Oficerki

Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
05 grudnia 2020 15:25
Czy są firmy, które zna się z robienia "niestandardowy" wymiarów oficerek? Szukam, rozglądam się, ale chyba wybitnie mi nie idzie - wszystko za małe w łydce (rozm. 38, wysokość łydki: 40cm, szerokość łydki: 39-40cm, mierzona prawidłowo; dla przykładu nie dopinam się w te z Decathlonu 560 M/L, już nad kostką jest problem i ni hu hu). Z czapsami też jest u mnie problem, więc no.. najwyżej zostanie "na miarę" 🤔 Krótkie i nabite nogi to zmora 😵
Zobacz MountainHorse, oni mają szerokości w łydkach narrow, regular, regular plus i wide, ja przy rozm stopy 37 i szerokości w łydce też 37 mam regular plus.
Viridila, - w zasadzie większość firm typowo oficerkowych i z półki 1000+ - m.in. Hippica, Cavallo, DeNiro, Petrie.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
05 grudnia 2020 18:36
aga2808, a jak jakościowo te Mountain Horse? Nie jestem mocno w temacie oficerek, a firma dla mnie ogólnie nowa (bo np. o Hippica czy Cavallo się słyszało, widziało/macało).

keirashara, no właśnie jakiś czas temu przymierzałam szerokie (nie pamiętam nijak firmy/modelu - pamięć złotej rybki mam do tego, ale właśnie półka 1000+), stacjonarnie w Dobrym Koniu i nijak "szeroki" nie pasował. No, ale już się pogodziłam, że trudno będzie.. najwyżej dozbieram jakoś do wiosny i będę się bawić w zamówienia-zwroty czy coś 🤔


Viridila jdźdże od roku w Mountain Horse i są spoko. Na początku wydawały mi się wąskie w stopie ale później się ułożyły. Mega polecam!
Viridila, - ale ja mówię, o oficerkach szytych na wymiar, nie z tabelki 😉 Ja w tabelkach też słabo się mieszczę, bo mam stopę 36, szerokość 34, a wysokość takie tam 47... w dodatku mam bardzo wąskie kostki i kolana, a przy tym mocno zbudowane mięśnie łydek, odpadają wszystkie oficerki słabo wyprofilowane. Obecne mam "kompromisowe", czyli za krótkie o jakieś 1-2cm i z rozmiarem stopy 38. Każda z firm, które wymieniłam oferuje szycie na wymiar. DeNiro to Ci nawet zmierzy łydkę w trzech miejscach, podbicie, szerokość stopy i jak trzeba zrobi dwa różne. Ogólnie szał ciał - ja już miałam zamawiać, ale koń miał, hehe, inne plany i mój hajs na oficerki poszedł na weta 🥂 Teraz jestem zdecydowana na busse laval, o ile będą pasować. Oczywiście znów kompromisem i z za dużą stopą, liczę, że jak je przysznuruje do nogi to będzie git, w "normalnych" butach ta technika działa 😁
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
05 grudnia 2020 21:59
keirashara, aaaa nie załapałam, że piszesz o takich na wymiar 😀 Nieogar jestem. To trzeba do producentów bezpośrednio pisać czy są pośrednicy? Głupie pytanie, ale no... Moja kobyła też z tych "pomysłowych", więc znam ból - teraz to najpierw jej muszę buty kupić, a później sobie jak uciułam 😁
Viridila,- są pośrednicy, zazwyczaj jak sklep ma w ofercie daną markę to zmierzą Ci nogę i pomogą w wyborze, można też bezpośrednio. Zależy jak Ci wygodnie 🙂
Gillian   four letter word
06 grudnia 2020 10:29
Viridila, miałam Mountain Horse 10 lat temu więc nie jest to nowa firma 😉 ale do powiedzenia mam o nich tylko tyle, że były to najlepsze i najbardziej wygodne oficerki w jakich przyszło mi jeździć.
też mam MH, są z miękkiej skory wiec wiadomo, bardzo długowiecznej nie będa, ale są tak WYGODNE <3, nie trzeba ich rozjeżdżać. Mam 3 rok na zawody.
xxagaxx, też mam na zawody MH Opus i nie powiedziałabym, że nie trzeba było ich rozjeżdzać  😀iabeł:
Ale są piękne i super leżą 😉
Też mam oficerki Mountain Horse. Model Sovereign High Rider. Są super wygodne w porównaniu do Cavallo i Hippica. Innych marek na nodze nie miałam.
Klami, a długo je masz? Ja widziałam roczne i wyglądają bardzo słabo, gorzej niż moje Busse Laval, mimo, że kompletnie o nie nie dbam.
epk, będą ze 4 lata, z czego używam z 2. Bez litości, bo nie chce mi się przebierać butów chociażby idąc na myjkę po jeździe.
Gillian   four letter word
07 grudnia 2020 08:05
Ja swoje utopiłam w jeziorze. A tak to miały ciężkie życie, zima deszcz, myjka, błoto, katowane bez litości przeżyły kilka lat do czasu tych feralnych kąpieli 😉 do końca wyglądały top.
Andre   I am who I am
08 grudnia 2020 16:07
Jak wypada rozmiarówka oficerek Konigs?
Normalnie mam rozmiar 39, wkładka 25,5.
Mam Petrie 6 1/2 i są ciut za duże ale wkładka i mogą być. Czy ktoś wie jak wypada Konigs?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 grudnia 2020 18:48
Andre,
myślę, że obie firmy wypadają podobnie, jeśli o długość stopy chodzi.
Mam konigsy w rozmiarze 6 a stopy mam 25,8 i 26, no i ciut są ciasne
ale do przeżycia. Następne wezmę 6 1/2.
Także myślę, że 6 będzie dla Ciebie ok.
Przyszły mi Lavale... i w sumie mogły by być ciut niższe i szersze, ale niższe są aż o 4cm niższe, szersze to samo, czyli 4cm szersze. Czy ktoś kto użytkuje może się wypowiedzieć ile one siadły? Bo nie wiem, czy odsyłać i próbować niższe, czy zostawić, czy może całkiem odpuścić 🙁
keirashara, jakieś 2cm.
Ja wczoraj znienacka (zawożąc do naprawy Micklema w którym szlufka odpadła przy TRZECIM użytkowaniu, nota bene  :ke🙂 dopadłam u rymarza buty o wymarzonym kolorze i przepadłam  😜



Trochę są za długie ale chłop twierdzi że mają siąść 2cm, no zobaczymy  😁
Ale piękne! Nie potrafię sobie wyobrazić piękniejszych. Cudno. Właściwie to brakuje mi słów na opisanie wrażenia, jakie na mnie zrobiły. Ja chyba bym ich nie nosila, tylko postawiła na półce i wzdychała.   
feno piękny kolor  😍
feno, a jaka to firma?
epk, - dzięki, zostały 😀
feno, - ten kolor 💘
Dzięki dziewczyny, naprawdę te buty to byla milłość od pierwszego wejrzenia. W dodatku moje pierwsze oficerki.
Marka hiszpańska z Huelvy, Lazo y Duque/Valverde del camino. Już do nich uderzyłam czy mi pasek zrobią w tym samym kolorze  😜 szczyt próżniactwa, a chciałam być ascetką  🤣
Czyli tylko w Hiszpanii dostępne? 🙁  Próbowałam wyguglać, ale strony tylko po hiszpańsku się pokazały. Wygląda na to, że moja miłość pozostanie nieodwzajemniona 🙁
trusia tutaj są dostępne, prosto od producenta: https://www.valverdebotas.com/es/botas-de-hipica-y-equitacion/311-bota-hipica-london.html mój model  😉 można kupować do PL też z tego co widzę, strona jest też w paru językach  😀
Możesz je zaprezentować na nodze? Ile ja się naszukałam takich oficerek z szeroka guma z tylu. Czy one są twarde czy raczej miękkie? Wyglądają na turbo mięciutkie.
feno, a byłabyś tak dobra i zmierzyła wysokość i szerokość w łydce i kostce?  :kwiatek:  Na tej stronie niestety żadnych wymiarów nie ma, a ja chyba mam nietypowe nogi do wysokich butów. I jeszcze do kompletu jaki masz rozmiar, bo może on jest powiązany z pozostałymi wymiarami.  :kwiatek:
Aga_Leming tak się prezentują na nodze:

[img]https://www.fotosik.pl/zdjecie/e1a7d1a76411ec94[/img]
[img]https://www.fotosik.pl/zdjecie/c39734ce1dbf511f[/img]

Należy wspomnieć że naturalnie niestety mam łydy o budowie kloca i nie sądziłam, że w czymkolwiek kiedykolwiek będą wyglądały w miarę smukło  🤣 Moja trenerka kupiła takie same i powiem wam że do szczupłych nóg to już w ogóle czadersko wygląda. Skóra nie należy do bardzo miękkich, pół na pół bym powiedziała.

trusia jasne, w stajni będę dopiero w sobotę ale jak już tam dotrę to mogę zmierzyć. Tylko powiedz mi gdzie dokładnie się pomiary robi, żeby jakieś głupoty mi nie wyszły  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się