Oficerki

Niestety, zdjęcia na  nodze nie widzę  🙁

feno, wysokość od ziemi. Łydka w miejscu najszerszym. Ja mam stosunkowo grube łydy, ale mam nadzieję, że guma to załatwi. 

Mój największy problem to wysokie podbicie, przez co często stopa nie przechodzi przez cholewę. Przy rozpinanej tego problemu w cholewie nie będzie, ale nie wiem, czy nie zaklinuje się tam, gdzie mniej wiecej kostka wypada. Dlatego rozmiar w kostce jest dla mnie ważny.
trusia, feno źle wstawiła kody, poniżej fotki z jej postu 🙂



Czy ktoś może wie wśród oficerek jakiej firmy dostanę ujeżdżeniowe, raczej bez zwężania w kostce lakierki w kolorze głębokiego granatu? Nie muszą być super hiper wytrzymałe, mają być na zawody. Zależy mi właśnie głównie na tym, żebny lakierowane i granat taki ciemny, elegancki. Patrzyłam na cavallo, ale na stronie pasi-konika granaty tam są takie "sprane".
Sprawdź sobie sklep febro. oficerki tucci.
Dziewczyny potrzebuje pilnie informacji od uzytkownikow ariatow heritage 38 -38.5 na jaką długość stopy macie oficerki?
Wzielam niechcący 38.5 na stopę 24 cm (ze sklepu internetowego, więc na czuja) i teraz sie zastanawiam czy nie lepiej zmienić na 38 :/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2021 10:24
Z 38 nie pomogę, ale moje 36 są nieco większe niż normalne 36 i pewnie mogłabym mieć 35 spokojnie.
zembria dzięki, to mi nieco rozjaśniło 🙂 widziałam też w wątku, że miałaś dylematy z szerokością w łydce i jednak wziełaś te węższe. Ja mam podobnie: łydka w bryczkach wychodzi mi 34 cm. A do wyboru w ariatach mam 33 vs 35 :/. Poprzednie oficerki kupowane jako 34 w łydce ledwo się dopinały - teraz są jak ulał, więc mam wątpliwości że w 33 się dopnę, ale 35 będzie raczej na pewno za szerokie jako wyjściowa wartość
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2021 13:06
Jestem bardzo zadowolona że wzięłam węższe. Pomęczyłam się początkowo mocno, to fakt, ale za to teraz leżą jak moja własna skóra 😉 Zapinałam ledwo, trzymając nogę z boku na pufie, bo jak stała na ziemi to się nie dało 🤣 Ubierałam co rusz na trochę i stopniowo się dopasowywały. Nie żałuję tego cierpienia 🤣
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
04 stycznia 2021 13:32
azzawa, spokojnie bierz te 33. Chwilunię się pomęczysz a potem
będziesz miała dobrze dopasowane buty.
Jak przyszły ariaty dla chłopa (model nitro), to naprawdę był mega problem,
żeby je zapiąć, musieliśmy we dwójkę 🙂, bo inaczej nie było opcji.
Jedne zawody i się ułożyły.
dzięki dziewczyny 🙂  uspokoiłyście mnie  :kwiatek:
Dziewczyny, czy któraś reklamowała rozchodzące się zamki? I czy to przejdzie, czy mi powiedzą, że to ja zepsułam? Zaczęły mi się w trakcie jazdy rozpinać mniej więcej na środku i to oba buty w zasadzie w tym samym momencie, więc to raczej nie moja wina. :/ Mam Kavalkade, może nie są z najwyższej półki i mimo krótkiego stażu (pół roku) trochę koni objeździły, ale no też bez przesady, tysiąc zł piechotą nie chodzi, żeby co pół roku tyle wydawać.
flygirl a próbowałaś dogiąć suwak? pewnie skrzydełka się rozjechały w trakcie użytkowania. rozepnij oficerki tak, że masz suwak przy pięcie, a potem kombinerkami złap skrzydełko (tak, żeby złapać górną i dolną blaszkę) i ściśnij (tylko nie na chama) najpierw po jednej potem po drugiej stronie kilka razy. Suwak powinien chodzić ciężej, ale problem rozchodzenia powinien zniknąć. Jak nie zniknie to spróbuj jeszcze raz używając więcej siły, jak to nie pomoże to suwak jest już tak rozjechany, że pomoże tylko wymiana zamka.
gdzie łapać skrzydełka:
O rany, nie wpadłam na to i nikt z otoczenia też nie, dzięki ci bardzo, warto spróbować. 🙇
Ja tak zawsze ratuje wszystko co ma suwaki, łącznie z oficerkami 🙂 w 99% problem znika i nigdy nie wraca, chyba, że mechanizm jest już tak wyciorany, że pomaga tylko wymiana na nowy 🙂
Potrzebuje rady
Zamówiłam nowe oficerki, wg tabeli rozmiarów powinny być dobre, przyszły i ledwo dopinam je na nogę bez bryczesow. Na bryczesy boje się dopiąć. Mają gumy. Rozejdą się na tyle czy wymienić na szersze?
olga96, jeśli są skórzane to rozejdą się. Zakładaj na podkolanówki i łaź po domu. Ew na to szerszy dres i jakiś drobny spacer wokół domu.
A ja mam inny problem, moje też po zakupie były mega ciasne, ale skóra na szczęście się rozeszła. Niestety podczas jazdy ciągle się rozpinają co jest nie tylko niesamowicie wkurzające, ale też oczywiście nie da się tak pracować... Da się coś z takim fantem zrobić? Czy pozostaje mi tylko kleić taśma dobrą na wszystko i odkładać na nowe?  😀
Siwaa, przypomnij mi się na FB wieczorem to ci wyślę patent jaki wymyśliłam na rozpinające się suwaki 😉.
Reklamował ktoś oficerki tattini? Wyskoczył mi suwak z ząbków i nie bardzo idzie go samemu wpiąć z powrotem. W marcu będą 2 lata.
Siwaa,  Petrie ma taki patent, że pod klapką zapinana na napę ma drugą z cieńszej skórki z wyciętym  otworem wielkości 20 gr (i drugim na napę)
Prze ten otwór przekłada się języczek suwaka i zapina całość. Można to zlecić szewcowi, żeby coś takiego doszył.
Siwaa,  Petrie ma taki patent, że pod klapką zapinana na napę ma drugą z cieńszej skórki z wyciętym  otworem wielkości 20 gr (i drugim na napę)
Prze ten otwór przekłada się języczek suwaka i zapina całość. Można to zlecić szewcowi, żeby coś takiego doszył.


Moje życie już nigdy nie będzie takie samo... Moje też to mają 😀
Patent epk zadziałał dzisiaj genialnie, ale kółeczko z jednej strony lekko porysowało mi siodlo (nówke! </3) i bałam się próbować jeszcze raz, jutro spróbuję z tą skórka, dzięki!!
Siwaa, o matko! Mocno? Moje zamki tam nie sięgają -  w sensie też się tego bałam, ale nie mają jak dotknąć siodła 🙁
Siwaa, o matko! Mocno? Moje zamki tam nie sięgają -  w sensie też się tego bałam, ale nie mają jak dotknąć siodła 🙁


Troszeczkę, ale wiadomo, serce zabolało 😀
Ale jestem pełna nowej nadziei, bo pierwszy raz od bardzo dawna nie rozjechały mi się oficerki, dzisiaj przetestuję te skórki, wstyd ale totalnie nie wpadłam na to żeby je tak wykorzystać  😵
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 stycznia 2021 15:19
Ariaty też to mają 😀
Arriaty maja, ale to niezbyt dlugo zyje niestety...  😕
Aktualizacja, patent ze skórka totalnie nie zadziałał. Ale jako, że mądry polak po szkodzie, zaczepiłam o tą wewnętrzna klapkę kółko do kluczy, przykryłam górna zapinka i wszystko elegancko się schowało... Także system uratowany 😀
Siwaa, ooo dobrze słyszeć 🙂
Siwaa, nie jesteś jedyna z tą niewiedzą. Oddałam swoje do wymiany suwaków u szewca, a ten mi... skleił te klapki 😀
Na szczęście niezbyt mocno i dało się oczyścić z kleju.
Już nie chcę butów bez tego patentu, jeśli się trafią inne to będę dorabiać.

Super, że dziurka + kółko zadziałały, bo faktycznie, jak suwak luźny, klapka ma luz, skórka za cienka - to może nie zadziałać.
A dzięki zbiorowemu wysiłkowi już wszyscy będą wiedzieć jak rozwiązać taki dokuczliwy problem.
😅
reklamował ktoś oficerki tattini? rozwalił mi się zamek i zastanawiam się czy uznają reklamację.
Siwaa, nie jesteś jedyna z tą niewiedzą. Oddałam swoje do wymiany suwaków u szewca, a ten mi... skleił te klapki 😀
Na szczęście niezbyt mocno i dało się oczyścić z kleju.
Już nie chcę butów bez tego patentu, jeśli się trafią inne to będę dorabiać.

Super, że dziurka + kółko zadziałały, bo faktycznie, jak suwak luźny, klapka ma luz, skórka za cienka - to może nie zadziałać.
A dzięki zbiorowemu wysiłkowi już wszyscy będą wiedzieć jak rozwiązać taki dokuczliwy problem.
😅



... zróbcie mi zdjęcie o co c'mon bo ja nie wiem i jak was czytam to jakbyście omawiały warianty zamykania włazu do Apollo...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się