Tablety - co na początek?

majek   zwykle sobie żartuję
12 kwietnia 2010 15:18
ja używałam wacoma wcześniej (bamboo to moim zdaniem zabawka dla dzieci), ja miałam intuosa i graphire
i teraz przesiadłam się na pentagrama virtuoso i jest równie świetny.
Z doświadczenia (testowałam różne modele): za duży tablet (kiedyś miałam dużego Trusta) to trzeba się strasznie namachać łapką.. Za mały jest po prostu za mały. A6 to dla mnie było za mało. A5 było najlepsze. A4 - za duży już.
Strona producenta virtuoso: http://pentagram.pl/produkty/akcesoria_graficzne/tablety_graficzne/pentagram_virtuoso_se_p_2501
fajny tablet za rozsądną cenę

edit: szybko się nauczysz pracować tabletem. Szczególnie szybko wchodzą w głowę skróty klawiaturowe.
Gavi, tablet, pomijając lekkość działania (masz cały czas wrażenie, że sobie rysujesz na kartce) pozwala regulować Ci szerokość narzędzia stopniując nacisk piórka. Jakbyś rysowała np. ołówkiem. Naciśniesz lekko - dostajesz cieniutką linię, naciśniesz mocniej - dostaniesz grubszą. Naturalności tego działania nie da się zastąpić myszką. Jest to przydatne nie tylko w dp ale również w obróbce zdjęć, gdzie ważna jest możliwość dokładnego maskowania.

m4jek znam grafików działających na Bamboo. Nie narzekają. Natomiast do marki Pentagram jestem nastawiona bardzo negatywnie. Wszystkie ich produkty, jakie miałam, działały bardzo fanaberyjnie.
Czy ktoś posiada Samsung galaxy Tab 3 ?

Nie wiem jak znaleźć w menu darmową grę już wgraną. Jest taka w aplikacjach? Mama jest w szpitalu i chciała grać 🙂 wszystkie gry jednak potrzebują podłączenia do sieci. Tablet mam bez modemu.
Też chce kupić, zdarza się że jestem po za domem i muszę coś odszukać w necie. Albo akurat mam coś na e-maila wysłać i wtedy z komórki jest trudniej. Nie mówiąc o tym że wieczorem do poczytania byłoby sporo.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
30 grudnia 2013 17:11
Ja posiadam Samsunga Tab 3 🙂 wlasnie z ni3go pisze i od pierwszych sekund jestem w nim szalenczo zakochana 🙂 jezeli chodzi o darmowe gry to juz patrze, bo w sumie jeszcz3 nie byly mi potrzebne. Jak ogarne to dam znac 🙂 :kwiatek:
Ja dalej nie mogę przywyknąć, że tablet to tablet a tablet graficzny to tablet graficzny... Dla mnie tablet to ten, którym się rysuje :P Moim zdaniem ten wielki telefon zwany tabletem powinni jakoś inaczej nazwać jak go już zrobili...
Też mam Tab3! Jest świetny. Aplikacji na niego jest miliony, można wybierać i przebierać w grach. Ja nie korzystam- włączyłam na chwilę Simsy i całkiem fajnie wyglądały 😉.

Za to mam na nim zapisanych wiele kodeksów, ustaw i innych pdfów i ebooków. Na bieżąco przeglądam, nie muszę nosić ciężkich książek. Do tego notatki na wykładach robię na tablecie zamiast ręcznie- wychodzi szybciej. Fajna zabawka
Ja tez własnie dostałam tableta w celach naukowych... ile można kserowac i drukowac, a tak wszystkie prezentacje w jednym miejscu 🙂 Plus mama sie ucieszy jak w końcu jej zgram kulki 😀
Dava   kiss kiss bang bang
31 grudnia 2013 09:00
Laski tylko temat nie był o takich tabletach jak ipad tylko takich dla grafików  🤣
Tak baj de łej  🤣 🤣 🤣
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 grudnia 2013 22:30
To juz trzeba osobny temat o innych tabletach?? Bez przesadyzmu.
Właściwie jedyne podobieństwa między tabletem graficznym, a tym, powiedzmy, multimedialnym, to nazwa i kształt. Tablet graficzny to taka jakby kartka do rysowania, nie ma swojego systemu operacyjnego i ściśle współpracuje z komputerem. Z kolei ten drugi to duży "smartfon", posiadający własną pamięć, procesor, itp. - coś jak mini laptop, tyle że bez klawiatury. Niby nie ma potrzeby rozdzielać tego na dwa wątki, ale z drugiej strony - jest na przykład temat o Jackach i oddzielny temat o psach 😉
W jaki sposób można ściągnąć i oglądać filmy na ipadzie? Przez chmurę? Czy jakoś inaczej to ogarnąć? Wyjeżdżam na kilka dni i chcę sobie kilka filmów obejrzeć, a nie mam chęci targać laptopa.
Zen ja ściągnęłam OPlayer HD i do tego programu można przenieść filmy z kompa.
Julita, dzieki! Jakbym miala jakis problem, to odezwe sie na PW, jeszcze nie przerzucalam niczego z kompa na ipada 🙂
Potrzebuję pomocy w wyborze tabletu 🙂 Bo się mocno przejechałam, dokonałam beznadziejnego zakupu, wyrzuciłam 300zł w błoto i tym razem chcę dobrze wybrać. Szukam na Allegro, do 300zł właśnie. Jest Manta (podobno świetna, bardzo wytrzymała i niepsująca się polska firma?), jest Lenovo i szereg tabletów "bez firmowych" lub po prostu firm mi zupełnie obcych. Szczerze mówiąc boję się zaryzykować w sprzęt kompletnie nie znanej firmy, bo to pewnie jakiś chiński szajs, coś pokroju kolorowych mp4 za 40zł, które po chwili przestają działać.. Tak zresztą było z pierwszym moim zakupem, tablet się włączał, wszystko otwierał i był oczywiście ładny, ale: bateria trzymała 30minut 🤔, nie odbierało Wi-Fi (przy routerze nawet działało, ale jak odeszłam, były tylko 2 kreski i nie dało się nic otworzyć, dla porównania z laptopa korzystałam i śmigało nawet w pokoju na piętrze, więc to ewidentnie problem sprzętu), zaczął się od razu zacinać. Nic tylko rzucić nim o ścianę patrząc jak się rozbija na kawałki..
Generalnie najbardziej zależy mi na odbiorze Internetu, każdy tablet ma Wi-Fi, ale jak się okazało, nie każdy odbiera.. Od czego to może zależeć?? Dużym plusem jest obecność wejścia na modem 3G. Nie potrzebuje tabletu do gier itp., najważniejszy jest Internet. Oczywiście jakby obsługiwał bez problemów jakieś aplikacje i mogłabym czasem obejrzeć serial czy film, włączyć muzykę to super. Ale na pierwszym miejscu jest łączność ze światem 😉
Powiedzcie mi czy jeśli wybierać to tylko między Mantą i Lenovo czy brać też pod uwagę Pentagram, Overmax, Goclever i te tablety "bezfirmowe". Czy ktoś z was miał tablet z niższej półki cenowej i może mi coś polecić?
Proszę, pomóżcie, sprawa dość pilna :kwiatek:
gllosia, dozbierać na iPada, ewentualnie Samsunga.
gllosia Przede wszystkim wejdź na forum.android.com.pl i poczytaj w wątku o tabletach. Jest kilka pytań o tablety do 300, a te polecane przez nich to zazwyczaj najlepsze opcje w danym przedziale cenowym.
Tak na szybko kilka modeli w podobnej cenie:
Lenovo A3000
Dell Venue 7
Asus ME173X
ASUS ME70CX
glossia ja słyszałam bardzo dobre opinie o Geocleverach i Prestigio.
To nie jest tak, że tylko wiodące marki produkują dobry sprzęt 🙂 a u nich jednak sporo dopłacamy chociażby za reklamę.
Też mam tab3 ale nie jestem zadowolona z Niego i jak najszybciej na iPada chce dozbierac.
rewir, ale mi jest po prostu szkoda wydać więcej  😵

agnesix, o masz właśnie wczoraj próbowałam jakoś trafić na tę stronę, bo kiedyś ją odkryłam zupełnie przypadkiem, ale oczywiście jak człowiek szuka, to nie ma 😁 dzięki za linka :kwiatek: Najbardziej się skłaniam ku Lenovo w tym momencie..

Martuha, taką mam nadzieję, ale pierwszy raz spotykam się np. z firmą Goclever i na początek podchodzę z dystansem. Z Mantą też się nie spotkałam wcześniej, dopiero mój znajomy zachwalał odtwarzacz DVD, który mu służy już x lat, a nie jest oszczędzany. No i był to najtańszy produkt w sklepie 😉

A, skoro już tu piszę, to przestrzegam, nie kupujcie tego dziadostwa: http://allegro.pl/zestaw-tablet-9-dual-core-8gb-etui-klawiatura-rysi-i4680736553.html Jedyne co mi po nim pozostało to ładny futerał z klawiaturą 🙄
Miałam Goclever przez jakiś rok (w sumie mam go do teraz, ale nie używam już - wole lapka i telefon) i no nie był to sprzęt najwyższych lotów, wtedy wchodzili do pl tak bardziej oficjalnie z tabletami. Ale do nie bardzo wymagających gier się nadawał, dało się oglądać filmy, przeglądać neta. Teraz już mają inne technologie, lepsze wyświetlacze itp.
Warto poszukać po takich firmach, ipad to nie będzie, ale do podstawowych czynności styka. A do reszty dobry lapek/stacjonarny i czego więcej potrzeba
Na tej stronie którą podałaś przeczytałam w sumie dobre recenzje na temat tabletów Goclever. Wiadomo, że trzeba brać pod uwagę cenę i nie można spodziewać się szału za niedużą kwotę, ale ja się nie spodziewam 😉 Dla mnie jest tylko ważne, żeby Wi-Fi działało, Internet chodził sprawnie, a cały system się nie przycinał. Podejrzewam, że jedyną aplikacją, która bym chciała używać regularnie to Instagram, w gry nie mam czasu grać, z video rozmów nie korzystam i tak, a muzykę sobie chętnie odpalę na smartfonie albo dokupię mp4, więc naprawdę nie mam wygórowanych potrzeb. Do szerszych celów mam właśnie laptopa, który spełnia moje komputerowe potrzeby, ale ciężko jest go taszczyć np. w podróż, bo trochę waży i jest nieporęczny, a nie jeżdżę samochodem. I dlatego właśnie potrzebuję na gwałt tableta 🏇
Myślę, że spór będzie się rozstrzygał między Lenovo i Goclever, porównam parametry i podejmę decyzję. Ewentualnie do czołówki dojdzie też Manta, ale muszę najpierw znaleźć jakieś konkretne opinie w Internecie, żeby wiedzieć czy w ogóle go brać pod uwagę.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
03 listopada 2014 22:10
Probowalam zrozumiec o czym mowiecie, ale mi nie wyszlo. Czy ktos moglby pomoc, i doradzic, jaka aplikacja pozwoli mi rysowac na zdjeciach na Ipadzie? Tzn tak po mojemu: mam zdjecie, chce je wykorzystac i na nim cos dorysowac. Cos jak w paint. Jest takie cudo w przyrodzie?
czy znajdzie się dobrą duszyczka, która mi pomoże z nowo kupionym tabletem? niestety jestem na urlopie i punktu z telefonami i komputerami brak.

w sklepie sprzedawca powiedział że do tableta lenovo TAB2 A7 10F mogę podłączyć modem iplus-a po przez przełączkę mini usb i internet będzie działał jak w kompie.
nie działa  👿
ktoś wie co zrobić aby działało?
Czy o tablety tez tu pytać, czy mamy inny wątek? 😉 ja nic nie znalazłam, a mam kilka pytań

Co wam się lepiej sprawdza na tabletach - case na sam tył, czy ten zamykany?
Najbardziej spodobał mi się case tech21 impact mash - ma gumę na tył i doczepiany ten przód na ekran. Ma go ktoś może? Czy zawsze w komplecie jest to na ekran, czy to trzeba dokupić?
Jakie sklepy sprzedają akcesoria Apple poza iSpot, idream, Apple.com? Nie wszędzie jest dostępny ten case z tech 21, nie wszędzie są kolory jakie mnie interesują i nie wszędzie widać, czy jest ta góra czy jej nie ma 😉
Opłaca się kupić jakaś tania wersje case z Allegro, czy lepiej kupić porządna? Nie wiem jak jest z ich jakością


Przenoszę z innego wątku 😉
Co sądzicie? Warto? Dla totalnego laika, jako pierwszy tablet do "bazgrania"
http://www.biedronka.pl/pl/product,id,7649,name,tablet-graficzny-one-by-wacom-m
Cena kusi. Mają być pod koniec listopada.
Moja koleżanka ma identyczny, ja mam podobny i mogę pokręcić z całego serca! Wacomy to dla mnie jedyny słuszny wybór jeśli chodzi o tablety. Miałam w rękach różne tablety, ale to Wacom bije inne firmy na głowę. Ja wprawdzie prawie wcale już nie rysuję, ale codziennie gram nim w Osu które jest moim uzależnieniem. Dałam 100 złotych.


Ile ten kosztuje tak z ciekawoścj? Bo u mnie nie widać.
Gazetka mówi, że 169zł. Na allegro widziałam mniejszy model za 159. Ten ma powierzchnię roboczą niewiele mniejszą od a5.
Właśnie skojarzyłam firmę jako dobrą i polecaną 🙂
odświeżam.
postanowiłam sprawić sobie tablet na gwiazdkę.

Potrzebuję głównie do korzystania z internetu i to tyle.

Polecacie coś? cena do 700zł
Kieruję pytanie do użytkowników tabletu: w co celować? Ja potrzebuję tableta głównie do czytania książek, więc nie wymagam wiele, właściwie jedynie tego, by był sprawny trochę dłużej niż 3 miesiące 😉 Od laaaat używam laptopa Acera i nie mam najmniejszych zastrzeżeń, czy ich tablety są równie dobrze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się