wasze ulubione seriale

Ostatnio stalam sie takim pozeraczem seriali (dyplom do napisania, wiadomo), ze juz na netflixie nie ma chyba nic wiecej dla mnie. Jednak odkrylam, ze to najlepsze zajecie przy robieniu paznokci, leci w tle, odcinki same sie wlaczaja... Chetnie dla samej siebie podsumuje i moze uda sie komus znalezc ciekawy tytul.
You - polecam bo choc temat moze nie podpasowac kazdemu to serial trzyma w napieciu, nie ma oczywistosci od samego poczatku tylko co odcinek dowiadujemy sie o co w tym wszystkim chodzi.
Wlasnie skonczylam nowy Pose - ciezko mi wyrazic zdanie, niby obejrzalam caly, ale nie byl to serial ktory trzymal mnie do rana i bez skrupolow czesto stopowalam. Temat inny, w koncu rzadki.
Orange is a new black - Namawiano mnie latami na ten serial i nie rozumialam ekscytacji az z nudow sama wlaczylam i polecam! Momentami mi sie nuzyl, ale caloksztalt super.
Gypsy - Polecam osobiscie, choc znow nie dla kazdego to pochlonelam w jeden dzien i caly czas czekam na kolejny sezon.
Dom z Papieru byl dla mnie odkryciem hiszpanskich produkcji, ktora milo zaskoczyla. Obejrzalam ze wspollokatorami w ciszy, napieciu i skupieniu chyba jako jedyny serial dotad, wiec chyle czola za to osiagniecie.
Szkola dla Elity - Temat banalny, ale kolejny dowod hiszpanskiej produkcji na to, ze potrafia final ukryc do samego konca.
Good Girls - Usmialam sie, komu potrzeba troche rozrywki to polecam!
Wanted - Wciagnal mnie bardzo, rowniez polecam.
Safe - Do robienia paznokci jak znalazl, wiec polecam wszystkim ktorzy szukaja latwego serialu, ktory jednak obejrza w calosci.
The end of the F***ing world - najdziwniejszy i najtrudniejszy serial do oceny. Obejrzalam i mialam "no ok." niedosyt, zaklopotanie o czym wlasciwie byl serial i co mial wniesc do mojego zycia. Kompletnie nie rozumiem ekscytacji ta produkcja.
Dexter - Tyle lat slyszlam tytul a obejrzalam dopiero w 2018, zakochalam sie w nim, mega wciaga!
Luther - Poszedl za Dexterem, wciagajacy i polecam.
Brooklyn nine nine - pewnego rodzaju hit poprzedniego roku, nie sadzilam ze tyle osob w go wciagne i niczym friends stal sie u nas sposobem na nude, a choc widzielismy wszystko to gry brak pomyslu nadal rzucamy "brooklyn?". Komediowy, niczym nowoczesny trzynasty posterunek ale w lepszej odslonie.
1983 - wszedl, ale pozostawil niedosyt, ciekawy jak na Polske koncept, Olszowka niestety bardzo mi przeszkadzala i irytowala w tym serialu.
Mialam rowniez okres gdy ogladalam produkcje dokumentalne nt. wiezien, chyba najciekawszy byl "Dziewczyny za kratami" o poprawczaku, jak kogos interesuje temat to polecam 😉
Wspomne tez o starym Trzynascie Powodow - czy tylko ja nie dalam rady drugiemu sezonowi? Choc pierwszy szybko obejrzalam, do drugiego podchodzilam dwokrotnie i nie podolalam.
Caly czas wieczorem leci tez u nas w tle American Crime Story, choc z jednej strony cenie sobie, ze nie dorobiono historii duzo fabuly to nie potrafilabym usiasc i obejrzec w skupieniu. Podobnie z tasmami Bundiego.
Poleci ktos cos jeszcze ciekawego na netflixie co mi umknelo? Niestety nie lubie si-fi,  wiec rzeczy typu Stranger things odpadaja, House of Cards tez mi nie podeszlo. Pytanie nr.2, czy warto wykupywac HBO?
Alabamka, ja na Netflixie niezmiennie polecam Bloodline - pierwszy i trzeci sezon super, przez drugi trzeba się przemęczyć.

Poza tym:
Ozark - drugi sezon lepszy niz pierwszy
Homeland (w wątku jest sporo o tym serialu)
Bodyguard (szukaj w wątku)
Modliszka (szukaj w wątku)
Most (szukaj w wątku)
Schody (bardzo oryginalnie poprowadzona akcja)
Peaky Blinders
Ja skończyłam Tabu, niestety tylko 8 odcinków. Drugi sezon miał być w tym toku ale doczytałam, ze maja obsuwę i będzie dopiero kręcony pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Szkoda. Akcja rozgrywa sie w XIX wiecznym Londynie. Uwielbiam głównego bohatera gbura z jego pochmurnym pomrukami 😀 macie jakieś inne seriale, które pokazują życie przed wiekiem lub dwoma?
vanille The Knick! O chirurgach w Nowym Jorku na początku XXwieku 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lutego 2019 21:08
Alabama, a Hannibal? Ja trzy razy podchodziłam do tego serialu i w końcu jak usiadłam, to jeden sezon pochłonęłam w trzy dni.
Rul, dzieki :kwiatek: nie bardzo lubię medyczne seriale ale może z takim historycznym będzie inaczej 😀 w każdym razie spróbuje
vanille, Penny Dreadful - pojawiają się tam postacie znane z powieści grozy w stylu dra Frankensteina i jego "potwora", van Helsing, Dracula, Dorian Gray, etc. NIE JEST to natomiast styl serialu młodzieżowego, ale bardzo mroczny. Moja kochana Eva Green praktycznie co odcinek daje tam taki popis, że brak Złotego Globu dla niej to jakieś nieporozumienie... 🙂 Do tego muzyka Abla Korzeniowskiego 😍 Mi się meeeega podobał 😍 Tutaj zwiastun.
Achaja, dzięki, wydaje się ciekawy 😀 Póki co zaczęłam polecony przez Rul 'The Knick' ale po nim zabieram się za Twój :-)
Właśnie skończyliśmy “Russian Doll” (Netflix). Sezon zajął nam 3 dni. Pomysł nie z tych moich ulubionych (na kanwie „ Dnia Świstaka”), ale wciągnął i to mocno. Jest humor,  jest dynamika wydarzeń i są fajne, wyraziste postaci. Znalazło się też miejsce na trochę ciepła i pozytywnych emocji. A poza tym to jest to równa jazda  😜. Bardzo polecam!
gdzie za free mozna zobaczyć Ślepnąc od świateł?
To ja tak przy okazji napiszę, że Ślepnąc od świateł mnie kompletnie "ominął". K...k...ch....k.
Tyle wyniosłam z tego filmu.
I główny bohater, który lepiej by było jakby nie mówił. Pazura grający dokładnie tak samo jak w 13 posterunku.
Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć fenomen tego filmu?
Chłopu się podobał, to zerkałam okiem przy żelazku.
Nie wytłumaczę bo mam identyczne odczucia. Główny bohater wypadał znośnie póki tylko patrzył. Ilość bluzgów przekroczyła granice mojej tolerancji, a jakoś szczególnie wrażliwa nie jestem. Frycz i Więckiewicz to trochę ratowali, ale to było dla mnie za mało żeby serial był oglądalny. Najbardziej kładł całość odtwórca głównej roli.

Z innej bajki - polecam angielski miniserial Very English Scandal. Angielski miniserial, czyli ma aż 3 odcinki, za to długie, świetnie zagrane, z wciągającą historią z dużą dokładnością opartą na faktach.
Rul, obejrzałam i jestem wstrząśnięta, że nie będzie kolejnego sezonu! Gdybym wiedziała, to bym się bardziej 'rozkoszowała' odcinkami, zwłaszcza 2. sezonu... a tak to obejrzałam finał, byłam pewna, że (SPOILER!) główny bohater na pewno przeżyje, patrzę, kiedy 3. sezon i pupa O_O A jak dla mnie dopiero zaczął się rozkręcać, wątki się urwały bez wyjaśnienia. Szkoda, ale dzięki za polecenie. Podobał mi się :kwiatek:
vanille Peaky Blinders  😅
A oglądaliście Russian Doll? *.*
espana, dzieki :kwiatek: póki co zaczęłam ten, który poleciła Achaja 😀 trochę abstrakcja i nie wiem o co chodzi ale obejrzę jeszcze ze 2-3 odcinki, może sie wkręce 😀 Ale potem biorę sie za Twój
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lutego 2019 21:27
Co polecicie na Amazon Prime? Poza Mr. Robot. Wykupiłam dostęp dla The Grand Tour i czekam na kolejne odcinki, chcę wykorzystać ile mogę przed anulowaniem subskrypcji jak się skończy trzeci sezon  😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lutego 2019 08:58
Skończyłam wczoraj Riverdale i zastanawiam się przy czym jeszcze na Netflixie mogę sobie tak fajnie odpocząć intelektualnie? Nastolatki są w cenie  😁 poza tym, bardzo podobał mi się Dark, Sex Education, Altered Carbon, The end of the fucking world, seriale Marvela, Limitless, The 100 przez kilka pierwszych sezonów i Californication w całości  😜 Stranger things i Black Mirror w ogóle nie siadły. Ktoś coś? :kwiatek:
Skoro nastolatki w cenie to obowiązkowo Atypical 💘
madmaddie, podbiję stawkę i ci zaproponuję nastolatki ORAZ konie, czyli Free Rein 😁 No i oczywiście Gossip Girl jeśli nie widziałaś.
budyń, Free Rein jako odpoczynek 😀? Mnie tak Zoe irytuje, że nie dałabym rady przy tym odpoczywać :p Jej zachowanie względem koni, trenerów i w ogole wszystkiego, no nope z odpoczynku :p
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lutego 2019 10:24
infantil, Atypowy z opisów i zwiastunów do mnie nie przemawia jakoś 😉
macbeth, ja to dla jaj oglądam, więc się średnio zagłębiam w historie i bohaterów 😁 Ale chyba wszyscy są tam mocno przerysowani, więc nie odczuwam jakiegoś kontrastu. Rozwala mnie tylko, że non stop te konie chodzą w tych samych czaprakach, Raven tego eskadrona ma od początku i już wygląda jak psu z gardła, no mogliby zainwestować w jakąś nowszą kolekcję 😂
madmaddie, z nowszych Baby (Rzymskie Dziewczyny), ze starszych Skins, Gossip Girl. No i nie widziałam, ale z opisu może pasować Elite.
Co polecicie na Amazon Prime? Poza Mr. Robot. Wykupiłam dostęp dla The Grand Tour i czekam na kolejne odcinki, chcę wykorzystać ile mogę przed anulowaniem subskrypcji jak się skończy trzeci sezon  😂


Na Amazonie jest Tin Star, wlasnie sie zaczal 2 sezon. Bardzo przyzwoity serial 🙂
madmaddie, - Skins (tylko oryginalni, brytyjscy), Sons of Anarchy, Peaky Blinders.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 lutego 2019 14:50
madmaddie ,
- Plotkara
- Nastoletni wilkołak
- Słodkie kłamstewka
- chilling adventures of sabrina
- Shadowhunters
- Hemlock Grove

jeżeli bez nastolatków to:
- iZombie
- Dobre miejsce
- Lucifer
budyń, mnie rozwala to zostawianie koni samopas :P albo zeskoczenie nagle w trakcie jazdy/treningu, zostawienie konia i pójście sobie gdzieś SPOILERnajczęściej do Pina xD
macbeth, dobra, ty nie rozumiesz, ale one mają WIĘŹ z tymi końmi i one przecież nigdzie nie pójdą same 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lutego 2019 16:33
dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się