Olsztyńscy voltowicze

Blueberry a może wstaw swojego do tej stajni co kiedyś ja z silver trzymałyśmy swoje koniki. Jest bardzo czysto, konie biegają caaaały dzień po padoku, myślę, że takie miejsce mogłoby byc całkiem okej w Twojej sytuacji 😀
pzdr😉
cześć olsztyńscy voltowicze. Czy ktos może mi polecić jakis obóz, szkolenie, jak zwał tak zwał, dla dorosłych na dość wysokim poziomie, tzn treningi prowadzone przez trenerów, a nie instruktorów rekreacji, miejsce w którym sa dobrze wyszkolone konie. Może być to kurs nastawiony na ujeżdżenie lub skoki.

Chodzi mi o szkolenie z którego instruktor rekreacji dużo wyniesie. Okres koniec stycznia-połowa lutego

z góry dzięki
a interesują Cię konsultacje z p.Pacynskim?  (antkiem) jak cos to PW
...a moze zgrupowanie w Uchwat Team? Słyszałam same pozytywne opinie i mozna przyjechać bez własnego rumaka 😉
Uchwat Team chętnie, tylko daleko  🙁
Ja też się znalazłam 😉
O dziwo na ten serwer wchodziłam już kilka razy i pierwszy raz ten wątek widzę :P
to tutaj w warminsko mazurskim trochę bieda jest z trenerami, tak jak pisała martynkakoniki, ze może coś z Pacyńskim, ale to byś musiała wykombinować konia swojego chyba, ze masz 😉
konie mam swoje, sztuk 5, nawet 6 ale szóste to jeszcze dzieciak, martyna dostałaś moją wiadomość na priv?? Możecie coś wiecej powiedzieć o treningach z Pacyńskim?? 

A tak przy okazji, to czy jest ktos chętny od wiosny na treningi z Wejerem w Maltance?
Z tego co słyszałam to p.Pacyński po prostu dojeżdża do jeźdzców na treningi i tyle 😉 aczkolwiek nie jestem pewna czy we wszystkie miejsca. Wiem, że trenuje jakąś osobę u Robsona, bo jak przyjechałam na hale to widziałam (;  A tak z ciekawości gdzie trzymasz swoje konie? 😉
tu mam stajnie www.maltanka.pl
A czy prowadzisz też pensjonat dla koni 😀?
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
27 grudnia 2008 21:56
Achaja fajne miejsce 😜
Ta stajnia jest gdzieś niedaleko Barczewka?
stajnia jest niedaleko barczewka, adres to niby Różnowo, ale znajduje się bliżej Słup, jakiś kilomert od pętli autobusowej. Przymierzamy się do budowy stajni pensjonatowej, mozliwe, ze budowa ruszy na wiosnę, w tej chwili nie mam wolnego miejsca 🙁
kiedys chyba zdaje sie przejezdzalam niedaleko tej Maltaki ale nie jestem pewna czy to tam. ; p
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
28 grudnia 2008 20:49
magdanik witamy wśród olsztyńskich voltopirów  😅
i re-voltowców  😁 
matynka mnie namowila ;p  a tak wlasiwie to co sie stalo ze stara volta.?
Drogie Olsztyńskie voltowiczki, znów mam pytanie, a raczej proszę o dywagacje.
Pytanie kieruję zwłaszcza do tych, którzy mają szerszą wiedzę na temat rynku pensonatowego w naszym województwie. Do rzeczy:

Czy Waszym zdaniem budowa stajni pensjonatowej na ok 15 koni,  17 km od granic Olsztyna znajdzie klientów. Stajnia miałaby się znajdować we wsi Frączki, (na północ od Olsztyna).
Mam tam 11 ha, trochę funduszy i rozważam taką inwestycję, co o tym myślicie? Czy to nie za daleko od Olsztyna?

końmi zajmuję się kilkanaście lat, więc wiem jak to wszystko ogarnąć, chcę teraz przejść na swoje, ale nie mam szerszej wiedzy na temat sytuacji pensjonatowej, tzn czy jest ich za mało czy za dużo.

Będę Wam wdzięczna, jeśli podzielicie się ze mna Waszą opinią na ten temat
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
29 grudnia 2008 18:34
Achaja
Nie posiadam własnego konia, więc na pensjonatach też średnio się znam, ale udało mi się trochę poczytać 😉
Sądzę, że 17 km to nie jest duża odległość, oczywiście wszystko zależy też od tego, jak wygląda komunikacja z Olsztynem...
Myślę, że chętnych nie zabraknie, ponieważ Olsztyńscy jeźdźcy nie bardzo mają w czym wybierać.
Moim zdaniem nowy pensjonat jest BARDZO potrzebny 😉 Tymczasowo nie mieszkam w Olsztynie, ale planuje powrót w wakacje i juz się zastanawiam gdzie wstawić konia...Wybór jest bardzo mały 🙁 np. forumowa**Ola** z braku normalnych pensjonatów postanowiła wstawić konia aż 20 km od Olsztyna (dojazd tylko samochodem) więc myślę,że chętnych znajdziesz spokojnie 😉
Achaja, a tak z ciekawości hale też byś stawiała?
Mi się wydaje, że te 17 km to nie jest daleko i spokojnie można dojechać, a nie oszukujmy się konie to bardzo drogi sport, szczególnie własny futrzak i jak ktoś już takowego ma to chyba ma też samochód i jakoś dojedzie, chociaż dojazd jakoś inaczej byłby fajną sprawą.
Halę bym stawiała, ale nie od razu, bo nie starczy mi funduszy.



Na wiosnę w Maltance będzie szkolenie z zakrsu masażu i stretchingu koni

przeprowadzone przez Marię Papałę    http://newrider.pl/

Szkolenie będzie trwało 1 lub 2 dni, zalezy ile chętnych się zbierze, cena zależy od ilości chętnych.

Zapisy i więcej info na prv
A kosz mniej więcej ile będzie wynosił i jaki będzie zakres szkolenia? Co będzie na nim dokładniej realizowane?
dziś p Maria ma mi wysłać plan i cenę, zamieszczę to wtedy na volcie
Mi również wydaję się, że nie jest to jakaś gigantyczna odległość, tym bardziej że u nas brakuje pensjonatów 🙁 fajnie by było gdyby powstało coś nowego, myślę że nowo wybudowana stajnia przyciągnęłaby klientów😉

Skoro Achaja zaprasza na kurs masażu to i ja pozwolę sobie zaprosić Was na kurs Silversandu, który odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia w pod olsztyńskiej stajni , poprowadzony zostanie przez polskiego instruktora Silversandu Justynę Mitkę. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany proszę kierować pytania i zgłoszenia na maila: kuczmen@poczta.onet.pl (Jest to mail do organizatora kursu) 😉

dodam jeszcze link do strony Silversandu:
http://www.silversand.com.au/
zajecia z zakresu masażu i strechingu koni

dzień  pierwszy:

zaczynamy od 9 00

teoria, wykłady, prezentacje multimedialne

pokazanie różnych technik masażu na żywym koniu

przerwa obiadowa (jest możliwość zamówienia na miejscu)

Przedstawienie całej sekwencji masażu

praktyka

Przedstawienie stretchingu i praktyka

Dzień 2

(istnieje możliwość przenocowania na miejscu)

prawidłowe dopasowanie siodła- na co zwracać uwagę-demonstraca siodeł pozornie dobrych, dobrych i złych

zestawy ćwiczeń gimnastycznych dla koni z określonymi problemami

podsumowanie wiedzy zdobytej na zajeciach



Achaja_Olsztyn Program kursu brzmi ciekawie🙂 Czy jest to kurs na który można przyjechac ze swoim koniem? Rozumiem, że dokładnego terminu jeszcze nie macie. Z tego co przeczytałam to nie jesteś jeszcze wstanie określic dokładnej ceny, ale może w przybliżeniu jakie są to koszty? Czy jest to drogi kurs?
🙂
cena nie powinna przekroczyć  150 zł od osoby, przyjazd z koniem jest możliwy, dokładnego terminu jeszcze nie ma, będzie to któryś weekend pod koniec marca lub na poczatku kwietnia, chciałabym to ustalić wspólnie z zainteresowanymi tym szkoleniem.

Zaznaczam, że Maria Papała prowadzi szkolenie poglądowe, które nie kończy się żadnym egzaminem, ani nie dostaje się papieru umożliwiakącego pracę jako masażysta koni, jest to tylko i wyłącznie szkolenie dla osób zainteresowanych tematem i chcących praktykować to na swoich podopiecznych!!
ja również byłabym zainteresowana takim kursem. Achaja jak bedziesz juz dokłądniej coś wiedziałą to proszę o info  🙂
ja też bym się z wielką chęcią pisała na kurs, więc też proszę o info jak będzie już więcej wiadomo 🙂

Blueberry a może wstaw swojego do tej stajni co kiedyś ja z silver trzymałyśmy swoje koniki. Jest bardzo czysto, konie biegają caaaały dzień po padoku, myślę, że takie miejsce mogłoby byc całkiem okej w Twojej sytuacji 😀
pzdr😉


z moimi końskimi przenosinami czekam póki co do okresu po sesji  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się