produkty ANKY

czemu nie używać proszku?
swoje starocia prałam w proszku i służyły dzielnie, wszystkie pady się dopierały, nie traciły koloru itd
czemu nie używać proszku?
swoje starocia prałam w proszku i służyły dzielnie, wszystkie pady się dopierały, nie traciły koloru itd


Mnie proszek zawsze zostaje w przeszyciach padu. Na pierwszy rzut oka nie widać, ale jak zajrzę w przeszycie, to jest białe od niedopłukanego proszku.
Proszek zostaje, bo pralka za mała  😉
Proszek zostaje, bo pralka za mała  😉


Możliwe, ale pralki specjalnie pod pad zmieniać nie będę, z płynem do prania nie mam tego problemu. 😀
Mam nadzieję, że się rozprostuje i zacznie wyglądać znowu przyzwoicie. Rozumiem też, że mogę go ostrzej potraktować i wtedy się dopierze? Jasny jest a moje konie... niezbyt czyste. Czytaj: utytłane po uszy prosiaki gdzie półgodzinne czyszczenie nie zmienia sytuacji...Wiosno, gdzie ty??? Zwierzaki muszę uprać a nie pad  🤣
vissenna   Turecki niewolnik
27 marca 2017 20:00
Ja Anky zawsze piorę w "Luźnej pralce", czyli z nie za dużą ilością rzeczy i dorzucam drugie płukanie bez detergentów.
Mam pralkę na 7 (albo 8?) kg, piorę pady po jednym, w płynie. Żeby dobrze wypłukać puszczam krótkie program prania bez niczego.
Nie! Krytykujcie, że źle się piorą i brudzą i w ogóle kaplica, bo mnie ta pistacja kusi i po głowie chodzi, a nie mam na takie wydatki 😁 I że w ogóle brzydko na karym i fu.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 marca 2017 20:51
Eeee, to ja sadystka jestem, bo wszystkie moje pady i czapraki traktuję 60 stopniami i wirowaniem 1300. I żyją. 🙂 Tylko na butterscotch'u widać kilka ciemnych smug.
[quote author=budyń link=topic=202.msg2665534#msg2665534 date=1490643134]
Nie! Krytykujcie, że źle się piorą i brudzą i w ogóle kaplica, bo mnie ta pistacja kusi i po głowie chodzi, a nie mam na takie wydatki 😁 I że w ogóle brzydko na karym i fu.
[/quote]

Tragicznie się piorą... Ale wiesz, jakby się nie niszczyły to by nudno było... Piscina stworzona dla karych i owijki już dostępne  😀iabeł:  😀iabeł:  😀iabeł:


[quote author=Lanka_Cathar link=topic=202.msg2665542#msg2665542 date=1490644303]
Eeee, to ja sadystka jestem, bo wszystkie moje pady i czapraki traktuję 60 stopniami i wirowaniem 1300. I żyją. 🙂 Tylko na butterscotch'u widać kilka ciemnych smug.
[/quote]

No to przy następnym praniu zaryzykuję i zobaczę co z tego wyniknie.
Mam nadzieję, że się rozprostuje i zacznie wyglądać znowu przyzwoicie. Rozumiem też, że mogę go ostrzej potraktować i wtedy się dopierze? Jasny jest a moje konie... niezbyt czyste. Czytaj: utytłane po uszy prosiaki gdzie półgodzinne czyszczenie nie zmienia sytuacji...Wiosno, gdzie ty??? Zwierzaki muszę uprać a nie pad  🤣


Ja swoje też piorę bez rozdrabniania się, tyle, że jako jedyne w pralce. I nie skłamię, jeśli powiem, że mój koń jest najbrudniejszym w stajni, więc znam ból. :P
Żadna Anka od niedelikatnego prania mi jeszcze nie ucierpiała.
Ja piorę w 30c z dobrą chemią i śmigają jak złoto  🏇
Mi kitty pierze i nawet sand wygląda po praniu jak nowy  💘
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
28 marca 2017 17:49
czemu nie używać proszku? [...]


pady, jak z resztą wszystkie rzeczy ANKY są wykonane z technicznych materiałów, jak kupowałam to Panie mi mówiły, że nie należy do ich prania używać proszku bo zatyka ten techniczny materiał i traci swoje właściwości podobno. Do prania należy używać albo płynu do prania, a najlepiej płynu do technicznych/sportowych materiałów.
Taaaak, ale są też takie proszki i nie za bardzo kumam jak coś rozpuszczalnego w wodzie może coś zatkać w czasie prania 😉 z resztą, należy prać tak żeby było dobrze i tyle 😉 z moich doświadczeń wynika że gromadzenie się proszku w padach jest spowodowane za małą lub zbyt wypełnioną pralką.
kitty, a w czym Ty pierzesz?
No ja mam akurat chemię zrobioną dla mojej pralni specjalnie i od lat w niej piorę. Natomiast firma, która ja dla mnie produkuje od początku pytała czy wolę proszek czy płyn, bo mogą zrobić oba i w zasadzie jest to tylko kwestia preferencji klienta. Pamiętając problemy z pralki domowej wolałam płyn, ale producent szybko mi udowodnił że proszek nie jest w niczym gorszy 🙂 Mam zdjęcia z wczoraj, to starutkie Jarpole prane właśnie w proszku  🤣

edit. zdjęcie przed robione w mega słońcu, a po o zachodzie. Więc różnice w samym kolorze są przekłamane....
W końcu założony na konia. Anka snake print cognac.
Podoba mi się. Zostaje. Mi nie przeszkadza nietypowy rodzaj materiału wierzchniego. Lubię rzeczy inne niż pozostałe.





tunrida fajowy!
Ja mam snake print sand i baaardzo go lubię, materiał wierzchni super  🙂
A masz sanda na koniu? Tak z ciekawości? Bo też się nad sandem zastanawiałam.
Nie mam zdjęć. Ale to jest bardzo ładny, dość jasny beż  🙂
Trochę starości, Anky Red na muminie 😀 trochę kolor uciekł w tym słońcu...




i razem z eskadronem 😀
Boski Blue Marlin  😍
KLIK

Gigantyczne zdjęcie! 🤬
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 kwietnia 2017 18:51
Czy ktoś ma może porównanie padu w kolorze Blue marlin do padu w kolorze Olimpia blue?  👀
A co powiecie na taką zapowiedź?



KLIK

Będzie kilka nowości (na czaprakach cyrkonie albo dziwny wzór haftu) jeszcze przed wakacjami, ale z padów ten moim zdaniem najciekawszy.

http://br-konie.pl/anky-pad-paisley/produkt/2312/

Za duża fotka.
Piękny! A te cyrkonie i hafty brzmią jeszcze lepiej 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 kwietnia 2017 22:37
Mój mąż ma kilka krawatów z tym wzorem. Tylko kolory różne.  😉
Z daleka może być ciekawy efekt. W powiększeniu fuj.
Już myślałam,ęe nie zastapie niczym black brokatu 😍
Livia   ...z innego świata
25 kwietnia 2017 07:34
Moona, a ja mam zupełnie odwrotnie - w zbliżeniu wzór bardzo mi się podoba, a w oddaleniu już nie 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się