wasze ulubione seriale

Facella   Dawna re-volto wróć!
16 czerwca 2020 16:13
Dobra, wciągnęłam nosem jak ćpun, w jeden dzień wszystkie sześć odcinków "W głębi lasu" i uważam, że to jest petarda.
Niby wszystko wyjaśnione, ale tak naprawdę nic nie wyjaśnione i jest wieeeelka furtka na drugi sezon.
Jakby ktoś chciał o tym podyskutować to zapraszam na priv, nie będę tutaj spoilerować, ale mam sporo kwestii, których wyjaśnienia mi brakuje  😀iabeł:
Właśnie byłam ciekawa Twojej opinii jak obejrzysz, bo przed nie byłaś przekonana, a ja to zakochana. Nie dość ze jako nastolatka pochłaniałam wszystkie książki Cobena to ten serial naprawdę jest bardzo dobry. Trzyma w napięciu tak samo jak książka cały czas.
aaga84, a w książce wyjaśniły się te wszystkie wątki, których nie zamknął serial? Bo ja z kolei byłam mega rozczarowana końcówką ale założyłam, że kontynuacji nie będzie.
FurryMouse właśnie nie pamiętam dokładnie, bo dawno ją czytałam. Dlatego też dobrze mi się oglądało serial nie pamiętając większości historii 😀 Uwaga o książkach tyczyła się ogólnie książek Cobena. Ale może wrócę do niej jeszcze raz w wolnej chwili 🙂
"W głębi lasu" -  ja skończyłam to wczoraj, bardzo mi się podobało! Ogólnie łykam tylko takie gdzie są trupy i dawno nie było nic zadowalającego  😁 (Broadchurch, Safe jakieś takie meh). Zaczęłam "Znaki" (chyba 3 odcinki) i jakoś tak... warto?
Moon   #kulistyzajebisty
17 czerwca 2020 06:55
Facella, dokładnie, serial mym zdaniem - mega kozak! Uwielbiam takie zlekka psychodeliczne klimaty 😀 I bardzo lubię G. Damięckiego, dobra rola  😉

chomcia, Znaki też spoko są, mi się podobało 🙂 Jak lubisz takie klimaty, to zobacz jeszcze:
"Dom na Wzgórzu" (opcjonalnie: "Domek w górach", zależnie od tłumaczenia. Ale nie "Nawiedzony dom na Wzgórzu", to inny serial 😉 )
"Las"
"Ruchome Piaski"
"Borderline"
"Karppi"
"The Sinner"
"Most nad Sundem"
"Czarny Punkt"
"Case"
"Valhalla Murders"

Generalnie na Netflixie to chyba łyknęłam już wszystkie takie serialowe thrillery :P Bardzo lubię te skandynawskie, islandzkie - mają super klimat.  😍
Muszę jakąś listę zrobić chyba bo ni dudu nie jestem w stanie sobie przypomnieć tak z bomby jak ktoś mnie pyta, o tytuły :P

edit: wujek Google mi pomógł i kilka tytułów sobie przypomniałam  🤣
Moon dzięki dzięki dzięki !!! 😜
Teraz oglądamy Dark, póki co tylko dwa odcinki, podoba mi się, nawet ten niemiecki jakiś przyjemny tam  😁
Dobra, wciągnęłam nosem jak ćpun, w jeden dzień wszystkie sześć odcinków "W głębi lasu" i uważam, że to jest petarda.
Niby wszystko wyjaśnione, ale tak naprawdę nic nie wyjaśnione i jest wieeeelka furtka na drugi sezon.
Jakby ktoś chciał o tym podyskutować to zapraszam na priv, nie będę tutaj spoilerować, ale mam sporo kwestii, których wyjaśnienia mi brakuje  😀iabeł:



Też uważam, że petarda. Generalnie nie lubię polskich seriali i książek Cobena, więc byłam sceptycznie nastawiona, mąż mnie zmusił.

Facella, dawaj na priv, co nie jest wyjaśnione. Bo mi z kolei się wydaje, że wszystko się zamknęło.

Nie wierzę w furtkę na przyszły sezon, bo powieść się skończyła i dopisywanie jakiś wątków to wg mnie byłyby popłuczyny. 
Dla mnie z kolei „w głębi lasu” totalny gniot. Nic mi się nie podobało, byłam zła że zmarnowałam tych kilka godzin na obejrzenie do końca. Nie polecam 🤔
trusia, może jakiś czat, bo dla mnie też duża część nie wyjaśniona (choć mój Adam ostatnio znalazł komentarz kogoś kto czytał książkę i trochę jednak w serialu pominięto. I część rzeczy tej komentarz wyjaśniał).

Btw, mówiłam, że serial sztos  🤣
galopada_   małoPolskie ;)
21 czerwca 2020 17:20
chomcia, o ja mam w planach bardzo szybka powtórkę Dark przed kolejnym sezonem. Uwielbiam ten serial 😍
Ja polecam Little Fires Everywhere 😍 do obejrzenia na prime
trusia, może jakiś czat, bo dla mnie też duża część nie wyjaśniona (choć mój Adam ostatnio znalazł komentarz kogoś kto czytał książkę i trochę jednak w serialu pominięto. I część rzeczy tej komentarz wyjaśniał).

Btw, mówiłam, że serial sztos  🤣

W odpowiedzi wysłanej do Facelli właśnie napisałam, że nie wiadomo, co wynika ze scenariusza, a jak było w powieści. Przeczytam, jeśli kiedyś wpadnie mi w ręce. 

chomcia, skoro lubisz trupy - zaczęłam trzeci sezon Marcelli, trup ściele się gęsto.
Obejrzałam 'W głębi lasu' - no mocno byle jaki i przeciętny ten serialik. Nic w nim nie ma, według mnie. To tylko 6 odcinków, a taaaak rozwleczony, że miałam wrażenie, jakbym go oglądała i oglądała i oglądała... Pierwsze cztery odcinki obejrzałam na siłowni i to jedyny plus - niezbyt wymagający jest ten serial, więc może sobie lecieć w tle na bieżni  😁
A ktoś ogląda Netflixowe dokumenty?
Bo ja między odcinkami RuPaula i oczekując na kolejny Dark już sobie kilka obejrzałam. Król Tygrysów, Ostatni taniec, Evil Genius, Odwal się od kotów... życie czasem pisze lepsze scenariusze niż filmy 😉
Macie coś jeszcze do polecenia?
emptyline   Big Milk Straciatella
26 czerwca 2020 23:52
Mam szwedzkiego Netlflixa, więc nie wiem czy dostępne w PL, ale The Innocence Files, The Trials of Gabriel Hernandez, When they see us (to mnie wgniotło w fotel).
When They See Us jest rewelacyjne!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 czerwca 2020 19:42
Kto odpalił Dark? Ja czekam na sprzyjający moment, żeby się skupić w 100%  😜

Tymczasem, wrzuciłam Hemlock Grove, jaki ten serial jest poryty, jakie ma koszmarne zdjęcia, nie mogę przestać oglądać  😁
Moon   #kulistyzajebisty
28 czerwca 2020 06:23
madmaddie, ja, wczoraj! Jezu jaki to jest sztos! No klimat przekozak! 😀 niestety zdeka mi się plącze kto jest/był/będzie kim 🤣 więc polecam szybkie odświeżenie chociaż kilku odcinków z poprzedniego sezonu, no i skupienie przy oglądaniu wskazane ;p obejrzałam póki co 2 odcinki, ale jeśli reszta trzyma taki poziom to będzie naprawdę mega sezon! 😀 no i ta czołówka... awwww!  😍
Skończyłam wczoraj Penny Dreadful: City of Angels raczej zawiedziona. Wątków paranormalnych mało, przynajmniej w porównaniu z oryginałem, historia mnie nie porwała, jakoś się wlekła... Można by upchnąć to wszystko w 6 odcinków 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 lipca 2020 10:18
Line of duty na netfliksie.
Pierwszy sezon bardzo mi się podobał.
Moon   #kulistyzajebisty
06 lipca 2020 08:12
Przez weekend dokończyłam Dark - sfjbgnisbvgsivgbxsivbzsgvfisoybvgfsoiyvfgsoiyg! Mózg mi wybuchł!  😜 😍 Przeeeeeekozak! Musiałam wręcz wyłączyć w pewnym momencie bo nie byłam w stanie ogarnąć tego, co się tam odjaniepawlało  😲 🤣 Ale super się skończył, wszystko wyjaśnione zostało, pętelka się rozpętliła 😉

Obejrzałam też drugi sezon Karppi, też spoko, żaden szał, ot na czasozapychacz 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2020 09:38
Obejrzałam „Ślepnąc od świateł”. Początek mnie nie porwał, męczyłam się przez dwa pierwsze odcinki, główny bohater był miałki, sztuczny. Potem się rozkręciło, facet też jakby nabrał charakteru, dynamika również zaczęła się rozkręcać i to wszystko zakończyło się (jak dla mnie) mocno rozczarowującym finałem... odniosłam wrażenie, że zabrakło pomysłu na to, jak rozwiązać fabułę. Dla mnie ten finał był kompletnie nijaki, odstający od całego serialu, niespójny. Ogólne wrażenie to takie mocne 3/5, nie będzie to mój ulubiony serial. A, świetne ujęcia, mamy naprawdę dobrych zdjęciowców i mocno się wyróżniają polskie produkcje pod tym względem. Za same zdjęcia byłoby 4,5/5.
Moon   #kulistyzajebisty
06 lipca 2020 09:54
Facella, heh, ja poległam przy 2 odcinku, bo po prostu zasnęłam :P
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2020 09:59
Ja też! Ale M. się uparł na oglądanie tego i mi zrobił powtórkę  😵
majek   zwykle sobie żartuję
06 lipca 2020 14:42
Dark jest chyba najlepsza rzecza jaka wpadla mi na ekran ostatnio. Zaczynamy 3 sezon, smiejemy sie, ze chyba notatki trzeba zaczac robic.

ciezko bedzie go przebic.

smartini   fb & insta: dokłaczone
06 lipca 2020 15:14
majek, Dark jest totalnym sztosem, oglądamy od kiedy pojawił się 1 sezon. Casting to majstersztyk a ekipa od Wiedźmina mogła się od nich uczyć jak dobrze prowadzić kilka linii czasowych. Netflixowa perełka która tylko potwierdza moja teorię, że co nieamerykańskie na netflixie to zdecydowanie warte obejrzenia :P

Chyba najlepsze w nim jest to, że traktuje widza poważnie, jak myślącego człowieka więc zmusza do zastanowienia, zapamiętywania, myślenia. Nie podaje wszystkiego na tacy jak papki dla debili jak to się ma przy większości amerykańskich produkcji (wyjątkiem teraz jest Westworld ale to Abrams i Nolanowie więc akurat po nich można się spodziewać takich rzeczy)
Moon   #kulistyzajebisty
06 lipca 2020 17:52
smartini, amen! Obsada Dark miażdży system! <3
edit. i muzyka. No obłęd!!!  😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 lipca 2020 18:01
Moon, o jeny tak, muza robi TAKĄ ROBOTĘ!!!
Moon   #kulistyzajebisty
06 lipca 2020 18:08
smartini, i czołówka... Madkooo, to był pierwszy i jedyny serial jak to tej pory w którym nie klikałam "pomiń"  😍
Ajjj no ciężko będzie to przebić, ciężko  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się