Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

O właśnie, może do budyniu dodam trochę miazgi kokosowej? w sensie z zamrożonego mleka kokosowego?
Meise, - torta nigdy nie robi się w jeden dzień 🤬 Na przyszłość polecam robić w rozbiciu na dni: środa biszkopt, czwartek przełożenie, piątek tynk i ew. dekoracje. Różnica w pracy i smaku jest ogromna 🙂
Ja bym zastępiła mleko lub masło śmietanką kokosową. To jest ta "gęsta" część z mleka, można też kupić. Ładnie się ubija.
Dokładne, warstwy muszą się przegryźć. Jeszcze jeśli nasączasz...  🥂
keirashara, tylko zamiast masla to nie da rady, smietanka jest za rzadka/malo sztywna sama z siebie, zeby masa stricte budyniowa z tego wyszla.

Meise, nerkowce zawsze mam lane wrzatkiem (z 1-2h przed blendowaniem) i tak tez dziala. IMO budyn najsmaczniejszy na mleku kokosowym (z puszki), ale sojowy tez spoko. 2x mniej mleka niz w przepisie na opakowaniu mniej wiecej. Tyle ze ja malo wybredny typ :p

Albo silk tofu blendowane z rozpuszczona czekolada. Tez dobry krem.

No i osobiscie zrobilabym z bio eko maslem od szczesliwej krowy 😉 bo maslo jako jedyne jest imo niezastapione przy wypiekach.
kokosnuss, - to fakt, mea culpa. Ja jestem paskudnym wszystkożercą i torty vege robiłam tylko na śmietance kokosowej, budyniowego vege chyba bym się nie podjęła szczerze mówiąc.
Keira, ja zawsze robię w jeden, dzień przed imprezą  😀 Może jutro zrobię ew tynk z ubitego mleka koksowego  👀

espana, nie nasączam, ja teraz jestem antyalkoholowa, haha. Odbiło mi totalnie i zaczęło mnie odrzucać od alko  😁

kokos, budyń na mleku kokosowym z puszki, ok, ale chyba trzeba trochę rozcieńczyć z wodą, czy nie trzeba? Tak sobie myślę, zagotuję to mleko kokosowe, dodam trochę wody i potem rozmerdany budyń i chyba będzie ok taka masa? Albo wiem, mleko kokosowe na pół z roślinnym i w ten sposób. Czy ktoś jest mi w stanie wywróżyć z fusów, że to wyjdzie? Niestety nie mam za bardzo marginesu błędu, bo mam jeszcze w srocz innego gotowania  😜
Meise można nasączać sokami cytrusowymi, nie będzie wtedy mdłe.
Meise, - nie wolno! Biszkopt zawsze dzień przed minimum, musi trochę wyschnąć 😉 Uważaj na smaki, jak chcesz dać masło orzechowe, budyń i kokos to już się dużo różnych robi. Nasączyć można wodą z cytryną, sokiem, herbatą, kawą, wodą z syropem/olejkiem. Nie musi być alko. Lekkie alko jak dasz to też nie poczujesz samego aromatu wódy, np. można dać amaretto, baileysa, rozrobione z wodą, wtedy smak alkoholu jest niewyczuwalny w zasadzie, zostaje bardziej aromat trunku, nie chamski spiryt 🙂

Generalnie masę budyniową do tortu miesza się z masłem, uciera. Budyń sam w sobie zrobi się glutem. Jeśli nie masz wyczucia jeszcze to korzystaj z gotowych przepisów - eksperymenty są fajne, jak już wiesz co i jak mieszać, żeby nie skiepścić konsystencji. I zawsze lepiej to testować na mniejszych i nieważnych imprezach 🤣

Ja generalnie tortując "podaje" torta minimum jeden dzień od przełożenia, a zwykle dwa, biszkopt piekę co najmniej jeden dzień przed przekładaniem. Różnica w upierdliwości pracy i smaku na prawdę jest ogromna 🙂
Meise, kokosowe imo ok nierozcienczone, pol na pol z roslinnym tez sie uda. Zalezy jakie masz (sa mniej i bardziej wodniste) ja bym gotowala na nierozcienczonym. Tylko ze sam gesty budyn (bez masla/margaryny/oleju kokosowego) to taki  super lepki glut wyjdzie 😉 a nie kremowa masa.

Tez zawsze robie w jeden dzien, dac sie da, ino biszkopt sie ciulowo kroi. I nasaczyc mozna swiezo wycisnietym cytrusem, bez alko 🙂
Ale w którym momencie się nasącza? Ja robię biszkopt z octem jabłkowym  🙂 o z tego przepisu -> http://www.mniumniu.com/2015/06/weganski-tort-czekoladowy-z-owocami.html

Chcę przełożyć biszkopt musem orzechowym z tego przepisu -> http://www.jadlonomia.com/przepisy/brownie-z-kremem-orzechowym/

A ten budyń zrobię tak jak mówicie z mlekiem roślinnym i dodam oleju kokosowego i powinno być ok, jak wyjdzie źle ta masa, to spróbuję jakoś inaczej :P

Polewę zrobię czekoladową bez mleka kokosowego, macie rację, że to za dużo wszystkiego by było  🙂


Ej, mam chyba jeszcze JEDEN PROBLEM!

Mój chłop suszył w piekarniku GRZYBY. I teraz wali tam na potęgę grzybem..... czy biszkopt może tym zapachem przejść???  🤔wirek: 🤔wirek: 🤔wirek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 października 2019 14:51
Meise, a ta masa nie będzie za ciężka do tortu?
Która? Orzechowa?
Zaryzykuję, już nie chcę zmieniac planu, najwyżej wszyscy zjedzą z kwaśną miną  😁

Przejdzie ten biszkopt grzybami?
Meise, - może przejść. Nasączasz w momencie składania. Biszkopt zdecydowanie będzie miał problem udźwignąć dwie takie ciężkie masy, może Ci wyjść z niego naleśnik pod tym ciężarem 😉
Spróbuj ubić ten budyń po ostudzeniu
kokosnuss, - spróbuj rozbić na dni, zupełnie inny tort 🙂 I roboty mniej, bo podzielona. Wszystko się da, ale nie wszystko warto 😉
Juz za późno, poprzekładałam  😁
Jest bardzo wysoki, myślę, że będzie dobry  😀
Tak na przyszłość - istnieje śmietana roślinna - ja używam Decor Up w różowym kartoniku 😉 Pięknie się ubija i jest trwała, idealna do tortów 🙂
Oja, i cena fajna  😀
Dzięki, będę o niej pamiętać następnym razem  🙂

Ja białe masy zawsze robiłam na bazie ubitego mleka kokosowego (-:
Dziewczyny, macie jakiś pomysł na przebranie hallowenowe z... okularami przeciwsłonecznymi? Jestem po zabiegu i mam światłowstręt, a chce się przebrać na sobotę 😀 na razie jedyny pomysł to trinity z matrixa  🙂
Wszystkie postaci w maskach - pewnie da się wkomponować okulary 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 października 2019 12:56
Tylko cała impreza w masce? Nie wygodnie, upierdliwie. Mi do głowy przychodzą jedynie męskie przebrania z okularami, także nie pomogę 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 października 2019 13:44
Dziewczyny, macie jakiś pomysł na przebranie hallowenowe z... okularami przeciwsłonecznymi? Jestem po zabiegu i mam światłowstręt, a chce się przebrać na sobotę 😀 na razie jedyny pomysł to trinity z matrixa  🙂

przebierz się za Robocopa!
Albo szturmowca z Gwiezdnych Wojen  😁
Trinity z matrixa 😉
Za niewidzialnego człowieka:



W wersji na czasie - Negative Man:



Niestety mało kobiece...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 października 2019 20:17
hedonistka, a jakakolwiek celebrytka?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 października 2019 20:20
hedonistka, przebierz się za Matyldę z Leona Zawodowca 😉
Hedonistka mi na myśl przyszli Faceci w czerni  🤣 garniturek, okulary + jakis dlugopis z latarką
Albo Venom - tylko tu już trzeba takich innych okularów,
Audrey hepburn! 💘
Albo za Charlie z Top Gun 😀

majek   zwykle sobie żartuję
25 października 2019 09:17
Niewidzialny czlowiek !! Koniecznie!!!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 października 2019 09:50
Hedonistka mi na myśl przyszli Faceci w czerni  🤣 garniturek, okulary + jakis dlugopis z latarką
Albo Venom - tylko tu już trzeba takich innych okularów,
Ja też pierwsze co to o tym pomyślałam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się