoba i na pewno bym jej nie zjadła. szkoda by mi było 😉
A to rasa w kierunku mięsnym? Czy taka ogólnoużytkowa?
Kurczę! Moja branża! A ja ten wątek omijałam,bo myślałam,ze to jakaś piosenkarka. 😁 😁
Co do czarnego mięsa/skąd się ten kolor bierze w ogóle?/ -to trzebaby chyba baaardzo poprzeć dowodami,że zdrowsze niż zwyczajne.
Nawyki kulinarne są bardzo silne. Mój znajomy z trudem sprzedaje jaja o białych skorupach w Polsce. A np.w USA jest na odwrót.
Ludzie nie jedli chętnie perliczek -bo mięso było takie sinawe.
Kiedyś też starałam się pomóc wprowadzić mięsne gołębie na polskie stoły i w sumie wszystko się nie udało. A we Francji idzie świetnie.
Weź przykład strusi- "lobby strusiowe" też wiele lat walczyło o swoje miejsce na rynku. W bardzo zorganizowany i przemyślany sposób. Efekt jest taki dość średni.
Ja bliskich znajomych nie bardzo do jedzenia gęsi umiem przekonać - a gęsina jest chyba najlepszym z mięs drobiowych.
Może jakaś bardzo specjalna restauracja by chciała.
Ja się piszę bez wahania na taką kureczkę.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się