Oficerki

Kupilam Ariaty, ale te zwykle, bo oczywiscie innych modeli nie ma w moim rozmiarze 😉 Narazie czuje sie jak w protezach, ale podobaja mi sie, bo sa super dopasowane, ciasne jak cholera tam gdzie powinny byc ciasne. No i to moje 1 oficerki ktore mnie nie obcieraja jak chodze. Jezdze juz w nich 2 dni i poki co zero otarc i pecherzy. Lekko mnie boli w dole podkolanowym czy jak to sie tam zwie 😉 Ciekawa jestem ile pozyją 😉
KaNie, wstaw jakąś fotę!
A jaki kolor masz?

Ja mam już szczerze dosyć moich Jupiterów. Dziś na treningu opadły mi jeszcze mocniej (a i tak opadły mocniej niż planowałam) i zaczęły wtórnie uwierać w podbicie  😤.
Każde moje następne skokowe to będą już chyba tylko Ariaty.
BTW: z rozjeżdżeniem ujeżdżeniowych Königów też się ostatnio namęczyłam, ale tu raczej prognozuję długowieczność 😉.
Hej
Czy ktoś widział na żywo/macał/ma oficerki Horze Winslow-na zdjęciach prezentują się ładnie i mają fajną rozmiarówkę
Czeggra
Mam czarne. Jutro zrobie fote 🙂
Kurde masakra te Jupitery. Szkoda mi troche bo tak mi sie te buty podobaja.... 😜
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
12 października 2018 20:09
A ja pojechałam do sklepu jeździeckiego oddać derki do prania a wróciłam z tymi cudeńkami  😍
Brzask co to?  😍 😍 😍
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
12 października 2018 20:53
fizjo-duda , Petrie Melbourne, co prawda mogłyby być trochę wyższe.
Ma ktoś może oficerki Equi Theme Primera Eko ? I mógłby dać mi jakąś konkretną opinię jak się sprawdzają?
Jak myślicie, czy fakt wyrzucenia przez męża moich brązowych Petrie na śmieci bo cytuję : W ogóle w nich nie jeździłaś, miałaś zamki wszyć i nie wszywasz - to np. przy zabójstwie dostanę ułaskawienie? 😤 😤 😤 😤 😤
kotbury, jak sędzina zobaczy ceny Petrie to na bank...  😀iabeł:
Moon   #kulistyzajebisty
29 października 2018 16:33
Melduję, że moje Hippiki doszły w końcu i są idealnie idealne  😅 😍
Czuję że zgięcia pod kolanami będą cierpieć, więc zawczasu uzbroiłam się w zapiętki, ale mam nadzieję że nie osiądą i nie "złamią" mi się jak poprzednie. Stąd też moje pytanie - używacie prawideł? W moje stare Hippiki wkładam... puste butelki po pepsi (tylko ten "gabaryt" jest w stanie wejść do samego dołu i szalonego obwodu mojej kostki by się nie 'łamały"  🤣 ) ale i tak się zginają. Wiem, że Hippika nie robi prawideł, jakieś inne firmy, niekoniecznie końskie?

tosterowa fotka, w dodatku jak siedzę  😁
Moon
Ja uzywam prawideł i nie mialam oficerek ktore by nie siadly i sie nie zginaly.Mysle ze taki urok skokowych oficerek.
Swoja droga bardzo ladne 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
29 października 2018 19:28
Moon jeśli kupisz drewniane prawidła to one wypchają oficerki całkowicie i skóra aż tak się nie zagnie, ale to wydatek rzędu 400-600 zł
Moon, ja używam zwykłych, plastikowych prawideł do wszystkich butów... w ten sposób jednak mniej się niszczą.
Moon   #kulistyzajebisty
30 października 2018 07:44
Dzięki dziewczyny 🙂

_Gaga, piszesz o takich --> ?
Moon, dokładnie. Tylko kupuję na Allegro , bo są tańsze, porządniejsze i ... kolorowe 😁
Moon   #kulistyzajebisty
30 października 2018 08:00
_Gaga, o, dzięki! 😀
Dla zainteresowanych wrzucam foty oficerek Petrie model Melbourne. Jest to najtańszy model oficerek Petrie, których rozmiar wybiera się z tabeli. Mnie udało się jakoś w miarę trafić w rozmiarówkę - mogłyby być o 2 cm wyższe i o 1 cm węższe, no ale niestety takiego rozmiaru nie ma. Za cenę 835 zł nie ma co marudzić. Na żywo wyglądają równie dobrze, co na zdjęciach. Są porządnie wykonane, więc liczę, że z 3-4 lata wytrzymają.
pięęękne!  😍
Bardzo ladne 🙂
Szukał ktoś może Parlanti w zagranicznych sklepach - jest szansa na lepszą cenę?
W nas w PL chyba najlepiej wypada EquiFashion - za Miami 2099 zł..
dziewczyny któraś ma Oficerki hippica Paris ? chcę zakupic swoje pierwsze oficerki, całe zycie jeździłam w sztylpach ale czas chyba na zmianę 😉. Jako że budżet mam ograniczony póki co szukam czegoś do 1500 zł.
Polecicie coś?
Moon   #kulistyzajebisty
13 listopada 2018 10:15
Hekate1, moje wstawione na tej stronie to właśnie Parisy w wersji extra grip. To moje drugie hippiki, pierwsze już wiekowe i pocerowane żyją już siódmy rok i jak się uprę i je dobrze wypastuję to wyglądają top i śmiało mogą być na zawody. Zależy jak kto niszczy buty, ja w tych starych w ciągu tych 7 lat, wymieniałam zamki dwa razy i raz, ostatnio były u dobrego szewca, by mi je właśnie pocerował, bo przez skórę na łydce było już widać świat.

Jakość jazdy w oficerkach jest nieporównywalna, chociaż na początku może być Ci dziwnie i niewygodnie. (ja np obecnie nie jeżdżę w sztylpach w ogóle, czuję się jak pierdoła roku)

A tymczasem w 3 jazdy rozjeździłam pi razy oko moje Hippiki, zgięcia pod kolanami żyją, piętę lewą obtarłam bo zagięła mi się skarpetka x.x A poza tym kocham je miłością wielką  😜 😍
Moon dziękuję  :kwiatek: widziałam Twój post powyżej i właśnie się zastanawiałam czy to ten model. Wyglądają bardzo elegancko i cena nie zabija. To chyba udam się dziś do Kariny zamówić 🙂
Jaki jest czas oczekiwania na takie buty?

edit: extra grip to znaczy jakos ulepszone? 😉
edit 2: o nieeee..doczytałam że to skokowe 🙁 a ja potrzebuje ujeźdzeniowych
Hekate1, a czym się różnią skokowe od ujeżdżeniowych?
Typowe dresiarskie oficerki często mają sztywnik, są z grubszej skóry, mają wyglądać... Skoro to Twoje pierwsze oficerki to nie startujesz na poziomie GP i - imo - buty elastyczne , dopasowane do nogi są lepszym wyborem niż sztywne buty dresażystów...
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 listopada 2018 11:42
Gaga ma rację. Też miałam ciśnienie na sztywne, piękne, ujeżdżeniowe oficerki. Na szczęście miałam Faithpod ręką, która wybiła mi je z głowy i przy każdej okazji jak jęczę, że coś mi nie pasuje wypomina mi ten wspaniały pomysł  😁 Wygląd wyglądem, ale funkcjonalność i wygoda jednak przede wszystkim 😉
dzięki dziewczyny 😉 czyli dobrze że zapytałam zanim kupiłam 😉
Moon, duża jest różnica między zwykłymi a extra gripami? jak oceniasz? warto brać extra grip?
Może faktycznie po raz kolejny zdecyduję się na hippice...
Hekate1, ja jako swoje pierwsze oficerki zakupiłam BRy moden Vincenza (http://br-konie.pl/dla-jezdzca/buty-jezdzieckie/) i jestem bardzo zadowolona. Za pierwszym razem zdarłam sobie pięty do żywego, ale tylko za pierwszym, potem jak się ułożyły to są mega wygodne. Może jutro uda mi się porobić zdjęcia po około dwóch miesiącach ujeżdzeniowego uzytkowania.
Cena też przyjemna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się