Oficerki

Hej hej! Czy kojarzy ktoś z Was jakiś ciekawy (czyt. ładny i dość porządny) model oficerek ciemnobrązowych sznurowanych?  :kwiatek: Szukam, szukam... i nic 🙁 Proszę o pomoc.
malinowaa, ja ma oficerki Sergio Grasso i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. Moje mają już kilka lat, używane dość często i do tej pory wyglądają super, są bez zamka (starszy model), z miękkiej skóry, dlatego non stop są trzymane w prawidłach, jedynie co to trochę starły się obcasy 🙂
Jak wypada rozmiarówka tredstepów jeśli chodzi o stopę? Noszę niby 39, ale regular jest już niedostępny i zastanawiam się nad 38/40.
koniara19, nie celuj tylko w mniejsze - będą za małe. Mój rozmiar stopy to 37 i w takim właśnie rozmiarze mam swoje Tredstepy.
Poszukaj może na brytyjskim e-bay'u odpowiedniego rozmiaru, albo w angielskich sklepach internetowych (często jest dostępna opcja wysyłki za granicę).
Zapaliłam się na zakup w hope valley, ale jak na złość rozmiaru nie ma  😵 byłam juz skłonna wziąć mniejsze, żeby potem rozchodzić, bo w sumie niektóre buty mam i 38, zależy od firmy, ale chyba jednak nie będę ryzykować. Zakochałam się przez was w tych butach, to teraz mam zajęcie  😁 będę przekopywać internety  🏇
a ktoś będzie zamawiał z tego sklepu hopevalley? ktoś ma te oficerki tredstep?
Nie wiem czy ktoś poruszał temat tych bucików http://www.amigo-konie.pl/tattini-oficerki-wysokie-buty-jezdzieckie-model-terranova.html, ale powiem, że gdyby nie to, że nie potrzebuję oficerek to zaraz kupiłabym ten model i te wszystkie wymienne paseczki  😍 No może kiedyś, na spacerki do lasu... 😁
Potrzebuję pomocy z tabelą rozmiarów Petrie  🙄 Mam dwa pytania:
Rozmiar 4 to 38, tak?
Może ktoś z Was ma oficerki Petrie w rozmiarze 37, 38, 39 i podałby mi długość wkładki w Cm? Byłabym wdzięczna 😍

Podmieniłam foto na mniejsze - poprzednie było ciut za duże.
Paula1Paula, nie. Mam Petrie 5, a rozmiar stopy 38,5.
Paula1Paula, nie. Mam Petrie 5, a rozmiar stopy 38,5.

dziękuję  :kwiatek:
Czy ktoś może probował kiedyś podklejać/podbijać czymś u szewca podeszwę w oficerkach Hippici? Albo robić na zamówienie inną? Przeszkadza mi, że jest taka cienka i się ślizga.
Mam porównanie z Sergio Grasso i Ariat, które w obu przypadkach mają chyba vibramową podeszwę i jeździ się w nich super, ale myśląc o nowych oficerkach zaczełam rozważać Hippice ze względu na większy wybór kolorystyczny i łatwość serwisowania, a tu ta podeszwa śliska... hm
deborah   koń by się uśmiał...
14 września 2016 08:07
buu, w Hippice można zamówić buty ze skórzana podeszwą.
I te skórzane sa faktycznie mniej poślizgowe?
buu, ta skórzana ma na środku taką wstawkę z tworzywa żeby się nie wycierała, więc de facto masz tylko skórzany obcac  no i zewnętrzną część podeszwy. Ja mam tą skórzaną i wygląda dużo lepiej niż zwykła, ale myślę że do codziennej jazdy lepiej brać gumową, szczególnie, że skórzana lubi się przecierać od metalowych strzemion. Serio, widziałam dwa przypadki gdzie po roku były po prostu dziury do skarpetki przez jazdę w metalowych stopkach "tarkach"  🙄
Kiedyś, sto lat temu na Allegro były sprzedawane wiązane oficerki z ogromnym wyborem rozmiaru i długości cholewki. Koło 400zl kosztowały. Wiecie może co to za marka była i czy sa gdzieś jeszcze dostępne? Szukam pierwszych butów dla siebie, ale z moim wymiarem nogi to praktycznie niemożliwe zebu znaleźć coś w standardowej rozmiarówce.  🤔 Z kasą średnio, jakbym teraz wyrzuciła tysiaka na buty to do Świąt bym żyła o samej wodzie.
Zuzu., - to chyba wina ogólnego wykonania podeszwy w hippicach, która nigdy nie należała do najtrwalszych 😉 Mnie to zawsze zniechęcało w ich butach, widziałam sztyblety, które po 3 miesiącach miały dziury do skarpet...
deborah   koń by się uśmiał...
20 września 2016 10:34
keirashara, w szoku jestem bo mam ze 4 pary butów hippica i w żadnej nie narzekałam na podeszwę. a najstarsze maja już 9 lat..
przecieraja się?
ja faktycznie zbyt wiele nie chodzę w nich po betonie, a na piasku się pewnie mniej zużywają.. Ale dziury po 3 miesiącach? ktoś na pielgrzymkę w nich szedł?
deborah, - nie, po prostu jezdzil kilka koni i chodzil po stajni. I nie byl to jedyny taki przypadek, gdzie podeszwa umarla dosc szybko. Ja osobiscie bardzo niszcze buty, zwlaszcza podeszwy i tak jak hippica mi sie podoba mega, a szczegolnie ich braz-najladniejszy odcien jaki widzialam, tak zawsze balam sie sobie je kupic 🙁 Z drugiej strony sa tacy, co nie narzekaja, wiec to tez chyba zalezy od tego, jak ktos uzytkuje i chodzi.
Czy ktoś z Was poszerzał kiedyś oficerki w łydce? (dodanie dodatkowej gumy przy suwaku). Szewc wycenił to na ok. 200zł i zastanawiam się, czy w tej cenie nie lepiej kupić jakieś nowe/używane oficerki. Buty firmy Parlanti, bardzo wygodne do jazdy.
grzesiek, a koniecznie musisz poszerzać przez wszywanie gumy po całości zamka ? Ja poszerzałam wszywając taki "klin" z gumy. Zapłaciłam za to jakieś marne grosze 🙂
Wstawienie gum do oficerek to wydatek rzędu kilkadziesiąt zł max. Ja wstawiałam w moich Sergio Grasso. Tradycyjnie szewc na ul. Umińskiego warszawa.
deborah, - nie, po prostu jezdzil kilka koni i chodzil po stajni. I nie byl to jedyny taki przypadek, gdzie podeszwa umarla dosc szybko. Ja osobiscie bardzo niszcze buty, zwlaszcza podeszwy i tak jak hippica mi sie podoba mega, a szczegolnie ich braz-najladniejszy odcien jaki widzialam, tak zawsze balam sie sobie je kupic 🙁 Z drugiej strony sa tacy, co nie narzekaja, wiec to tez chyba zalezy od tego, jak ktos uzytkuje i chodzi.


Ja od lat tylko hipiki,  i w życiu nie przetarla mi się podeszwa,  a oficerki na nogach mam po 9-12 h i robię w nich wszystko
Ja też od lat Hippiki, chociaż jeżdżę tylko 2 konie i to nie codziennie oba 😉
crazy, zamki Ci nie lecą. Mi co jakiś czas się psują, ale Hippica szybko i niedrogo wymienia  😀
Oczywiście że po jakimś czasie psują,  alw dla mnie to zupełnie naturalne.  Ojciec się drze że nie oczyszczam zamków z potu i kurzu.  Ale jakie buty wytrzymają to co my z nimi robimy....  Pot,  woda,  piach,  błoto,  wszystko.  Hipika to już się ze mnie śmieje, a na szczęście mam na miejscu szewca który zamki mi wstawia
grzesiek, ja podobnie jak Dada wstawiałam gumy na Umińskiego - co prawda nie po całości, ale też i w większości wypadków oficerki się przestają dopinać od jakiegoś miejsca, a nie od samego dołu. 😉 Z tego, co pamiętam, kosztowało mnie to ok. 40 zł. Do tego zupełnie nie widać, że coś było z tymi oficerkami robione, wygląda, jakby tak było oryginalnie... No, gdyby nie to, że nie widziałam ujeżdżeniowych oficerek (tych z suwakiem od wewnątrz) z gumą. 🤣 Niemniej zrobione jest to bardzo estetycznie.
brzezinka, Dada, sumire dzięki za podpowiedzi! Pochodziłem trochę po krakowskich szewcach i okazało się, że jeden po prostu poszerza buty (namacza a potem wsadza w nie prawidła). Zapłaciłem 30zł, bez zmiany wyglądu 🙂 [sub][sub][sub][sub][sub][sub][sub][sup][sup][sup][sup][sup]Jakby ktoś kiedyś potrzebował adresu to Osiedle Kościuszkowskie 6[/sup][/sup][/sup][/sup][/sup][/sub][/sub][/sub][/sub][/sub][/sub][/sub]
Mam pytanie strasznie podobają mi się oficerki do polo, ale skacze. Nigdy nie porównywałam tych skokowych od polo strasznie się różnią? Nie dało by się w tych polo skakać?  😉
grzesiek.1993, ja poszerzałam, przez wstawienie kawałka skóry przy suwaku, zapłaciłam o ile pamiętam chyba 100zł.
Dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie z tymi modelami oficerek? Do tej pory miałam zawsze hippici, ale może czas na zmianę, zwłaszcza w cenie ;-) 
http://konik.com.pl/foxtrot-fp fairplay foxtrot
http://allegro.pl/oficerki-tattini-breton-skorzane-hit-okazja-i6346273159.html# tattini breton
czy może http://allegro.pl/oficerki-jezdzieckie-skora-czarne-valencia-hkm-37-i6023529693.html hkm valencia?
z góry wielkie dzięki za pomoc!  :kwiatek:
Voltowicze z Łodzi!

Czy gdzieś jeszcze można sobie uszyć oficerki na miarę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się