Hala - namiotowa, murowana, duża, mała...

właśnie kończę budowę hali 24x45 konstrukcji stalowej.
Chętnie podzielę się informacjami na priv 🙂
atez, przykryj i poloz hale bandami z osb a na samym dole jako krawężniki podkładami kolejowymi.


właśnie kończę budowę hali 24x45 konstrukcji stalowej.
Chętnie podzielę się informacjami na priv 🙂

Poprosze informacje na priv
Znacie firmy zajmujące się sprzedażą używanych hal namiotowych? Albo wie kto ma na sprzedaż?  :kwiatek:
Ja po wielu przemyśleniach zdecydowałam się na halę 16x36m...
Załatwiam obecnie dokumentację
Wiem, że malutka, ale chcę ją "dla siebie" do pracy z młodziakami plus rekreacja max 2-3 konie na raz.
Koszt ok 90 tyś netto za konstrukcję, fundament ok 15. Potem pokrycie dachu i mamy wiatkę.
Jak będzie mnie stać, dostawię i ściany. Narazie bez nich 🙂
zielonaroza, planujesz z używanej konstrukcji czy nową? Nie boisz się, że jednak będzie śnieg i deszcz zacinał do środka i z podłoża będzie lipa? Też to rozważałam, ale było więcej minusów niż plusów..

zielonaroza, 16 m szerokości ściany daje Ci max 14 m powierzchni roboczej. Dla młodziaków trochę wąsko jednak. Przemyślał halę chociaż trochę szerszą...
Mi się bez szału pracowało na hali 20x30. Coś tam dało się pojeździć, ale hala na tyle trzymała konie, że po wyjściu na zewnątrz ze 2 tygodnie miałam wrażenie, że jadę w miejscu 🙁
zielonaroza, poszukaj używanych namiotów i celuj zdecydowanie w większą szerokość. Zdarza mi się jeździć po hali 18 metrów, minus bandy, na ogarniętych już (ujeżdżonych i zrównoważonych) koniach i kontrgalop wymaga sporo pomocy od jeźdźca.
Zamiast takiej wąskiej kichy wolałabym już postawić kwadrat 20x20, a używany namiot tego kupisz za 64 tys. plus VAT. Pełny, z dachem i ścianami (które nie bardzo i tak Ci podniosą ostateczną cenę, za to ich brak drastycznie obniży funkcjonalność hali. Każdy deszcz czy śnieg będzie zacinał do środka i wtopi się w podłoże robiąc grząskie błoto).
Ja bym jednak wolała prostokąt niż kwadrat. Ale szerokość jak dla mnie to minimum 18 m.

Czy ktoś stawiał albo zna firmę, która sprzedaje hale blaszane, te takie półokrągłe? Nie mogę nigdzie w necie znaleźć namiarów.
gosiaopti, na allegro - wpisz hala łukowa 😉

zielonaroza jezeli celujesz w dach z blachy na konstrukcji drewnianej i w przyszlosci ściany tez chcesz drewniane, to na razie pomyśl może o krawężniku/bandach i siatkach cieniujących 😉
Dzięki, nie pamiętałam, że to się tak nazywa  :kwiatek:
Ale jakby ktoś stawiał i chciał się podzielić opinią, to poproszę.  🙂
gosiaopti, te łukowe cenowo nie wychodzą taniej niż zwykła namiotówka a ciężko znaleźć o większej szerokości niż 16 m..
Od dłuższego czasu siedzę i szukam i nic ciekawego nie znalazłam..
Quanta, masz jakiś namiar na używane namioty?? Było kilka ogłoszeń w necie ale wszystko nieaktualne.. Jak masz coś pewnego to byłabym wdzięczna za namiar  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lutego 2018 09:08
Ja mam nieduży placyk do jazdy, początkowo 18x26m, jesienią go poszerzyliśmy i teraz ma 22,5x26m i różnica w komforcie jazdy jest ogromna! Jest jak jakieś koła pokręcić, czy zmiany kierunku nie wypadają zawsze w tym samym miejscu... no więcej możliwości po prostu. Też polecam choć te 20m szerokości zrobić, warto.
Jasne, że im szerzej tym lepiej, ale często cena hali jest radykalnie niższa przy 18m zamiast 20...
Ja jeździłam ostatnio w takiej hali łukowej 18x30 i dało się popracować nawet fajnie, dlatego zaczęłam rozważać taki wymiar. Ale tak jak pisze aniaagre, trudno znaleźć w ofercie te szersze.
A przypadku hali namiotowej trochę boję się plandeki łopoczącej na wietrze, a te ze ścianami z blachy są strasznie drogie.

A moje marzenie jest takie - jak wygram kumulację w totolotka  😉 - dwie hale 20x60m ustawione w literę L, połączone halą 20x20 - czyli po zewnętrznej tej litery L jest po 80m  😍 i można sobie zrobić jedną skokową, a druga z czworobokiem i nie trzeba wszystkiego non stop dźwigać  😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 lutego 2018 13:05
gosiaopti, na naciągniętej porządnie hali nic nie ma prawa łopotać. Jak łopocze to znaczy, że źle postawiona.
he he to znaczy, że ja nigdy w dobrze postawionej nie jeździłam 😉
Ja chyba też  😲
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 lutego 2018 12:41
Hmm, no ja mam halę z plandeki od chyba dwóch lat. Ani drgnie ta plandeka. Ani ani ani ani. Ale może inna hala inaczej, może to kwestia konstrukcji.
Ale na logikę na serio trzeba by posprawdzać i ponapinać, przecież ona się niszczy jeśli się rusza na konstrukcji. Bardzo to było podkreślane przy montażu.
BASZNIA, a pochwalisz się jakiej firmy masz halę i pokażesz zdjęcie? Jaki wymiar?
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 lutego 2018 17:38
aniaagre, ja mam halę łukową, więc nie do końca to, o czym tu mówimy, z przeznaczeniem na składowanie siana. Ale jakby ktoś to chciał dostosować do koni, to ja obiema rękami firmę polecam. Nogami też polecam 🙂. Przy okazji właściciel, konstruktor, wizjoner możnaby rzec, więc otwarty, myslę, że wszystko do dogadania 🙂.
Jeśli chodzi o plandekę w kwestii naciągnięcia, o czym tu wcześniej mówiliśmy, to zasada ta sama, materiał ma się nie ruszać, nie tworzyć wgłębień itp.
Ja mam 30 m na 8, najwęższa możliwa 🙂.

http://www.halenabale.pl/kontakt/
A jak się sprawdza do składowania siana? Bo rozważam w przyszłości takie rozwiązanie.
Quanta, masz jakiś namiar na używane namioty?? Było kilka ogłoszeń w necie ale wszystko nieaktualne.. Jak masz coś pewnego to byłabym wdzięczna za namiar  :kwiatek:


Tutaj na przykład:
http://www.haleuzywane.pl/cms/pcategory/hale-namiotowe-uzywane/

- 56 x 26 x 9 m (bardzo fajne wymiary) 123 000 zł plus demontaż,
- 46m x 17,5m x 9m (tylko to łukowa, więc do jazdy wyszłaby szerokość 15-16 m, ale cena 75 000 zł,
- 20 x 40 m - 90 000 zł (łukowa, ta sądząc po zdjęciach była właśnie pod ujeżdżalnię),
- 20 x 45 m - 90 000 zł.
- 20 x 50 m - 100 000 zł.

Tych namiotów jest teraz dużo, kiedyś żeby postawić halę 20 x 50 m trzeba było wydać koło 250 tys., teraz można przebierać w używanych, ale nadal całkiem funkcjonalnych namiotach w znacznie bardziej przyjemnej cenie.

gosiaopti, w łukowych halach się świetnie układają rolki, jeśli się z nich korzysta to jest super wykorzystanie miejsca.
A nie niszczy się plandeka? Bo rozumiem, że chodzi o łukowe z plandeką, czy pokryte blachą?
Ja oglądałam u producenta hale łukowe przykryte plandeką, z przeznaczeniem na magazyny siana i słomy. Podjechaliśmy do ośrodka jeździeckiego, gdzie takie hale stały czwarty rok, a plandeka wyglądała, jakby ją rozłożono wczoraj. Na łukowym stelażu można użyć jednego kawałka plandeki PVC i właśnie znacznie łatwiej ją naciągnąć.
Zatem to fajne rozwiązanie na magazyn.
Na razie przeglądałam dwie oferty i najszersza to 16m, czyli na halę do jazdy trochę wąsko 🙁
A może ktoś stawiał drewnianą i orientuje się jak teraz ceny się kształtują?
Chociaż pewnie realna to będzie jakaś używana namiotówka...
tą stronę znam, niestety z tego co tam dzwowniłam to albo nie odbierają albo sprzedane. Ogłoszenia już dość stare są..
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 lutego 2018 13:23
gosiaopti, genialnie.  Ja jestem zachwycona. 
zielonaroza, planujesz z używanej konstrukcji czy nową? Nie boisz się, że jednak będzie śnieg i deszcz zacinał do środka i z podłoża będzie lipa? Też to rozważałam, ale było więcej minusów niż plusów..




Nową, choć nie zamierzam się w to specjalnie zagłębiać... Jeśli firma uzyje mi w tej cenie część mat używanego to też ok.
Boję się, pewnie, ale coś kosztem czegoś. Nie stać mnie na porządną halę...
Planuję położyć zamiast ścian siatki takie jak są robione np na budowach, remontach elewacji bloków, a kiedyś może i ściany...

[quote author=_Gaga link=topic=2014.msg2753994#msg2753994 date=1517642197]
zielonaroza, 16 m szerokości ściany daje Ci max 14 m powierzchni roboczej. Dla młodziaków trochę wąsko jednak. Przemyślał halę chociaż trochę szerszą...
Mi się bez szału pracowało na hali 20x30. Coś tam dało się pojeździć, ale hala na tyle trzymała konie, że po wyjściu na zewnątrz ze 2 tygodnie miałam wrażenie, że jadę w miejscu 🙁
[/quote]
niestety cena nie rośnie wprost proporcjonalnie do szerokości, a znaczenie szybciej 🙁
nie chcę pensjonatu, sportu, rekreacji... a halę dla siebie, która zarabiać nie będzie... stąd tak malutka 🙁
liczę, ze 16m da mi ok 15,5-15 w środku, bo band zbyt dużych nie chcę
obecnie mam lonzownik 18m i w sumie jak by był 16 też bym dała radę swoje zrobić...

zielonaroza, poszukaj używanych namiotów i celuj zdecydowanie w większą szerokość. Zdarza mi się jeździć po hali 18 metrów, minus bandy, na ogarniętych już (ujeżdżonych i zrównoważonych) koniach i kontrgalop wymaga sporo pomocy od jeźdźca.
Zamiast takiej wąskiej kichy wolałabym już postawić kwadrat 20x20, a używany namiot tego kupisz za 64 tys. plus VAT. Pełny, z dachem i ścianami (które nie bardzo i tak Ci podniosą ostateczną cenę, za to ich brak drastycznie obniży funkcjonalność hali. Każdy deszcz czy śnieg będzie zacinał do środka i wtopi się w podłoże robiąc grząskie błoto).


Boję się namiotów... Raz, że nie ma tak długiej zywotności jak hala, a dwa - deszcz, śnieg, wiatr - jest w nim głośno. Jak koń nauczony to ok, ale młody? Zanim się przyzwyczai to kupa czasu...

gosiaopti, na allegro - wpisz hala łukowa 😉

zielonaroza jezeli celujesz w dach z blachy na konstrukcji drewnianej i w przyszlosci ściany tez chcesz drewniane, to na razie pomyśl może o krawężniku/bandach i siatkach cieniujących 😉

dach polanuje z eurofali, konstrukcja metalowa wydaje się tańsza jednak... o krwawężnikach, siatkach i podłożu myślę, ale myślę, że niestety nie w 1 roku 🙁
BASZNIA a jak cenowo ta hala? Widze ze maja 18m szerokosci, a wiem ze na hali 18x30-35m mozna spokojnie trenowac
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 lutego 2018 13:19
karolina_, cenowo w tej firmie połowa z tego, co takiej samej konstrukcji hale sprowadzane z zagranicy.
Ale ile na teraz nie mam pojecia, wyparłam nawet dokładny koszt naszej 😀. 48 512 208 588 to jest numer do Pana, który nas konkretnie obsługiwał. Ogólnie tu masz numery http://www.halenabale.pl/kontakt/. Zadzwoń, nie chcę nakłamać.

Ktoś pytał jak plandeka. Moja jak nowa na razie. 3ci rok jakoś. Edit, w lipcu bedzie 3 lata starszej czesci.
Jak to jest z podatkiem za taką halę 800m2? (20x40)
W urzędzie gminy dziś usłyszałam, że jak na terenie jest prowadzona działalność to płacę 16 tys zł rocznie podatku od takiej hali. I że jak jest ta działalność to bez względu na to czy ta hala będzie pod działalność czy nie to podatek muszę zapłacić. Ja jestem na krusie, więc myślałam że da się to obejść...
W zeszłym roku znów w gminie usłyszałam, ze jak jest hala namiotowa ustawiona na stopach czyli nie stale związana z gruntem to w ogóle się podatku nie płaci. Albo te baby w UG są niedouczone, albo mylą się w zeznaniach już.
Czy ktoś coś wie konkretnie jak to jest? Czy to zależy od tego jak sobie gmina wymyśli?

Kurna, przy takim podatku to ni cholery przy cenach rynkowych pensjonatów nie da się zarobić na podatek i żeby coś da siebie zostało...  🤔wirek: to jest jakiś obłęd 🙁 Logiczne, że inwestuje się w rozwój żeby można było zarobić, a nie żeby potem całe życie te inwestycje spłacać i dokładać do tego interesu 🙁

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i podpowiedzi, może być na pw 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się