Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Pytam się jako jeszcze-nie-studentka-ale-za-niedługo, która jest po prostu wszystkiego ciekawa i niezbyt rozeznana w studenckiej nomenklaturze 😁 Wyszperałam na stronie uczelni plan zajęć z poprzedniego roku i zaczęłam się zastanawiać. Mianowicie, przy różnych przedmiotach są inne sposoby zaliczenia. Przy jednym przedmiocie mam "zaliczenie bez oceny", przy drugim "zaliczenie na ocenę", a przy jeszcze innym "egzamin". Stąd moje pytanie, co w to się wlicza w sesję na przykład? Tylko te przedmioty z przypisem "egzamin"?
borkowa.   silesian team
15 lipca 2018 16:50
lazuryt00 zaliczenie to zazwyczaj jakiś lajtowy teścik, czasami niektórzy prowadzący zaliczają za obecności albo zrobienie zadanych zadań, więc podejrzewam, że zaliczenie bez oceny to zwyczajnie za chodzenie na zajęcia 🙂 jeśli chodzi o egzamin to wiadomo, tu już trudniej 😁
Czyli na przykład jak w pierwszym semestrze mam tylko dwa przedmioty z przypisem "egzamin" w czasie sesji będę mieć tylko dwa egzaminy? Ciężko mi w to uwierzyć, stąd moja ciekawość.
borkowa.   silesian team
15 lipca 2018 17:02
Czyli na przykład jak w pierwszym semestrze mam tylko dwa przedmioty z przypisem "egzamin" w czasie sesji będę mieć tylko dwa egzaminy? Ciężko mi w to uwierzyć, stąd moja ciekawość.

na to wychodzi, ja w tym semestrze miałam ponad 10 przedmiotów i tylko 4 egzaminy 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 lipca 2018 17:23
Zaliczenie bez oceny oznacza, ze nie ma oceny. Jest tylko „zal”, to moze byc jakiś Michałek, jezyk lub wf, zaliczenia z ocena, to często ćwiczenia i przedmioty nie kończące się egzaminem, No i są egzaminy. Nie każdy przedmiot kończy sie egzaminem, ale czasem koła czy projekty są gorsze niz egzaminy.
To prawda, zaliczenie na ocenę to często ćwiczenia, na których kolosy możesz mieć co zajęcia i naprawdę ogrom nauki. Często egzamin z wykładów w sesji to pestka w porównaniu z zaliczeniem przedmiotu na ocenę  🙂
A jak przedmiot trwa 2 lub 3 semestry to egzamin jest na samym końcu ze wszystkiego... a w trakcie kolokwia zaliczeniowe. Jezu pamiętam moje zdziwienie jak się dowiedziałam, że oprócz kolokwiów z anatomii będę musiała z tego wszystkiego zdać egzamin, co wydawało mi się niemożliwe 😀
lazuryt00, - tak po prawdzie, to te opisy sposobu zaliczeń nic nie mówią i nie mają żadnego odwzorowania w rzeczywistości. Większość zależy od wykładowcy, ja się nie raz 10x tyle namęczyłam na "zal" czy pierdole za 1 ects niż na przedmiocie za 5 ects z egzaminem 😉 Zwykle wykładowcy mają swój schemat oceniania i więcej da Ci on wiedzy jak to może wyglądać niż opis w przedmiotach - zapytaj starszy rocznik lub ludzi z uczelni 🙂
Dzięki Wam wielkie :kwiatek: Rozjaśniłam sobie to już, ale i tak wygląda to ma bardziej skomplikowane, niż jest, zapewne dlatego, że się jeszcze z tym nie zetknęłam osobiście.
Graba.   je ne sais pas
19 lipca 2018 11:43
ma ktoś poleconego tłumacza przysięgego na angielski, który pracuje online? :kwiatek:
jak kupić bezpiecznie używane siodło przez internet???

bo czyje jest to: ??
https://www.olx.pl/oferta/prestige-paris-d-brazowe-siodlo-skokowe-CID767-IDuM7Ct.html
czy:
https://www.olx.pl/oferta/siodlo-prestige-paris-17-5-34-CID767-IDwPZtj.html


to samo siodło, dwóch różnych właścicieli, w dwóch różnych miejscach Polski, o dość znaczącej różnicy ceny 🙇 i cóż ma tu począć taki zwykły uczciwy człowieczek?
pestka, - sposobów jest kilka: poprosić o dodatkowe zdjęcia, poprosić o wysyłkę za pobraniem z możliwością otworzenia paczki, poprosić o możliwość odbioru osobistego. Sprzedając siodła zdarzyło mi się wysyłać za pobraniem i podwozić komuś siodło, tak samo kupując (moje obecne to mi nawet kobita do stajni przywiozła na testy) 😉
pestka jak wejdziesz w inne ogłoszenia użytkownika to od razu widać kto sprzedaje realny przedmiot 🙂 to za 2 tys. prawdopodobnie ktoś próbuje znaleść jelenia, ale zawsze możesz poprosić o wysyłkę za pobraniem z opcją sprawdzenia zawartości przy odbiorze.
Jak zakończyła się, głośna niedawno, akcja poszukiwawcza pytona tygrysiego pod Warszawą?
Dziś słyszałam, że znaleźli go w piwnicy.
Ale czy to prawda, nie wiem.
Nie oglądałam w TV
Nadal go nie znaleziono, kilka dni temu znów wznowiono poszukiwania przy pomocy WOPR, OSP i innych służb. To moje okolice, więc informacje potwierdzone od znajomych WOPRowców.
Śnił mi się dziś ten wąż strasznie się go boję  😡 Po mimo, że nie moje okolice.
Myślę, że on jest całkiem w innym miejscu niż go szukają. Przecież on tą rzeką to już mógł kawał drogi przepłynąć.
U nas to jest ostatnio najlepszy temat żartów i bardzo dobry chwyt marketingowy 😁 jakoś nikt nie bierze go na poważnie, ale fakt, że nad Wisłą zrobiło się pusto 😀 Ja już słyszałam tyle wersji, gdzie on jest, że w nic już nie wierzę. Niby przepłynął Wisłą do Otwocka, teraz znowu go szukają po naszej stronie, podobno ostatnio go widzieli, jak płynął, itd., itp.
Ja czytałam artykuł, że widziano go już w Toruniu 😀
saganek   shit happens
24 lipca 2018 08:54
Pytanie żółtodziobowe hard level... Potrzebuję zrobić plakat dot. organizacji kursu... Nie mam pojęcia jak się za to zabrać... Nie mam żadnych programów oprócz standardów na kompie (power point etc.). Od czego zacząć??
Polecam https://www.canva.com - proste, darmowe i można zrobić bardzo ładne prace 🙂
saganek, polecam canva.com 🙂
Atea nie ubiegła, i to ponad godzinę...nie ma to jak mieć 10 kart otwartych 😀
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 lipca 2018 12:07
Zdecydowanie Canva wymiata  😉
saganek   shit happens
24 lipca 2018 12:10
ooo dziękuje Wam bardzo, już zaglądam.
W czwartek jadę na rozmowę kwalifikacyjną do kliniki weterynaryjnej, starać się będę o pracę jako technik weterynarii. Jestem świeżo po szkole, jedyną praktykę jaką miałam(typowo wet, nie liczę m.in tych w ubojniach czy fermach) to ta organizowana przez szkołę, trwała ona 2 tyg) i... nie wiem, na co się przygotować 😵 Powtarzam wszystko ze szkoły, ale za nic nie wiem, co odpowiedzieć jak zapytają o kwotę wynagrodzenia... Chciałabym ok 2tys netto(ze względu na konieczność przeprowadzki i utrzymania się), ale nie wie, czy to nie za dużo 🙄 Czy jest na sali ktoś, kto mógłby coś podpowiedzieć?
Windziakowa, w Słupsku? Stawka na początek może być mniejsza niż 2000 zł netto... Zwłaszcza, jeśli nic nie umiesz. W Waw od 2000 zł netto nie słyszałam, żeby ktoś zaczynał. Zależy też jeszcze jak duża lecznica i jaki zakres obowiązków.
Klinika jest w Gdańsku, w Słupsku koleżanka w małej przychodni dostawała ok 2 tys netto. To moja pierwsza rozmowa o prace i naprawdę nie wiem, z czym to się je ani czego się mogę spodziewać. Nic nie wiem o zakresie obowiązków, ogłoszenie było po prostu skierowane do techników.
Trudno jest się przygotować do takiej rozmowy, bo to jak ona przebiegnie zależy od pracodawcy  🙂
Zakres obowiązków przedstawi ci pracodawca, ciebie zapyta pewnie o twoje kompetencje czyli wykształcenie, praktykę i umiejętności. Nie ściemniaj, powiedz co umiesz, zaznacz, że szybko się uczysz i chcesz się rozwijać, entuzjazm i chęci do pracy zawsze są mile widziane.
Jesteś w takiej sytuacji, że nie masz argumentów aby negocjować wysokość wynagrodzenia, niestety, bo to twoja pierwsza praca po szkole. Możesz szczerze powiedzieć ile oczekujesz i dlaczego. Pracodawca po prostu się do tego ustosunkuje. Wszystko zależy od tego jakie są stawki w tej klinice. Jeżeli stażysta na starcie dostaje 2 tys. netto, to tyle dostaniesz 🤣
Cień na śniegu, właśnie fakt, że nie mogę się przygotować do tej rozmowy mnie przeraża najbardziej 🤣 Niestety w sytuacjach stresowych zaczynam się jąkać, gadać okropne głupoty i strasznie się plątać w tym, co mówię 😀 Z tym wynagrodzeniem to cóż, masz rację - no ale skądś muszę czerpać doświadczenie, aby potem mogła liczyć na odpowiednie zarobki, więc jakoś to przecierpię jeżeli pracodawcy zaproponują niższą stawkę, bo nie będę miała za bardzo wyboru 🤣
Windziakowa napiszesz na PW jaka to klinika? Jestem ciekawa czy będziemy sąsiadkami jeśli to ta o której myślę  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się