Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

strzyga źle trochę to ujęłam używając słowa otłuszczona lepiej zbudowana i umięśniona🙂
Gniadata   my own true love
02 maja 2020 09:33
Czy ktoś wie kiedy w maku pojawiają się kawy na zimno? 👀
Jakieś konkretne? Bo najzwyczajniejsza Iced Latte jest.
Gniadata   my own true love
02 maja 2020 10:41
flygirl ona właśnie 😍 w menu w apce maka jej nie ma, to myślałam ze występuje tylko sezonowo. to cudownie, dzień od razu stał się lepszy, dzięki  :kwiatek:
To ja zapytam: czy forum jakoś tak trochę... umiera 🤔 Pamiętam, że kiedyś czytałam sporo re-volty i był duży ruch, a teraz jakoś tak różne wątki, które tętniły życiem, w dużej mierze od tygodnia co najmniej nie mają nowych postów, akurat jak się zarejestrowałam chcąc o coś zapytać to zauważyłam, że robi się pusto. Nie wiem, może tylko mnie się tak wydaje hmm..

edit: głównie w towarzyskich to zauważam
dea   primum non nocere
08 maja 2020 22:22
Ja tam nie nadążam z czytaniem, ale może to mój brak czasu 😉
Gillian   four letter word
12 maja 2020 13:11
Czy ktoś z Was zatrudniony na umowę zlecenie dostał już pieniądze z tarczy antykryzysowej?
Pytałam wszystkich znajomych i nie. A już kolejny wniosek poszedł.  😎
Od nas z pracy też nikt nie dostał.
borkowa.   silesian team
12 maja 2020 13:36
ja wniosek złożyłam i nic, ponoć my się nie załapiemy, ale jeszcze liczę na to, że się uda 🙄
Ja też nie dostałam :/ A rzekomo wypłacają na bieżąco...
Czy granica z Niemcami jest otwarta dla wszystkich osób pracujących w Niemczech czy tylko dla takich którzy codziennie dojeżdżają do pracy blisko granicy? Ktoś może jechał i wie jak to wygląda? Co strona to inne info, już nie ogarniam tego.
somebody, granica z Niemcami nie jest w ogóle zamknięta (w kierunku na Niemcy) - mogą wjechać zarówno pracownicy jak i ci którzy jadą dalej niż do Niemiec. Nie ma kontroli na granicy a kontrole są wyrywkowe na autostradzie.

W kierunku na Polskę też mogą wjechać wszyscy (mający obywatelstwo polskie), ale niektórzy podlegają pod kwarantannę
Niektórzy tz. kto? Bo właśnie o to mi chodzi żeby się na kwarantanne nie załapać  😉
Niektórzy tz. kto? Bo właśnie o to mi chodzi żeby się na kwarantanne nie załapać  😉

Na gov.pl czytałam, że wracających z pracy kwarantanna nie obejmuje, dotyczy całej Polski i nie tylko wracających z Niemiec, ale i innych państw sąsiadujących
somebody, dokładnie jak Milala, napisała - jeśli pracujesz za granicą to kwarantanna cię nie dotyczy, ale to zależy od strażnika. Bo jeśli jedziesz na weekend czy załatwić jakieś sprawy to kwarantanna może cię złapać lub i nie :/ najlepiej jest jednak zadzwonić do straży granicznej i przedstawić swoją sytuację.
Dzięki za odpowiedzi, chyba dla pewności jednak zadzwonię tam 😉
Moja mama wracała do domu z Niemiec. Pracowała jako opiekunka do osób starszych. Z firmy dostała zaświadczenie, że była do opieki, że wraca prywatnym samochodem z firmy i kwarantanny nie musiała mieć.
Był w  Niemczech przez 8 tygodni.
Nie wiem, w którym wątku prosić o radę. Ostatnio udzielam się głównie w wątku o koronawirusie. Pisałam tam, że nie udzielają nam urlopów wypoczynkowych. Otóż od jutra udzielają. W tym ja dostałam cały tydzień wolnego (ominął mnie urlop na początku maja i to dlatego). I tak sobie pomyślałam... Chciałabym wykorzystać ten czas. Samochodu nie mam, ale za to mam rower. Jeżdżę nim sporo, regularnie przez całą zimę. I wymyśliłam. Pociągiem do Krakowa, a z Krakowa do Zakopanego rowerem. Pasowałby mi wtorek, powrót podobnie w piątek. Nie porywałabym się na taką trasę, gdyby to był pierwszy raz. Mam już trochę doświadczenia, co prawda w Bieszczadach, ale zawsze coś. Jednak trochę się boję. Dodatkowo narzeczony nie chce się zgodzić, żebym jechała. Tłumaczy to tym, żeby nic mi się nie stało. Ale... ja chcę. Brakuje mi tylko odwagi, żeby podjąć decyzję. Nikogo z bliskich nie chcę prosić o radę, bo wiem, że im to się nie spodoba. Wiem też, że jak będę siedzieć cały ten tydzień w domu, to będę żałować, że nie pojechałam. Sama już nie wiem co robić.
mitery0322, ja bym radziła podjechać bliżej, np. Sucha Beskidzka, Chabówka, Maków Podhalański i więcej się pokręcić bocznymi drogami.
Można zawadzić o Czorsztyn/Nidzicę, potem przez Bukowinę do Zakopanego.
A lepiej chyba odwrotnie: do Zakopanego pociągiem - i wracać w stronę Krakowa.
Z górki 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 maja 2020 20:29
Może sie nie wstydze ale nie wiem gdzie zapytac🙂 Kiedys byly na revolcie fotki z konmi na tle takich przepieknych różowych drzewek. Pamietam,ze ktos napisal,ze prawie cały rok są kolorowe. Ktoś wie co to za drzewka?
vissenna   Turecki niewolnik
17 maja 2020 21:25
Może sie nie wstydze ale nie wiem gdzie zapytac🙂 Kiedys byly na revolcie fotki z konmi na tle takich przepieknych różowych drzewek. Pamietam,ze ktos napisal,ze prawie cały rok są kolorowe. Ktoś wie co to za drzewka?

Śliwa Wiśniowa albo klon palmowy. Są też jakieś odmiany leszczyny.
Mi się najbardziej marzy sesja na tle perukowca podolskiego...  😜
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 maja 2020 22:36
Jestem krótkowidzem. Dlaczego stojąc przy lustrze bez okularów w jego odbiciu widzę wyraźnie tylko to, co znajduje się odpowiednio blisko lustra? Dlaczego obiekty oddalone od lustra są nieostre, mimo że stoję wystarczająco blisko lustra, które przecież jest płaską powierzchnią?
Nie wiem czy ja jestem jakaś tępa czy co, ale to wykracza poza moje pojmowanie  😂
mils   ig: milen.ju
19 maja 2020 11:13
Facella też jestem krótkowidzem i aż spytałam z ciekawości kolegę, który takie rzeczy z fizyki ogarnia. Jego odpowiedź: "W lustrze widzisz obraz pozorny, który jest tworzony z przebiegu przedłużeń biegnących promieni o rozmiarach takich samych, jak promienie rzeczywiste, czyli różnice w zakrzywiania tych samych promieni wynikających z ułomności soczewki będą takie same, jak byś patrzyła na obraz rzeczywisty ( czyli przedmiot rzeczywisty) i jego obraz w pozorny w lustrze. Tak mi się wydaje na szybko, z głowy, więc mogę się mylić." 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 maja 2020 13:18
Nie palę, ale dlaczego papierosy mentolowe mają być zakazane?  🤔
safie, - wyszła jakaś dyrektywa unijna o dodatkach do tytoni, nie można ich stosować. Wszystkie smakowe są zakazane, nie tylko mentolowe, mentole są po prostu najbardziej popularne ze smakowych, dlatego o nie jest krzyk.
Generalnie było o tym wiadomo od kilku lat, pamiętam, że mówiono o tym jak jeszcze sama popalałam. Dla mnie to był smuteczek, bo wtedy namiętnie paliłam goździkowo-wiśniowe djarumy, tak hipstersko 😁
mils   ig: milen.ju
19 maja 2020 14:01
keirashara jeny, te Djarumy to był totalny odlot. Wstyd, ale uwielbiałam. 😁 Teraz to już za mną na szczęście, ale w sumie to współczuję fanom mentolowych, bo zwykłe po nich smakują obrzydliwie. 🤣
Czytałam gdzieś jakiś czas temu już, że niby też cel jest taki, żeby ludzie jednak rzucali palenie. Podobno wycofanie z rynku tych najpopularniejszych ma w tym pomóc.
Poniekad rozumiem ten zakaz, bo jak mialam niedawno dobre indonezyjskie fajki z aromatem (djarumy cappuccino <3)  to szly jak woda :P a do zwyklych mnie juz lata cale nie ciagnie.

Takze niemilo acz zdrowiej zdecydowanie 😉
mils   ig: milen.ju
19 maja 2020 14:38
kokosnuss nie chcą może jakiejs szarej strefy ogarnąć z takimi fajkami? 😁
kokosnuss, - omg, cappuccino? 😍 Nie ciągnie mnie do fajek ani trochę, czasem towarzysko wyjdę na jakiejś imprezie, ale takie cappuccino to by mnie na pewno skusiły  😜
mils, - a kto nie uwielbiał, to był szał za moich czasów liceum 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się