Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Ja w sumie nie dostrzegam w tym wątku zbyt wielu opinii o stajni Fino-Kaliński w Kiekrzu, więc może dodam swoją? 😉

Stoję tu już na tyle długo, by dostrzegać wady i zalety stajni, po pierwszym okresie "układania" sobie wszystkiego, ale stajnię POLECAM. Z czystym sercem.

Przede wszystkim na plus są tu panowie stajenni, o dużej wiedzy i doświadczeniu, co np mnie z moim kolkowo-wrzodowym koniem zdejmuje z głowy dużo problemów. Nie ma kłopotów z nietypowymi i dodatkowymi zaleceniami (więcej niż 3 posiłki dziennie, suplementy i pasze, siano w siatkach, codzienne sprzątanie trocin, wypuszczanie konia samego - nie z drugim, wypuszczanie konia na halę, derkowanie, zawijanie, ochraniacze i tak dalej). W boksach jest czysto i raczej za dużo niż za mało (siano, słoma do woli)  😁 Minusem są mokre padoki i mokry plac, które ciężko dochodzą do siebie po deszczu, ale z drugiej strony, zadbane są na tyle, by były bezpieczne i bez dziur, więc tragedii nie ma. Latem trawiaste pastwiska, to jest super. Dodatkowym atutem jest lonżownik i bardzo dobry socjal (kominek, porządna i czysta łazienka, szafki i wieszaki, wszystko ma swoje miejsce). Hala jest ok, wymiarowa tradycyjna, nawet trochę szersza. Na miejscu trenerzy skoków i ujeżdżenia - po dogadaniu z właścicielem stajni, można dołączyć do treningów klubowych.
Podsumowując - stajnia na poziomie swojej ceny, bardzo czysta i schludna, na razie nie mam zamiaru jej zmieniać, nie widzę też poważnych mankamentów jako pensjonariusz.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania poza tym, co napisałam, to oczywiście można do mnie śmiało pisać na PW.
Przy okazji mam nadzieję, że tym postem przełamię jakąś dziwną falę negatywnych opinii w kierunku tej stajni od ludzi, którzy nigdy tam nie byli 😉
Byłem chyba w stajni Shadow, Kiszewko, białe ogrodzenie - myślę, że to plac i lonżownik. Wtedy oba były zalane i nie do użytku. Nie widziałem nigdzie szyldu, ani nie spotkałem żywego ducha. A i jeszcze taka wielka piaszczysta przestrzeń ogrodzona betonowymi, białymi słupami.
Zrobiłem kilka zdjęć.

[quote author=Seki link=topic=208.msg2530538#msg2530538 date=1460884187]
[quote author=patataaaj link=topic=208.msg2511770#msg2511770 date=1457769085]
[quote author=Seki link=topic=208.msg2511193#msg2511193 date=1457690275]
niestety  odległość z poznania to 40 km w jedna stronę 🙁 a Obornicka w piatki czy letnie wyjazdy i powroty wakacyjne - zabija 🙁


Jeśli był to Kiszewo a nie kiszewko to się zgadza -shadow- białe ogrodzenia i betonowe słupki. tak kiedy pada plac i loznownki sa zalane, a kiedy jest susza to bardzo kurzą, na hali piaskownica , po jednym koniu nie do jazdy.
fakt dający do myślenia ; w jednym roku przychodzi 6 koni i te 6 odchodzi , następne 4  przychodzą i też odchodzą !!!
o szczegóły zapraszam na prv.

Cześć
Szukam stajni dla swojego konia, przejeżdżając wstąpiłem, ale nikogo nie zastałem.
Napisz mi proszę jak oceniasz warunki dla koni i do jazdy bo plac i lonżownik zalane.

Gdzie byłaś /łeś w Shadow ?

[/quote]
[/quote]

A jeszcze byłem w Łopuchowie i powiem Wam, że wcale mi się tam nie spodobało. Wszyscy się zachwycają tym, ze powstaje druga hala ale przy takiej ilości koni w pensjonacie to żadna rewelacja. Zrobiła na mnie przytłaczające wrażenie. Konie na błotnistych kwaterach. Szału nie widziałem :-)
 edytuj posty!

[/quote]
A ja Wam powiem, że w okolicach Poznania (północnych) umówienie się na jazdę zaczyna być problemem. Nie ma terminów. O jeździe w weekend zapomnij....


zawsze można umowic się na jazde z prywatnym trenerem 🙂 więcej info na prv.
a np. Michałowka ? super szkólka ,fajne konie i super opieka, osobna hala dla szkółki !!!
Dzieki Seki 😉 sprawdzę

A czy znacie moze i mozecie polecic jakies fajne miejsce w Wielkopolsce gdzie organizowane sa rajdy konne. Fajnie gdyby byly w tym miejscu tez noclegi. Z gory dzięki
Jeśli chodzi o szkółkę polecam Ośrodek jeździecki Mieczewo. Treningi prowadzone przez dobrych instruktorów, podejście indywidualne do każdego, przygotowanie do odznak i zawodów
Czy stajnia w Żydowie dalej funkcjonuje? Czy jest może tutaj ktoś z pensjonariuszy i mógłby się wypowiedzieć?
Kakela pół roku temu jeszcze się miała całkiem dobrze 🙂 Pensjonariuszem nie jestem, ale bywałam tam regularnie.
zawsze mnie zastanawiało, gdzie sa w Kiekrzu te pastwiska trawiaste... stajnię znam, byłam, wiem gdzie jest ale pastwisk na oczy nie widziałam, faktycznie jest tam coś takiego?
chyba chodzi o te tereny koło jeziora za drogą???
Ano są, wystarczy popatrzeć. 😉 Za placem do jazdy.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
22 kwietnia 2016 14:55
Jakieś kwaterki tam widziałam ale pastwiskami to bym nie nazwała  😁 przejeżdżam kilka razy dziennie tamtędy i kurcze, może ze dwa razy widziałam jakieś konie puszczone  🤔 W środku-w samej stajni nie byłam także się nic więcej nie wypowiem.
Konie wychodzą od 6 rano,  zmieniają się na padokach i część chodzi tylko na lonzownik w środku obiektu, więc rzeczywiście mogłaś nie widzieć koni zbyt dużo.  Dla mnie pastwiska czy tam padoki trawiaste są wystarczające,  biorąc pod uwagę że jedna kwatera = max 2 konie. 😉


kwatera = max 2 konie, czyli często konie stoją w pojedynke? to akurat nie jest dobre... koń musi miec kontakt ze stadem, codziennie.
fender nie, nie musi. Wielu właścicieli życzy sobie, by ich konie wychodziły w pojedynkę,  między innymi ja. Kwatery są obok siebie więc konie się widzą.  A jakoś nie wyobrażam sobie ryzykowanie zdrowiem swojego konia i wypuszczanie go po operacji i długiej rekonwalescencji ze stadem. I myślę, że nie tylko ja tak uwazam - już niezależnie od stajni.
a sorry, po operacji to inna sytuacja 😉
ale w przypadku zdrowych koni moim zdaniem kwatery to robienie im krzywdy, nie wystarczy że widzą inne konie... zresztą co ja bedę tłumaczyc, jest o tym przeciez mnóstwo artykułów
Twoim zdaniem, a inni ludzie mają swoje własne.  Koniec  🚫
ok, nie musisz się od razu oburzać 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 kwietnia 2016 22:13
To, że właściciel nie chce, żeby jego koń chodził z innymi,  to jedno,  a to że konie mają taką potrzebę,  to drugie.  Wolnoć Tomku, ale natura konia jest jaka jest i nad tym nie da rady dyskutować.
Dużo tu opinii na temat stajni.
Proszę podajcie mi w skrócie stajnie z hala "tanią" blisko Swarzędza. Gdzie są obecnie wolne boksy.
Będę wdzięczna.
Wie ktoś czy ten biały płot, zaraz przed mostem na Biedrusko od strony Promnic, jest jakoś powiązany ze stajnią, czy to już tylko moje urojenia i ktoś sobie tylko ogrodził pole  😜
Juz z rok tam stoi, koni nie widziałam nigdy, podobno były plany ale chyba funduszy nie starczyło (?)
ddd, Kocialkowa Gorka, jakieś 15 minut samochodem i 700 zł.
Może nie do końca w temacie, ale podczepię się. Szukam stajni Poznań i okolice gdzie moja córka mogła by się uczyć jeździć a ja w tym czasie tak sobie lub z terenem (obojętnie) jeździć. Coś ktoś poleci??
Może nie do końca w temacie, ale podczepię się. Szukam stajni Poznań i okolice gdzie moja córka mogła by się uczyć jeździć a ja w tym czasie tak sobie lub z terenem (obojętnie) jeździć. Coś ktoś poleci??


Chyba tylko na Woli - masz szkółkę dla dzieci (i dorosłych też) + możliwość jazdy dorosłego
[quote author=mydwie link=topic=208.msg2538343#msg2538343 date=1462347502]
Może nie do końca w temacie, ale podczepię się. Szukam stajni Poznań i okolice gdzie moja córka mogła by się uczyć jeździć a ja w tym czasie tak sobie lub z terenem (obojętnie) jeździć. Coś ktoś poleci??


Chyba tylko na Woli - masz szkółkę dla dzieci (i dorosłych też) + możliwość jazdy dorosłego
[/quote]
A ja myślałam że tam już szkółki żadnej nie ma.
na Wolę swoją szkółkę przeniosła Kasia Szmytkowska z Rancho - sprawdź sobie na fejsie
Obecnie jest na Woli z końmi i prowadzi szkółkę
A jakie macie opinie o pensjonacie w  Delta Biedrusko  ??
A jakie macie opinie o pensjonacie w  Delta Biedrusko  ??


stałam tam z koniem 3 lata (z dwoma końmi) - w tym wątku są moje zdjęcia i moja opinia
Jak każda stajnia ma plusy i minusy
mydwie jeżeli chodzi o kuce dla dzieci, to może Equarius, Stajnia Rusin oraz Podkowa Gruszczyn? Tam bym się odezwała 🙂
Dzięki za podpowiedzi 🙂 A w Lusowie?? Bo to tak bliżej nas jest
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się