Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 września 2019 07:59
Imbirowe właśnie. Eh. Ja dużo jeździłam, nigdy problemów. Smutno mi bardzo bo w dojazdach albo ogarnęłam zakupy, plany albo poczytałam. A teraz muszę się gapic w okno :/ strata czasu 
Czy na kanapę SÖDERHAMN z IKEi da radę zamówić obicie na poszczególne poduszki siedzeniowe? O samo siedzisko mi chodzi. Kolor samsta ciemnoszary.
Moja królica wygryzła kolejną dziurę na samym środku siedziska.... jak mój facet wróci do domu to się bardzo ucieszy....  👿

edit. dzwoniłam... nie da się  🙁

madmaddie, a ze zdrowiem wszystko ok? Mi choroba lokomocyjna wróciła, kiedy ogólnie na co dzień zaczęło mnie mdlić dosłownie codziennie, wszyscy śmieszki, że w ciąży jestem, a to była zwyczajna anemia i żelazo mocno poniżej normy 😉
Ja dostałam choroby lokomocyjnej mając ponad 20 lat, do busików i starych autokarów już nawet nie wsiadam, chyba że w totalnej desperacji przy braku możliwości dostania się gdzieś innym środkiem lokomocji. W nowoczesnych autokarach, pociągach, samolotach i samochodach  (to ostatnie pod warunkiem braku choinek zapachowych) jest ok. Morfologię mam idealną, oddaję krew więc z wynikami jestem na bieżąco.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 września 2019 18:17
maiia, chyba ok. Nie mdli mnie przy innych okazjach. Pociągi też spoko. Eh :|
To chyba zostaja tylko typowe - aviomarin, lokomotive itp.
Są jakieś podgrzewane koce, które się laduje wcześniej zeby później mogły grzać? Wiem ze są ubrania jeździeckie podgrzewane, ale to drogi biznes
Nie wstydzę się zapytać, ale nie wiem w którym wątku  😁
Mam ulubiony jesienno wiosenny płaszczyk. Czarny. Jest on też ulubionym płaszczem wszystkich farfocelków i kłaczków. Istnieją jakieś impregnaty, zaklęcia, triki żeby był tylko mój? Rolowanie daje rade na pół dnia, po powrocie do domu wygląda tragicznie 😤 także płaszcz leży i się kurzy (dosłownie) , istnieje jakiś złoty środek czy kubeł?  👀
falletta, spróbuj zaimpregnować jakimś środkiem hydrofobowym, to powinno zmienić gładkość i elektrostatykę.
Halo dziękuję za podpowiedź  :kwiatek: napisałam do producenta takiego środka i uczciwie mi odpisał, że ten płyn na mój problem się nie sprawdzi. Ale nakierowałaś mnie do przypomnienia sobie o sprayu antyelektostatycznym  💡 może to coś pomoże  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 października 2019 07:59
O co chodzi z tego typu ogłoszeniami na otodom? https://www.otodom.pl/oferta/na-wynajem-3pok-ul-tenisowa-ID42MLl.html Wystawione super urządzone mieszkanie w zdecydowanie za niskiej cenie, zawsze trzy bardzo dobre zdjęcia, zawsze podobny opis zapraszający do kontaktu przez formularz, nie telefonicznie, zawsze ogłoszenie znika po 2-3 dniach, zawsze jest wystawione przez zlikwidowane/nieistniejące/położone na drugim końcu Polski biuro nieruchomości. To jest jakaś forma kradzieży danych, przesyłania wirusów?
Czy ktoś z Was otrzymał maila od interia.pl o zawieszeniu konta i konieczności kliknięcia w link aby je zreaktywować?
Edit, zrobiłam ss

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
15 października 2019 14:59
O co chodzi z tego typu ogłoszeniami na otodom? https://www.otodom.pl/oferta/na-wynajem-3pok-ul-tenisowa-ID42MLl.html Wystawione super urządzone mieszkanie w zdecydowanie za niskiej cenie, zawsze trzy bardzo dobre zdjęcia, zawsze podobny opis zapraszający do kontaktu przez formularz, nie telefonicznie, zawsze ogłoszenie znika po 2-3 dniach, zawsze jest wystawione przez zlikwidowane/nieistniejące/położone na drugim końcu Polski biuro nieruchomości. To jest jakaś forma kradzieży danych, przesyłania wirusów?

Nie wiem czy to to, ale w Anglii, zwlaszcza duzych miastach jak Londyn, obleganych przez obcokrajowcow, to rodzaj oszustwa na kase - ludzie czesto biora mieszkanie prosto z neta, w ciemno bez ogladania, wiec musza wplacic zaliczke/kaucje. Przyjezdzaja, a tam taki adres nie istnieje/jest czyims domem/mieszkaniem/biuro nieruchomosci nie istnieje. W Anglii ci przestepcy praktycznie nie do wykrycia.
Facella, w Holandii przez takie ogloszenia tez oszukuja na kase - po kontakcie via net oszukany wplaca zaliczke/kaucje, a ogloszenie i cale "biuro nieruchomosci" natychmiast znika. Tego "twojego" ogloszenia juz nie ma, ale u nas fotki wypasionych mieszkan z reguly byly kradzione z airbnb albo bookingu 🤣 wiec po szybkim poradzeniu sie gugla pewnie byloby widac, ze to oszustwo.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 października 2019 23:19
Ja tam na pierwszy rzut oka widzę, ze to oszust. Trzypokojowe mieszkanie w centrum w wysokim standardzie za 900 zł miesięcznie nie jest możliwe  😂 nie wiem kto miałby się na to nabrać.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 października 2019 05:30
Wysłałam paczkę za pobraniem InPostem. Po jakim czasie od odbioru pieniądze będą na moim koncie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 października 2019 06:45
madmaddie Ja miałam najczęściej po 3 dniach Inpostem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 października 2019 07:11
dzięki  :kwiatek:
Gdzie/do kogo można zgłosić niestosowne wypowiedzi uniwersyteckiej szychy na temat homoseksualizmu podczas dużej, oficjalnej, uczelnianej imprezy?  🤔
Noszę to w sobie od roku, jestem zażenowana na maxa. Jakoś mi się po wyborach ulało i chyba czas brać takie sprawy w swoje ręce  🙄
galopada_, - ośrodek monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych?  Homofobią z tego co kojarzę też się zajmują.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 października 2019 07:49
keirashara ten "ośrodek" to organizacja do wyłudzenia kasy, prezes ma spore problemy prawne 😉 zgłaszać - owszem, byle nie tam, i w żaden sposób nie popierać tego "ośrodka" 😉
smarcik, - nie wiem, nie znam się, minęło mi kilka razy na fejsie. Dzięki za info 🙂
Słuchajcie, czy mogę dać budyń pomiędzy piętra tortu jako jedną z mas??? Czy muszę z nim coś jeszcze robić? I czy budyń w torcie to dobry pomysł? Na piętro niżej ma iść mus z masła orzechowego  💃
Do kremu budyniowego dodaje się zazwyczaj masło. A Ty go używasz? I czy gotujesz budyń na mleku krowim, bo nie wiem jak się budyń zachowuje na mlekach roślinnych. Ja lubię przekładać ciasta masą grysikową.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 października 2019 11:18
Zamiast masła może być olej kokosowy i na pewno trzeba dać więcej budyniu i mniej mleka. Meise, obczaj sobie przepisy na wegańską kremówkę, tam są podane spoko proporcje
Ja używam mleka sojowego, wychodzi super budyń, ale nie wiem czy nadaje się do przełożenia biszkoptów 🙂 masła nie chcę używać, wolałabym jakiś roślinny zamiennik 🙂

Może by ten budyń jeszcze dodatkowo z bananem zmiksować?

maddie, masz jakiś sprawdzony przepis? Poratuj linkiem plisssss  🙂

edit. wygooglałam sobie na ervegan  😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 października 2019 11:52
Ervegan jest spoko. Jak robisz dla gości nie-wege, to ja bym się zastanowiła nad innym mlekiem - sojowe ma specyficzny posmak. Wyczuwalny dość, jeśli nie dodajesz np. kakao.
Meise, musi byc gestszy budyn (mniej mleka) + margaryna (fujka)/olej kokosowy. Zajebiste kremy mi tez wychodzily w wersji budyn zblendowany z namocznymi nerkowcami, polecam zdecydowanie! Albo zamiast budyniu cos na bazie silk tofu, tez wychodzi "budyniowy" krem do tortu 🙂
A jak bym wzięła sojowe waniliowe? Będzie dużo wegetarian i wegan oraz wszystkojadów, ale lubujących się w vege kuchni, zaprosiłam w sumie 17 osób  😁 chyba wszyscy goście są mocno roślinożerni, także myślę, że z mlekiem nie będzie problemu  🙂

kokos, właśnie nie mam namoczonych nerkowców, a tort chcę upiec tudej. Co jeszcze mogę tam zblendować ew?
Może kokosowe? Od razu będzie gęstsze i tłuste.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się