Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

BASZNIA   mleczna i deserowa
13 grudnia 2014 21:47
nekti, odpowiadam na pyt.1. Z tego co mi wiadomo nie w tej odleglosci.
W Rogalinku nad Wartą, jadąc od strony Poznania zaraz za mostem po prawej stronie zdaje się, że konie kiedyś byly po 24h na dworze.
Przepraszam za  🚫 ale tutaj jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Poszukuję konia :
Imię konia: Higa
Ojciec: Aramis
Matka: Higra
Data urodzenia: 1993
Rasa: wielkopolska
Maść: gniada
Płeć: Klacz

Ostatnio (rok temu lub dwa temu) klacz przebywała w Wieżycach (Pobiedziska/WLKP) , była źrebna. Znajoma chciała ją odkupić jednak właściciel odmówił. Koń znaczy wiele dla mojej rodziny i każda informacja na jej temat jest dla mnie cenna. Jeżeli ktokolwiek ją zna lub wie gdzie się znajduje, czy może już odeszła na zielone pastwiska -  proszę o kontakt! 2 zdjęcie jest stare, 1 to ostatnie jakie posiadam, właśnie sprzed roku.
nekti   Pająk stajenny..
14 grudnia 2014 21:56
nekti, odpowiadam na pyt.1. Z tego co mi wiadomo nie w tej odleglosci.


Szkoda.. miałam nadzieję, że coś się ruszyło w tym temacie  🙁

A kojarzysz może "coś dalej", ale w kierunku na wschód od Poznania?  :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 grudnia 2014 22:12
nekti, na wschód to już kompletnie nie kojarzę, popytaj Horciakowej, Kopyciak, Teli.
Jeśli w Rogalinku, tak jak pisala belle, no to jest to na poludnie. Przy czym ja nie wiem, czy konie tam stoja caly rok na dworze, trzeba by dopytac.
Nie kojarzę by stały.
Często tamtędy jeździłam i koni ni w ząb.
maluda zależy jeszcze o jakich porach jeździłaś tamtędy.
Późną wiosną, całe lato i wczesną jesienią w Rogalinku konie stały 24h godziny na dobę na dworze. Nie zawsze było je widać przy stajni, bo albo były na łące za wałem - z drogi ich nie widać, albo na łąkach oddalonych od stajni. Zimą jak spadł śnieg albo robiło się mokro i błotniście wędrowały do boksów na noce. Z tym, że wtedy wiaty nie było, a z tego co widziałam rok temu wybudowali wiatę, więc być może trzymają je na dworze 24h na dobę i zimą, trzeba by się faktycznie ich dopytać. Myślę, jednak, że raczej nie zmieniło im się podejście, podejrzewam, że w dalszym ciągu są za padokowaniem koni jak najdłużej.
No niestety poza Rogalinkiem nie kojarze w okolicy Poznania stajni z 24h padokowaniem.
pamirowa, chyba że tak.
Jeździłam co miesiąc do ortodonty przez całe półtora roku.
nekti   Pająk stajenny..
17 grudnia 2014 18:00
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
W weekend przejadę się obadać sprawę 🙂
Witam, szukam w Poznaniu lub okolicach osoby prowadzącej treningi na własnym koniu. Jest ktoś taki?
A jacy sa w Poznaniu polecani trenerzy trenujących na koniach klientów?
rosi, nie pisz posta pod swoim postem, skorzystaj z opcji "zmień", bo inaczej dostaniesz ostrzeżenie. O jakich trenerów Ci chodzi - skoki, ujeżdżenie, natural?
kenna nie zauważyłam 🙁. Chodzi mi o skoki i ujeżdżenie, na razie chcę się jeszcze szkolić wszechstronnie.
Witam.Kto z was stoi w Krajkowie?
Mogę prosić o opinie o szkółkach w Podkowie Gruszczyn i w stajnia Kapada w Wirach?
Gdzie aktualnie uczy jeździć p. Ania Ciesielska, p. Bartosz Humpich oraz p. Jerzy Łukomski? Mają oni swoje stajnie czy tylko dojeżdżają do klientów?
rosi we Wirach w Kapadzie masz kameralną szkółkę, więc wątpię by znalazł się na forum ktoś kto tam w szkółce jeździ. Ale myślę, że właśnie ze względu na tą kameralność, nie ma tam żadnej dużej rekreacji, mogło by Ci się tam spodobać. Konie przyjazne, ogarnięte i przyjemne do jazdy. A jak trafisz na jazdę z właścicielką stajni, to na pewno wyniesiesz coś więcej z jazd, zarówno ujeżdżeniowo jak i skokowo.
W Wirach znalazłam jeszcze stajnię Rogacki, jest lepsza Kapada czy nie? A stajnia Swadzim? Warta uwagi?
Pani Anna Ciesielska prowadzi jazdy w LKJ Kierzk na swoich koniach,  ale oprócz tego dojeżdża do klientów.
Co do stajni Rogacki to mam kilku znajomych, którzy tam jeżdżą i są bardzo zadowoleni.  Jazdy w małych grupach, ciekawie prowadzone i konie przyjemne do jazdy 😉
pepehorse o, to fajnie! A możesz mi powiedzieć czy dzwonić należy pod numer podany tu czy tu? Bo byłabym zainteresowana jazdą na jej koniach 😉
Ja mogę podać info o Kociałkowej Górce, gdzie stoję - treningi ujeżdżeniowe i skokowe prowadzi tu instruktor sportu Agnieszka Adamczak. Do mojej koleżanki dojeżdża też Ada Menes, którą bardzo polecam (klasyka z naturalnym podejściem, praca zarówno ujeżdżeniowa, jak i skoki) - ale tu raczej na swoim koniu, choć na pewno można by wypożyczyć szkółkowego (po zapoznaniu się z nim).
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 grudnia 2014 17:34
Gdzie aktualnie uczy jeździć p. Ania Ciesielska, p. Bartosz Humpich oraz p. Jerzy Łukomski? Mają oni swoje stajnie czy tylko dojeżdżają do klientów?

Bartek ma szkolke na Woli.
Takie pytanie: kto uczy w LKJ Kiekrz? Tylko p. Ania Ciesielska czy jeszcze ktoś?

EDIT: p. Anna Ciesielska nie uczy w szkółce tylko stoją tam jej konie, na których prowadzi treningi, dobrze wyczytałam? Orientuje się ktoś ile taka przyjemność kosztuje? 😉 I czy w ogóle warto?

EDIT2: A szkółka w Kiekrzu? Jak tam wygląda?
P. Ciesielska ma trzy swoje konie, na których prowadzi treningi indywidualne i z tego co wiem jeden trening kosztuje 50 zł.

Mam pytanie trochę nie na temat, ale ktoś z was ma godnego polecenia kowala? Jeżeli tak to piszcie na priv żeby nie zaśmiecać pobocznym tematem 😉
pepehorse DZIĘKUJĘ!  :kwiatek:

Nekti

Poznań wschód jest Stajnia Corcel,są trawiaste wybiegi
Znacie może Stajnię przy Grillu i możecie coś więcej o niej napisać? Jaka obsługa, warunki (padoki, łąki?,place?)

https://www.facebook.com/pages/Stajnia-przy-grillu/185001654932512?sk=photos_stream
W stajni przy grillu byłam kilka razy na jezdzie i było nawet fajnie.  Konie zadbane,  stajnia czysta, instruktor zaangażowany 🙂
Pensjonat tez chyba prowadzą. Plac do jazdy jest jeden i za nim jest dość duże pastwisko,  ale nie wiem, czy konie tam chodzą. Tylko tyle wiem jeżeli chodzi o pensjonat.
Przejeżdżam obok Stajni przy Grillu codziennie z pracy i do pracy. Nigdy nie widziałam tam koni na padokach. Znajoma trzyma tam konia w pensjonacie i nie ma możliwości wypuszczania konia na ten trawiasty padok za stajnią.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się