Oficerki

Cavatelli, pytasz o Tredstepy model Donatello? Jak tak to są bardzo wygodne, nie wymagały rozjeżdżenia, byłam nimi zachwycona. Niestety po dwóch latach intensywnego użytkowania zaczęły się sypać, bardzo mocno przecierać od wewnątrz łydki. Skóra mocno się odbarwiła od zewnętrznej strony ( kolor wyblakł). Zaczęły wyglądać średnio wyjściowo 😉.
Teraz mam z Tredstepów model nieco wyższy: Da Vinci. Tutaj tak samo buty wygodne i przy okazji skóra jest lepszej jakości.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
24 marca 2015 20:38
a mnie już nosi 😀 już niedługo powinny przybyć moje de niro  🏇 
Może ktoś mi pomoże, wczoraj jeździłam na koniu znajomej i po jeździe zauważyłam na wewnętrznej stronie oficerek białe chropowate plamy prawdopodobnie powstały od siodła które nie dawno było pastowane. Próbowałam wyczyść je szarym mydłem ale to nie pomogło może zna ktoś inny sposób na ich usunięcie 🙂
Zaznaczę tylko że oficerki są zrobione z skóry wołowej.
Prawdopodobnie to brud z potem 😉
kamila25, taka uwaga na marginesie: żeby sprawdzić czy to resztki końskiego potu, możesz sprawdzić to... polizać. Jeśli słone, to pot  😉
W takim przypadku internet mówi, że pomaga roztwór z octu lub roztwór wody utlenionej.
Mam nadzieje że to jednak pot z brudem mimo to w poniedziałek podskoczyć do jeździeckiego i kupie jakieś dobre mydło do skór, może pomoże 🙂
Słuchajcie, jesli chodzi o Ariaty - szerokosc podawana przez producenta to mierzona od zewntarz czy wewnatrz buta?
Z wysokoscia tez mam problem - od wewnatrz czy po sztywniku pod kolano?

faith, mam Ariaty Volant i pasują na mnie idealnie. Nogę mierzyłam wg Ariatowej instrukcji: w najszerszej części łydki i z tyłu nogi: od podłogi do zgięcia pod kolanem ( uwzględniłam 2 cm na opadnięcie buta).
Szerokość i wysokość podawana przez producenta są to miary od wewnątrz buta.
O slicznie dziekuje! :kwiatek: Czaje sie na Bromonty, ten zamsz od wewnatrz mnie bardzo przekonuje 🙂
Czy testował ktoś kiedyś może oficerki włoskiej firmy Umbria?
Buszuje po rynku wtórnym a takowe w moich wymiarach wiszą u nas w ogłoszeniach i zastanawiam się.
Nigdy nie miałam styczności z tą marką.
Będę wdzięczna za każdą opinię  :kwiatek:
Hej, czy ktoś ma oficerki Busse Paris i może coś powiedzieć o jakości?
Jakie są w ogóle opinie na temat tej firmy? Z jakimi innymi firmami można ją porównać?
Również nad kaskiem z tej firmy sie zastanawiam.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
02 kwietnia 2015 22:45
A Euroridinga oficerki ktos praktykuje? Lateral Zip konkretnie.
juliadna, gdzie zamawiałaś i ile czekałaś? Stoję właśnie orzed wyborem, Petrie czy De Niro. Trenerka namawia mnie na Petrie, a serce mocniej bije do De Niro  😜
juliadna wypas!  😍 😜
Słuchajcie, czy jest jakiś sposób żeby poszerzyć oficerki o ok.1-1,5cm  :kwiatek:  ? Dawać do szewca (rymarza?) czy sprej rozciągajacy da radę ?

I drugie pytanie - jak cenowo wypada wszycie zamków do oficerek ? Chciałam od wewnętrznej strony.
ushia   It's a kind o'magic
03 kwietnia 2015 18:52
zalezy jakie oficerki - jak takie miekkie, to spray powinien dac rade
jak klasyki sztywne i wielowarstwowe to moze byc problem 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 kwietnia 2015 22:57
Ja moje Petrie oddawałam do poszerzenia do cholewkarza w Krzeszowicach, a teraz trafiły tam na wymianę zamka. Jakby coś to podbijaj na pw 😉
juliadna, obłędne 🙂

Wiem, że zima już za nami ale... czy ktoś zamawiał oficerki w sztyblety.pl - zastanawiam się czy nie zamówić u nich ocieplanych 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 kwietnia 2015 01:15
Czy naprawde oprocz hippici ktora ma ostatnio mocno srednie opinie i busse paris nie ma brązowych oficerek w cenie do 1200zl? 👀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 kwietnia 2015 06:34
Zairka HKM są w brązie. Ja mam akurat model Italy, bo nie lubię wiązanych.
Potrzebuję jakiejś rady, mam nowe oficerki i są cholernie śliskie  😵  W innych tego nie było, skóra była taka przyczepna i jak dodałam łydkę to ona zostawała w miejscu .
Ktoś poleci jakieś smary, cokolwiek ? Będę bardzo wdzięczna  :kwiatek: 
Dziewczyny, co lepiej wypada jakościowo - Petrie czy Cavallo?  :kwiatek:
Poleci ktoś dobrego cholewkarza w Warszawie?  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 kwietnia 2015 19:17
monia może klej do łydek?
Potrzebuję jakiejś rady, mam nowe oficerki i są cholernie śliskie  😵   W innych tego nie było, skóra była taka przyczepna i jak dodałam łydkę to ona zostawała w miejscu .
Ktoś poleci jakieś smary, cokolwiek ? Będę bardzo wdzięczna  :kwiatek: 


Ja używam pasty do butów Kiwi i jeśli chodzi o takie rzeczy to u mnie się sprawdza 😉
Constantia Pialotta Dzięki  :kwiatek:  Będę próbować  😉 
Orientuję się ktoś czy w hippice można zamówić oficerki dublin z wykończeniem dołu jak w sztybletach prestige, a nie klasyczny dół z prostym noskiem? Ktoś określał to wykończenie jako serduszko. Jeśli jest taka możliwość to jest to dodatkowo płatne? Niestety dziś nie mogłam dodzwonić się do hippici.  🙁

Będę bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
08 kwietnia 2015 22:06
Minosia Hippica nie ma przypadkiem takiego wykończenia w jednym ze swoich modeli? To chyba Paris jest. Jeśli tak, to nie powinno być problemu ze zrobieniem takiego noska w innym modelu. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się