Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 sierpnia 2019 20:38
K jako tysiąc jest ok, ale 2k9 brzmi już strasznie  😁

Mnie ostatnio rozwala to jak ludzie w korpo anonsują w mailach swoją nieobecność: "w dn. 01.08 przebywam na urlopie". Naprawdę tak ciężko napisać "w dniu"?  😁 Zawsze zastanawiam się, czy ludzi bolą paluszki od klawiatury, czy to zaszłość z czasów, kiedy wszystkim zależało by zmieścić się w 160 znakach w smsie  😂
W ogóle te skróty to jakaś masakra. Ludzie nawet potrafią pisać „k”.zamiast „ok”. Serio? Ile czasu zajmuje wciśnięcie jednej litery na klawiaturze? A te twory w stylu „cb”, „wgl”, „bd”, „tb” to powodują krwawienie oczu.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 sierpnia 2019 21:31
U mnie też   😁 ale jestem w stanie zrozumieć, że ludzie piszą tak do siebie na przykład na messengerze, bo i czemu nie jeśli mają ochotę 😉 (dopóki nie piszą tak do mnie i nie muszę tego czytać).

Natomiast w oficjalnej korespondencji, na przykład w zwrotce wychodzącej do klienta, jest to dla mnie niedopuszczalne.
Ja rozumiem skróty w grach, bo zaczęłam grać zanim łącza były na tyle wydajne i stabilne, żeby sobie ogarniać w tle konferencje na skype czy coś, no i nie każdy miał mikrofon i słuchawki. Grając można się dowiedzieć ile znaczą setne sekund, więc każda literka na wagę złota. Tam nie raziło mnie nigdy "ty" czy "thx" zamiast "thank you", czy "brb", "afk" "k" zamiast "ok" i inne. Rozumiałam skróty w erze smsów i ograniczenia ilości znaków, bo się trzeba było zmieścić (bosz jaka prehistoria :wysmiewa🙂 Obecnie ich nie rozumiem i mnie drażni, jak ktoś tak do mnie pisze.
Ja się do k jako tysiąca już dawno przyzwyczaiłam i nie widzę w tym nic dziwnego, ale to właściwie przez męża, który kiedyś dużo grał w gry i tak mu zostało i ja to przejęłam od niego 😉 Zwłaszcza, że rzeczywiście widziałam to nawet w ofertach pracy i kiedyś nie wiedziałam co to 😉
Ale thx, db czy tb nie używam. Chociaż w rozmowie nieoficjalnej np na fb (mogę użyć skrótu:P?) nie widzę nic złego.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 sierpnia 2019 07:19
w ofertach pracy to norma 🙂

a ze skrótów to kocham korpo "OOO"  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 sierpnia 2019 07:25
madmaddie jako out of office?
O matko, ja juz zapomniałam, ze kiedyś w smsach był limit znaków 😂 pamietam, ze dla oszczędności komunikowałam sie ze znajomymi puszczając "strzałki", np. Jak sie z kimś umówiłam i chciałam dac znac, ze juz wychodzę 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 sierpnia 2019 07:35
Limit znaków jest dalej taki sam 😉 160 znaków. Tylko jazdy na smsy bez limitu więc nie zwraca na to uwagi i wysyła 5 wiadomości jako jedną 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 sierpnia 2019 07:36
smarcik, tak 😉
vanille, ojejku tak! Ja to miałam z rodzeństwem system w ogóle ustalony i ilość+długość sygnałów to były poszczególne komunikaty, nie było fejsbuka i innych takich i w niedzielne poranki się tak komunikowaliśmy jak żadnemu z łóżka się nie chciało wychodzić. Typu ustalanie kto pierwszy do łazienki albo kto do kogo ma przyjść do pokoju, albo kto wyjdzie z psem 😁 prawie że kod morse'a z tego wychodził, to były czasy 😍
Taaak i te ostatnie 2 gr na koncie i brat Cię łapie na strzałce  😂 🤣
Albo pisanie bez spacji, ByleTylkoWiecejZnakowWcisnac 🤣
Tak było!!
To były prototypy hashtagow.  🤣
W przedpokoju miga mi żarówka. Myślałam że może się przepala, więc kupiłam nową, ale jest dokładnie to samo, za to te same żarówki włożone do innych lamp świecą normalnie. Spróbowałam też z żarówką o większej mocy - to samo. Co może być tego przyczyną? Pewnie czeka mnie wizyta elektryka, ale pomyślałam że najpierw zapytam, gdyby miało się okazać że to kwestia dokręcania jednej śrubki a ja sieję zamęt 😂
dea   primum non nocere
12 sierpnia 2019 05:54
Coś nie styka w ciągłości obwodu. Prawdopodobnie na przyłączu lampy (ma jedną żarówkę czy więcej?) albo przełącznika do niej. Jak ma więcej żarówek, to niestety lampa do wymiany, bo coś "w środku" pada. Jak ma jedną, to bym spróbowała sprawdzić te dwa typy.
Ma jedną żarówkę. Dziękuję za typy :kwiatek:
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 sierpnia 2019 08:33
Czy kojarzycie jakieś estetyczne rozwiązanie, które pozwoli mi wkleić do albumu ze zdjęciami pocztówki, ale tak, żeby można było je obejrzeć z dwóch stron? Nie wiem, coś na kształt koszulki foliowej na dokumenty, która byłaby przyczepiona tylko np. u góry i dałoby się ją podnieść? Chcę zrobić album z tegorocznych wakacji i oprócz tradycyjnych zdjęć nazbierało mi się właśnie m.in. kilka pocztówek z pamiątkowymi pieczątkami i zastanawiam się, jak to najlepiej wyeksponować 🙂
Moższe kupić folię do projektora czy właśnie koszuli, przyciąć do rozmiaru pocztówki, przykleić ( albo przyszyć jeśli karty albumu są grubszą tekturą) a na szew np. nakleić ozdobną tasiemkę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 sierpnia 2019 11:32
martva, zależy ile chcesz wydać. Może można by je zalaminować i po prostu wpiąć?
Pytanie z serii końskiej.

Czy istnieją popręgi westernowe sznurkowe z zabezpieczeniem sprzączki ?
W sensie problem polega na tym, że przy moim siodle sprzączki wypadają na skórze konia, popręg neoprenowy ma zabezpieczenie w postaci takiego kawałka materiału, sznurkowych z czymś takim nie widziałam.
Nie wiem czy przerabiać siodło czy uda się kupić pasujący popręg
Przychodzę z mega głupim pytaniem  🤣
Idę w weekend na wesele z chłopakiem do jego znajomych, których nigdy nie widziałam na oczy. Jak jest w takiej sytuacji z prezentem ? Co wypada dać w takiej sytuacji ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2019 09:47
Sonkowa a nie lepiej, żeby to Twój chłopak ogarnął kwestie prezentu? Najwyżej się dorzucisz, ale skoro to jego znajomi, to łatwiej mu będzie coś wybrać.
A to młodzi chcą prezent? Lepiej dać kasę, ale ile i co i jak to powinien się tym zająć Twój chłopak.
Sonkowa, ja jak szłam tak z moim partnerem do jego znajomych, których poznałam w dniu ślubu, to robiliśmy własnoręcznie kartki (bo 2 takie wesela miałam) i dawaliśmy kasę x2 w każdym nominale 🙂 Tym pierwszym tylko papierki 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł, a tym drugim od 5gr do 100 zł 😀
Chłopak daje kasę, mówi ze on da sam i mam się nie dorzucać. A drugiej koperty nie chce dawać, tymbardziej ze ich nie znam. I tak teraz mi głupio bo nie wiem jak to rozwiązać.  🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2019 13:07
Ja bym kupiła w takim razie jakieś wino i losy na totolotka. Skoro od niego już "główny" prezent będzie, to nie szalej.
Sonkowa, ja jeździłam tyle razy jako osoba towarzysząca i nic nie dawałam. Kupiłabym to wino i już.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 sierpnia 2019 15:28
Sonkowa, ale kartkę chyba podpisze za siebie i ciebie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się