Bryczesy

caroline   siwek złotogrzywek :)
17 grudnia 2008 13:40
A ostatnio kupiłam sobie Lugany i jak na razie jestem z nich zadowolona, czarne z czekoladowym lejem.
Owszem po praniu miałam takie niewielkie smugi, ale przetarłam mokrą szmatką i było ok 🙂

mam wlasnie takie od co najmniej roku i bardzo je lubie. to moje ulubione wiec jezdze w nich prawie nonstop (z przerwami tylko na pranie i suszenie) - i nic sie z nimi nie dzieje - nie traca koloru, nie puszczaja nitki. nadal sa takie fajne jak tuz po kupieniu 🙂
co do smug - albo mniej rzeczy trzeba pakowac do pralki albo nastawiac na opcje dokladniejszego plukania - wtedy smugi sie nie robia 🙂
trusia, może to być np. BENTEX w bryczesach firmy RTS 🙂


Jakoś inaczej kojarzę tę nazwę. W dodatku pamiętam, że tamtymi lejami ktoś się mocno zachwycał, a tu było o Bentexie, że  za bardzo przyczepny.
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 grudnia 2008 13:58
W dodatku pamiętam, że tamtymi lejami ktoś się mocno zachwycał, a tu było o Bentexie, że  za bardzo przyczepny.
wlasnie tymi sie bardzo zachwycano, i wlasnie dlatego, ze taki bardzo przyczepny. ale z czasem zachwycajacy sie doszli do wniosku, ze ta przyczepnosc to jest nawet za bardzo 😉
i stad zmiana "frontu" 🙂

ja tez lubilam (i chyba nadal lubie 😉) moje bryczesy RTS z benteksowym lejem, bo i ladne sa i ten lej od srodka jest bardzo milutki. ale i tak uwazam, ze leje sa za bardzo przyczepne - dlatego zakladam te bryczesy bardzo rzadko i tylko na jazdy kiedy bede sie bardziej "bujac" niz jezdzic 😉
ja tez lubilam (i chyba nadal lubie 😉) moje bryczesy RTS z benteksowym lejem, bo i ladne sa i ten lej od srodka jest bardzo milutki. ale i tak uwazam, ze leje sa za bardzo przyczepne 


"za bardzo" czyli w ogóle tyłka nie da się przesunąć? Przyczepia na mur i pozostaje tylko droga w górę? Czy tylko trudno przesunąć?
deborah   koń by się uśmiał...
18 grudnia 2008 13:40

te? (Pikeur Lugana)

czy te: Cavallo Championese


pomagajcie bo zupełnie nie wiem czy są porównywalne?
Jakościowo myślę, że tak. Cavallo mają nieco większą rozmiarówkę niż pikeur. Mnie osobiście bardziej leżą Lugany, ale co figura to inne potrzeby.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
18 grudnia 2008 20:52
mam pytanie mial ktos takie bryczesy?
http://www.equicomp.wizja.net.pl/sklep/catalog/product_info.php?manufacturers_id=71&products_id=1176
i drugie czy to te same ( tez euro star'y tylko czy to ten sam model) ?? gdzie mozna dostac takie rozowe?
Solina były w hidalgo, Piotrek ostatnio przy mnie sprzedał je jeszcze z rabatem bo mu się nie chciały sprzedać.
Ale może jeśli podjedziesz to Ci może zamówi?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
18 grudnia 2008 21:31
klaus,  dzieki w takim razie sie przejade i zobacze ile beda kosztowac.
ostatnio choruje na rozowe w krate
Nieźle się prezentują, one mają szarą kratę i szary lej i bardzo ładnie wyglądają 'na osobie'.
Czy lej z materiału Clarino w Fair Playach jest rozciągliwy? Sporo było tu o Fair Playach, ale tej informacji nie znalazłam.
Moim zdaniem ten lej w Fair Playach jest mało rozciągliwy. Po za tym, jakościowo tak sobie, mam je rok i mam prawie dziurę na kolanie bo się poprzecierały...
Za to jestem zachwycona bryczesami Cavallo. I wiem, że moje następne bryczesy to też będzie Cavallo. Super jakość, bardzo wygodne, elastyczne. Bajka  😍
Widze że sporo negatywnych opinii jest o Fair Play, chciałam kupić bryczesy z tej firmy, ale teraz się zastanawiam. Ma ktoś bryczesy firmy Global ? Zamierzam sobie kupić jaieś fajne bryczesy w kratke, ale teraz sama niewiem jaką firme wybrać..
Kami   kasztan z gwiazdką
19 grudnia 2008 16:02
Byłam dzisiaj w Amigo obmacać Globale - w sumie wyglądają na fajne, lej nie za cienki, materiał fajny (oglądałam te http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=6_22&products_id=2992&topSsid=24a06ec4bc87ebf814605367dcef2669 ). Oczywiście pani usilnie namawiała mnie na Pikeury albo Eurostary (troche za usilnie jak na mój gust  🙄 ) i nie chciała uwierzyć, jak jej powiedziałam że jakość polskich Pikeurów wg opinii użytkowników volty się pogarsza.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
19 grudnia 2008 16:08
A ja cały czas czekam na moje HKM  🙄 i jakoś doczekać się nie mogę  🍴
W globalach strasznie się mechaci lej.
Sama mam, jest zmechacony ale dobrze mi się w nich jeździ, lej dobrze klei do siodła, ale też nie za dobrze.
Ładnie się dopierają, a o tyo się bałam bo mam błękitną kratkę.
Generalnie na początku ich nie lubiłam przez ten machacący się lej, a teraz nawet się z nimi zaprzyjaźniłam 🙂
To sama niewiem na jaką firme się zdecydować xD każda ma jakies " ale " hm.. pomóżcie.. 🙂
klaus,  dzieki w takim razie sie przejade i zobacze ile beda kosztowac.
ostatnio choruje na rozowe w krate


ja też  😁 😁 😜
ja mam 2 pary bryczesów z allegro za jakies smieszne pieniadze  czyli 99 zł za pare  i strasznie je lubie  😉brązowe i różowe
różowe : ( na koleżance)


miałam tez 3 takie same pary czarnych biodrówek jakis za 190 za pare i uwielbiam je  na wiosne kupie 4 pare

koleżanka ma juz długi czas niebieskie USG z pełnym lejem i tez sobie chwali :


nosimy identyczne rozmiary ciuchów wiec spokojnie łazimy w swoich nawzajem  w zależnosic od potrzeb kolorystycznych  😉
a czy ktoś z Was posiada jakieś bryczesy firmy nowak center bądź elt? jak się sprawują?
Było kilkia pytan odnośnie Fair Play'ów więc napiszę i kilka słów od ciebie. Nie mam ich za długo (ponad 4 miesiące) a do tego przez przerwę w jeździe nie używałam ich zbt dużo ale jedno co mi się w nich bardzo podoba to wygoda. Poprzednio mialam takie z amigo z pelnym lejem owszem były wytrzymał ale straasznie twarde, szwy w miejscu gdzie zaczynały się leje na kolanach wbijały się i trzeba się było do tego mocno przyzwyczaić, natomiast Fair Play od pierwszego włożenia sa super wygodne, mięciutkie, nie krępuja ruchów. Tyle mogę o nich narazue powiedzieć bo o wytrzymałości to jeszcze niewiele, choć bardzo chciałabym by wytrzymywaly długo wtedy pewnie skusiłabym się na kolejne😉
A ja dostanę pod choinkę od mojego TŻ cudne bryczeski 😅
Jak już je będę miała i dorwę aparat to się ładnie pochwalę...😉
a czy ktoś z Was posiada jakieś bryczesy firmy nowak center bądź elt? jak się sprawują?


Ja mam nowaki. Szare, w kratkę, pełny lej. Kupiłam używane jakieś 1,5 roku temu i są niezłe - raz, tam jedna dziurka, zaszyta nie ma śladu. Dopiero teraz materiał zaczął się przy kieszonce przecierać (gwałtowniej szarpnęłam zakładając). Ogólnie nie narzekam, chociaż materiał mógłby być lepszej jakości. Ale jak widać na parę lat wystarcza.
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
24 grudnia 2008 12:35
miałąm 'nowaki', wizualnie nie podobały mi się, w noszeniu też były średnie więc je sprzedałam, ja kocham reitsporty - RTS'y mam dwie pary, jedne już ledwo się trzymają ale mają 5lat i są najczęściej uczywane, drugie błękitne mają prawie 3 lata i są w idealnym stanie. Miałam też bryczesy Cavallo które bardzo sobie chwale, podobmnie Pikeury i Eurostary
Ja nowaki zatargałam na śmierć w 4 miesiące.
Nie polecam za nic w świecie, dla mnie śmieci.
Mam Fair Play i dla mnie są super 😉. Nie narzekam.
Mam też jakieś z Masterjanga, prązkowane, dwukolorowe. Złe nie są, ale bardzo cienkie.
No i mam tej kiepskiej marki na F...  no nie pamietam. Nie polecam w żadnym stopniu, leżą nieużywane w szafie. Koszmar.
No i nieśmiertelne Go sporty 🙂. Mam czarne jakieś 3 lata i są praktycznie niezniszczone 🙂.
klaus,  dzieki w takim razie sie przejade i zobacze ile beda kosztowac.
ostatnio choruje na rozowe w krate


też chorowałam, w końcu kupiłam i moge spokojnie powiedzieć, że są rewelacyjne  😜
nesta mozesz pokazac w linku te rts'y?
[quote author=Olcia_93 link=topic=217.msg124444#msg124444 date=1229696090]
Ma ktoś bryczesy firmy Global ? Zamierzam sobie kupić jaieś fajne bryczesy w kratke, ale teraz sama niewiem jaką firme wybrać..
[/quote]

Ja właśnie dostałam globale pod choinkę od mojego chłopaka... Tak mi się ich kartka i kolorystyka spodobała, że nie zwróciłam uwagi nawet na firmę...🙂
Zobaczymy co to będzie... póki co byłam wierna tylko bryczesom cavallo🙂
Dziś w nich trochę pochodziłam i stwierdziłam, że układają się inaczej od cavallo... Chyba troszkę gorzej, no ale zobaczymy na jeździe🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
25 grudnia 2008 21:58
Pewnie już było to mówione gdzieś ze 100 razy ale nie krzyczcie...

Rozmiar 76 to odpowiednik ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się