Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

szukam być może stajni w okolicach Poznania , najlepiej do ok 40 km

Mam na myśli stajnię :
- hala
- plac z podłożem plus parkur
- padoki lub pastwiska
- karuzela ( idealnie jakby była)
- dobre karmienie/czysto w boksach.
Ktoś coś podrzuci?
W katalogu stajni wyszło że Jaszkowo i FER Więckowice?
Coś więcej?
szukam być może stajni w okolicach Poznania , najlepiej do ok 40 km

Mam na myśli stajnię :
- hala
- plac z podłożem plus parkur
- padoki lub pastwiska
- karuzela ( idealnie jakby była)
- dobre karmienie/czysto w boksach.
Ktoś coś podrzuci?
W katalogu stajni wyszło że Jaszkowo i FER Więckowice?
Coś więcej?



Jaka kasa? Która strona Poznania??
Z karuzela masz Strzeszyn - stajnia Krygiera,
wola (średnio z padokami)
Marianowo,
Swadzim (istnieje jeszcze??)
Swarzędz - tam są 2 stajnie chyba
Żydowo Aston
Biedrusko
Na wylot Wrocek tez jest stajnia - ktos z revoltowiczek tam stoi...
Dodofon, kasa nie ważna, warunki dla koni ważne 🙂
Strona Poznania najlepiej okolice Swadzima, ale w sumie mieszkanie mogę wynajać gdziekolwiek więc mniej istotne, najważniejsze konie.
Jakieś nazwy konkretne żebym stron mogła poszukać?

edit: a Baborówko? niska cena, a wydaje się z opisu że fajnie
Ha ha ha....
Większość nie ma stron www, nawet fejsbukow nie ma...
Najdroższa a zarazem najlepsza jest stajnia Krygiera - nie ma strony - hala z kwarcem, wyjście ze stajni do hali, wybiegi trawiaste, myjka, itd - kiedyś stałam koniem. Cena była 1200zl, teraz nie wiem ile.

Marianowo nie ma strony - trzeba jechać zobaczyć
Wola http://www.hipodromwola.com.pl/
Biedrusko http://www.delta-biedrusko.pl/
Atrium Swarzędz http://atrium-konie.pl/pensjonat-dla-koni/oferta
Swadzim
http://www.stajniaswadzim.pl/


Edit: stajnie Łopuchowskie jeszcze
Baborowko - zależy czego szukasz - to stajnia w mega wielkim gospodarstwie rolnym. Z tego co pamietam hala zrobiona z budynku z słupkami w środku - ale może cos sie zmieniło
Dodofon, poprzeglądam, bardzo dziękuję 🙂
Pytam bardzo wstępnie bo nie wiem w którą część Polski mnie wywieje 🙂

Hala ze słupkami na środku: nie dla mnie 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
27 lipca 2013 10:30
Swadzm sobie odpuść, tam jest teraz 1000 zł, a hala kiepska (długa i wąska), karuzeli nie ma, szkółka na głowie no i ja miewałam przygody niemiłe z właścicielem 😉

Marianowo karuzeli niet, padoki trawiaste niedawno zrobili i wypuszczają, teraz chyba tam jest 800, plac taki raczej 20/60 z przeszkodami, hala nawet niezła ale podłoże tu i tu kiepskie, chyba że coś się zmieniło ostatnio 😉

Więckowice nie są złe, hala z normalnym podłożem (tylko zimą często się kurzy jak nikt nie zleje), czysto w boksach, pastwiska są ale za wypuszczanie dodatkowa opłata, karuzela jest, tylko terenów brak 😉

A Wola... jak to Wola, raz lepiej, raz gorzej, z przeważeniem na lepiej, ja stoję od listopada i nie narzekam 😉
Lov Wiesz może czy jest możliwość przyjechania na wole z koniem i własnym trenerem w ramach treningu np. na krosie? Oczywiście odpłatnie. 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
27 lipca 2013 12:13
dairoxroxi, jasne 😉 Najlepiej zadzwonić i się umówić. Nie wiem, jak to z krosem jest, ale za użyczenie kwarcu chcieli chyba 50 zł 😉
do Biedruska da się dojechać jakimś pociągiem lub autobusem? 🙂 nie jestem z Poznania, więc nie bardzo się orientuję  :kwiatek:
Lov   all my life is changin' every day.
27 lipca 2013 12:44
Jakiś autobus z Ronda Rataje jeździ, sprawdź na stronie Suchego Lasu 😉
do Biedruska da się dojechać jakimś pociągiem lub autobusem? 🙂 nie jestem z Poznania, więc nie bardzo się orientuję  :kwiatek:


Da sie dojechac z pętli piątkowo chyba.
szukam być może stajni w okolicach Poznania , najlepiej do ok 40 km

Mam na myśli stajnię :
- hala
- plac z podłożem plus parkur
- padoki lub pastwiska
- karuzela ( idealnie jakby była)
- dobre karmienie/czysto w boksach.
Ktoś coś podrzuci?
W katalogu stajni wyszło że Jaszkowo i FER Więckowice?
Coś więcej?



Stajnie Łopuchowskie 😉 Dojazd pociągiem i pksem.
http://www.lopuchowo.pl/
Ja stoję w baborowku. Pociąg z poznania staje przed samym pałacem, czyli 2 minuty spaceru do stajni. Karmienie super, wręcz muszę panie pilnować żeby za dużo siana nie dawały. Hala nie imponujaca ale te nie jakas mała, słupków w środku nie ma juz od jakiś 3 lat. 😉
Ja stoję w baborowku. Pociąg z poznania staje przed samym pałacem, czyli 2 minuty spaceru do stajni. Karmienie super, wręcz muszę panie pilnować żeby za dużo siana nie dawały. Hala nie imponujaca ale te nie jakas mała, słupków w środku nie ma juz od jakiś 3 lat. 😉


O , to super, ze juz nie ma!
szukam być może stajni w okolicach Poznania , najlepiej do ok 40 km

Mam na myśli stajnię :
- hala
- plac z podłożem plus parkur
- padoki lub pastwiska
- karuzela ( idealnie jakby była)
- dobre karmienie/czysto w boksach.
Ktoś coś podrzuci?
W katalogu stajni wyszło że Jaszkowo i FER Więckowice?
Coś więcej?


Witam, stajnia w Zamysłowie (20km na południe od Poznania) myślę, że spełnia Twoje oczekiwania.
Hala-jest
Place zewnętrzne dwa: jeden piaszczysty(czworobok), drugi trawiasty(parkur)
Padoki i pastwiska - są
Karuzeli - nie ma, ale konie spędzają większą część dnia na dworze, a jeżeli zajdzie taka potrzeba można się dogadać co do np. lonżowania
Karmienie - 3x dziennie sianem i owsem (gniecionym), boksy sprzątane codziennie, obornik do zera raz w tygodniu

www.stajnia-zamyslowo.pl
dziekuję wszystkim, będę myśleć 🙂

Lov, a ty śmigasz na zawody? czyli mniemam że jest trener na Woli?
może kicin akurat do 1.8 jest otwarta. jeszcze nie wszystko gotowe ale będzie fanie. hala pastwiska , prawdopodobnie karuzel opieka 24h ..... 😅
Kto w końcu wziął z dzierżawę Kicin?
Ja jutro idę na zwiady do Kicina, zobaczymy czy uda się wejść i kogoś spotkać.
szukam być może stajni w okolicach Poznania , najlepiej do ok 40 km

Mam na myśli stajnię :
- hala
- plac z podłożem plus parkur
- padoki lub pastwiska
- karuzela ( idealnie jakby była)
- dobre karmienie/czysto w boksach.
Ktoś coś podrzuci?
W katalogu stajni wyszło że Jaszkowo i FER Więckowice?
Coś więcej?



W Łopuchowie jest wszystko czego chcesz: hala, duży plac z przeszkodami dodatkowo ma oświetlenie, duże pastwicha i padoki konie wychodzą codziennie mają poidła na pastwisku, karuzela, boksy sprzątają rano i wieczorem jest naprawdę czysto, karmienie standardowo 3x na dzień z podawaniem dodatków paszowych nie ma problemu, opieka 24 stajenny w nocy dogląda koni, monitoring stajni.
Jest bardzo dobry socjal, myjka z ciepłą wodą, lonżownik, dookoła są lasy, trener. Ludzie są mega fajni, razem jeździmy, pijemy kawki, imprezujemy stajennie. 
Byłam dziś w Dominancie, spotkałam stajennego (chyba) i ogólnie to, w stajni murowanej (ta połączona z halą) będzie pensjonat dla prywatnych koni za 900 zł, w drewnianej stajni będą konie szkółkowe, będą bodajże 2 dość spore pastwiska, dwa place do jazdy (jeden bardzo duży). Myjka w stajni jest, karuzela stoi, ogólnie jeszcze będzie wszystko równane i koszone bo trochę zarosło. Kto wie, może w końcu się uda i coś się tam ruszy. 🏇
dairoxroxi z tym stajennym, który jest teraz w Kicinie na pewno się ruszy i będzie pozytywnie. To były stajenny z Mustanga, wiele rzeczy robił sam z siebie, miał pomysły jak tu ulepszyć by koniom i nam było lepiej. Przez moment mieliśmy nawet ogrodzony kawałek trawy z inicjatywy jego i obecnej dzierżawczyni Dominanty, bo właściciel jakoś uważał, że to zbędne.
pamirowa, wow, to tacy stajenni jeszcze istnieją? 😀
Ano, istnieją, ale chyba już są na wymarciu 😉 Ten nasz widać było, że niesamowicie lubi zwierzęta. Miał podejście do koni, jak stały sobie na padoku, to brał jabłka i marchewki i im dawał jako smakołyka. Pies i dwa koty spały z nim do góry w pokoju, nie w stajni. Zresztą o pieska bardzo dbał.
Nowy stajenny w Mustangu, niestety już nie ma tego serca do zwierząt co poprzedni. Pies i kot śpią w stajni. Robi tylko to co musi, nic ponad to. Nie jest tak zaangażowany jak poprzedni. Na szczęście, ja się już nie muszę tym martwić, bo się z koniem wyniosłam 😉

edit:
Po dłuższym przemyśleniu, chciałam dopisać, że to co napisałam nie jest krytyką byłej stajni, a moim prywatnym odczuciem. Ja się nie potrafiłam z  nowym stajennym dogadać, jakoś nie przypadł mi do gustu, ale to tylko moje odczucie. 
Byłam dziś w Dominancie, spotkałam stajennego (chyba) i ogólnie to, w stajni murowanej (ta połączona z halą) będzie pensjonat dla prywatnych koni za 900 zł, w drewnianej stajni będą konie szkółkowe, będą bodajże 2 dość spore pastwiska, dwa place do jazdy (jeden bardzo duży). Myjka w stajni jest, karuzela stoi, ogólnie jeszcze będzie wszystko równane i koszone bo trochę zarosło. Kto wie, może w końcu się uda i coś się tam ruszy. 🏇


900zł? Strasznie drogo!
witam . Czy ktoś z was mógłby mi szepnąć słówko odnośnie ośrodka Foran w doruchowie ?
W szczególności interesuje mnie jakie tam są warunki - czysto ? duże boksy? Jak z obsługą?
Czy jest tam weterynarz na miejscu ? Jaki ?
Potrzebuję opini o pensjonacie w Liljówce, Niwce i Gruszczynie. Macie coś? 🙂
W niwce uczyłam się jezdzic w latach 2000-2003 i w tamtych latach było tam w miarę dobrze jeżeli chodzi o szkółkę i zadbanie koni.
Byłam tam ostatnio na zawodach to powiem tak ,konie chude(szkółkowe i część pensjonatowych) ogólnie średnio czysto( ze strony wyniki że obornik jest wyrzucany co 2 tygodnie, jak dla mnie to właśnie to jest przyczyna tego nieładu w boksach i dokooła stajni), szczerze to cena 800 czy 900? nie jest absolutnie adekwatna co do jakości usług, niestety mimo moich fajnych wspomnień z tej stajni (minęło już ponad 10lat) to nie polecam, bo z tego co widziałam to nie wygląda to dobrze ,a szkoda bo tereny mają piękne oraz blisko z Poznania.
@Lov - chyba masz rację (sorry za późną odpowiedź)
🏇
W Gruszczynie jeździłam krótką chwilę. Ani mi się tam zbytnio nie podobało, ani też nie było najgorzej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się