Oficerki

daj namiar na tego szewca magika z wro. taki szewc w dzisiejszych czasach to MEGA SKARB 🙂
A proszę bardzo - Klinika Buta na Krynickiej. Dostałam ten namiar od Katiji i jestem jej wdzięczna. Poza oficerkami (wymieniałam zamki i poszerzałam) naprawiałam tam także obcasy w kozakach (zrobione genialnie!), naprawiałam buty, w których pękł szef w idiotycznym miejscu. Czasem trzeba poczekać ok. tygodnia, ale ceny są bardzo ok i robota super. Korzystałam z różnych zakładów (np. wysławiany w Hali Targowej) ale się kompletnie do tego nie umywają.
no właśnie mi tez hala ostatnio nawalała, a mój lokalny rozwalił system naprawiając zamek w czapsach na kilka razy i zabawa trwała jakies 4miesiące.
:kwiatek:
Hala mnie ze 2 lata temu wkurzyła na amen - beznadziejnie wymienili mi obcasy i stwierdziłam, że to mój ostatni raz tam.
wie ktoś może jaką długość wkładki mają oficerki z HKM w rozmiarze 37? :kwiatek:
Szukam jakichś oficerek ujeżdżeniowych, TRWAŁYCH, najlepiej z zamkiem, do ok. 1500 zł. Już zamawiałam Petrie Olympic, ale podobno mojego rozmiaru (ze standardów) nie ma w hurtowni i byłyby zrobione...w marcu. Nie wiem, czy warto czekać.
Ktoś pomoże?  :kwiatek:f
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 grudnia 2014 14:25
SmalecTropikalny,
na ebayu masz wybór nie lada, jeśli chodzi o widełki finansowe.
Ze swojej strony polecam koenigsy, ja swoje co prawda szanuję, zdejmuję po jeździe,
zakładam przed wzięciem następnego (kocham suwaki!) i nadal wyglądają cudnie.

Promocja tredstepów na equestrian, może ktoś się skusi:
http://www.equestrian.com/p/womens-long-riding-boots/tredstep-raphael-long-leather-riding-boots---adults/918210/
Mam koenigsy od chyba 3 lat, kupilam uzywane i naprawde wygladaja bardzo przyzwoicie. takze potwierdzam, ze sa niezniszczalne 🙂
ms_konik, faith, dzięki. :kwiatek: Rozejrzę się za Koenigsami. 🙂
(Wybaczcie za post pod postem, ale inaczej nie byłby widoczny. :icon_redface🙂
Jeszcze pytanie dot. Koenigsów: czy wszystkie modele bez problemu można dać szewcowi do wszycia zamków z boku? Czy jakoś może to naruszyć but? I czym się różnią modele Favorit, Komet, Grandgester?  :kwiatek:
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
19 grudnia 2014 13:11
Szukałam wszędzie, niestety nie znalazłam.
Jakie znacie godne polecenia firmy produkujące oficerki na miarę.
Cena nie gra roli, poszukuję naprawdę dobrych oficerek.
No i przydałaby mi się informacja gdzie takie zamówię 😉
Petrie. Są w Pasi-koniku i chyba w Karinie (z warszawskich sklepów, gdzie indziej - nie wiem). Cavallo też można na miarę, przypuszczam, że Koenigsy również.
Podłączę się pod pytanie 🙂 gdzie na śląsku, albo w okolicy wezmą mi miarę na oficerki Petrie?
Olson, jeśli do okolicy zaliczysz Kraków, to w Horse-Trade  🙂
Olson, przecież w Equishopie były do niedawna Petrie, sądzę, że mają je dalej. Miarę zbierają dobrze.
Moona, dzięki śliczne 🙂
epk, niestety ale Equishop nie prowadzi takiej usługi.
Olson, ale jak nie prowadzi? Zamawiasz u nich Petrie i przecież mierzą ci nogę bo jak inaczej mają zamówić oficerki dla ciebie. Nie rozumiem?
epk, nie prowadzą już w ogóle usługi pomiaru do Petrie 😉
Kochani, potrzebuję namiaru na sklep jeździecki w Warszawie lub okolicach, w których dobrze zdejmą miarę do oficerek. Chciałabym jakieś zamówić, bo moje stare odmówiły już współpracy 😉 Rozglądałam się za Koenigsami, De Niro, Cavallo lub Petrie. Które z nich wg Was najlepsze? Jak się spisują? Jak z trwałością i zamkami? 🙂
Pani Ola z Pasi-konika dobrze mierzy.
sumire A Pani Ola jest na Wilanowskiej czy na Grenadierów? W Pasi koniku tylko cavallo i petrie. Dobrze pamiętam?
Tak, tylko Cavallo i Petrie. Na Grenadierów, nie wiem, czy bywa na Wilanowskiej. I chyba lepiej zadzwonić wcześniej i zapytać, kiedy będzie, bo nie wiem, czy jest codziennie, wydaje mi się, że nie (choć jak ostatnio byłam kilka razy albo dzwoniłam, to zawsze na nią trafiałam). A oprócz p. Oli jest jeszcze nowa sprzedawczyni i nie wiem, jak zdejmuje miarę - tak tylko mówię, żeby nie było, że polecam kogoś, kogo zdolności w tej kwestii nie przetestowałam. 😉
Dziękuję sumire  😀
A gdzie w Warszawie Koenigsy można dobrze wymierzyć? I czy gdzieś jeszcze poza końskim światem dostanę De Niro?
Weiderowa Koenigsy chyba niestety tylko w Mustangu. Ogólnie to zależy chyba na kogo się trafi z obsługi, tak wymierzy, ale trzeba patrzeć co zapisują i co się później odbiera i w razie czego się kłócić 😉. Tak samo z "serwisowaniem". Chyba, że się wpasujesz w tabelkę, to nie ma problemu 😉

Buty bardzo polecam. Moje, jakiś jeden z tańszych modeli ujeżdżeniowych, służą już mi ze 4 lata i nadal są w bardzo dobrym stanie, a nie cackam się z nimi jakoś specjalnie (myjkę, błoto itp. zaliczają regularnie). Oczywiście od siodła się powycierały, ale nie ma żadnych dziur czy pęknięć.
No chyba, że przez ten czas, jakość nowych spadła, ale mam nadzieje, że nie 😉
i miej na uwadze że koenig mierzy buty po zewnętrznej stronie,to znaczy jeśli wymierzysz łydkę dajmy na to na 36 cm to buty 36 cm będą za ciasne.
DressageLife Czy mówiąc po zewnętrznej masz na myśli to, że mierzą obwód cholewki na wierzchu? Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam.
A ktoś może używa De Niro ujeżdżeniowych?  🙂
Dokładnie tak.Jeżeli zmierzysz łydkę i wyślesz im wymiary,to przyślą buty w zewnętrznym obwodzie mające tyle.Musisz zmierzyć łydkę i dodać 1 cm.
a i sprawdź czy mierzą długość oficerki pod kolanem na zgiętej nodze czy nie,bo tego już nie pamiętam.
A ktoś może używa De Niro ujeżdżeniowych?  🙂

juliadna miała, z tego co pamiętam.
DressageLife, sumire, aniaaa Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 grudnia 2014 19:57
Dzisiaj trafiłam oficerki HKM Italy za 300 zł. Co prawda mają minus bo są brązowe, ale jakby coś nie pasowało to zawsze mogą zostać na treningowe 🙂 Mam tylko nadzieję, że na pewno będą pasowały i nie będzie trzeba oddawać, bo przykro by mi było.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się