Kuce - wszystko o

Rudzik Kucyk na moim zdjęciu ma prawie 140 cm. Gapa jest spoko, ale jeśli siodło 15' daje radę, to ja bym jednak próbowała w tą stronę. Przy wyborze gapy zwracaj uwagę na siedzisko- kupiłam gapę z hkm (nie pamiętam jaki model) i to było NIEPOROZUMIENIE🙁 Gapa z winteca ma super siedzisko, ale nie ma klocków kolanowych. Jakby je miała, byłaby idealna🙂

To siodło wymiata dla maluchów. Dzięki oklockowaniu małe smarki siedzą stabilnie i w równowadze. No i można dopasować do konkretnego kucyka. Tylko cena zaporowa😉
https://www.equishop.com/pl/siodla-pony/3528-siodlo-pony-happy-pony-small.html
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 stycznia 2019 12:04
Falabana cudny team! Fajnie sobie radzi, córa.

Tak myśle, ze na początek dziecko powinno nauczyć się równowagi, rozluźnienia w siodle i podążania za ruchem konia, co w takiej gapce jest to zrobienia. Potem przesadzę ją na normalne siodło.

Rudziczku, Mierzyłam dzisiaj mojego maluszka i wyrysowałam obszar od łopatki do ostatniego żebra i malutko tam miejsca. Nie wiem nawet czy 15 tam wejdzie. Nie ma możliwości doczepienia klocków w tej wintecowej gapie? Na rzep, albo u rymarza? Bo te siodełka hkm w katalogu i na zdjęciach wyglądają przyzwoicie, trochę mnie nastraszylaś, że to szajs.

Podlinkowany prestge piękny, ale przewyższa wartość mojego kucyka 😉

Edit: tu jest napisane w opisie, ze można klocki na rzep doczepić
https://www.pasi-konik.pl/Kon-w-pracy/Siodla/Siodla-dla-dzieci/WINTEC--Siodlo-dla-dzieci.html
Rudzik Nieporozumieniem było takie siedzisko: https://www.pasi-konik.pl/Kon-w-pracy/Siodla/Siodla-dla-dzieci/HKM-Siodlo-dla-szetlanda-Starter.html, bo ten garb z tyłu wbijał się w pośladki i nie było żadnego zagłębienia na tyłek.
Ale już takie siedzisko wygląda obiecująco: https://www.pasi-konik.pl/Kon-w-pracy/Siodla/Siodla-dla-dzieci/HKM-Siodlo-dla-szetlanda-Beginner.html

Co do klocków w gapie Winteca- jestem na 90% że w tej, którą kupiłam 3 lata temu nie ma takiej opcji. To była taka: https://konik.com.pl/wintecsiodlo-kids
Wygląda inaczej,niż ta w linku z pasi-konika.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
23 stycznia 2019 11:43
Rudziczek gapy z konika i pasikonika wyglądają bardzo podobnie, z tym że w tej z konika, która ty masz, wyraźnie widać ze jest jednotrybinkowa, a w tej z pasi już niekoniecznie jest to widoczne. Spróbuje zadzwonić i zapytać, może będą wiedzieć co z klockami do tego siodła, choć napisane ze siodełko to sprowadzają na zamówienie.
Jeszcze jest siodło syntetyczne Star w wersji szerokiej, mam rozmiar 16" i wypada on taki sam lub ciutkę mniejszy niż 15" FairPlay, więc sądzę że Star 15" odpowiadałby rzeczywistej 13" 😉
Dziewczyny!
Kiedys w ogłoszeniach byla na sprzedaz klacz o imieniu Rainbow Dash. Czy ktos kojarzy?
Może ktoś mi pomoże szukam kontaktu do pana, który zajmował się hodowlą kucy szetlandzkich. Miał sporą hodowlę prowadził ją chyba razem z córką miejscowość Orzechów/Orzechówek koło Łodzi. Ze względu na zdrowie 2-3 lata temu sprzedawał swoje kucyki. Pilnie szukam kontaktu - może ktoś pomoże???
Mojej corce trafilo sie takie zwierze do zajezdzenia, w kłębie ma jakoes 145 cm, oglowie bedzie raczej pony, wedzidlo 11,5. Jaki wytok kupic?
Cześć dziewczyny!

CIACH!

Dublowanie treści w dwóch wątkach. Proszę o przeczytanie regulaminu.  🤬

Viss Mod.
Zdjęcia z dzisiaj czyli  kucynka  😀
Już kiedyś szukałam bezskutecznie informacji w temacie. Jak to jest z licencją u ogierków wśród kucy? Na jakich zasadach jest przyznawana? Co trzeba zrobić i posiadać (oprócz materiału na ogiera)? I czy kuc starszy (5 i więcej lat) ma mozliwość wyrobienia licencji? A może wszystko odbywa się jak u koni?
...tak kolejny raz zaspokajam swoją ciekawość 😉 chętnie poczytam jak u Was doświadczenia w tej kwestii.
Poczytaj program hodowlany. Tam jest wszystko.
Serio te maluchy 70-90cm mają próbe przechodzić pod siodłem/skoki/ujeżdżenie? Te maluszki "eko-kosiarki"..?  😲 Czy gdzieś coś pominęłam...
p.s. Hajduczek już to kiedyś czytałam, nie wszystko mi rozjaśniło 😉 Ogólnie ciężko się czyta poprzeplatane z klaczami, kucami różnych wzrostów i tak dalej. Przejrzyściej było by potraktować każde z osobna (taki mój wniosek). Ale z tego co zrozumiałam, kuc bez co najmniej 3 pokoleń może pomarzyć o awansie na ogiera rozpłodowego... Pomijam budowę i charakter bo to akurat oczywiste. Ale jak sprawdzić przydatność do koszenia trawy  😁 😉
Wyraźnie jest podane, że próba od 120 cm wzwyż. Próbę wierzchową jechałam w 2012 r i kuc musi być porządnie przygotowany bo wcale nie jest taka łatwa.
Widocznie przeoczyłam. A, znalazłam. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Sama wstępna próba polowa dla mikrusów nie wygląda wymagająco. Nie mówię już o próbach pod siodłem czy zaprzęg. Ale koń w obejściu czy to mikro/mini/mały/czy duży musi umieć się zachować. Tylko gdzie takie próby są przeprowadzane?
Wstępna próba będzie u Ciebie w stajni. Zadzwoń do swojego ozhk.
O, dzięki bardzo.  :kwiatek: 
Cześć,

Podłączam się do gapowego tematu.

Czy ktoś z Was ma nowy model gapy z Decathlonu? Szukam czegoś w rozsądnych pieniądzach dla czterolatki i bardzo grubej szetlandki (nie, nie ma możliwości odchudzenia
Chętnie też zobaczę jak leżą wszelkie inne gapy na waszych kucach  :kwiatek:
Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie dostanę szory na szetlanda? W rozsądnej cenie. Niestety idzie mi szukanie jak krew z nosa.  😡
Dzisiaj u nas prawie 36 stopni, pozostało mi tylko poczyścić, pomiziać, 😉, dać marchewkę i odstawić na padok. Gorąco.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
30 czerwca 2019 14:43
Watrusia fajna dziewczyna 🙂 podobna do mojej Balbinki tylko pewnie sporo wieksza, ile ma cm?
U nas też upał, kucyki wyprane, białasek jest bialutki...znaczy pewnie był, aż boje się przez okno wyglądać, bo pewnie już się tarzał 😉 na padoku taki pył, twardo i ciągle czekam aż wykosza łąkę (tam teren bagienny, trawsko większe od kucyków) za domem żeby mogły troche iść i rozprostować kości, bo po tym klepisku nawet biegać nie chcą.
A upały spędzają na skubaniu sianka i drzemkach


Robaczek M.,  ojeju ale im dobrze 😍. Etna ma 135 cm w kłebie, i jest idealnie dopasowana do mnie  🙂 Fakt, ma całkiem inny charakter i temperament niż miała Deni, ale ja  powoli dopasowuję się i chyba obie jesteśmy zadowolone.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
01 lipca 2019 10:34
Robaczku twój nowy kucyk słodki jak bita śmietana, albo lody waniliowe
Robaczek  Ale im dodrze! To ja wrzucę tu mojego kucyka (110 cm wzrostu)
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
01 lipca 2019 12:16
Dzięki dziewczyny 🙂 Maluch jest bardzo sympatyczny, towarzyski, przyzwyczaił się już do nas i do zupełnie innego trybu życia (żył wolnowybiegowo, teraz przed kolacją pierwszy czeka w boksie).
Troche jest brudaskiem, po wyczyszczeniu potrafi się wytarzać w ciągu 5 minut i to jeszcze tak porządnie z każdej strony. Bardzo lubi buty, jak idziemy w klapkach do nich to ściąga buta i chodzi z nim w zębach jak pies 😉 nosi też wiaderka, miseczke po śniadaniu niesie mi pod samą bramkę. Troszke lepiej dogaduje się z Balbinką chociaż malutka ustawia go po swojemu 😉

Tusia2012 zazdroszcze pastwiskowania 🙁 Balbinka ma szlaban na trawe, przynosze im tylko wiadereczko dziennie dla smaku. Może ogarniemy jej nogę teraz i przy większej ilości pracy będzie mogła na chwile wychodzić na trawke
Robaczek  Niezła zadziora z Balbinki  😍, mój Funiek nigdy nie miał problemów z pastwiskiem,nawet nie miał nigdy obrączek na kopytach, nie mówiąc już o ochwacie ale ponieważ jest strasznym obżartuchem, to żeby nie tył za bardzo na pastwisko od lat wychodzi w kagańcu
Ja to jestem gieniusz fotograficzny, pojechałam sobie w teren, postrzelałam fotki, bo teren fajny, a jak wróciłam, to okazało się że nie zrobiłam ani jednego zdjęcia 😵
mam i ja ;-) Maartje- Maja, 76 cm , wielki koń w małym wydaniu uczy mnie życia z mini -shetlandem.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
24 lipca 2019 17:16
Ale śliczne kucyki 🙂 ganasz maleństwo jako kosiarka czy do innego celu? 🙂 co to masz za kantar? Ja już nie wiem gdzie kupować, zamówiłam już sporo i wszystko odesłałam bo za duże, a chciałam jakieś ładniejsze, nie takie zwykłe bez podszycia.
Patrzcie jaki mistrz pierwszego planu ;D

I takie dzieciaki, Teo ma co chwile więcej kropek na nochalu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się