Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

poprzednia następna
Strony: 1 ... 997 998 [999] 1000 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)  (Przeczytany 2873614 razy)
ashtray

« #29940 : Październik 16, 2020, 09:51:12 »
Odpowiedz cytując
Jeśli dziś ogłoszą nową listę "czerwonych powiatów" to od kiedy zaczną obowiązywać obostrzenia? Mam iść na wesele w sobote... i teraz nie wiem coo??

Wesela i uroczystości od 19.10, więc w sobotę pójdziesz.
#link
lhp

« #29941 : Październik 16, 2020, 11:30:12 »
Odpowiedz cytując
Z widzialnym nie, ale przecież to promienie, więc nie wiem czy taka znowu beka wink tyle że pomylone odbicie z zasłonięciem (bo klisza jest po drugiej stronie obiektu badanego niż lampa), ale, no właśnie, lampa bo świeci promieniami wink
Tak dla uściślenia tylko.

Rentgenowskimi. Bez wchodzenia w głębszą fizykę, to co innego niż „światło”.
Obrazowo- zaprzęg konny to pojazd, i bolid formuły pierwszej to też pojazd. Co nie znaczy że można tych nazw używać zamiennie.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2020, 11:32:32 wysłane przez lhp » #link
zembria

Moje ogłoszenia
« #29942 : Październik 16, 2020, 11:41:39 »
Odpowiedz cytując
ashtray problem taki, że strefa z żółtego zmieniła kolor na czerwony, a to wchodzi 17go. Także ograniczenia zmienione będą jednak. Pogmatwane to wszystko i niejasne.
#link
maiiaF

« #29943 : Październik 16, 2020, 11:55:50 »
Odpowiedz cytując
zembria, tak, ale w czerwonej zakaz wesel wchodzi 19.10. jak 17.10 wejdzie w czerwoną, to tego zakazu jeszcze wtedy w niej nie będzie. Abstrahując już od rozważań, czy rozsądne jest wyjście na wesele na ten moment wink
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #29944 : Październik 16, 2020, 12:09:11 »
Odpowiedz cytując
maiiaF Czy rozsądne czy nie, pominmy kwiatek Pytam o przepisy. Bo zakazu jeszcze nie będzie, ale ograniczenie gości już jednak tak. Z czwartku na sobotę, trzeba odmówić 25 osobom.
#link
Facella

young&menace

« #29945 : Październik 16, 2020, 19:11:26 »
Odpowiedz cytując
Kolczyki z uszu do zdjęcia klatki piersiowej kazałabym ściągnąć. Do zębów tym bardziej, łańcuszki tez. Do CT i MRI wyskakujesz z całego metalu jaki masz wink dla was to są „dziwne pomysły” a dla nas uzasadnione działanie i prewencja.
Chyba lepiej ściągnąć wszystko niż powtarzać zdjecie - czyli dostać niepotrzebna, dodatkowa dawkę promieniowania. Albo przeoczyć coś, bo kolczyk zasłonił.

I lampa rentgenowska nie świeci. To jest anoda (w lampie jonowej katoda), która hamuje elektrony przez co powstaje promieniowanie X. I to nawet nie są promienie, tylko fale elektromagnetyczne rozchodzące się stożkowo. Światło tez jest falą elektromagnetyczną, ale... inną, tak w skrocie.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2020, 19:13:38 wysłane przez Facella » #link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
lhp

« #29946 : Październik 16, 2020, 19:40:49 »
Odpowiedz cytując
Do MR z całego ferromagnetycznego, plus warto nie mieć dziwnych elementów w badanym obszarze, czasem artefakty daje tusz do rzęs czy żel do włosów. W TK metal daje artefakty, przy czym nie jest niebezpieczny, także trzeba go nie mieć w zakresie obrazowania.
#link
honey

bunny

« #29947 : Październik 17, 2020, 11:41:51 »
Odpowiedz cytując
Nie obrażam się, lubię się uczyć - brakowało mi słowa artefakt.
#link
Facella

young&menace

« #29948 : Październik 17, 2020, 17:07:44 »
Odpowiedz cytując
ihp jak pracowałam jeszcze w szpitalu to mieliśmy instrukcję dla pacjentów przed MRI.. oj nie doliczę się ile razy kazałam paniom „zmyć twarz”, mimo ze wielkimi literami było napisane w instrukcji, aby zgłaszać się na badanie bez makijażu.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
lhp

« #29949 : Październik 17, 2020, 17:33:22 »
Odpowiedz cytując
To samo wszelkie cekiny czy inne teoretycznie niemetalowe ozdoby odzieży. Do MR najlepiej zwykły prosty bawełniany dres.
#link
Teodora

« #29950 : Październik 17, 2020, 17:48:40 »
Odpowiedz cytując
Przy silnym MR każą u nas nawet nie dres, a rajstopki. Bo dres może mieć np. takie kółeczka, gdzie wchodzą troczki, z metalu. Więc z doświadczenia: długi sweter, czy tam coś odpowiedniego temperaturowo, ale nie kuse, legginsy / skarpetki / rajstopy (w zależności od temperatury własnej i ogólnej).
#link
lhp

« #29951 : Październik 17, 2020, 19:46:29 »
Odpowiedz cytując
Te drobne elementy nie są ferromagnetyczne, spodnie przy badaniu brzucha czy miednicy i tak się zsuwa do poziomu łydek i nawet dżinsy dają radę. Ale jak jest wybór to lepiej legginsy czy getry (tu trochę gorzej z mężczyznami).

Co to znaczy silne MR?
#link
Teodora

« #29952 : Październik 17, 2020, 20:49:13 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem icon_redface Ale odkąd na Szaserów zmienili maszynę na nowszą (3 Tesle?), to wzrosły obostrzenia.
I nawet jak mi skanują głowę, to chcą, żeby być w trybie rajstopkowym.

A panowie to może ubranka kolarskie?
#link
Facella

young&menace

« #29953 : Październik 17, 2020, 22:58:12 »
Odpowiedz cytując
3T to jeszcze nie 5T  emoty327 ale fakt faktem standardem są 1,5-2T.
U nas jak ktoś nie miał odpowiedniego ubrania to zdejmował co musiał i dostawał jednorazowy fartuszek.
Niestety kiedyś przyszedł pan na RTG kręgosłupa lędźwiowego, w dżinsach i bez bielizny... a dżinsy zostać nie mogły. Eh nie pracowałam długo, a swoje widziałam.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2020, 23:00:24 wysłane przez Facella » #link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
lhp

« #29954 : Październik 17, 2020, 23:05:40 »
Odpowiedz cytując
Nie spotkałam się z aparatem 2 teslowym. Standardem jest 1.5T, w większych ośrodkach bywają 3T. Wyżej to na chwilę obecną praktycznie wyłącznie ośrodki naukowo- badawcze. Czasem spotyka się aparaty niskopolowe czyli poniżej 1T, ale ich zastosowanie jest ograniczone.
#link
Scottie

Cicha obserwatorka

« #29955 : Październik 17, 2020, 23:10:41 »
Odpowiedz cytując
To ja jeszcze dorzucę od siebie... kamieni tez lepiej ze sobą nie zabierać wink jak szłam na PET, znałam wszystkie zalecenia, słowa o kamieniach tam nie było- ale z drugiej strony kto normalny nosi przy sobie kamienie? lol  Wychodząc z domu dostałam od babci mojego męża kamień na szczęście. Wrzucilam do kieszeni dresów i tuż przed badaniem, w stresie, zupełnie o nim zapomniałam. Przypomniały mi babeczki robiące i przerywające badanie, z prędkością światła wybiegające ze swojego kantorka wink
#link

safie

« #29956 : Październik 18, 2020, 14:57:17 »
Odpowiedz cytując
Youtube mi się wykrzaczył na firefoxie. Czy ktoś też miał taki problem i go rozwiązał? Na chromie działa, ale ja chroma nie lubię bardzo  oczy2

#link
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Strzyga

Życzliwościowy Przodownik Pracy

« #29957 : Październik 18, 2020, 14:58:31 »
Odpowiedz cytując
safie, wyczyściłaś ciasteczka?
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
safie

« #29958 : Październik 18, 2020, 15:30:38 »
Odpowiedz cytując
Tak i nic się nie zmieniło. Wyłączyłam też adbloca.

Jak wyszukam oś w google to film działa, ale cała strona się nie ładuje  ke
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2020, 15:54:59 wysłane przez safie » #link
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
halo

« #29959 : Październik 18, 2020, 18:26:23 »
Odpowiedz cytując
Może to ma coś spólnego z zanikiem Adobe Flasha?
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #29960 : Październik 18, 2020, 20:35:13 »
Odpowiedz cytując
halo, przecież YouTube nie działa na Flashu O.o A i sam Flash jest niewspierany już ładne kilka lat.

safie, Odinstaluj i zainstaluj Chruma, na moje coś ze sterownikami przeglądarki się wykrzaczyło. Lub gdzieś nieświadomie zablokowałaś ustawienia wyświetlania wink
#link
safie

« #29961 : Październik 18, 2020, 21:16:16 »
Odpowiedz cytując
Moon , dziękuję. Pomogło, ale potraciłam wszystkie zakładki. Jak ja nie lubię windowsa  zemdlal
#link
Facella

young&menace

« #29962 : Październik 19, 2020, 15:12:03 »
Odpowiedz cytując
Flash do końca roku jeszcze funkcjonuje.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
pestka

« #29963 : Październik 20, 2020, 13:12:27 »
Odpowiedz cytując
Czy jest różnica w działaniu Pyragliny (metamizol sodowy) 500mg w zależności od sposobu podania? Domyślam się, że podana do mięśniowo może zadziałać szybciej niż tabletka. Ale czy działa np mocniej, dłużej itp?

Jednym słowem czy jest sens męczyć się bardzo bolesnymi zastrzykami?  coo?? Czy połknąć tabletkę i trochę poczekać na efekt?

Bo moją biedną pupę po wczorajszym zastrzyku o 6rano, czuję do teraz  zemdlal
#link
Bessa ['] 20.08.2000-10.08.2013 - taki pies trafia się raz w życiu...
Hamburg ['] 10.01.1995-17.05.2018 - do końca wyjątkowy...
Cricetidae

« #29964 : Październik 20, 2020, 13:56:49 »
Odpowiedz cytując
pestka, nie wiem jak u ludzi ale u zwierząt daje zamiennie. Zastrzyk na pewno mocno szczypie, ja bym pewnie brała tabletki uśmiech
#link
dea

primum non nocere

« #29965 : Październik 21, 2020, 04:51:46 »
Odpowiedz cytując
Najlepsza była dożylna, działała natychmiast (dostawałam po operacji). Na wypisie dostałam opcję tabletek i faktycznie trzeba poczekać, ale też działa.
#link
Umysł należy mieć otwarty... ale nie tak, żeby mózg wypadał
YMMV!
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."-- John Powell
Facella

young&menace

« #29966 : Październik 21, 2020, 10:07:57 »
Odpowiedz cytując
Jak miałam zapalenie nerek i lekarz podał kroplówkę z pyralginą to miałam ochotę go wyśmiać (doustnie zero efektu), zmieniłam zdanie po minucie, ulga w bólu niesamowita.
Ale ze domięśniowo to nie słyszałam. Plusem jest że omija się żołądek. Zapytaj w kąciku medycznym.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
Gillian

four letter word

« #29967 : Październik 21, 2020, 20:39:47 »
Odpowiedz cytując
Zastrzyki z pyralginy są dla pacjenta tak bolesne, że wielokrotnie odmawiałam robienia ich i wymuszałam na lekarzu zmianę zlecenia na dożylne. Po prostu szkoda mi było ludzi. Boli bardzo. Nie polecam.
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
pestka

« #29968 : Październik 21, 2020, 21:06:03 »
Odpowiedz cytując
Gillian dowiedziałam się tego na własnej skórze, ale pomogło tak rewelacyjnie, że dałabym sobie zrobić jeszcze raz. Zastrzyk wykonało pogotowie w domu, domyślam się, że w takich warunkach podanie dożylne było zbyt ryzykowne nie wiedząc czy jestem uczulona czy nie.

Ale pytanie było inne, czy działanie pyralginy zależne jest od sposobu podania?

No poza szybkością bo tu zawsze mnie uczono, że zastrzyki działają szybciej niż tabletki.
#link
Bessa ['] 20.08.2000-10.08.2013 - taki pies trafia się raz w życiu...
Hamburg ['] 10.01.1995-17.05.2018 - do końca wyjątkowy...
dea

primum non nocere

« #29969 : Dzisiaj o 06:01:19 »
Odpowiedz cytując
Zamykają zakupy z dowozem z Tesco smutek kojarzycie jakąś alternatywę?
#link
Umysł należy mieć otwarty... ale nie tak, żeby mózg wypadał
YMMV!
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."-- John Powell
Strony: 1 ... 997 998 [999] 1000 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 20 zapytaniami.