Oficerki

visenna, ja mam wysokie podbicie i skończyło się na Petrie - z tym, że model z suwakiem i robione na miarę. Aczkolwiek z podbiciem bym się akurat wcisnęła w tabelkę. 😉 Fakt faktem, że najdłużej puszczały właśnie w okolicy śródstopia... No i z wciąganymi już by nie było tak fajnie z trafieniem w rozmiar i potem ze zdejmowaniem.
vissenna   Turecki niewolnik
24 lutego 2014 13:26
Tak właściwie to coś w stylu hippici paris, ładnie dopasowane ale bez przesady w kostce 🙂
Mam straszny problem z podbiciem, butów jeździeckich bez zamka nie ma szans dla mnie znaleźć, no i po jakimś czasie we wszystkich "puszcza" skóra na szwie przy podeszwie na wysokości podbicia... Nie jeżdżę dużo, bo nie mam czasu i chęci na więcej niż 3 razy w tyg i nie chciałabym by po roku rozkleiły mi się oficerki  😵 Może znacie jakichś dobrych szewców/rymarzy, co podejmą się szycia na miarę zupełnie nietypowych wymiarów?  👀
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
26 lutego 2014 20:03
Zamówiłam na początku stycznia DeNiro model Rafaello - brązowe, mają dojść prawdopodobnie w poniedziałek. Jak do nie dawna nie mogłam się doczekać,tak teraz się stresuje i zastanawiam czy będą ładne, czy kolor będzie odpowiedni w rzeczywistości...  Żeby tylko spełniły moje oczekiwania 😉
Macałam dziś Ariat Heritage Contour Field Boot. Bajer! W cenie Hippici, dużo fajniejsze. I w gratisie fajna torba na oficerki. Aż żal, że z pół roku temu kupiłam sobie oficerki 😁
Szukam tanich oficerek skórzanych (wiem, takie w cenie do 300 zł nie istnieją). Mojej mamie po ostatniej wizycie w Mustangu zamarzyły się. 🙄 I to bardzo intensywnie. Na koniu siedziała dwa razy, cośtam przebąkuje o powrocie do szkółki w maju, ale jeździć będzie tylko wiosną, może czasem też. (No, chyba, iż sprawi nam kobylca  😉 ). Czyli będą używane głównie do chodzenia.  Ew jakieś eleganckie oficerkopodobne buty....
Mam Hippici bodajże model Paris. Nooo czego one nie wytrzymały  😎
Piaffeczka, Decathlon? Są miękkie i tanie, więc do chodzenia powinny być w miarę.
Piaffeczka, istnieją 🙂 Swoje kupiłam za niespełna 300 już z przesyłką. EquiTheme. Służą zadziwiająco dobrze, tylko rozmiarówka ograniczona, ja np. skracałam u kaletnika.
halo, zdradzisz model?  :kwiatek:
Piaffeczka , ja też miałam Equi Thema -> http://www.gnl.pl/oficerki-syntetyczne-equi-theme.html bardzo wytrzymałe, polecam 🙂
Dworcika   Fantasmagoria
02 marca 2014 18:11
espero6, no ale to nie skóra...
Dworcika, fakt, znowu moje gapstwo  👿
Tak czy inaczej polecam.
Dziękuję, moja rodzicielka na widok "syntetycznej" skóry dostaje szału.  😤
EDIT:  🚫 Takie śliczne, niezwykle klasyczne oficerki, które możemy założyć np. na Cavaliadę....
Dworcika   Fantasmagoria
02 marca 2014 18:27
Piaffeczka, 500,03zł.
Ale tylko 2 dostępne rozmiary.
Piaffeczka, te:
http://arcus-konie.pl/oficerki-equitheme-leather-p-5243.html
Promocja była i chętnie skorzystałam.
Halo jak ci się trzymają?
Btw. Przy wysokim podbiciu i dość szczupłej łydce obejdzie się bez sznurowadeł? Oczywiście chciałabym proste, sztywne, długie oficery... Na pewno bez sznurowadeł i jakby się udało to bez suwaka (niemiłe wspomnienia po oficerkach Tattini  🤔 )

No i naturalnie, żeby cena nie zabiła... 🙂
kajpo, dobrze się trzymają a pasty nie widują niemal 🤣  😡 Suwaki też ok, choć na zimowe portki zaciąga się ciężko - kółeczka od breloczka sobie wstawiłam. Trochę się starła "glazura" u góry na łydce - i tyle.
Dzielnie łażą po padokowym błocie, nie planują się odklejać (podeszwa)  ani pękać (skóra). Za podszewkę mają jakiś trykot - ale też się trzyma. Są fit w kostce i zanim się trochę "połamały" za bardzo trzymały mi staw skokowy, to nie było miłe, bo zero amortyzacji. W końcu się ułożyły, ale i tak uważam, że w kostce buty muszą być albo w miarę miękkie albo odrobinę luźniejsze. Nie siadają! (liczyłam na to, a musiałam dać do skrócenia - bez problemu u kaletnika).
Duża zaleta - chodzi się w nich wygodnie, samochód prowadzi, żadnego obcierania itd. Termicznie/wentylacyjnie rewelacja nie jest, ale ani latem noga nie pływała, ani tej zimy stopy nie marzły. Na moje potrzeby był to świetny zakup (miałam już szczerze dosyć wciągania bez-suwakowych, a Koenigi ujeżdżeniowe do codziennego ciurania... 🤔wirek: - no nie nadają się).
Właśnie szukam gdzie mogę zmierzyć w Warszawie i śmiech mnie wziął: http://www.horsepol.com.pl/index.php?str=prod_big&idk=1105&kat=
Mają rozmach!  🤣
Jakoś w Olsztyńskich sklepach jeździeckich są za 399 zł. Trochę popłynęli z tą marżą.
kajpo - to jest inna, lepsza wersja  😲 (obydwie wersje możesz obejrzeć na stronie  GNL) - są podszyte skórą i jakąś specjalną wyściółką...
ups w takim razie zwracam honor. Nie wiedziałam że są dwie wersje. 🙂
halo  :kwiatek:
kajpo, odradzam Ci ten sklep. Dostałam z niego kask, rękawiczki i palcat na komunię. Kask - garnek z potem i "grzybem" na głowie. Rękawiczki - robią się dziury ( czy ja dużo wymagam? 10 razy użyte w ciągu 3 lat...) Palcat ma się najlepiej nie używałam go w ogóle, odpruwa się tylko ozdobny sznurek...
(kask belstar, palcat Awa noblese, rękawiczki rsl)
Piaffeczka, a jaka w tym wina sklepu, że zamówione przez Ciebie produkty są jakościowo kiepskie?
Moona, sklep przy ul. Grzybowskiej nazywa się "Horsepol", a wszystkie produkty miały gdzieś ten napis...  🤔wirek:
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
09 marca 2014 18:34
wreszcie moje wymarzone brązowe  oficerki doszły 🙂

na żywo duużo ładniejsze, na nodze to dopiero zyskują na ładności 🙂

De Niro Raffaello 🙂

z bajerów dodatkowych to mają podpórki pod ostrogi oraz lakierowaną oblamówkę na łuczku 🙂




juliadna, cudne 😉 Gdzie zamawiałaś? 😉
juliadna  😍 😍 😍 przepiękne!

Pozwolę sobie jeszcze tu zapytać: granatowe lakierowane czy matowe granatowe oficerki? Nie umiem się zdecydować...
DressageLife lakierowane  😅
ash   Sukces jest koloru blond....
09 marca 2014 19:07
juliadna, cuuuudne!!!!
DressageLife, lakierki!
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 marca 2014 19:11
juliadna jak nie lubie oficerek niesznurowanych tak Twoje sa obledne!  😍 😍 😍
DressageLife,tak jak kask - lakier!  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się