Oficerki

milusia, mnie mierzyli w Pasi-koniku, wyszły takie, jak powinny (została również uwzględniona różnica między jedną a drugą nogą, więc jeden wymiar ma pół centymetra różnicy między prawym i lewym butem 😉). Tzn. są (ciągle...) delikatnie za ciasne pod kolanem (nie mogę ich dosunąć do końca, bo piją), ale jak przyszły i mierzyłam, to były ok... Tylko że przyszły w kwietniu (jak leżał śnieg 😉), a zaczęłam w nich jeździć ze 2-3 miesiące później i obawiam się, że z racji treningów tanecznych przez ten czas mogła mi się rozrosnąć łydka (jak zamawiałam buty, to akurat byłam po kontuzji i nie tańczyłam, niby brałam na to poprawkę, ale... cóż, kiedyś obwód łydki zmienił mi się o 2 cm w ciągu 3 miesięcy, więc wszystko jest możliwe :icon_rolleyes🙂. Ale ja generalnie jestem problematycznym człowiekiem w kwestii pasowania butów. 🙂 Do samego zdjęcia miary i wykonania butów nie mam zastrzeżeń.
http://okser.pl/p/51/6906/tattini-oficerki-dlugie-setter-dlugie-skorzane-buty-i-sztyblety-dla-jezdzca.html

czy ktos miał te oficerki? zastanawiam się nad nimi albo hippicą...
Witajcie koniarze, pilnie poszukuje firmy,  ktora sptrzedaje, albo moglaby wykonac dla mnie oficerki UJEZDZENIOWE najlepiej ze skory krokodyla. Wlasnie takie zeby mialy TO COS Czy mialby ktos namiar? Ja kiedys mialam, ale nie chce z najtanszej skory, gdyz z doswiadczenia wiem, ze szybko sie niszcza, a ja potrzebuje do treningow.

Wiem, ze pewnie ktos o tym juz pisal, ale nie dam rady po prostu przeczytac 138 stron... Please help... Pilne...
Eleni, pisz do Agaleon. Ona tu co pisała o zamawianiu oficerek z firmy, która takie rzeczy ma w ofercie: [url=http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,211.msg1763718/topicseen.html#msg1763718]link[/url].
Napisala. Dzieki Dworcika.

Jakby ktos jeszcze cos to dajcie znac please.
Dojrzałam do kupienia sobie oficerek na trening,które byłyby usztywniane-tak jak moje startowe cavallo.Początkowo chciałam lakierowane,ale trwałość lakieru jednak wykluczyła lakierki z puli.I teraz pytanie: petrie czy cavallo? Mam pozytywne doświadczenia z cavallo,ale z drugiej strony nigdy nie miałam oficerek petrie.Zdecydowałam,że oficerki będą granatowe lub ewentualnie (bo jeszcze nie wiem ile wynosi dopłata za granat) brązowe.
DressageLife co do Petrie (mam wersje wszechstronna) to sa faktycznie dość sztywne i nie łamią się (?) Ja chcialam sztywne i spełniają swoją funckje. Ale! wybrałam dość niestandardowy kolor, bordowy, i niestety farba bardzo szybko schodzi. Mało w nich jeździlam, bardzo niereguralnie (myśle, że mniej niż 50 razy w sumie) i w miejscu gdzie ostrogi przylegają maja jaśniejszy kolor (ja czyszcze oficeerki po każdej jeździe preparatami od Petrie). Farba zwyczajnie schodzi. Więc zastanawiam się, czy nie będzie tak samo z granatowymu 🤔
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
14 lutego 2014 20:17
Z okazji walentynek w prezencie z miłości samej do siebie, zakupiłam dziś oficerki Cavallo grand prix plus  😍

mam niestety tylko bardzo kiepskie zdjęcie na nodze:



edit. pytanie, ile układały się wam oficerki? w moich na razie nie da się jeździć mam już doświadczenie z hippicą z tym, że ze skokowymi i też na początku nie było super wygodnie. Ale tu jazda jest na prawdę mało komfortowa.
Albo jakieś sposoby żeby się szybciej ułożyły, smarować?
Jak dobierać wymiar łydki w oficerkach wkładanych, bez zamków? Na styk czy z lekkim naddatkiem?
klosma, na styk, taki jaki masz wymiar łydki w bryczesach.

Brzask, ze dwa tygodnie, zanim byłam w stanie wytrzymać w nich cały trening. pierwsze kilka razy - musiałam zdejmować po 10-15 minutach, bo koszmarnie uciskały mi pięty, śródstopie i kostki. bolało bardzo... na długość do tej pory są przydługie. 😉 z tym, że ja mam Petrie.
DressageLife, ja mam ujeżdżeniowe Petrie i są sztywne. i fakt, że się prawie nie łamią, moje opadły naprawdę minimalnie (o ile w ogóle...). koleżance jak do tej pory wcale (z tym, że ona ma wszechstronne chyba).
Dziewczyny czy któraś z Was posiada oficerki Petrie w rozmiarze 40,5?  😉
Potrzebowałam długośc wkładki zmierzoną w centymetrach  :kwiatek:
Normalnie noszę rozmiar 40 i zastanawiam się czy 40,5 nie będa za duże.
claudss, ja mam 40 i 3/4 więc nie wiem czy ci to coś da.
chodzi dokładnie o rozmiar 7 - jesli patrzymy na numeracje petriów
a udaloby Ci się zmierzyć centymetrem długość wkładki w środku buta?
byłabym bardzo, baaaardzo wdzięczna  😀
27 cm. I mam na bucie napisane 7. 😉
xxagaxx dziekuję ślicznie  :kwiatek:
mierzylaś w środku prawda? nie na zewnątrz?
na zewnątrz wkładka 27cm?? Toć to chyba rozmiar 36 musiałby być :P Tak w środku.
Rozmiar 36 ma 23cm 😉
klosma, na styk, taki jaki masz wymiar łydki w bryczesach.



Uważasz że będę w stanie włożyć w nie nogę? Przeczytałam ostatnie 50 str i nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Zamawiam z zagranicy, wiec trochę się obawiam o dopasowanie.
klosma no ja w moje codziennie wkładam 🤣
Jak schudła mi łydka i po włożeniu były lekko dopasowane, to niestety ale oficerek opada w łamie sie w kostce 🤔 więc muszą być akurat
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lutego 2014 21:36
Oficerki bez zamka nie moga byc na styk! Musza byc ciut szersze zeby wlozyc nogę. Ja zrobilam ten bląd i umieralam przy wkladaniu i zdejmowaniu.
ash ja moje codziennie wkładam i zdejmuje bez problemów. a są naprawde dopasowane.
chociaż! ja mam bardzo szczupłą stope i kostke, więc moze to dlatego 🤔
Jak kupowałam swoje z zamkiem, to babka w sklepie mówiła, że muszą mieć parę centymetrów zapasu (nie pamiętam dokładnie, ile...), żeby się je dało włożyć. Wcześniej przymierzałam oficerki, które w obwodzie miały dokładnie tyle, co moja łydka w bryczesach - założyć założyłam. Na same cienkie rajstopy. I był koszmarny problem ze zdjęciem - nawet z pieskiem...
Oficerki muszą byc dopasowane, dziwna pani w sklepie😉 A to, czy ma się klopoty z zakładaniem czy nie zależy od proporcji: rozmiar stopy kontra szerokość w łydce.
prib ja miałam te oficerki Tattini, moim zdaniem bardzo fajne, skórka na pewno nie gorsza niż hippika
BaŚ dzięki właśnie się zastanawiam nad nimi lub Hippicą Paris... miałam kiedyś sztyblety z Hippici, które niestety nie długo mi posłużyły i trochę sie obawiam Hippici, z kolei z Tattini miałam do czynienia tylko z czaprakiem... :/
Jak jest obecnie z jakością Hippici?
vissenna   Turecki niewolnik
23 lutego 2014 12:58
Dojrzałam do zamówienia oficerek ale mam baaardzo wysokie podbicie i duży problem z doborem butów przez to. Może wiecie które modele oficerek będą najlepsze (hippica, cavallo, petrie?)  👀
prib myślę, że problemem Hippiki nawet nie jest skóra tylko zamki. Sztylpy Tattini mam od kilku miesięcy, jeżdżę 5 razy w tygodniu po godzinie i zarówno skóra, jak i suwak bez zarzutu. Oficerki Tattini miałam na nogach, ale nie jeździłam. Miałam b. pozytywne wrażenia - dobrze leżały, skóra gruba, ale miękka, mięsista.
prib, są ludzie, którzy polecają, osobiście hippicę odradzam, wielu skarży się na zamki (nawet tu na forum), a jeśli chodzi o skórę, to moja koleżanka ma komplet sztyblety + sztylpy, jedna sztylpa przez może pół roku użytkowania rozciągnęła się tak, że zakłada pod nią dwie parę długich skarpet + getrę, a skóra na butach się odbarwiła.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
23 lutego 2014 18:14
vissenna, Jaki profil oficerek chcesz?

prib , Ja osobiście polecam hippicę, skóra ok. Suwaki owszem przy moim bardzo intensywnym użytkowaniu faktycznie do wymiany raz w roku ale robią to za darmo i bez problemowo, robią też kupę innych usług np. wymianę części skórzanych np. noski, wymiana suwaków i całych podeszew w obu butach, czyli pełna reanimacja zapłaciłam 100zł.

obecnie mam 5 par oficerek

zimowe usg - nie polecam, nie warte swojej ceny
hippica paris- godne polecenia
hippica dublin - oprócz troszkę innego szycia, niczym się od parisów nie różnią
fairplay - masakra, po 3 miesiącach użytkowania buty nadają się do wyrzucenia
cavallo grand prix plus - zbyt krótko używam by mieć konkretne zdanie na razie pozytywnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się