skoki luzem - zdjęcia/filmiki

Przepraszam za nie wyraźne zdjęcia, wycięte z filmików.
Pierwsze 3 zdjęcia- 6cio letni gnom, który do wysokości mniej więcej 120cm nie ma ochoty na "składanie" podwozia, woli wyskoczyć wyżej  🤔wirek:
na ostatnim zdjęciu młoda, w kwietniu skończy 4 lata, od 2 miesięcy dopiero pod siodłem, więc zaliczyła też pierwsze korytarze 🙂
100 lat temu (2 w sumie 😀) pierwszy raz puszczone w korytarz moje młode osiołki  😍
Jestem chora i konia oglądam tylko na zdjęciach, to sobie wrzucę tutaj.



budyń - jaki ma papier ten Twój konik? 🙂
Ciągle zapominam wziąć rodowód i mu zrobić wpis na baziekoni :P
Angeel, wielkopolak, ojciec Ramadan młp po Lirnik, matka Riebana K trk po Pompejus.

edit, bo nawet film mam  😎
Hej, mam pytanie dotyczące Czempionatów(?) w skokach luzem.
Czy takie czempionaty organizowane są też dla klaczy 6-cio letnich czy tylko dla 2-4 latków?

Bardzo proszę o odpowiedź 🙂
Odkopuję wątek, bo po długim czasie puściłam siwego luzem. Muszę przyznać, że nie jest to łatwe pod względem organizacji przy jednej hali na blisko 60 koni 😉 Ale udało mi się trafić na pustą halę. Filmik nagrany trochę śmiesznie, bo jedną ręką wpuszczałam konia w korytarz, a drugą trzymałam telefon. Ale coś tam widać.


lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 grudnia 2016 01:33
anai masz jego jakieś wcześniejsze nagranie z korytarza?
lusia722, dwa lata temu: 

Rok temu
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 grudnia 2016 12:26
anai, widać, że siły to on ma, i fajny luz w zadku 😉
A moja młoda radzi sobie coraz lepiej,  nabiera pewności siebie. Filmik krótki, ale zawsze coś 🙂
Nasz złoty, troche ciemny filmik ale niestety połowa lamp nie świeciła 🙂
Plus małej hali że można i naganiać i nagrywać , koniec plusów 😉
Pozwolę sobie odkopać 😀
My dopiero zaczynamy ze skakaniem luzem, to dopiero 3cie podejście i drugie na stacjonatę. Jeszcze za bardzo się męczy by robić jej skoki luzem częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Dziś jej postawiłam myślę tak 80cm max, tutaj efekt 😀
https://www.instagram.com/p/Brcm8ePA95q/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=k1sarzlo4dd0

2,5 letnia klaczka
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 grudnia 2018 17:25
No właśnie to był super wątek. Ja niestety nic aktualnego nie mam :/
No ja czekam z niecierpliwością na krytykę, bo nie wiem w jakim kierunku warto ją trenować 😀 co prawda jestem fanką rajdów, ale jeśli się okaże, że ma serce do skoków to będą i skoki
Po 1 skoku na tak małej wysokości raczej ciężko stwierdzić czy ma predyspozycje do skoków czy nie.
Hm, no to wrócę do tematu, jak już dojdziemy do 110cm :P i postaram się nagrać więcej, ciężko to robić, kiedy za kamerzyste ma się mame, która nie bardzo umie w kamerowanie 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 grudnia 2018 18:38
2,5 latce dałabym jeszcze spokój i dzieciństwo na łąkach 😉
Hehe ma spokój, zabieram jej ten spokój 2 razy w tygodniu maks :P I to dopiero teraz, tak to siedzi na łąkach i wrednieje z każdym dniem 😀 chcę jej troche mięśni wyrobić przed zajeżdżaniem 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 grudnia 2018 19:04
Skokami luzem zbyt mocno umięśnienia nie poprawisz, naprawdę daj jej jeszcze minimum pół roku spokoju.
To dzieciak jeszcze. Zanim zajeździsz to i tak będziesz lonżowała, więc się poprawi mięśniowo.

Robimy to dla zabawy, no i dlatego, bo wyraźnie to polubiła, sama chętnie wchodzi w korytarz kiedy ją puszczę z uwiązu/lonży :P No i treningi ma chwilowe, w nowy rok wyjeżdżam do pracy by dorobić sobie na sprzęt, więc będzie miała wolne aż do maja, dopiero wtedy zaczniemy prawdziwą pracę 😉 Nigdy jej nie przemęczam, jak widzę, że ma dość to kończymy, nasze "treningi" nie trwają zwykle dłużej niż 30-35 min. No jest też wyraźnie spokojniesza kiedy ma jakieś zajęcie po za chodzeniem po padoku, przy zganianiu do stajni grzecznie wchodzi do boków podczas gdy jej rówieśnicy latają wszędzie gdzie popadnie z nudów
No i ten... w korytarzu była słownie 3 razy 😀 tak to bawimy się z ziemii, ew trochę lonżowania z pasem i ogłowiem. Siodło jej założę dopiero przed zajeżdżaniem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się