Kuce - wszystko o

asds   Life goes on...
06 sierpnia 2017 18:34
Nie no Podolin kojarzę.

Pytałam nawet o wałacha Romeo, ale niestety przewidywany wzrost około 140 cm, a ja sama mam 173cm więc potrzebowałabym coś bliżej chociaż 150 cm wzrostu 🙁.
emptyline   Big Milk Straciatella
06 sierpnia 2017 18:48
asds, my mamy tinkerkę 151 🙂
asds   Life goes on...
06 sierpnia 2017 18:55
emptyline

Wałacha szukam, klacz dzierżawiłam przez ponad rok i mam dość końskich bab, rui i wahań nastrojów.

WOW! No to spora kobitka!Masz foto - ciekawa jestem jak wygląda pokrojowo.
emptyline   Big Milk Straciatella
06 sierpnia 2017 18:58
asds, dzieciaczek na razie, więc jeszcze taka pokraczna jest, ale pewnie fajny koń będzie. Generalnie, da się znaleźć fajne irish coby w 'twoim' rozmiarze.
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 sierpnia 2017 19:00
W ogłoszeniach na pewno wisi wałaszek 149, ale pewnie widziałaś.
asds   Life goes on...
06 sierpnia 2017 19:06
Kastorkowa

Ogłoszenia  w tej chwili luźno oglądam. Możesz podrzucić jego ogłoszenie bo chyba nie widziałam??

Nie ma sensu teraz już kupować ponieważ jestem dopiero 10 tygodni po dość poważnym urazie kolana (stąd zmiana całej mojej wizji na przyszłość jeździecką po rozmowie z dwoma lekarzami, a co za tym idzie i typu konia i stylu jazdy ) i do jazdy najprędzej będę mogła dopiero wrócić na wiosnę 2018 i to też na spokojnie - zmiana i nauka stylu west. W tej chwili dopiero od dwóch tygodni rozpoczęłam rehabilitację polegającą na ćwiczeniach nogi i chodzeniu. Do końca roku zapewne pozostanę jeszcze z kulami. 🙁

Przykładowo. Ten Pan mi się bardzo podoba (jakby co ciach ciach):

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/53022?q=cob&plec=&masc=&rasa=&wzrost_od=0&wzrost_do=1168&wiek_do=2017&wiek_od=1967&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=


Ale ani na razie pojechać nie mam jak, ani konia sprawdzić jak, a i bez sensu ściągać go do Warszawy i żeby stał pół roku, a może i rok, a w międzyczasie płacić za pensjonat + wszystko inne jak nawet samemu się koniem nie można zająć jak do stajni zajechać.
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 sierpnia 2017 19:22
No ten którego wrzuciłaś piękny  😍
Tu ten 149 http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/53278?rasa=57
asds   Life goes on...
06 sierpnia 2017 19:27
Aaaaa o tego Tinkera ci chodziło. Widziałam go, ale jakoś mnie za oko nie chwycił. Może wina tego drugiego zdjęcia i jego postawy tylnich nóg.

Tak w ramach dyskusji. Patrzę i myslę co autor (hodowca) miał na myśli:

KLIK

Skróciłam link.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 sierpnia 2017 23:10
Strzyga jest i moja ukochana Halinka 😍
Ratunku, dostanę gdzieś moskitierę w rozm. Shetty/minishetty? Najmniejsze jakie mam.to Horze rozm. ppny, ale ona są raczej na kuce pow. 105 cm, a ja szukam na takiego 85 😵
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 sierpnia 2017 11:14
Orzeszkowa napisz do firmy Caball zrobią Ci
Orzeszkowa, ja mam mini shetty z mini główką i maska od Caball
Dziewczyny czy jest gdxieś temat dotyczący Pony game?szukam jakiś fajnych zabaw na kucach,a może macie jakieś fajne książki z których można zaczerpnąć parę fajnych pomysłów.
Odkopuję wątek, bo spadł aż na 5stronę. Powoli zaczynam już myśleć o pracy z Burz, "dostała" kolejną przerwę na regeneracje i tym razem myślę, że już uda się coś zrobić. Dalej jestem w kropce, bo już nie wiem jaki może być powód krzyżowania u niej. Myślicie, że koń może się tego nauczyć "ot tak"? Ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę  😵
Kucyk w swoim żywiole. Młoda jest szybka, ale Burzu nie tak łatwo dać radę:

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 września 2017 22:06
ontaria, plecy, nogi zbadane? Pod siodłem jest luźna, ma dobrą równowagę?

Wsiadłam na Halinę po miesiącu i koń na guziki. Jak tak usłuchana, tak chętna do pracy, tak grzeczna i otwarta... nawet nie wiecie jak strasznie mnie boli, że nie ma 30 cm więcej 🙁 albo chociaż 15... Koń życia. 
[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21433234_10209186143841742_8919864854065149583_n.jpg?oh=0add30c13f72e0319ee2c3067de28b54&oe=5A17A2EC[/img]
Skoczyłyśmy sobie kłodę, ja z przerażeniem w oczach, Halina z lekkim znudzeniem.
[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21558783_10209186116601061_1984172770499061534_n.jpg?oh=96b32e3df10514631425deda4519c1ec&oe=5A56A901[/img]
Dziewczyny czy jest gdxieś temat dotyczący Pony game?szukam jakiś fajnych zabaw na kucach,a może macie jakieś fajne książki z których można zaczerpnąć parę fajnych pomysłów.

książki nie mam ale staram się być co roku na ścieżce bychawskiej a tam pomysłów jest całkiem sporo-może coś z tego by Ci się przydało? Od drążków aż po zręcznościowe dla jeźdźca  😉
ontaria może biomechanicznie ma jakąś krzywiznę?
Kiedyś w stajni, w której pracowałam kupili klacz, która podczas jazd/lonżowania biegała częściej w prawo niż w lewo po nierównym okrąglaku a żeby było jej wygodniej biegać wzdłuż tego "ogrodzenia" zaczęła krzyżować. Praca na dwóch lonżach pomogła + jazda na typowej ujeżdżalni 🙂
asds, my mamy tinkerkę 151 🙂


Jakaś strona? Albo zdjęcia?  👀
Strzyga , Halina jest super!
Nogi tak, ale plecy powiem szczerze, że tylko palpacyjnie przez chiropraktyka (dr Kmiecik).
tajfunowaa , wtedy też była nastawiana (jakieś skrzywienie łopatek wyszło w badaniach). Ponadto przeszła ochwat, pewnie też ma jakieś znaczenie.
No i nie dawał mi spokoju fakt, że jeśli chodziła to pod Barefootem z podogoniem. Chyba nie pasowało jej to, bo po zmianie siodła na Winteca i wyrzuceniu podogonia zniknął problem z brykaniem. Teraz zostało tylko krzyżowanie  😉
Dostała na razie czas na regeneracje, żeby spokojnie dojść do siebie, kopyta już się poprawiły bardzo, więc z czystym sumieniem można działać powoli. Jak tylko wrócę do domu. Mam nadzieję, że tym razem nasze jazdy nie będą wyglądały tak:

Uprzedzając ewentualne pytania - nie spadłam. Ja po prostu... zsiadłam  😵 Ale pierwszy raz stanęła taką świece! I to zaraz po wsiadaniu.
emptyline   Big Milk Straciatella
24 października 2017 07:41
Halo halo, jak tam Wasze kucyki? Ja się własnie zorientowałam, ze mój ma już 10 lat. Czas pędzi jak szalony. 😲
Zdjecie fejsbukowe.
emptyline , aaa uwielbiam go  😍 Ostatnio też szokłam, że moja ma 9. A niedawno miała 5 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
01 listopada 2017 07:12
ontaria, ja nie wiem co jest nie tak z czasem, ale mógłby zwolnić. 🙂

Mam więcej, tutaj ż koleżanką. 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
01 listopada 2017 10:12
Witam sie w wątku. Tak sie zdarzyło, ze zostałam wczoraj właścicielka szetlanda. Czy mozecie polecic sklep,ktory ma duzy asortyment dla takich mikrusów ? Potrzebuje kilka rzeczy typu kantary, tranzelka, czaprak, plandeka. Bede wam wszieczna 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
01 listopada 2017 12:04
Wizja, możesz śmiało uderzać do Kariny. Nawet jak czegoś nie będzie to dziewczyny zamówią.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 listopada 2017 20:00
Wizja ponyshop.pl
Kucyk Książę nieustannie próbuje schudnąć, ale to trochę syzyfowa praca. Mimo, że nie jest najłatwiejszy to i tak go uwielbiam.
Lusia, jak dam radę jutro zrobię zdjęcie swoich bab... Twój to super szczupły jest! Chyba grubego kucyka nie widziałaś. Moja miała L4 więc nie chodziła, zresztą nie mamy hali i wszystko zależy od pogody. A obciąć żarcia nie mogę, bo suchy wyżarty "step" + słoma na noc i odrobina płukanego marnego siana to wszystko co dostają.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
02 listopada 2017 06:13
Dziekuje dziewczyny.
A jakies miejsce gdzie kupie plandekę przeciwdeszczowa? Bo nigdzie nie widze ...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 listopada 2017 07:19
Wizja Nie wiem jaki rozmiar jest potrzebny,
Ale proszę tutaj jest taka derka
SzalonaBibi ja wiem, że są grubsze kucyki Książę też bywa bardziej zapasiony,  ale chciałabym utrzymać go w lepszej kondycji. Naprawdę ciężko jest sprawić by wyglądał dobrze.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
02 listopada 2017 07:42
Dziekuje. Kurde tylko czemu derka na szetlanda kosztuje tyle co na duzego konia ? Toz to 1/3 cena mojego kucyka Haha.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2017 11:14
Wizja, Bo ciezko uszyc naprawde pasujaca derke na szetlanda.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
21 listopada 2017 20:33
Potrzebuję Waszej podpowiedzi. Czy istnieją specjalne poidła dla małych kucy?  W sensie mniejsze ? Mój szetland nie moze sie nauczyc pic z normalnego duzego. Wypija cała wodę, bo ma miejsce na cały pyszczek. Niestety nie czai, ze trzeba nacisnąć język.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się