Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Oficerki

poprzednia następna
Strony: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 199 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Oficerki  (Przeczytany 941324 razy)
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #5820 : Listopad 17, 2018, 17:21:25 »
Odpowiedz cytując
olek, wersja extra grip ma skórę... Bardziej taka plastyczną, elastyczną? Tak bym to określiła. Jest cieńsza i mniej świecąca (co dla mnie jest plusem bo nie lubię świecących się jak psu ;p) ale z użytkowania to nie ocenię bo za krótko je mam, i docelowo chce je mieć na zawody wink
#link
olek

Moje ogłoszenia
« #5821 : Listopad 17, 2018, 22:46:21 »
Odpowiedz cytując
Moon, coś jak czapsy Hippiki Roma?
#link
Moon

WWW Moje ogłoszenia
« #5822 : Listopad 18, 2018, 09:20:15 »
Odpowiedz cytując
olek, nie, to zupełnie inny typ skóry. Ciężko mi określić, postaram się zrobić fotkę faktury skóry.
#link
olek

Moje ogłoszenia
« #5823 : Listopad 18, 2018, 21:16:11 »
Odpowiedz cytując
Moon, dziękuję! i czekam z niecierpliwością  kwiatek
#link
mx

« #5824 : Listopad 25, 2018, 11:46:39 »
Odpowiedz cytując
Moje pierwsze oficerki w drodze!  hurra!
Poradźcie proszę jakie prawidła kupić?  kwiatek
#link
Asiulla

"Każdy ma w życiu to, na co się odważy" NAVAL

Moje ogłoszenia
« #5825 : Listopad 25, 2018, 13:57:06 »
Odpowiedz cytując
mx
Mam zwykłe dmuchane z BR i bardzo dobrze się sprawują  wink
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #5826 : Listopad 25, 2018, 14:19:11 »
Odpowiedz cytując
mx, zwykłe, plastikowe prawidła do oficerek z Allegro
Dmuchane  nie pozwolą wyschnąć równie dobrze jak plastikowe.
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
episode

Moje ogłoszenia
« #5827 : Listopad 25, 2018, 15:29:42 »
Odpowiedz cytując
Wyszukiwarka nic specjalnie nie pokazała, jak oficerki BR Flavio po jakimś czasie użytkowania? Mam doświadczenie raczej tylko z hippicami.

http://br-konie.pl/oficerki-jezdzieckie-flavio-normal-shaft/produkt/2394/
#link
mx

« #5828 : Listopad 25, 2018, 16:53:33 »
Odpowiedz cytując
Asiulla i _Gaga bardzo dziękuję  uśmiech
#link
agull

Dążąc do celu

« #5829 : Grudzień 07, 2018, 11:11:34 »
Odpowiedz cytując
Help  kwiatek Mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z oficerkami 4 Riders? Szukam opinii czy warto się nimi zainteresować czy dać sobie spokój?
Edit: W sumie już nieistotne. Ostatecznie kupiłam oficerki Felix Buhler.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2018, 10:05:35 wysłane przez agull » #link
Klami

Moje ogłoszenia
« #5830 : Grudzień 07, 2018, 16:26:21 »
Odpowiedz cytując
Jak oceniacie DeNiro ? Zakochałam się w tych ze zdobionymi wstawkami.
#link
kociarnia

Moje ogłoszenia
« #5831 : Grudzień 08, 2018, 19:32:06 »
Odpowiedz cytując
Polecicie jakieś oficerki (z tych nie szytych na miarę) na mega szerokie łydki? coś około 40-41cm.  kwiatek
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #5832 : Grudzień 09, 2018, 08:38:05 »
Odpowiedz cytując
kociarnia, zależy w jakim rozmiarze stopy. Wiele form przy rozmiarach rzędu 41 - 42 ma opcję wide , czyli szerokie oficerki. Sama niedawno kupiłam Busse, zastanawiałam się nad BR. Ale jeśli masz sporą łydkę i wąską kostkę, to niestety oficerki nie będą leżały idealnie smutek Tu jednak najlepiej sprawdzają mi się Hippiki.
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
charlieeee

WWW Moje ogłoszenia
« #5833 : Grudzień 09, 2018, 08:59:49 »
Odpowiedz cytując
Klami Koleżanka ma i są mega  kocham nie jest z tych super dbających, mają rok, a jak przeczyścisz to jak nówki  love no i podobno bardzo wygodne  uśmiech jak kiedyś uzbieram to sobie kupie  oczy2
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #5834 : Grudzień 09, 2018, 14:12:12 »
Odpowiedz cytując
charlieeee, no to teraz kuszą mnie jeszcze bardziej. Ja to bym chciała je na zawody tylko, w domu mam mega wygodne Mountain Horse i sobie je bardzo chwalę.
#link
Hekate1

« #5835 : Grudzień 10, 2018, 13:44:17 »
Odpowiedz cytując
jakieś magiczne metody na szybsze rozchodzenie oficerek czy musze swoje odcierpieć ? wink
#link
amnestria

no excuses ;)

« #5836 : Grudzień 10, 2018, 13:49:37 »
Odpowiedz cytując
Hekate1, a czym się różnią skokowe od ujeżdżeniowych?
Typowe dresiarskie oficerki często mają sztywnik, są z grubszej skóry, mają wyglądać... Skoro to Twoje pierwsze oficerki to nie startujesz na poziomie GP i - imo - buty elastyczne , dopasowane do nogi są lepszym wyborem niż sztywne buty dresażystów...

Co prawda troszkę odgrzebuję, ale dopiero zobaczyłam. Powiedziałabym tak - co kto lubi. Nie jeżdżę GP, a mam super sztywne Petrie Allure. I są to moje pierwsze oficerki. Nie dość, że mi ich sztywność nie przeszkadza to bardzo mi pomogły w luźnym puszczeniu nogi (wcześniej jeździłam w sztylpach oficerkowych kończących się sporo poniżej kolana, i miałam problem z "długą" nogą w galopie)
#link
Szanse jedna na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
Hekate1

« #5837 : Grudzień 10, 2018, 14:36:12 »
Odpowiedz cytując
po przegadaniu tematu z paroma osobami, panią w sklepie itd zdecydowałam się na ujeżdżeniowe. Zakładam że mają mi starczyć na kolejna 10 lat więc niech już będą docelowe...i faktycznie jeśli chodzi o ustawienie nogi to widzę różnicę bo musiałam od razu wydłużyć strzemiona i noga zrobiła sie długa. No, ale mam startą skórę pod kolanem, kostki mnie bolały i ledwo zlazłam z konia. Teraz boję się znowu je założyć  icon_rolleyes . Dziewczyny w stajni mnie straszą że to potrwa tak 2 tyg zanim się rozejdą  8|  . Zastanawiam się czy chodzenie w nich po domu pomoże  lol
#link
amnestria

no excuses ;)

« #5838 : Grudzień 10, 2018, 15:12:57 »
Odpowiedz cytując
No mnie niestety butki zmasakrowały duży uśmiech W dodatku trenowałam wtedy z Quantą, więc nie było mowy o odpuszczaniu duży uśmiech Efektem jest piękna blizna wink Moje już siadły i wygodnie mi w nich chodzić, trenerka ma nowe Petrie (około miesiąca) i dalej porusza się w nich jak żołnierz.

Przy czym z tym "na 10 lat"... to byłabym ostrożna. Niestety, ale wszędzie siada jakość i coraz więcej produktów ma krótki żywot. Moje buty kosztowały 2,5K, a po roku jeżdżenia jednego konia (!) przestały się tak pięknie prezentować. Rzekomo standardowe zużycie, przy czym jak sobie przypomnę te moje oficerkowe sztylpy, też Petrie, to jednak dużo dłużej posłużyły i w zasadzie dalej wyglądają świetnie.

Ps. masz podpiętki?
#link
Hekate1

« #5839 : Grudzień 10, 2018, 15:20:18 »
Odpowiedz cytując
ok to chociaż na 5 lat wink podpiętki się przydadzą? nie posiadam
też kupiłam Petrie ale model Olympic, cena była bardziej przystępna niż innych modeli wink
#link
amnestria

no excuses ;)

« #5840 : Grudzień 10, 2018, 15:30:36 »
Odpowiedz cytując
Allure jest BARDZO sztywny, mnie pasuje bo lubię ortopedyczne buty, ale Olympic nie tylko cenę mają bardziej przyjazną, ale też nie są właśnie takie sztywne.
Większość moich znajomych używało podpiętek (podpiętków??), szczególnie na początku, jest szansa, że kostki będą mniej boleć kwiatek
#link
epk

« #5841 : Grudzień 10, 2018, 15:49:47 »
Odpowiedz cytując
Hekate1, siądnięcie Olimpików tak, żeby dobrze się jeździło zajęło mi 2 tygodnie, do pełnego komfortu miesiąc. Olimpiki są dużo mniej sztywne niż np. Allure.
#link
Pozwólcie, że zaleję Was blaskiem swej chwały!
KARUZELA - WSZYSTKIEMU WINNA JEST KARUZELA. ON JUŻ RZYGA TĄ KARUZELĄ I OD TEGO ZAPALIŁA MU SIĘ WĄTROBA...
Hekate1

« #5842 : Grudzień 10, 2018, 15:56:47 »
Odpowiedz cytując
dzięki  kwiatek czyli jednak musze te 2 tyg liczyć... kupię podpiętki w takim razie uśmiech
#link
Moon

WWW Moje ogłoszenia
« #5843 : Grudzień 11, 2018, 07:47:47 »
Odpowiedz cytując
Hekate1, kup podpiętki koniecznie, to Ci deko oddali zgięcie kolana od krawędzi buta więc chociaż tam nie będziesz aż tak cierpieć ;-)
W domu też bym trochę pochodziła, chociaż należy pamiętać, że oficerki służą do jazdy, a nie do spacerowania. I nie chcę Cię straszyć, ale znam takich, co mają oficerki już kilka lat i dalej potrzebują podpiętek, bo im cholewki ni jak nie chcą siąść... :P

Swoje Hippiki udało mi się rozjeździć w jakieś 3 jazdy, ale to jednak typowo skokowy design no i chyba sztywność skóry też inna.
#link
Hekate1

« #5844 : Grudzień 11, 2018, 16:30:44 »
Odpowiedz cytując
podpiętki zakupione  lol rana pod kolanem chyba względnie zagojona więc dziś robię podejście numer dwa wink.
#link
KaNie

« #5845 : Grudzień 11, 2018, 19:14:02 »
Odpowiedz cytując
Ja mam juz 3 miesiace Ariaty i moge wyrazic opinie.
Jezdzone 5 razy w tygodniu minimum 6-7 koni.
W poprzednich butach non stop zamek byl do wymiany. Te nie dosc ze na nodze od poczatku leza super dobrze to absolutnie nic sie nie dzieje. Nadal wygladaja jak nowe i sa super wygodne. Raczej juz nie kupie innych butòw uśmiech
Tu fota zrobiona 3tyg temu, ale nic sie nie zmienilo.
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
Diakonka

Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!

« #5846 : Styczeń 26, 2019, 15:10:43 »
Odpowiedz cytując
Po kilkunastu latach moje sztylpy i sztyblety się rozwaliły. Szukam swoich pierwszych oficerek. Chciałabym, żeby były dość sztywne, ujeżdżeniowe, najchętniej jakieś gotowce, ale mam nietypowe wymiary, a mianowicie jestem dość wysoka przy jednocześnie bardzo szczupłej o łydce, w najszerszym miejscu ma 29 cm. Czy gdzieś znajdę coś na taką nogę? Dodam że wysokość do zginięcia pod kolanem to 46 cm. Czy muszę szyć na miarę?
Jeśli tak to gdzie ? Hippica? Pertie? Zależy mi na tym,żeby były dość sztywne i trwałe,cena max 2 tys.
#link
Uważaj o czym marzysz, bo marzenia się spełniają:)
keirashara

Moje ogłoszenia
« #5847 : Styczeń 26, 2019, 17:06:26 »
Odpowiedz cytując
Diakonka, - przy takich wymiarach to raczej na pewno szycie na miarę, ale to też trochę zależy od stopy. Ja mam 34 szer/47 wys, rozmiar stopy 36 i niestety, w żadne tabelki się nie łapie, jedyne "tabelkowe" to moje stare cavallo, kosztem rozmiaru stopy 38. Jakoś specjalnie nie przeszkadza, tylko wizualnie mam stopę trochę nie tak w strzemieniu. Hippica ma raczej miękkie oficerki, miękką skórę w nich.
#link
Diakonka

Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!

« #5848 : Styczeń 26, 2019, 17:10:41 »
Odpowiedz cytując
To jakie? Petrie Koenings? Jakis konkretny model polceacie? Zielona jester zupelnie  8|

Edit: jesli mam wys pod kolanem 46 to jaka powinna byc wysokość oficerek, ile one siadają ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2019, 17:25:16 wysłane przez Diakonka » #link
Uważaj o czym marzysz, bo marzenia się spełniają:)
keirashara

Moje ogłoszenia
« #5849 : Styczeń 27, 2019, 19:59:38 »
Odpowiedz cytując
Diakonka, - wysokość zależy od firmy, bo każda ma inny sposób pomiaru, no i każde inaczej będą siadać. Te bardziej miękkie siądą więcej, te sztywniejsze mniej. Możesz bazowo szukać oficerek 47 wysokich, czyli 1cm zapasu i dopytywać jak jest przy konkretnych modelach, które Ci się podobają. Jeśli podobają Ci się Petrie, to może uderz do sklepu, który je sprzedaje i podpytaj? uśmiech
Co do firm, to ile ludzi, tyle opini wink Ja jestem turbo zadowolona z Cavallo i kolejne też mam upatrzone Cavallo, choć zastanawiam się jeszcze nad DeNiro że względu na ich większą dostępność w Polsce. Przegrzebujac wątek znajdziesz dużo opinii, o Petrie, Koenigsach, DeNiro, Ariatach, Sergio Grasso itd.
#link
Strony: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 199 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Oficerki

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 19 zapytaniami.