Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

tacokochawarke, wzmocni. Jak problemy ze stawami to ja bym oszczędzała konia w kłusie. Dużo stępa i wstawki z galopu.
Mój Sierściuch ma już skończone 24 lata 😉
Super wygląda  😅
espana dziękuję  :kwiatek: Trochę się martwiłam jak będzie wyglądać po zimie, bo z przyczyn jej zdrowia nie chodziła wgl pod siodłem, tylko i wyłącznie spacery w ręku i lonża ale to tylko wtedy gdy widać było poprawę. Mam nadzieję, że wraz z wiosną pewne problemy zginą bez powrotnie i będę mogła na spacer się chociaż wybrać.Nawet jeżeli nie, to na pewno w słoneczku milej nam będzie się spacerować 🙂
Bo teraz częściej śpi na słońcu niż spaceruje 🙂 Jak widać na  załączonym zdjęciu 🙂
 Znowu gigantyczne zdjęcia
majek   zwykle sobie żartuję
25 kwietnia 2017 16:13

mojemu malenstwu wczoraj stuknely 22 lata
desire   Druhu nieoceniony...
25 kwietnia 2017 17:02
majek, jakie wypucowane to maleństwo 😀 kolejnych 22 w zdrowiu! :kwiatek:  😅
majek dużo, dużo zdrowia, bo szczęście już ma mając ciebie :kwiatek:
majek   zwykle sobie żartuję
25 kwietnia 2017 22:30
Dziękujemy!
Czy a jeśli tak to kiedy najlepiej zacząć suplementacje konia czymś na stawy? Mój (odpukać) nogi ma zdrowe, zastanawiam się po prostu nad czymś profilaktycznie 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 maja 2017 10:52
Póki nie wykazuje oznak zapotrzebowania skupiłabym się zbilansowanej diecie plus ogólnych suplemantach/ziołach. Dostarczanie dodatkowych substancji może rozleniwiać organizm i w efekcie sam produkuje ich mniej.
Z ogólnych dodatków całorocznych daje makuch lniany, z czarnuszki i susz z aronii.
U koni z problemami podawałam:
- Mobility HCC, kobyłka 17letnia duże zwyrodnienia w obu przodach - bardzo fajny efekt wróciła do lekkiej pracy - po 3 opakowaniach hcc, dostaje żelatynę na potrzymanie
- Dromy artro, koń 20 lat ze starym złamaniem kości pęcinowej, zaczął być wrażliwy na pogodę, ruszać się sztywniej i niechętnie - już po połowie opakowania było lepiej, przynajmniej raz do roku będziemy powtarzać serie 3 miesięczną
MonioRek, profilaktyka w tym przypadku szkodliwa. Jak zaczną się jakieś problemy to wówczas warto podać. Pilnować ogólnie zbilansowanej i diety, nie przepasać konia i będzie szansa na dobre zdrowie do późnej starości.
Dzięki 🙂
W maju Dziunia zaczęła 25-ty rok życia. Na razie leniuchuje, ale ma już zapowiedzianą pracę w sezonie letnim 😀

Rzepka Kolejnych 25latek dla Dziuni  🏇 Iii...jezu, nie umiem oderwać oczu od widoku,jaki masz za oknem  😍

Mój kucynek skończył 19 maja 18lat. Ani z niego emeryt, ani jakoś wiekowy koń, aleee to mój ulubiony forumowy wątek, a skończona osiemnastka daje nam pozwolenie czasem się tu pokazać, praaawdaaa 😁?


Z kucykowymi pozdrowieniami  :kwiatek:
Nooo...18 lat to poważny wiek.Chłopaki w tym wieku juz dawno zaciągają się i piją nie tylko mleko. A dziewczyny są po doświadczeniach miłosnych 😜 Kucykowi tez życzę kolejnej 18-tki 😁
taka młoda krew ucieszy na pewno wszystkie klacze w tym wątku 😍
pozdrowienia dla młokosa i innych pełnoletnich w siedliska przesyła Wadera rocznik 1987
Katharina   "Be patient and trust in the process"
30 maja 2017 20:18
ganasz 30 lat !!!! CZAPKI Z GŁÓW !  😍
ganasz Chciałabym żeby i mój koń tak się czuł mając 30 lat. Wygląda świetnie.  :kwiatek:
Mój sierściuch 24 lata za sobą 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
03 czerwca 2017 16:35
rzepka, Obiś, sto lat ! 😀
ganasz, 😍
blendzior95, eee tam, wygląda jak młokos. 🙂
ganasz Wadera to małopolka,co nie? Super się trzyma, te stare małopolskie geny to jednak "nie do zdarcia są". Najstarszym koniem, którego znam też jest małopolka, która ma skończone 32lata-kiedyś wstawiałam zresztą jej fotki tutaj  🙂

desire Dziękujemy  :kwiatek:

blendzior95 Super wygląda Twój futrzak  🙂
bardzo wam dziękuję, Wadera jest niesamowita również charakterologicznie. Solidny koń - opoka 😍

Obiś tak to małopolanka po walewickim  Łowiczu , dobre geny,
 
i Wadera na bogato  🤣

A mój małoletni w nowej stajni ma takiego sąsiada  😍 lat 34

I z moim:
piękny sąsiad w dobrej kondycji 😍
Jestem zaskoczona tym koniem, że tak dobrze wygląda zwłaszcza, że ma problemy z zębami i żuchwą- je tylko wysłodki i rozmoczone trawokulki, a siano ma puszczone przez sieczkarnie.
Mój dziś pierwszy dzień poszedł do stada, a dziadzio mu "tatusiuje"  💘
desire, Obiś dziękuję 🙂 Miło to słyszeć 🙂
Alaska koń naprawdę wygląda świetnie 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 czerwca 2017 07:42
Alaska super wygląda jak na taki wiek  😀
My z seniorem się przypominamy, wracamy do roboty po 2 tygodniach wolnego.
Dawno nie wrzucałam mojego, w kwietniu skończone 19  🙂
desire   Druhu nieoceniony...
16 czerwca 2017 21:36
tulipan, aaaa 'mój' też Rudy i też 19 w tym roku, w marcu 😉


pastwiskowe chłopaki pozdrawiają kącik 😉
rocznik '98  🏇


rocznik '90 💘 😍
Rudzielce wymiatają  😀 Mnie najbardziej cieszy, że Waldemar jest teraz w super formie psychicznej i fizycznej. Wszystkie stare kontuzje ładnie sie zresorbowaly, nauczył sie być koniem pastwiskowym i w końcu udało sie go rozkuć! Odrobine maca, ale po 15 latach w podkowach ma prawo  😉
Kurcze wydawało mi się że 19 lat to żaden wiek dla konia. Moja Kataira jest w super kondycji, nadal z nadmiarem energii na codzień, do niedawna miło pobrykująca pod siodłem. Niestety od niedawna zaczęły się nas czepiać dziwne kulawizny. W końcu okazało się, że międzykostne w obu zadach wykazują objawy zwyrodnienia a zwierzak na razie na L4 a stamtąd prosto na emeryturę. I chociaż po 16 latach wożenia moich 4 liter się kucynce odpoczynek należy to jakoś tak przykro że nieużytkowa, bo zwierzak sprawiał wrażenie chętnego do roboty i na prawdę miał frajdę z treningów.
Tak czy siak zgłaszamy się z Byśką jako młodzi emeryci - renciści 😉
Edit poniżej zdjęcia z ostratniego majowego treningu  😍
Będzie mi tego brakowało mocno  🙁


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się