Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

poprzednia następna
Strony: 1 ... 166 167 [168] 169 170 ... 177 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze  (Przeczytany 696315 razy)
Ramirezowa

Ania i Urania !

« #5010 : Luty 22, 2019, 09:27:37 »
Odpowiedz cytując
Ramirezowa Dawaj fotki Uranki i pomiziaj ją ode mnie i Obereczka  konik

dopiero teraz zauważyłam, my również przesyłamy dużo mizianek. Ostatnio robiłam jej fotki i dziewczyna jest tak zafutrzona, że nawet kształty swe zgrabne straciła  lol wygląda jak kula kłaków  kocham więc może lepiej przyczekam trochę, by wiochy nie robić haha
#link
BASZNIA

mleczna i deserowa

« #5011 : Luty 22, 2019, 13:55:51 »
Odpowiedz cytując
Wiem, że nie ten wątek. Ale mamy Eothr, a pamiętam, że się tu przewijało.
Jest jakiś osobny wątek, który mogłabym poczytać?
Albo ktoś może mi podpowiedzieć jakieś źródła? Niewiele znalazłam.....
#link

Abeba

« #5012 : Luty 22, 2019, 15:47:41 »
Odpowiedz cytując
Osobnego wątku raczej nie ma, możesz cofnąć sie do moich postow, Addisowi zdiagnozowalismy rok temu.
#link
BASZNIA

mleczna i deserowa

« #5013 : Luty 22, 2019, 16:21:43 »
Odpowiedz cytując
Abeba, dzięki, wrócę.
#link

seczuanowa

Moje ogłoszenia
« #5014 : Luty 22, 2019, 22:11:06 »
Odpowiedz cytując
A ja melduję, że nie warto tracić nadziei...

Mój najwspanialszy Dziadunio żyje dalej, ma się coraz lepiej, parę razy widziałam go galopującego kawałek i nie skończyło się omdleniem. Arytmia mniejsza, oddech głębszy, apetyt mega - i to nie tylko treściwe, ale nawet parowane siano potrafi wyzerować (a na siano to on ma długie zęby od kilku lat).
Pomyśleć, że się z nim żegnałam już definitywnie... A tu wkroczyliśmy w 27 rok życia stabilnym krokiem  respect

(po prawej wyżej opisany, po lewej 21. latek - ale on to przeżyje chyba i mnie, dalej zabija dzieci na jazdach i ponosi wyprzedzając wszystkie konie w terenie)
#link
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #5015 : Luty 23, 2019, 22:13:48 »
Odpowiedz cytując
Ooo super że Dziadunio czuje się dobrze uśmiech oby zdrowie Wam jak najdłużej dopisywało. Arytmie chyba ma konkretną skoro mdleje po bieganiu (gdzieś pisałaś że pogonił go koń na wybiegu aż biedny zemdlał z wysiłku)? Moja Monetka też miała arytmie ale nigdy nie dawała o sobie znać a i pobiegać czasem sobie lubiła (u nas arytmia odkryta przez przypadek). Jak apetyt dopisuje to jest super uśmiech i niech trawka szybko się zieleni, bo co jest od niej pyszniejsze wink

A że nie warto tracić nadziei to ja wiem... Wierzyłam w mojego gniadego konika bardziej niż w siebie,a ona nic tylko mnie zaskakiwała. Nadzieje straciłam dopiero jak zgasła iskierka w oku.
Trzymajcie się zdrowo i cieplutko uśmiech
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
bera7

« #5016 : Luty 24, 2019, 14:29:38 »
Odpowiedz cytując
Mój koń z arytmią dziś na koniec terenu 2 razy strzelił z zadu i odpalił wrotki galopem. Pozwoliłam się ponieść wink uspokoiłam  tempo głosem. Widać wiosna idzie uśmiech
#link

seczuanowa

Moje ogłoszenia
« #5017 : Luty 24, 2019, 18:55:50 »
Odpowiedz cytując
Ooo super że Dziadunio czuje się dobrze uśmiech oby zdrowie Wam jak najdłużej dopisywało. Arytmie chyba ma konkretną skoro mdleje po bieganiu (gdzieś pisałaś że pogonił go koń na wybiegu aż biedny zemdlał z wysiłku)? Moja Monetka też miała arytmie ale nigdy nie dawała o sobie znać a i pobiegać czasem sobie lubiła (u nas arytmia odkryta przez przypadek). Jak apetyt dopisuje to jest super uśmiech i niech trawka szybko się zieleni, bo co jest od niej pyszniejsze wink

A że nie warto tracić nadziei to ja wiem... Wierzyłam w mojego gniadego konika bardziej niż w siebie,a ona nic tylko mnie zaskakiwała. Nadzieje straciłam dopiero jak zgasła iskierka w oku.
Trzymajcie się zdrowo i cieplutko uśmiech

Miał bardzo konkretną, zemdlał kilka razy (pierwszy raz przy akcji z kucykiem, kolejne parę razy jak np. ruszył szybko z miejsca albo ścigał się z drugim dziadkiem w drodze do boksu). Teraz prowadzamy go tylko w ręku i tylko pierwszego, żeby się nie śpieszył i nie ścigał (on zawsze musiał być pierwszy wszędzie - siły nie te ale w głowie dalej champion koń  lol).

Ponieważ u nas 9/10 problemów wynika z RAO (teraz ponoć już nie RAO nawet tylko astma u koni), podejmiemy próbę podania sterydu do tchawicy w bardzo lekkiej sedacji. Chyba będę musiała się dobrze znieczulić sama, bo już mnie stres bierze na samą myśl o dotykaniu go w jakikolwiek sposób  lol
#link
majek

zwykle sobie żartuję

« #5018 : Luty 25, 2019, 15:27:45 »
Odpowiedz cytując
Moj ma eorth.
Na razie jeden zab wyrwany, pod koniec marca bedziemy robic drugi xray, zeby zobaczyc jak bardzo postepuje i czy wyrywamy teraz reszte, czy na razie sobie darujemy (nie pokazuje, zeby go bolalo).
Wedzidlo zmienione na miekka, prosta gumke. Siano nie podawane w siatce, tylko w wanience (namoczone) i dostaje wiadro `zupy` na kazdy posilek.

edit: Ogolilam w piatek, dzisiaj w stajni bylam z dziecmi, wiec tylko wzielam na lonzownik. On jest jednak w kondycji staruszka, strasznie chudy bidak jest...  :S

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2019, 21:28:43 wysłane przez majek » #link
sorry, ale nie mam polskich znakow
bjooork

sprawczyni fermentu na KZJ-cie

WWW Moje ogłoszenia
« #5019 : Luty 25, 2019, 20:15:35 »
Odpowiedz cytując
Mój koń z arytmią dziś na koniec terenu 2 razy strzelił z zadu i odpalił wrotki galopem. Pozwoliłam się ponieść wink uspokoiłam  tempo głosem. Widać wiosna idzie uśmiech

Ha Ha Ha mój z niedomykalnością zastawki zrobił mi to samo w lesie - aplikacja pokazała nam prędkość chwilową 32 km/h - jak pokazałam to mężowi to nie mógł uwierzyć, bo przecież w robocie na placu/hali koń jest 'umierający' 
#link
BASZNIA

mleczna i deserowa

« #5020 : Luty 26, 2019, 08:25:37 »
Odpowiedz cytując
majek, no właśnie z sianem problem, Basznia jest w chowie wolnowybiegowym. Do tego od zawsze jest niejadkiem, niezależnie od zębów...
#link

bera7

« #5021 : Luty 26, 2019, 08:57:40 »
Odpowiedz cytując
bjooork, 10 lat temu takie harce były na początku jazdy, teraz musi się chłopak dobrze naoliwić żeby odpalić. Pierwsze 20 min stępa się ciągnie, kłus sztywny, galop krótkimi skokami, bo tego nawet fule trudno nazwać. Ale potem daje ognia
#link

prib

Moje ogłoszenia
« #5022 : Luty 26, 2019, 12:43:12 »
Odpowiedz cytując
jakie polecacie musli dla seniorów?
#link
bera7

« #5023 : Luty 26, 2019, 12:54:13 »
Odpowiedz cytując
prib,  Chodzi czy nie? Ma problem z utrzymaniem wagi czy nie? Radzi sobie z trawieniem cukrów czy nie? Ma zęby czy nie?
#link

prib

Moje ogłoszenia
« #5024 : Luty 26, 2019, 12:56:07 »
Odpowiedz cytując
prib,  Chodzi czy nie? Ma problem z utrzymaniem wagi czy nie? Radzi sobie z trawieniem cukrów czy nie? Ma zęby czy nie?

chodzi, nie ma problemu z wagą, raczej trochę mógłby zmniejszyć brzuch, z cukrami chyba ok, nie było problemu, zęby jeszcze ma. Dostawał krautera z hippolyta, a ostatnio zaczął wybrzydzać, zwłaszcza jak trochę ma zmoczoną z uwagi na dodatek suplementów...
#link
Karina7

« #5025 : Luty 26, 2019, 18:10:26 »
Odpowiedz cytując
prib ja polecam dodsona sixteen uśmiech
#link
bera7

« #5026 : Luty 26, 2019, 18:50:50 »
Odpowiedz cytując
prib, ja daję Goldmixa z wysłodkami i olejem. Może poproś o próbki i sprawdź co mu smakuje? Skoro nie ma ograniczeń ze strony organizmu to daj mu wybór uśmiech
#link

Nuavar

« #5027 : Luty 28, 2019, 10:55:24 »
Odpowiedz cytując
prib - ja polecam musli z Noanomix-a Super Horse Optimal, moja staruszka na tym była i naprawdę świetnie się miała uśmiech To pasza dla najbardziej wybrednych koniowatych  Polecam uśmiech
#link
maleństwo

I'll love you till the end of time...

« #5028 : Marzec 02, 2019, 20:21:20 »
Odpowiedz cytując
Dziś Łoś kończy 21 lat. Znamy się 16,5. Jest w dobrej formie psychicznej, fizycznie z grubsza nieźle, oddechowo bez zarzutu, pokarmowo bez zarzutu, nogi przemilczę....

Tu miał 4 lata

Tu 11

A to z teraz. Dziś urodzinowy pedikiur wink

#link
Abeba

« #5029 : Marzec 03, 2019, 05:05:14 »
Odpowiedz cytując
Sto lat dla Łosia  hurra!
#link
paa

« #5030 : Marzec 03, 2019, 19:30:56 »
Odpowiedz cytując
maleństwo, czy na pierwszym zdjęciu to Poster?

I przy okazji dołączam się do wątku, bo postanowiłam rozpocząć emeryturę mojej 20stolatki. Nowe miejsce zorganizowane, obecny full sportowy pensjonat wypowiedziany i jestem już prawie cała "uff". Jeszcze tylko transport.
#link
Fundacja Rozwoju Parajeździectwa CENTAURI
maleństwo

« #5031 : Marzec 03, 2019, 19:44:18 »
Odpowiedz cytując
paa, Poster uśmiech
#link
Obiś

Marzenia się spełniają-i nie mów mi,że nie:D

« #5032 : Marzec 03, 2019, 21:27:19 »
Odpowiedz cytując
Ramirezowa No dooobra, to ja poczekam do wiosny na te fotki, aleee...będę pamiętać o nich!  hihi
maleństwo Super, piękny wspólny staż  kocham. Nieco spóźnione, ale sto lat i dużo marchewek dla Łosia  konik
paa Planujesz taką zupełną emeryturę już? W maju Oberkowi też stuknie 20 a od kwietnia planujemy przeprowadzkę. Wielkie pastwiska i 8km od domu, jak ogarnę psa do roweru to myślę,że sezon letni spokojnie możemy rowerem przejezdzić hurra!
#link
Obiś
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #5033 : Marzec 03, 2019, 21:31:38 »
Odpowiedz cytując
maleństwo ja również życze dużo zdrowia dla Łosia oraz wiele wiele lat razem uśmiech
Co macie z nóżkami?
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
maleństwo

« #5034 : Marzec 03, 2019, 22:01:35 »
Odpowiedz cytując
Robaczek M., zwyrodnienia stawów , zbliznowacenia i zwapnienia ścięgien, generalnie z roku na rok oba przody coraz bardziej krzywe, każdy w inną stronę. Ale jeszcze daje radę. Póki kładzie się, wstaje i ustoi przy kowalu, to jest ok. Dziś nawet podbiegał i przylutował koledze z dwururki, bo się panoszył.

Dziękuję, kochane, za życzenia. Cmok!

« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2019, 22:06:45 wysłane przez maleństwo » #link
desire

Druhu nieoceniony...

Moje ogłoszenia
« #5035 : Marzec 04, 2019, 00:30:05 »
Odpowiedz cytując
maleństwo,  i ode mnie życzenia zdrówka i sto lat
#link
Zapraszam na Nieustający Bazarek dla Dzieci z Nkhata Bay na facebooku. uśmiech

Jestem zalatana i nie mam za dużo czasu na forum, moge odpowiadać tu z poślizgiem.
espana

« #5036 : Marzec 04, 2019, 09:45:57 »
Odpowiedz cytując
Stóweczka  tanczacalinka (nie wiem dlaczego myślałam, że Łosiu jest z lutego  oczy2)
#link
maleństwo

« #5037 : Marzec 04, 2019, 10:26:49 »
Odpowiedz cytując
espana, chyba nawet kiedyś już Ci to pisałam - 2 marca to prawie luty jeszcze duży uśmiech
#link
Watrusia

« #5038 : Marzec 04, 2019, 16:16:51 »
Odpowiedz cytując
maleństwo, życzę Ci żeby Łoś żył długo i w zdrowiu.
#link
paa

« #5039 : Marzec 04, 2019, 19:16:06 »
Odpowiedz cytując
maleństwo, jeszcze 100 lat dla Łosia. Przepraszam, że od razu nie życzyłam, ale jak zobaczyłam Twoje zdjęcie kocham moja obecnie dwudziestolatka urodziła się w tym boksie po prawej  love
Obiś tak, zupełną. Pojedzie jeszcze w podkowach, więc być może jeszcze na początku wybierzemy się na spacer, ale po rozkuciu dam jej spokój i zobaczę, jak będzie funkcjonować, czy ruch niewymuszony na pastwiskach wystarczy.
#link
Fundacja Rozwoju Parajeździectwa CENTAURI
Strony: 1 ... 166 167 [168] 169 170 ... 177 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 19 zapytaniami.