Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Kto/co mnie wkurza na co dzień?

poprzednia następna
Strony: 1 ... 639 640 [641] 642 643 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kto/co mnie wkurza na co dzień?  (Przeczytany 1725011 razy)
andzia1

« #19200 : Czerwiec 11, 2019, 14:21:59 »
Odpowiedz cytując
Wkurza mnie sklep mall.pl.Odradzam wszystkim.zakupiłam tydzień temu w poniedziałek płytę gazową .Glupia byłam bo zrobiłam to na szybko (potrzebowałam na juz wymiary do wyciecia otworu w blacie kuchennym)Poczytalam tylko najświeższe opinie.Przesyłki nie ma,z DhL komunikat że nadawca wygenerowal tylko elektr.moje dane jako odbiorcy.Nie mogę śledzić paczki bo jej pewnie nie wyslali.Ze sklepem zero kontaktu.Jak pocztalam opinie z ost.miesięcy to zbladlam.Jestem zła na siebie i na ten kijowy sklep.Nawet telefonu nie mają zeby zadzwonić i opier..c.Poczekamdo jutra i chyba to zglosze.
#link
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #19201 : Czerwiec 11, 2019, 14:27:57 »
Odpowiedz cytując
71 739 15 55 wink
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

andzia1

« #19202 : Czerwiec 11, 2019, 14:33:37 »
Odpowiedz cytując
Ooo to sobie użyję! Dzięki smarcik!skąd masz?szukalam sporo czasu na stronie
#link
sienka

« #19203 : Czerwiec 11, 2019, 20:19:51 »
Odpowiedz cytując
Nigdy nie miałam problemów z tym sklepem, a kupowałam tam i pampersy i odkurzacz (nie pierwszy lepszy, tylko za ponad 2k). Zawsze wszystko raz dwa miałam doręczone.
#link
andzia1

« #19204 : Czerwiec 11, 2019, 22:17:03 »
Odpowiedz cytując
Coś się chyba popsulo bo jest lawina złych komentarzy..w każdym razie paczka została wysłana.
#link
smarcik

« #19205 : Czerwiec 11, 2019, 22:19:14 »
Odpowiedz cytując
andzia w regulaminie sklepu był numer. Ważne, że paczka do Ciebie idzie! uśmiech
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

katq

« #19206 : Czerwiec 12, 2019, 13:25:23 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem co to było, jedyne co pomogło to dodzwonienie się do pomocy WP, dodanie nr telefonu i płatny sms z odzyskaniem hasła...
#link
Dementek

,,On zmienił mnie..."

« #19207 : Czerwiec 19, 2019, 11:55:50 »
Odpowiedz cytując
Wkurzył mnie mój tablet. Po 5 latach użytkowania nagle zaczęła się wyświetlać  tylko połowa ekranu, ale cały panel dotykowy działa.
#link
,,Nienawidzę nienawidzić ludzi, których nienawidzę
Tych których na co dzień widzę, lecz których nie mogę widzieć."

<Unikat ,,Nienawidzę">
Naboo

« #19208 : Czerwiec 29, 2019, 13:51:53 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem czy mnie bardziej wkurza, czy moze nie ogarniam przerabiania wszystkich zawodow i funkcji na zenskie. Polityczka, premierka - co to, kurna, za slowotwor jest?
#link
"Ludzie inteligentni są zmuszani do alkoholizmu, by wytrzymać w towarzystwie idiotów"
smarcik

« #19209 : Czerwiec 29, 2019, 14:59:49 »
Odpowiedz cytując
Naboo ja też tego nie lubię. Ale czytałam ostatnio jakiś artykuł w tym temacie (chyba na stronie poprawna polszczyzna) i zdaje się, że środowiska feministyczne miały problem z brakiem żeńskich odmian zawodów, więc zaczęto takie tworzyć. Osobiście zdecydowanie wolę pani doktor niż doktorka wink
#link

budyń

Moje ogłoszenia
« #19210 : Czerwiec 29, 2019, 15:05:31 »
Odpowiedz cytując
A kiedyś się śmiano, jak ktoś powiedział "psycholożka" :P
#link
20.8.14
Facella

young&menace

« #19211 : Czerwiec 29, 2019, 15:24:37 »
Odpowiedz cytując
Ja ostatnio słyszałam „chirurżka”  kukunamuniu

Wkurza mnie pogoda.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
Averis

Czarny charakter

« #19212 : Czerwiec 29, 2019, 18:36:06 »
Odpowiedz cytując
Żaden słowotwór. Żeńskie odpowiedniki zawodów były normą w międzywojniu i nikogo nie dziwiły. Język jest żywym tworem i jako taki powinien być postrzegany. Ja czuję się polonistką, copywriterką i przedsiębiorczynią - nie widzę powodów, dla których miałabym używać męskich form.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23903805,rezyser-dala-role-aktor-prof-banko-wyjasnia-dlaczego-warto.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2019, 18:41:07 wysłane przez Averis » #link
‎'Czarny mój rumak jak burzliwa chmura,
Gwiazda na czole jego jak jutrzenka błyska,
Na wolę wiatrów puścił strusiej grzywy pióra,
A nóg białych polotem błyskawice ciska.'

przesadnik.pl blog o podróżach z kobiecej perspektywy
budyń

Moje ogłoszenia
« #19213 : Czerwiec 29, 2019, 19:28:52 »
Odpowiedz cytując
Nie każdy czuje potrzebę obalania tego "męskiego patriarchatu", a jak ktoś jest starszy, to takie słowa nie brzmią dobrze. Tak jak wszelkie angielskie słówka wkręcane w nasz język.
Ja wolę mówić o sobie per kucharz, niż kucharka, bo od razu mam skojarzenie baby ze stołówki :P Wszystkim nie dogodzisz.
#link
20.8.14
Averis

Czarny charakter

« #19214 : Czerwiec 29, 2019, 19:42:35 »
Odpowiedz cytując
Język jest na tyle obszerny, że naprawdę można zostawić ludziom dowolność. I nie wiem, dlaczego używanie form zgodnych z płcią miałoby być obaleniem patriarchatu i w opozycji do kogokolwiek i komukolwiek zagrażać.
#link

smarcik

« #19215 : Czerwiec 29, 2019, 20:33:14 »
Odpowiedz cytując
Wydaje mi się, że jednak są spore różnice w odbiorze żeńskich nazw, które stale funkcjonują w mowie - np aktorka czy polonistka, a właśnie takimi odmianami na siłę, jak psycholożka (zawsze kojarzy mi się z psycholoszką - jak psychiczna świnia  hihi).

Każdemu według potrzeb, niech sobie funkcjonuje co chce, byle do mnie tak nie mówili  wink

Ale zabawniejsze jest w sumie spolszczanie na siłę angielskich nazw zawodów (częste zjawisko w korpo). Bawi mnie np specjalistka do spraw office managementu  wink
#link

budyń

Moje ogłoszenia
« #19216 : Czerwiec 29, 2019, 20:43:21 »
Odpowiedz cytując
Averis, w tych czasach to chyba wszystko ma drugie dno wink
#link
20.8.14
Averis

Czarny charakter

« #19217 : Czerwiec 29, 2019, 22:16:22 »
Odpowiedz cytując
smarcik, ale te nazwy też kiedyś w mowie się pojawiły. I to wcale nie tak dawno. Także argument o „stałości” nie jest do końca trafiony. Na tym polega ewolucja języka. Psycholożka to nie jest odmiana na siłę, to po prostu forma żeńska mniej umocowana w języku. Przed wojną nikogo „filozofka” i pokrewne nie dziwiły. Po prostu ludzie się z nimi osłuchali. A co do kwestii „kojarzenia się”.  To że tobie kojarzy się coś z psychiczną świnią jest argumentem, do którego trudno mi się odnieść. Każdy ma jakieś skojarzenia. Przypominam, że słowo „kobieta” do około XVIII było określeniem obraźliwym. Jedna z hipotez zakłada, że określało niewiastę oporządzającą świnie w chlewie.
budyń, dla kogo ma, dla tego ma. Dla mnie nie.

Polecam uwadze tę pracę https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/15810/klaudia_stepien_feminatywa.pdf?sequence=1&isAllowed=y
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2019, 22:24:53 wysłane przez Averis » #link

smarcik

« #19218 : Czerwiec 30, 2019, 07:07:13 »
Odpowiedz cytując
Averis ale ja nie piszę argumentów "za" albo "przeciw", ba, nie widzę tu za bardzo pola do argumentacji - napisałam, że mnie to bawi (psycholożka) i tyle, przecież różnych ludzi bawią różne rzeczy wink znajome sobie wymyśliły psycholoszki jak studiowałyśmy psychologię, więc po prostu tak mi się kojarzy. Więc nie rozumiem z czym chcesz tu dyskutować? Przecież nie zamierzam zawracać kijem Wisły czy kłócić się, że znam język polski lepiej niż profesorowie  kwiatek
#link

Naboo

« #19219 : Czerwiec 30, 2019, 10:38:29 »
Odpowiedz cytując
Averis, rozumiem, ale mimo wszystko premierka brzmi dla mnie glupkowato i malo powaznie duży uśmiech

W jezyku norweskim tez wystepowaly zenskie odmiany niektorych zawodow, ale odwrotnie niz w polskim, w ramach rownouprawnienia nastepuje ich zanik. Np. wczesniej nauczeciel to byl lærer, nauczycielka - lærerinna. Ta druga forma zanikla i jest tylko lærer.
#link
"Ludzie inteligentni są zmuszani do alkoholizmu, by wytrzymać w towarzystwie idiotów"
Facella

young&menace

« #19220 : Czerwiec 30, 2019, 11:06:12 »
Odpowiedz cytując
Averis, skróć proszę link. Rozjechał całe forum.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
amnestria

no excuses ;)

« #19221 : Lipiec 01, 2019, 12:25:51 »
Odpowiedz cytując
Naboo, ale brzmi mało poważnie... czemu? Właśnie dlatego, że przestaliśmy tych słów używać i wydają się dziwnie, śmieszne, niepasujące.

Czemu nie śmieszą Was: sprzątaczki? Przedszkolanki? Kasjerki? A śmieszą: doktorki? Profesorki? Prezeski?
To też powinno dać nam do myślenia - niskie i średnie szczeble zawodowe są dla kobiet dostępne, więc i z określeniami zawodów już się wszyscy osłuchali. A już stanowiska leaderów w żeńskim wydaniu wszystkim zgrzytają wink Słowo ma dużą moc, ja wierzę, że tego typu zmiany mogą mieć wpływ na zmiany globalne.

Więc jestem wspinaczką (mimo, że to też określenie czynności wink), amazonką, dyrektorką wink I też mi to lekko głupio brzmi, ale wszystko jest w głowie. Dlatego jestem jak najbardziej za feminatywami i ich stosowaniem.
#link
Szanse jedna na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
Naboo

« #19222 : Lipiec 01, 2019, 17:55:33 »
Odpowiedz cytując
amnestria, moze kwestia przyzwyczajenia. Na razie dla mnie premierka i ministra brzmi dziwacznie.
Jak sie przyjmie i nie umrze smiercia naturalna, to sie sprobuje przyzwyczaic duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2019, 18:00:57 wysłane przez Naboo » #link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #19223 : Lipiec 01, 2019, 22:31:17 »
Odpowiedz cytując
amnestria, - dla mnie drwalka brzmi tak samo głupio jak pan przedszkolanek, no ale do wszystkiego można dorobić ideologię zdrówko
I wolę jakoś powiedzieć pani prezes niż prezeska, to drugie brzmi dla mnie jak slang jakiś. Mam za fajną panią prezes w pracy, żeby tak bez szacunku mówić lol

Język jest żywy i o ile nie próbuje się tym tłumaczyć zwykłego niechlujstwa i braku chęci do pisania/mówienia poprawnie (wziąć, pisze zamiast jest napisane, etc) to jak najbardziej akceptuje zmiany w nim. Niech sobie będą, póki nikt mi nie będzie tych psycholożek wciskał do gardła wink
#link
halo

« #19224 : Lipiec 02, 2019, 01:55:52 »
Odpowiedz cytując
Drogie panie - nie idźcie drogą Korei Północnej!
(że język, podług Marksa - ma moc sprawczą w rewolucyjnym trudzie)
Język jest żywy - i co się utrze - to do niego wejdzie. Po prostu.
Jest liderka, jest dyrektorka, miewamy wdzięczne końcówki - y/ini. Jest i wojowniczka.
A jestem prze szczęśliwa, że konia nie dosiada żaden "amazonek".
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
trusia

Moje ogłoszenia
« #19225 : Lipiec 02, 2019, 08:12:30 »
Odpowiedz cytując
amnestria, - dla mnie drwalka brzmi tak samo głupio jak pan przedszkolanek, no ale do wszystkiego można dorobić ideologię zdrówko
I wolę jakoś powiedzieć pani prezes niż prezeska, to drugie brzmi dla mnie jak slang jakiś. Mam za fajną panią prezes w pracy, żeby tak bez szacunku mówić lol

Dla mnie „prezeska” brzmi prześmiewczo, jakby ktoś chciał pokazać swój negatywny stosunek do kwalifikacji „pani prezes”.  Tak samo jak "premierka". Czego brakuje „pani prezes” czy "pani premier", że jest potrzeba „prezeski” czy "premierki"?

A pani ambasador? Istnieje ambasadorka, ale oznacza kogoś innego. Jak dla mnie "ambasadorska Stanów Zjednoczonych w Polsce" jest kompletnie nie do przyjęcia.     
#link
3R dla środowiska: Reduce, Reuse, Recycle

Zapytaj tunridę o Nhata Bay

Gdyby czytanie odchudzało, byłabym chuda jak szparag
busch

Mad god's blessing.

« #19226 : Lipiec 02, 2019, 18:51:45 »
Odpowiedz cytując
No właśnie, język się zmienia ale nie dlatego, że komuś tak wygodniej... nikt celowo nie zmienił "kobiety" z wyrażenia obraźliwego do neutralnego, a na pewno nie dlatego że tak mu pasowało do światopoglądu. Praca podlinkowana przez Averis też nie pod kierunkiem doktorki habilitowanej, a doktor habilitowanej.

W sumie poloniści nie mają tu nic do gadania, bo ich normatywne zalecenia nigdy nie wygrały z ludzkim widzimisię - wystarczy przekroczenie pewnej masy krytycznej, zwłaszcza wśród ludzi wykształconych i kształtujących dyskurs, a dawne zasady odchodzą do lamusa. Czyli - jak dziennikarze będą mówić bez żenady o profesorkach, psycholożkach, doktorkach, to się dokona duży uśmiech
#link
Naboo

« #19227 : Lipiec 02, 2019, 18:54:34 »
Odpowiedz cytując
A czy w ramach rownouprawnienia bardziej prawidlowe byloby pozbawianie plciowosci, czy jej dorabianie?
#link
halo

« #19228 : Lipiec 03, 2019, 01:19:40 »
Odpowiedz cytując
Płciowości? To jest jakaś płciowość? wink
Rodzaj nijaki we wszystkich językach  - i oto - świat Idealny (Nowy Wspaniały)
Ups, nie "nijaki" tylko "wszelaki" chyba.
Profesoro, doktoro habilitowane, premiero...
Jeźdźco czy amazonko?
"Dosiadłom konia (od konio)" ?
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
trusia

Moje ogłoszenia
« #19229 : Lipiec 03, 2019, 09:26:41 »
Odpowiedz cytując
A czy w ramach rownouprawnienia bardziej prawidlowe byloby pozbawianie plciowosci, czy jej dorabianie?
Z moich obserwacji (pewnie niezbyt miarodajnych, bo ograniczonych, ale jednak opartych na realiach) wynika, że trendem jest pozbawianie płciowości*. Czy jest to bardziej prawidłowe? Nie wiem, bo jednak często to jest tylko teoryteczne pomijanie płci, tylko na papierze. Gdyby faktycznie ten czynnik był niewidoczny, byłoby to pewnie jakimś zrównaniem szans. Ale z drugiej strony nie jestem pewna, jak często płeć jest czynnikiem determinującym (pomijam fizyczny aspekt, gdy potrzebna jest np. siła fizyczna). Wydaje mi się, że nie jest, ale znowu - na przykladzie konkretnego środowiska.

Natomiast jestem przekonana, że błędne jest oczekiwanie, że twory językowe typu ministra będą zmieniać rynek pracy i pozwolą kobietom przebojem przejmować stanowiska określane rodzajem męskim. Wręcz przeciwnie – uważam, że jest to ośmieszające i w pewnym sensie poniżające – bo co, kobieta nazwana panią minister gorzej pracuje niż ministra? Czyli terminologa określa kompetencje osoby?   

*Dotyczy to terminologii w języku angielskim (np. nie używanie he/she). Nie wiem, jak może to być rozwiązane w języku polskim, bo przykłady halo doskonale obrazują dziwaczność takiej terminologii, ale wiem, że jak coś wpadnie na jakiś biurokratyczno-obyczajowy tor, pociąg będzie pędził nawet jeśli tory się skończą i jakieś rozwiązanie ktoś wymyśli, jeśli nie pominięcie dziwaczności to jej akcptację. Skoro akceptujemy wspinaczkę, w odwrotną stronę zaakceptujemy wspinaczo.                 
#link
3R dla środowiska: Reduce, Reuse, Recycle

Zapytaj tunridę o Nhata Bay

Gdyby czytanie odchudzało, byłabym chuda jak szparag
Strony: 1 ... 639 640 [641] 642 643 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Kto/co mnie wkurza na co dzień?

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 18 zapytaniami.