Oficerki

Tez wiem, ze to któryś z tych kolorów, jeszcze whiskey wchodzi w grę. Jednak wpisując w wyszukiwarkę frazę "oficerki plus dany kolor" wyświetla mi sie gamą conajmniej kilku odcieni brązów, od jasnego do ciemnej czekolady. Na żadnej ze znalezionych przeze mnie stron sprzedających oficerki nie można wybrać w opcji takiego koloru i żeby zdjęcie sie do tego odpowiednie wyświetliło. Chodzi mi o taki kolor jak tu:
[url=https://www.google.pl/search?q=oficerki+petrie+cognac&client=safari&channel=ipad_bm&prmd=imsvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjb3cra-IvVAhWGbVAKHS2VDTUQ_AUICSgB&biw=1024&bih=671#imgrc=G6WzUXziAGzVeM:]klik[/url]
kenna, - pewnie dlatego, że w zależności od marki oficerek odcień będzie się różnił 😉
kenna, gdzieś był konfigurator petrie i wtedy można było taki kolor wybrać. A z tego co mi się wydaje to ona właśnie ma Petrie.
http://www.customizeyourboots.nl/
epk, byłam w tym konfiguratorze 🙂 I nie znalazłam niestety takiego koloru, moze jakaś ułomna jestem kurde. Ale przyznaje, ze wszystkich modeli nie przeleciałam, tylko kilka, ale nie tylko te najtańsze.
kenna, no ja sobie ustawiłam sublime i jest to dokładnie kolor cognack do wyboru --->materials ----> boxcalf ----> cognack 7 ewentualnie zobacz london. Te zdjęcia "fabryczne" to są w specyficznym świetle robione a potem jeszcze podciągane. Nie ma co za bardzo na nie patrzeć. Ale własnie wydaje mi się, że Lostak to miała kolor cognack.
Dzięki, znalazłam wybór kolorów i niestety na fotkach katalogowych żaden kolor nie jest tak jasny.
kenna, no cóż, specyfika robienia zdjęć katalogowych a zdjęć materiałów do kreatora.
Ale tak czy siak dziękuję. 🙂
Spoko, ja tylko dalej nie wiem czego szukasz 😉. Bo jeśli oficerek w tym kolorze co na wstawionym przez ciebie zdjęciu to jest to jeden z kolorów z konfiguratora - tylko zdjęcie jest zrobione tak, żeby odbijało się światło. Widziałam próbnik Petrie na żywo i jest tam dokładnie taki kolor. Konfigurator nie oddaje w pełni kolorów, a zdjęcia katalogowe są zawsze podciągnięte. Dlatego nie możesz znaleźć identycznego.

Tu na tym dużym zdjęciu masz w kolejności od lewej: brąz nubuk, czarny i london https://pl.pinterest.com/pin/388998486543922964, tu sam london https://pl.pinterest.com/pin/368380444496857959
Tu masz też london ale strusią skórę https://pl.pinterest.com/pin/368380444496842199
kenna, to na zdjęciu to cognac na 90% 😉
epk, z tych linków, które teraz wstawiłas wynika, ze chodzi mi o london 🙂 Tylko ze w konfiguratorze on wyglada u mnie kompletnie inaczej, dużo ciemniejszy niż na tych zdjęciach z pinterestu.

Puma, wyszło mi na to, ze to jednak london, ale cognac tez mi sie coraz bardziej zaczyna podobać...
kenna, wygląda inaczej, ponieważ inaczej robi się zdjęcie materiału do konfiguratora a inaczej zdjęcie wykonaneg danego produktu. Zdjęcie do konfiguratora musi być matowe (jeśli materiał matowy) bez odbić światła, bez cieni itp - jest mocno sztuczne, często przez to zmienia się odcień.
epk, no rozumiem, tylko dla mnie, jako potencjalnego klienta, to jest totalnie bez sensu 😉
kenna, tylko że tego się po prostu nie da inaczej zrobić 😉. Nie przy produktach, które konfigurujesz w kawałkach 😉. Bo każdy kawałek musi być taki sam. Tzn da się - ale szczerze nieczęsto się to robi. Najłatwiej zrobić zdjęcie kawałka materiału w możliwie bezcieniowych warunkach. Ale przyznaję ci rację - to mało miarodajne jest wtedy. Ja zazwyczaj w konfiguratorze robię sobie ogólną koncepcję i szukam po necie realnych zdjęć danych produktów. Wtedy wiem, co mi wyjdzie 😉.
Samshield ma dobrze zrobiony konfigurator, a tak to jest tak jak pisze epk 😉
tulipan, hehe, o tym samym pomyślałam jak to pisałam. Jeden z niewielu fajnie zrobionych 🙂
Odważyłam się na kupno HKM "Polo" i na tę chwilę jestem bardzo zadowolona. Kupiłam wersję wysoką/wąską, o pół do jednego cm za wąską jak na swoje nogi i o jakieś 2-3 cm za wysoką. Skóra jest bardzo miękka, więc o ile na początku miałam problemy z zapięciem, po 2-3 jazdach ten problem zniknął. W tak krótkim czasie zdążyły się też ułożyć na nodze. Nigdzie nie cisną, nie ocierają, są bardzo wygodne. Gdyby ktoś się wahał nad ich kupnem - polecam 😀
Cześć  , wie Ktoś może ile średnio "siadają" nowe Koenigs Favorit ? :kwiatek:  przymierzam sie do zakupu ebayowego no i mam zagwozdke długościową ....
Oficerki Tredstep - zakupione piękne, wszędzie pasują ale... za długie, zamek wystaje mi  Ok 3 cm ponad. Jest szansa ze opadną? No i przez to nie mogę ich zapiać do końca. Reasumując - odesłać czy się pomęczyć ?
kozdanda, moje 3 pary Tredstepów opadły. Miałam dwie pary wiązanych i te były bardzo wygodne. Obecnie mam ujeżdżeniowe. Opadły sporo czasu temu, ale jeden ostatnio zaczął niemiłosiernie gnieść mnie w podbicie. To nie są nówki sztuki, więc jest to dla mnie dość dziwna niespodzianka.
Posiada ktoś Mountain Horse "Supreme High Rider"? Czy brązowa wersja bardzo różni się kolorem od tego na zdjęciach? Ile opdają? i ogólnie czy są warte swoje ceny?  😀 🤔
Czy ktoś miał do czynienia z oficerkami KOENIGS FAVORIT? Będę wdzięczna za opinię, bo zastanawiam się miedzy nimi, a Petrie Padova  :kwiatek: Ogólnie opinie o obu modelach mnie interesują  🏇
Ja mam favorit juz 6 lat - jezdze 3 razy w tygodniu. Sa juz wytarte od wewnatrz ale ogolnie jestem bardzo zadowolona. Dlatego zamowilam nowa pare z suwakami. Niestety cena podskoczyla wyraznie.
ekwan a jak z opadaniem? Ile wyższe powinnam wziąć niż docelowo? (Może głupie, laickie pytanie, ale to będą moje pierwsze oficerki)  :kwiatek:
Nieduzo opadna bo sa dosyc sztywne. Najlepiej jesli w sklepie ci wymierza i dobiora odpowiedni rozmiar. Wczoraj mialam w rekach jakis model petrie z suwakiem, taki odpowiednik cenowy favorita bo to byl tanszy model, i jakosciowo wydaja sie duzo gorsze i mieksze.
Ja moje stare favority uwielbiam sa mega wygodne i sie prezentuja fajnie po tylu latach. Mam nadzieje ze nowe beda jeszcze lepsze (w koncu cena wzrosla duuuzo ponad inflacje..).
Przymierzam się do zakupu oficerek skokowych, w granicach do 1500 zł. Mierzyłam już równe, cavallo i petrie. Natomiast bardzo jestem ciekawa jakie macie opinie o butach Ariat https://konik.com.pl/q/?keywords=ariat
Ceny przystępne jak na mój budżet, firma znana i od wielu lat na rynku. Czy ktoś z Was miał z nimi do czynienia? Byłabym wdzięczna za opinię  :kwiatek:
Hej,
zastanawiam się nad zakupem pierwszych w życiu oficerek. Nie skaczę przeszkód, chcę iść bardziej w kierunku ujeżdżenia. Stopę mam szeroką (krótkie buty mam męskie...), a łydkę raczej chudą. Budżet: ok. 400 zł, max 600 jakby było warto. Zawodów nie jeżdżę, jazda maksymalnie raz w tygodniu. Co byście polecili?
Hej,
zastanawiam się nad zakupem pierwszych w życiu oficerek. Nie skaczę przeszkód, chcę iść bardziej w kierunku ujeżdżenia. Stopę mam szeroką (krótkie buty mam męskie...), a łydkę raczej chudą. Budżet: ok. 400 zł, max 600 jakby było warto. Zawodów nie jeżdżę, jazda maksymalnie raz w tygodniu. Co byście polecili?


W tej cenie to może HKM jakiś w promocji? Może być ciężko o coś porządnego  🙄
kucyna, polecam Ariaty. To super jakość i wygoda za dobrą canę. Mam obecnie drugą parę Volantów i innych skokowych już bym nie chciała. Mam też sztyblety Ariata i również oceniam je jak najbardziej na plus.
kucyna, ja mam ten najtańszy model Ariatów (Heritage Contour Field Zip) i po dwóch latach tyrania stwierdzam, że są genialne jak za te pieniądze. Już na samym początku mnie zaskoczyły, bo nigdzie mnie nie obtarły. Nie jestem typem przesadnie oszczędzającym buty, toteż przy słabszej zimie łaziłam w nich po śniegu, czasami chodzę w nich na myjkę z koniem jak nie chce mi się przebierać, nieraz zostały podeptane  😁  ale nie widać na nich zniszczeń jakoś znacząco. Po wewnętrznej stronie łydek skóra już się trochę wytarła, ale nie jakoś tragicznie i biorąc pod uwagę fakt, że czasem jeżdżę w nich po 3 konie dziennie i przez te dwa lata przepracowały sporo godzin, spodziewałam się większej masakry.
Mają jeden minus - zamek, który czasami uwielbia się lekko odpinać mimo porządnego zapięcia do góry i zapięcia tego skórzanego zabezpieczenia. Nie wiem jak, nie wiem dlaczego, ale w połowie jazdy muszę je jeszcze raz dopiąć i jest dobrze.

malaga, za taką kwotę będzie ciężko. Miałam jakieś Equi-Themy za ok 450 zł i generalnie do jazdy rekreacyjnej nie były najgorsze, ale dość szybko od wenwątrz śmiesznie wytarła się w nich skóra aż do koloru kremowego, a następnie umarły zamki. Przeżyły jakieś 1,5 roku? Wiem, że ludzie kupują tanie HKMy i niektóre modele nawet sobie chwalą, ale tu trzeba utrafić z rozmiarem, bo długości cholewek i obwody potrafią być przedziwne.
Galopada ma w ofercie trochę tanich oficerek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się