Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Gniadata   my own true love
16 stycznia 2018 17:50
safie niby tak, ale mimo wszystko szkodliwość czynu niewielka (na całe mieszkanie tylko w moim pokoju takie atrakcje, plus godziny jak najbardziej "hałasujące"😉 więc obawiam się że nie potraktowali by tego zbyt poważnie. no nic, póki co wyłączył tą wątpliwej jakości ucztę dla uszu więc mi trochę żądza mordu przeszła, ale może za to pogadam sobie o tym z jego matką... 😀iabeł:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 stycznia 2018 17:59
Gniadata, jeżeli to w godzinach "dziennych" to nie za bardzo można coś zrobić 🙁 Myślałam, że to nocne koncerty

PS.
sąsiedzi nagminnie słuchali techno, aż się szyby trzęsły - wystarczyło kilka sesji z Kaczmarskim  😁
Gniadata   my own true love
16 stycznia 2018 18:10
niee, niestety w ciągu dnia właśnie 🙁 niby zakłócanie spokoju też no ale...
właśnie jestem na etapie cyganienia mocnych głośników od kumpla mojego chłopa 😁 póki co myślałam nad... czymś nieco cięższym niż Kaczmarski (troche mi "żal" takiej muzyki na przekrzykiwanie gównianego disco polo) 😁 gorzej że mieszkam w bloku więc dla reszty sąsiadów byłabym takim samym bucem jak ten buc dla mnie.
Gniadata, a mieszka pod Tobą, czy z boku albo nad?
Gniadata, Ja mam za ścianą sąsiada gówniarza, którzy grając w CSa tak się nakręca, że drze ryja i straszliwie bluzga... Zachowuje się jak jakiś małpolud. Jak się wprowadziliśmy to myśleliśmy, że to ktoś upośledzony ale potem zrozumieliśmy sens słów to do nas dotarło, że jednak nie.
Ostatnio zastosowaliśmy taktykę polegającą na tym, że korzystamy z nowych głośników i wzmacniacza i puszczamy muzykę klasyczną. Powtórzyliśmy to dwukrotnie i darcie japy się nie powtórzyło.
[quote author=Bea1 link=topic=20.msg2747999#msg2747999 date=1515961628]
Dzierwczyny pomocy - jak wysłać z Youtuba piosenkę na Mesenggera?
Jestem ciemniak internetowy,a zalezy mi bardzo


Najprościej skopiować link (adres strony w youtube) i wkleić go jako treść w wiadomości na messengerze  😉
[/quote]
Dzieki,ale nie wiem,co robię żle-nie mogę skopiować
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 stycznia 2018 19:58
A chcesz to zrobić na komputerze czy w telefonie?
Gniadata   my own true love
16 stycznia 2018 19:59
Cricetidae nad niestety, u mnie sie niesie w dół 🙁

Chess wow, wspolczuje - jednak badz co badz disco ballady o rudych/cycatych/pięknych dziewojach tudziez ich oczach ich oczach zielonych z okazyjną wstawką w postaci despacito to jeszcze pół biedy, jakby mi ktoś klął za ścianą tak zebym słyszała to chyba bym uświergła 😂
Gniadata, jeśli to jakaś spółdzielnia czy inny podobny wspólnotowy twór to teoretycznie można podnieść ten temat na zebraniu. Lokatorzy mają prawo doprowadzić nawet do eksmisji uciążliwego sąsiada.
czy osoba mało uzdolniona muzycznie (sama nie grająca na żadnym instrumencie) jest w stanie rozpoznać ze słuchu czy ktoś gra na fortepianie czy na pianinie?


Moim zdaniem nie.
Gniadata   my own true love
16 stycznia 2018 22:04
abre niee, to zupełnie nic takiego :kwiatek: poza tym no generalnie mogło być gorzej - no takie disco wieczorki mam raz na jakiś czas (czasem są jeszcze disco poranki :hihi🙂 no i też nie trwają długimi godzinami, poza tym no przeszkadza to tylko mi, nikomu innemu nawet w moim mieszkaniu nie wadzi. no i pierwszy post pisałam pod wpływem emocji, bo wróciłam zjechana do domu, chciałam sobie  w spokoju odpocząć a tu klops 😁
Dramuta12 dzięki! a ktoś taki kto sobie amatorsko brzdęka na którymś z tych instrumentów byłby w stanie rozpoznać ze słuchu?
pestka, myślę, że raczej byłoby ciężko, zwłaszcza, że jest dużo dobrych pianin i słabych fortepianów, więc lepsze piano może brzmieć lepiej niż słaby fortepian. Tu dużo zależy do niuansów. 😉
Jaki jest zamysł istnienia Ubera? Słyszałam, że ma być to tańsza alternatywa do taxi ale używając ich zamiennie w różnych miastach, na tych samych trasach zauważyłam, że ceny są identyczne a często uber bywa droższy. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że dzięki temu, że ponoszą niższe opłaty niż taxi mogą sobie pozwolić na niższe ceny więc jak to jest? Bo jeśli płacą tyle samo to okej będę zamawiała nadal ale skoro ponoszą mniejsze opłaty i biorą od ludzi tyle samo lub więcej niż taxi to jest to nie w porządku..
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 stycznia 2018 14:18
Sonkowa uber ma różne ceny w zależności od ilości dostępnych kierowców i natężenia chętnych. Czasem jest dużo taniej, a czasem drożej. Dlatego uber pokazuje Ci koszt trasy przed zamówieniem przejazdu i to najczęściej w dwóch opcjach - tańszej i droższej, w zależności od klasy samochodu. No i nie musisz martwić się o pieniądze, bo rozliczanie jest bezgotówkowe, ściągają Ci kasę z konta  😉
Tak, to to wiem. Chodzi bardziej od strony formalnej. Każdy sobie może jeździć jako uber, mniej za to płacić niż jakby był taksówkarzem a kasy od klientów bierze tyle samo?
25% kwoty z każdego przejazdu pobiera Uber reszta idzie do kierowcy czy firmy go zatrudniającej. Jak rozliczane jest to prawnie, czy jest jeszcze jakiś podatek - nie wiem  🤔
To i tak bez sensu. Do Ubera biorą jak leci a na taksówkarza trzeba mieć licencje i inne pierdoly. W momencie jakby pasażerom się to opłacało to miałoby to jakiś sens. Chociaż wydaje mi się, że na początku stawki były korzystniejsze.  Chyba jednak znów wrócę do taksówek.  🙄
Sonkowa, były, bo podobno uber jakoś tam dopłacał kierowcom (jak i o co chodzi nie wiem, powiedział mi to były kierowca ubera). Dlatego się zrobiło drożej i dlatego kierowcami sa głównie Ukraińcy, firmy biora auta w leasingi, zatrudniają Ukraińców tak, żeby samochód non-stop bez przerwy jeździł. Ja się kilka razy przejechałam w nocy Uberem, ale korzystam z taksówek jednak, tym bardziej, że teraz tez są aplikacje taksówkowe.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 stycznia 2018 21:48


9😲5- czy ktoś kojarzy co to jest i skąd? 👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 stycznia 2018 22:18
CzarownicaSa, wrzuć w googla Скажи волшебное слово!
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 stycznia 2018 22:32
CzarownicaSa,
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 stycznia 2018 07:43
25% kwoty z każdego przejazdu pobiera Uber reszta idzie do kierowcy czy firmy go zatrudniającej. Jak rozliczane jest to prawnie, czy jest jeszcze jakiś podatek - nie wiem  🤔


Teraz już więcej, pan kierowca mi ostatnio opowiadał.
Oczywiście, że jest podatek, bo nie "każdy może sobie jeździć uberem" tylko trzeba mieć normalną działalność gospodarczą czyli de facto - firmę. Jak ktoś nie wie ile jednoosobowa dg płaci podatku to w wątku o pracy tunrida jakiś czas temu sporo o tym pisała.


Zawsze można chodzić na piechotę albo jeździć rowerem, taniej i zdrowiej  😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 stycznia 2018 08:06
Dzięki :kwiatek:
Orientuje się w kosztach. Po prostu którys raz z rzędu przyjechał uberem Pan z Ukrainy oczywiście spóźniony bo nie ogarnia miasta, zawiozl mnie nie tam gdzie chciałam i skasował  więcej niż dzień wcześniej taksówkarz. Dlatego zaczęłam się zastanawiać. Ale chyba nie każdy ma działalność gospodarczą, bo tak jak napisała Cricetidae zatrudniają Ukraińców i jeżdżą non stop. Pamiętam, że jak wchodziły ubery, bo był wielki hejt ze strony taxi. Wtedy mało mnie to interesowalo, bo mi jako klientowi się to opłacało. Dlatego teraz zaczęłam się zastanawiać czy faktycznie oni sobie lecą w kulki.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 stycznia 2018 11:51
Sonkowa to nie Uber zatrudnia Ukraińców, tylko mają umowę z jakąś firmą a to ona takich zatrudnia. Firma na pewno jest "na czysto" wobec Ubera więc góra się nie czepia. Myślę że po prostu ktoś stara się tu robić coś na kształt pseudo piramidy finansowej i o ile na początku zamysł był super, to teraz właśnie poziom spada.

Rzeczony pan kierowca, z którym rozmawiałam, powiedział mi, że on jeździ na kilku aplikacjach bo na samym Uberze w życiu by nie zarobił, i że Uber okropnie traktuje kierowców. A ja nawet nie wiedziałam, że są inne aplikacje  😉
Okej, teraz rozumiem. Ciekawa jestem nadal jak jest z tymi licencjami.. W każdym razie szkoda nerwów. Fajną opcje mają z tym, że nie muszę płacić za każdym razem tylko sami sobie pobierają z karty i że działa w wielu miastach dzięki czemu nie trzeba szukać numerów na taxe. Mogłabyś podpowiedzieć jakie są inne sprawdzone aplikacje?
[quote author=smarcik link=topic=20.msg2748727#msg2748727 date=1516132683]
A chcesz to zrobić na komputerze czy w telefonie?
[/quote
Na kompie]
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 stycznia 2018 19:44
Kopiujesz adres do filmu z paska adresu przeglądarki, tak samo jak na każdej innej stronie.
Co to znaczy, że nie możesz skopiować? Spróbuj zaznaczyć całość i skopiować albo używając kombinacji klawiszy ctrl+c, albo prawego przycisku myszy -> kopiuj.
Dzięki,ale jest coś nie tak.Nie mogę kopiować też innych linków.Nie tylko z Youtube.
Wezwę na pomoc kogoś.
Dziękuję,że starałaś się pomóc :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się