Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

poprzednia następna
Strony: 1 ... 997 998 [999] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)  (Przeczytany 2871563 razy)
ashtray

« #29940 : Październik 16, 2020, 09:51:12 »
Odpowiedz cytując
Jeśli dziś ogłoszą nową listę "czerwonych powiatów" to od kiedy zaczną obowiązywać obostrzenia? Mam iść na wesele w sobote... i teraz nie wiem coo??

Wesela i uroczystości od 19.10, więc w sobotę pójdziesz.
#link
lhp

« #29941 : Październik 16, 2020, 11:30:12 »
Odpowiedz cytując
Z widzialnym nie, ale przecież to promienie, więc nie wiem czy taka znowu beka wink tyle że pomylone odbicie z zasłonięciem (bo klisza jest po drugiej stronie obiektu badanego niż lampa), ale, no właśnie, lampa bo świeci promieniami wink
Tak dla uściślenia tylko.

Rentgenowskimi. Bez wchodzenia w głębszą fizykę, to co innego niż „światło”.
Obrazowo- zaprzęg konny to pojazd, i bolid formuły pierwszej to też pojazd. Co nie znaczy że można tych nazw używać zamiennie.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2020, 11:32:32 wysłane przez lhp » #link
zembria

Moje ogłoszenia
« #29942 : Październik 16, 2020, 11:41:39 »
Odpowiedz cytując
ashtray problem taki, że strefa z żółtego zmieniła kolor na czerwony, a to wchodzi 17go. Także ograniczenia zmienione będą jednak. Pogmatwane to wszystko i niejasne.
#link
maiiaF

« #29943 : Październik 16, 2020, 11:55:50 »
Odpowiedz cytując
zembria, tak, ale w czerwonej zakaz wesel wchodzi 19.10. jak 17.10 wejdzie w czerwoną, to tego zakazu jeszcze wtedy w niej nie będzie. Abstrahując już od rozważań, czy rozsądne jest wyjście na wesele na ten moment wink
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #29944 : Październik 16, 2020, 12:09:11 »
Odpowiedz cytując
maiiaF Czy rozsądne czy nie, pominmy kwiatek Pytam o przepisy. Bo zakazu jeszcze nie będzie, ale ograniczenie gości już jednak tak. Z czwartku na sobotę, trzeba odmówić 25 osobom.
#link
Facella

young&menace

« #29945 : Październik 16, 2020, 19:11:26 »
Odpowiedz cytując
Kolczyki z uszu do zdjęcia klatki piersiowej kazałabym ściągnąć. Do zębów tym bardziej, łańcuszki tez. Do CT i MRI wyskakujesz z całego metalu jaki masz wink dla was to są „dziwne pomysły” a dla nas uzasadnione działanie i prewencja.
Chyba lepiej ściągnąć wszystko niż powtarzać zdjecie - czyli dostać niepotrzebna, dodatkowa dawkę promieniowania. Albo przeoczyć coś, bo kolczyk zasłonił.

I lampa rentgenowska nie świeci. To jest anoda (w lampie jonowej katoda), która hamuje elektrony przez co powstaje promieniowanie X. I to nawet nie są promienie, tylko fale elektromagnetyczne rozchodzące się stożkowo. Światło tez jest falą elektromagnetyczną, ale... inną, tak w skrocie.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2020, 19:13:38 wysłane przez Facella » #link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
lhp

« #29946 : Październik 16, 2020, 19:40:49 »
Odpowiedz cytując
Do MR z całego ferromagnetycznego, plus warto nie mieć dziwnych elementów w badanym obszarze, czasem artefakty daje tusz do rzęs czy żel do włosów. W TK metal daje artefakty, przy czym nie jest niebezpieczny, także trzeba go nie mieć w zakresie obrazowania.
#link
honey

bunny

« #29947 : Październik 17, 2020, 11:41:51 »
Odpowiedz cytując
Nie obrażam się, lubię się uczyć - brakowało mi słowa artefakt.
#link
Facella

young&menace

« #29948 : Październik 17, 2020, 17:07:44 »
Odpowiedz cytując
ihp jak pracowałam jeszcze w szpitalu to mieliśmy instrukcję dla pacjentów przed MRI.. oj nie doliczę się ile razy kazałam paniom „zmyć twarz”, mimo ze wielkimi literami było napisane w instrukcji, aby zgłaszać się na badanie bez makijażu.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
lhp

« #29949 : Październik 17, 2020, 17:33:22 »
Odpowiedz cytując
To samo wszelkie cekiny czy inne teoretycznie niemetalowe ozdoby odzieży. Do MR najlepiej zwykły prosty bawełniany dres.
#link
Teodora

« #29950 : Październik 17, 2020, 17:48:40 »
Odpowiedz cytując
Przy silnym MR każą u nas nawet nie dres, a rajstopki. Bo dres może mieć np. takie kółeczka, gdzie wchodzą troczki, z metalu. Więc z doświadczenia: długi sweter, czy tam coś odpowiedniego temperaturowo, ale nie kuse, legginsy / skarpetki / rajstopy (w zależności od temperatury własnej i ogólnej).
#link
lhp

« #29951 : Październik 17, 2020, 19:46:29 »
Odpowiedz cytując
Te drobne elementy nie są ferromagnetyczne, spodnie przy badaniu brzucha czy miednicy i tak się zsuwa do poziomu łydek i nawet dżinsy dają radę. Ale jak jest wybór to lepiej legginsy czy getry (tu trochę gorzej z mężczyznami).

Co to znaczy silne MR?
#link
Teodora

« #29952 : Październik 17, 2020, 20:49:13 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem icon_redface Ale odkąd na Szaserów zmienili maszynę na nowszą (3 Tesle?), to wzrosły obostrzenia.
I nawet jak mi skanują głowę, to chcą, żeby być w trybie rajstopkowym.

A panowie to może ubranka kolarskie?
#link
Facella

young&menace

« #29953 : Październik 17, 2020, 22:58:12 »
Odpowiedz cytując
3T to jeszcze nie 5T  emoty327 ale fakt faktem standardem są 1,5-2T.
U nas jak ktoś nie miał odpowiedniego ubrania to zdejmował co musiał i dostawał jednorazowy fartuszek.
Niestety kiedyś przyszedł pan na RTG kręgosłupa lędźwiowego, w dżinsach i bez bielizny... a dżinsy zostać nie mogły. Eh nie pracowałam długo, a swoje widziałam.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2020, 23:00:24 wysłane przez Facella » #link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
lhp

« #29954 : Październik 17, 2020, 23:05:40 »
Odpowiedz cytując
Nie spotkałam się z aparatem 2 teslowym. Standardem jest 1.5T, w większych ośrodkach bywają 3T. Wyżej to na chwilę obecną praktycznie wyłącznie ośrodki naukowo- badawcze. Czasem spotyka się aparaty niskopolowe czyli poniżej 1T, ale ich zastosowanie jest ograniczone.
#link
Scottie

Cicha obserwatorka

« #29955 : Październik 17, 2020, 23:10:41 »
Odpowiedz cytując
To ja jeszcze dorzucę od siebie... kamieni tez lepiej ze sobą nie zabierać wink jak szłam na PET, znałam wszystkie zalecenia, słowa o kamieniach tam nie było- ale z drugiej strony kto normalny nosi przy sobie kamienie? lol  Wychodząc z domu dostałam od babci mojego męża kamień na szczęście. Wrzucilam do kieszeni dresów i tuż przed badaniem, w stresie, zupełnie o nim zapomniałam. Przypomniały mi babeczki robiące i przerywające badanie, z prędkością światła wybiegające ze swojego kantorka wink
#link

safie

« #29956 : Październik 18, 2020, 14:57:17 »
Odpowiedz cytując
Youtube mi się wykrzaczył na firefoxie. Czy ktoś też miał taki problem i go rozwiązał? Na chromie działa, ale ja chroma nie lubię bardzo  oczy2

#link
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Strzyga

Życzliwościowy Przodownik Pracy

« #29957 : Październik 18, 2020, 14:58:31 »
Odpowiedz cytując
safie, wyczyściłaś ciasteczka?
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
safie

« #29958 : Październik 18, 2020, 15:30:38 »
Odpowiedz cytując
Tak i nic się nie zmieniło. Wyłączyłam też adbloca.

Jak wyszukam oś w google to film działa, ale cała strona się nie ładuje  ke
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2020, 15:54:59 wysłane przez safie » #link
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
halo

« #29959 : Październik 18, 2020, 18:26:23 »
Odpowiedz cytując
Może to ma coś spólnego z zanikiem Adobe Flasha?
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #29960 : Październik 18, 2020, 20:35:13 »
Odpowiedz cytując
halo, przecież YouTube nie działa na Flashu O.o A i sam Flash jest niewspierany już ładne kilka lat.

safie, Odinstaluj i zainstaluj Chruma, na moje coś ze sterownikami przeglądarki się wykrzaczyło. Lub gdzieś nieświadomie zablokowałaś ustawienia wyświetlania wink
#link
safie

« #29961 : Październik 18, 2020, 21:16:16 »
Odpowiedz cytując
Moon , dziękuję. Pomogło, ale potraciłam wszystkie zakładki. Jak ja nie lubię windowsa  zemdlal
#link
Facella

young&menace

« #29962 : Październik 19, 2020, 15:12:03 »
Odpowiedz cytując
Flash do końca roku jeszcze funkcjonuje.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
Strony: 1 ... 997 998 [999] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 18 zapytaniami.