Oficerki

Na starym forum był taki temat,a potrzebuje teraz opinii posiadaczy (i nie tylko).
Jakie oficerki polecacie? Estetycznie wyglądające i dość trwałe,które nie rozwalą się po pół roku.Co sądzicie o np. Grasso lub Cavallo?
karutek- skokowe czy typowo ujeżdzeniowe? słyszałam ze SG są słabe.. ale niektórzy chwalili nawet ;] ja pam petrie perfect <te najtansze uj. > i są b. rajne ;p
W sumie to szukam raczej wszechstronnych.Równiez słyszałam srednie opinie o Grasso,ze skórka za miękka itepe więc wole wcześniej popytać
Ja również słyszałam, nawet ogólnie o włoskich butach, że skóra jest mięciutka, acz nietrwała. Jeżeli potrzebujesz czegoś do codziennego tyrania, nie tylko na zawody - odradzam. A oficerki firmy Hippica?
zamowilam w piatek hippike las vegasy- jak dojda zdam relacje🙂
Też zaczajałam się na Las Vegasy, ale w końcu... żal mi było wydać tyle pieniędzy, uzbieranych w pocie czoła, więc zainwestowałam w znaną imitację oficerek, czyli czapsy+sztyblety z Hippici.
czapsy i sztybleciaki tez mam hipp -ale jednak co oficerka to oficerka- po latach katowania cavallo chce sprobowac krajowego wyrobu😀
Ja mam oficerki hippici i zamki co jakis czas uzytkowania sa niesety do wymiany;/
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 listopada 2008 23:50
Mi wypada regularnie co rok wymiana zamka 😉 Ale obsługę klienta oni mają genialną - płacę tylko za przesyłkę, a wymieniają mi nie tylko zamek a odświerzają całe buty w miarę możliwości oczywiście.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
03 grudnia 2008 18:04
Ja najbardziej polecam buty Konigs. Są świetne. Wytrzymałe, ładne, wygodne. Niestety w Polsce trudno je zrobić dobrze na miarę.
Miałam model Cometesse (sprzedałam i myślę, ze nada komuś służą).
Teraz mam Elegance i też są boskie gdyby nie to, że rozrosła mi się łydka i straciłam nadzieję, ze jeszcze kiedyś w nie wejde więc są na sprzedaż.
Cavallo nie polecam. Skóra jak papier. Miałam model Pirouette i pozbyłam się ich od razu po kupnie.

I aktualnie jeżdżę sobie w Petrie Excellent. Są dosyć wygodne, ale bez przesady. Wytrzymałe, ale niestety ich czarny kolor szybko zamienia się w biały. Od wewnętrznej strony są calusieńskie białe, wytarte. Ale na koniu nie wydać a wyglądają pięknie.
Koniczka kto dokładnie?🙂

Karutek cavallo ostatnio się pogorszyło... co ktoś ze znajomych kupi cavallo to ma z nimi problem... ;/

Co do czapsów i sztybletów hippici... Sztyblety trzymają się super, natomiast w czapsach już obydwa zamki do wymiany (mam je od początku czerwca).. no i skórka od wewnętrznej strony się już wyciera...
Ponia   Szefowa forever.
03 grudnia 2008 21:33
Co do butów i czapsów f-my Hippica, z mojej strony stanowcze NIE!
Buty po najwyżej 2 latach nadają się na śmietnik, a zamki w czapsach co miesiąc  do wymiany.
Ja przymierzam się do zakupu oficerek Cavallo, ale w tym celu wybiorę się do Dojczlandii moje kumpele 2 kupowały tam, i wyglądają i sprawują się świetnie, i nie były cenowo tak strasznie drogie,bodajże po 200 euro co przy obecnym kursie Euro,jest korzystne.
Poniuś no widzisz, a ja w swoim otoczeniu mam osoby, które od kilku lat (jedna ponad 6) trenują dzień w dzień w oficerkach hippici, przed zawodami je przeczyszczą i wyglądają jak nowe...
mialam cavallo 2 pary...jeden shit taki , ze szok drugie ok, ale opylilam , bo za sztywne- hippike wiem, ze ma Katka- a wiadomo wkkwistaka nie skoczek warunki rozne- oficerki widzialam i trzymaja sie super. Co do  suwakow- ja juz sia nauczylam, ze jak sie zapina dokladnie to no problem, jak niechlujnie to tak jak pisze ponius co kilka tygodni wymiana
Co dwa lata moge zmieniac oficerki w cenie hippikowych- byle nie co roku🙂
Z reszta u mnei i tak pewnie beda do jazdy tylko na jednego wybranego konia i na zawody- za duzy syf robie przy innych koniach by lazic w oficerkach czy nawet  sztybletach i sztylpach😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 grudnia 2008 21:48
m0niSk4 pisałam o Hippice.

Karla, jak już pisałam, w moich hippicach dokładnie co roku wypada wymiana zamków
no u moich wszystkich znajomych co katuja  hippike  tylko te znaczki poodpadaly😀 zobaczymy co z moimi bedzie- cena srednia wiec nie bede jakos max narzekac😀 jak przezyja rok pracy  bede zadowolona- ja strasznie niszcze buty :-[
Koniczka wow! to nie wiedziałam, że tak dbają o klienta...🙂
aż trudno uwierzyć, że tylko za koszty wysyłki...
Karla jakie masz modele tych oficerek Cavallo ?
Fanga juz nie mam - jeden to byly talenty czy cos jakos takos  drugie nie pamietam:/ ale jakeis takie starsze modele, bo  to jeszcze z czasow gdy bylam w LO ;D
Bo ja teraz dostalam oficerki Cavallo do siodla i zastanawiam sie jakie beda jakosciowo, bo teraz mam hippici i srednio jestem zadwolona
z perspektywy czasu - skora i wykonanie Cavallo kiedys bylo duuuzo lepsze- ale kazdemu pasuje co innego🙂 wiec moze bedziesz zadowolona🙂
Ja mam Cavallo Piaffe i Königs Favorit Dressage. Zdecydowanie stwierdzam, ze Königsy duzo wiecej wytrzymuja. Na dodatek sa tansze, nawet jesli sa robione na miare.  ;D
Co do sztywnosci, to lubie sztywne oficerki. Zboczenie zawodowe.  😉
kpik   kpik bo kpi?
03 grudnia 2008 22:42
ja kupiłam cavallo rok temu w dojczlandii i sprawują się super
model 47000. lub Atlanta

sznurowane, z zamkiem, dalej jak nówki
Anka masz może zdjęcie jak te Konigsy wyglądają na stopie? Bedę bardzo wdzięczna 🙂
Moje Hippiki mają półtora roku, używane na jazdy pingwiniarskie oraz zawody. Chyba mam szczęśliwy egzeplarz, bo na razie odpukać nic się nie popsuło. Wyglądają porządnie. Na codzień stoją w prawidłach i staram się regularnie czyścić. Natomiast w sztybletach Hippiki po 2 latach popsuł się zamek, ale po wymianie dalej służą.
Anka masz może zdjęcie jak te Konigsy wyglądają na stopie? Bedę bardzo wdzięczna 🙂


O tak 🙂

Anka wyglądają bardzo fajnie 🙂 To teraz może jeszze się ktoś orientuje w którym warszawskim sklepie są dostępne takie oficerki... 😉
Ja też mam Konigsy Favorit Dressage i ją rewelacyjne: twarde, świetnie wyprofilowane i lekkie.

Zdecydowanie polecam. Tutaj moje ->
A jakie skokowe polecacie??
Koniecznie wiazane.
Hippika odpada. Myslalam o SG (chyba Bergamo) albo Cavallo jakies.
kpik   kpik bo kpi?
04 grudnia 2008 22:06
moje są ani typowo ujezdzeniowe ani typowo skokowe
wiązane z przodu i z zamkiem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się