Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Taak  🤣 Znalazłam w zaproszeniu, że chcą trunki zamiast kwiatów wiec po prostu kupię jakieś dobre winko. Dzięki za pomoc!  😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 sierpnia 2019 20:13
W Przemyslu sa studia podyplomowe online, nie trzeba przyjeżdżać na zjazdy i sa honorowane przez MEN. A orientuje sie ktos czy sa gdzies studia licencjackie lub magisterskie na takich samych zasadach?
Potrzebuje pomocy w sprawach Facebookowych.
Przeszukałam internety i wysłałam wiadomość do Facebooka, ale nie ma odpowiedzi. Może ktoś z revolty zna rozwiązanie.

Otóż założyliśmy niedawno stronkę stajni.
Mamy problem, nie możemy na komórce wybrać jako kto aktualnie komentujemy czy lubimy komentarze. O ile na komputerze sprawa jest jasna (pokazuje się takie mini zdjęcie profilowe i można wybrać czy teraz chce komentować jako osoba prywatna czy jako stronka) to na komórce z Androidem tego nie ma.
Co ciekawe czasem komentarz jest z prywatnego konta a czasem ze stronki  😵
Według panelu pomocy na fb powinno dać się wybrać tak jak na kompie, ale ja tej opcji nie widzę  😜
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 sierpnia 2019 17:08
Mam ten sam problem na iOS. Ostatnio myślałam ze piszę komentarze jako fanpage, pisałam z prywatnego konta  😵
Apki fiksują, ale polecam pobrać Menagera stron. Wtedy wasze konto działa oddzielnie na FB poprzez te aplikacje.
Czy rozmiary dziecięce można jakoś przełozyć na rozmiary dorosłe? Tzn. czy można się spodziewać, że rozmiar 158/164 oraz 170/176 będą mniej więcej odpowiednikami jakiegoś rozmiaru dorosłego?
trusia, szczerze, to chyba mocno zależy od sklepu i konkretnie rodzaju ciucha. Ja raz mierzyłam kurtkę na dziecięcym, nosiłam wtedy s (34/36) i 170/176 ogólnie było na mnie przydługie (mam 162 wzrostu), w sensie rękawy przede wszystkim, ale i tak nie byłam w stanie zapiąć w niej zamka w biodrach, mimo że łapiąc ją na rzepy to od bioder w górę była luźna. To też mocno od budowy zależy, bo u mnie zawsze wahanie rozmiaru wynikało z tego, że biodra mam szerokie, jeśli ktoś ma spory biust to raczej też na rozmiarówkę dziecięcą się nie załapie.
O piżamę mi chodzi, z krótkimi spodenkami, więc dlugość nie jest istotna, ani spodenek, ani koszulki, ani rękawów. Biust mam raczej mizerny. 

Piżama mojego zycia  😉
trusia, poproś o wymiary, tak będzie najprościej chyba. Ale jeśli jesteś szczupłej budowy no to myślę, że w takie 170/176 wejdziesz, zwłaszcza, że piżama to jednak dosyć małe wymagania w kwestii układania się na ciele czy dopasowania 😀
trusia, ja mam 159 cm i biorę dziecięce na 158 koszulki, a spodnie 164 (ze względu na długość nogawek i szerokość tyłka). Jak nie masz 180 cm wzrostu i otyłości 2 stopnia, to spokojnie coś znajdziesz.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 sierpnia 2019 22:10
Mam 163 cm, raz zmierzyłam kombinezon w H&M z działu dziecięcego, rozmiar 164 był za duży  😜 spokojnie piżamę weźmiesz.
dea   primum non nocere
29 sierpnia 2019 22:38
Ja mam kilka ciuchów z metką 14 lat  😜 Pochwal się tą piżamą!
Ja mam kilka ciuchów z metką 14 lat  😜 Pochwal się tą piżamą!


Nie ma już! Wczoraj byla, dziś nie ma!  👿   Pochlastam się albo w domu się upiję  :winko:

Ty jesteś maleństwo, nie zdziwiłabym się, gdyby nawet na 10 lat pasowało.

Idę do kąta płakać albo wpisać się do wątku dla zdołowanych.    🙁

Edit:
Żadnego picia i szlochania, znowu jest  😅    😅    😅

dea, ta

Wiem, że wiesz skąd moje gwałtowne pożądanie  🤣

Zamówiłam, najwyżej zwrócę, jak się nie wcisnę.
dea   primum non nocere
30 sierpnia 2019 11:05
😀 faktycznie pasuje 🙂
Wpadam z pytankiem 😉
Mam trochę ciuchów na zbyciu. Używane, ale bez dziur idp.
Chciałabym je oddać, bo może komuś się przydadzą, ale też nie chcę wrzucać ich do kontenera, aby później trafiły do sortowni i czyjegoś biznesu.
Znacie jakieś godne zaufania punkty?  :kwiatek:
Milla wyślij do tunridy, albo od razu do Malawi:

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,102860.0.html
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 sierpnia 2019 14:13
Niedaleko mnie jest dom, przy domu pies, agresywny, niewielki, nosi kaganiec, z którego zostało parę pasków i już chyba nie jest skuteczny. Biega i doskakuje do ludzi, do psów, ciężko tam przejść nawet robiąc duże koło (zasuwam miedzą, bo niedaleko jest pole :/ ). Posesja ogrodzona, ale brama zawsze otwarta. Właściciele się patrzą, nigdy nie raczą psa choćby zawołać.
Da się gdzieś to skutecznie zgłosić?
madmaddie, może powiedz właścicielom, wielce zatroskana ich dobrem, żeby uważali, bo za psa bez smyczy to i 5 000 mandatu może być?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 sierpnia 2019 19:29
spróbuję. Chociaż na wsi wolne elektrony to norma. Tylko takie co szczekną z daleka jeszcze przełknę, ale to...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 września 2019 10:19
madmaddie, straż miejska/ gminna i policja. Ja bym doradziła jeszcze gaz pieprzowy w kieszeni.

Swoją drogą u nas w mieście jest m1. Na parkingu jest McDonald's. W piątek ganiałam jakiegoś psa między autami i nęciłam go frytkami. dopiero jak go złapałam za obrożę to jakaś baba wyszła z maca i, że co ja robię z jej psem. Powiedziałam jej kilka miłych słów ...  😵
Jeżeli teraz będę miała wklejoną do paszportu wizę do danego kraju ważną przez rok, a paszport straci ważność 4.01.2020, to czy przy wyrobieniu nowego wiza zostanie automatycznie przeniesiona? Czy będę musiała zalatwiać ją od nowa?
To zależy od kraju, do którego jest ta wiza. Nie ma ogólnej reguły.
trusia, wiza do Indii 😉
Akurat o wizie do Indii nic nie wiem, niestety. Zadzwoń do konsulatu, bo pewnie trudno będzie znależć kogoś, kto jest w podobnej sytuacji, a nawet jeśli kiedyś kogoś to spotkało, gwarancji na powtórkę nie ma, bo przepisy się zmieniają.
Sprawy dentystyczne.
1. Czy jak dostalam kwotę za leczenie kanałowe to to jest z wypełnieniem czy za wypełnienie się dopłaca ?
2. Czy po uśmierceniu zęba/ oczyszczaniu z miazgi, ale przed opracowaniem kanałów może bóleć jakby kość nad zębem?
Sam ząb nie reaguje na opukiwanie/ciepło/zimno. W dzień zabiegu bolało trochę dziąsło, pewnie od znieczulenia. A teraz boli jakby kość i to też tylko przy ucisku.
Miałam już kiedyś zaawansowane zapalenie z ropniem i wyglądało to wtedy inaczej.

Jestem panikarą i mam bardzo wrażliwe zęby, łatwo się psują i reaguje słabiej na znieczulenie niż wszyscy normalni ludzie.
A raz że głupio mi lecieć do dentystki od razu ( już jadąc do domu miałam ochotę zawrócić bo mi się wydawało że coś dziwnego się dzieje) a dwa że nie bede miała czasu od piątku.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 września 2019 22:16
1. Wypełnienie po leczeniu powinno być wyszczególnione na rachunki, jeśli nie jest to najprawdopodobniej trzeba doliczyć.
2. Może bolec.
Sonika 1: wypełnienie po leczeniu kanałowym lub wkład i onlay/ korona są płatne dodatkowo. Nie spotkałam się z tym, żeby cena kanałówki zawierała już odbudowę.
2: jak napisała Facella, może boleć niestety.
Dzięki, znaczy wszystko jest normalnie. 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 września 2019 18:34
czy ktoś jako dorosły doznał powrotu choroby lokomocyjnej? od jakiegoś czasu mam problem, chociaż zawsze sporo czasu spędzałam w dojazdach. W busie zbiera mnie na wymioty i zawsze wysiadam okropnie zmemłana. Kupiłam sobie tabsy, ale niewiele pomagają. Co z tym zrobić?  😡 nie czytam, nie patrzę na telefon, staram sie siadać z przodu. No nie mam pomysłu (ani innego środka transportu)
Ja czesto mam jako pasazer niestety, ratuje mnie tylko jezdzenie z przodu.
Imbir probowalas? jakie tabsy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się