Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

o kurcze! 30 lat  🤔 super wygląda jak na ten wiek!

Chociaż trzeba przyznać, że ten koń jest całym jej życiem, i ilość suplementów jakie dostaje pewnie też ma spore znaczenie.
Muszę im kiedyś zrobić zdjęcie tzw. znienacka 😉 Postaram się też cyknąć jego mordkę, bo wygląda najwyżej na 15 lat  😉


Lotnaa - ty lepiej podpatrz co ona mu takiego do jedzenia daje 😉
A konisko super wygląda, aż trudno uwierzyć 😀
Mój Senior ma dzisiaj urodziny  ❗ Życzę mu więc w "jego" wątku WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! (I duuużo zdrowia, bo zdrowie w jego przypadku bardzo potrzebne  🏇 )

deborah, tz, że wszystkie firmy w tym Cortaflex polecany przez wetów podają fałszywe informacje, są nieuczciwe, bo Twój wet wie 😎 A może podaną przez Ciebie inf można uznać za pomówienie ???
mój wet twierdzi, że kwas hialuronowy podawany doustnie nie jest przyswajalny praktycznie  w ogóle przez konia..

Gratuluję 30 latkowi, bo  chyba ma metrykę ur? :kwiatek:

i długiego życia w zdrowiu dla wszystkich pełnoletnich kumpli od mojej 22 letniej małopolanki, która będzie wznosić drinki cortaflexowym lubriciem. A swoją drogą firma powinna dawać rabaty na swoje produkty dla koni powyżej 20 roku życia 😅
świetny 30 latek, mam nadzieje ze nasz senior bedzie sie trzymał do tego wieku w dobrej kondycji

Naszemu małopolakowi leci już 22 rok, ale nikt, kto go ogląda nie daje mu takiego wieku 
filmik


foto by armara  :kwiatek:






Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
26 kwietnia 2009 10:42
Lotnaa no nieźle 😲 Kurczę, to ta 30-latka z mojej stajni wygląda przy nim na 100 lat :P. Super kondycja!
Ruda_H   Istanbul elinden öper
09 czerwca 2009 13:25
Ostatnio otrzymałam wyniki morfologii i enzymy, wszystko w jak najlepszym porządku
Jak często badacie swoje konie ? ( nie tylko seniory ) robicie RTG czy USG bez potrzeby czy tylko gdy są ku temu faktyczne powody ?

u mnie pukają się w głowe jak robie badania zdrowego konia, chyba popadam w małą obsesję, jeżeli chodzi o stan techiczny rudzielca ...
ee tam - ja robię raz w roku badania krwi, a ostatnio robiłam RTG nóg - i to nie seniorowi, a 6 latkowi, 2 lata po kupnie - norma, raz w roku będzie miał robiony komplecik badań
Naf niedawno skończył 20 lat i jestem bardzo dumna, że dotrzymał do tego wieku w całkiem przyzwoitej kondycji.  Myślę, że z daleka prezentuje się całkiem, całkiem. Z bliska widać siwiznę nad oczami, ale dodaje mu to tylko uroku.



Z suplementów dostaje zwykłe witaminy (Dolfos albo Hippovit), Kerafortin, Buteless, poza tym leki na astmę, pastwiska ile się da i tyle ruchu, na ile pozwala jego zdrowie.

Pozdrowienia dla Waszych Seniorów.
Moj senior ma lat 17 skończone w lutym.
Aktualnie wychodzi na pstwisko z kumplem, jest czyszczony
i od czasu do czasu jakis spacerek.
Je owies, musli dla dziadków, mesz i siemie.
2 miesiące temu jeszcze szedł zawody.
I spokojnie mógłby jeszcze pochodzić, gdyby nie problemy z zębami
(pare lat rajdów robi swoje 😉)

Tak wyglądał jak miał 15 lat i jeździłam normalnie na nim




A tak teraz - od czasu do czasu skacze w korytarzu.
moja Ruda ma 17 lat i póki co trzyma się świetnie 😉
pod siodłem chodzi codzennie, padokuje sie również codzienndzie- od rana do południa.
ze zdrówkiem wszystko ok- od operacji usówania nakostaniaka <sylwester '08> nie miała żadnych kontuzji (tfu,tfu)
dostaje owies, musli, sieczke, olej ryżowy, equi myoplast- od jutra i bestermine no i oczywiście sianko 😉
mam zamiar (jeśli wszystko będzie dobrze i Ruda będzie się dobrze czuła) pojeździć na niej jeszcze ze dwa lata i emeryturka- jakieś spacerki w ręku, zabawy itp. 😉
pod siodłem chodzi normalnie i póki co się rozwijamy a nie 'kończymy kariere' 😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
09 czerwca 2009 17:40
tulipan, Hak jest xx ? ładnie się trzyma

LOVELY wygląda na to, że tutejsze seniory nie są jeszcze na emeryturze, chociaż ja swojego w ogóle od pracy nie zamierzam odstawiać  - dopóki będzie mógł chodzić  😉

może kiedyś dorobimy się jakiś fajnych zdjęć pod siodłem jak na razie tylko pląsy z lonżownika

Ruda_H
a ile twój ma lat?
Ruda_H   Istanbul elinden öper
09 czerwca 2009 17:51
ostateczna wersja co do jego wieku to 21 lat

i normalnie pracujecie czy jakoś lżej?
Ruda_H   Istanbul elinden öper
09 czerwca 2009 18:08
pracuje 5-6 razy w tygodniu.
Więcej stępo-kłusów niż długich galopów ale chodzi we wszystkich chodach bez problemu. Cały czas się uczymy się nowych rzeczy chociaż nie planujemy już kariery sportowej 🙂
w zeszłym roku całkowicie zrezygnowałam ze skoków, plac mamy dość kiepski i wole oszczędzać nogi.
no to super! gratuluje kondycji konia, i życzę dalczego zdrówka!
moja ma 16 lat i podobny "rozkład" jak koń lovely  😉
moja klaczuchna ma obecnie około 25 lat.
kalynca, mogłabyś wstawiać zdjęcia zgodne z regulaminem?? cała strona się rozjeżdża... 🤔wirek:
mi się jakoś nic nie rozjeżdża...
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
09 czerwca 2009 19:25
Ale to nie znaczy, że wszystko jest w porządku. A rozmiar zdjęcia 2134x2848 to "lekka" przesada. Nie każdemu takie giganty się od razu szybko otwierają. Polecam lekturę w postaci regulaminu, ażeby nie utrudniać innym korzystania z forum.
kalynca jak kobyłka ma na imię? Mam wrażenie, że skądś ją kojarzę...
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
10 czerwca 2009 07:12
Przeglądam zdjęcia i wasze opisy i tak sobie myślę ,że byłoby cudownie gdyby każdy koń mógł doczekać takiej spokojnej starości i w takim dobrym zdrowiu, a tu większość koni przez zaniedbanie właścicieli w bardzo młodym wieku już niedomaga.
w zeszłyk roku kupiłam konia 18-leniego i ani chwili nie żałowałam tej decyzji. konik trzyma się świetnie, a jego wiek dodaje mu wiele zalet 🙂



Ruda - tak jest, z tym że rosyjski folblut, dlatego taki mały 😉 (152cm).


I spokojnie mógłby jeszcze pochodzić, gdyby nie problemy z zębami
(pare lat rajdów robi swoje 😉)




a przepraszam co mają rajdy do zebów?
zuza   mój nałóg
13 czerwca 2009 12:31
montana świetnie się chłopak trzyma-jak to małopolaki  😉,moja babcia tylko rok starsza
Naf1 niezły klusek

moja babcia,która w lutym skończyła 23 lata,na wczorajszym 6cio godzinnym rajdziku (oczywiście z przerwą pośrodku)pod koleżanką dlatego zamazane
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
13 czerwca 2009 14:49
Dołączam do kącika staruszków i przedstawiam naszą babcię arabkę, po przejściach, Anatolię 🙂 - w kwietniu skończyła 24 latka :







Zuza - dzięki  :kwiatek:

Przy temacie starszych koni i emerytur zawsze przypomina mi się pewna historia - na obozie konnym spotkałam dwa ponad dwudziestoletnie konie (były to pierwsze tak stare konie, jakie poznałam, więc je zapamiętałam), ich właściciel opowiedział ich historię przechodzenia na emeryturę - gdy przyszedł czas poszły na zieloną trawkę, żeby cieszyć się zasłużoną ciszą i spokojem i ... zaczęły niknąć w oczach, po prostu marniały nie mając zajęcia, po powrocie do pracy poczuły się potrzebne i wszystko wróciło do normy, pomalutku tuptały sobie i były szczęśliwe.

Mój SENIOR w piątkowy trening odpalił wrotki. Ja nie zdążyłam pomyśleć nawet o tym żeby się ogarnąć, więc brakuje mi świadomości od 17:55 do 18:10 (mimo że miałam na głowie kask GPA Pikeur!). Pozbierałam się (pozbierali mnie), wsiadłam, dokończyłam trening, wyklęłam dziadka (mam wstrząs mózgu i wycięte 15 minut z życia, więc powód do narzekań mam), i pojechałam do domu lizać rany. RESPEKT DLA DZIADKA.  👍 Chociaż mnie głowa boli.  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się