Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 września 2017 10:42
co zrobić jeśli komputer (win 10) za Chiny nie chce połączyć się z drukarką (HP)? przeinstalowałam, zmieniłam ustawienia- nic, drukarka nie chce się połączyć z routerem chyba, nie mam dla mniej adresu IP. dostaję szału, na jutro muszę wydrukować sprawozdanie  🙇
A przez kabel drukuje?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 września 2017 11:43
nie mam kabla 🙁
odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz sterowniki -zazwyczaj pomaga
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 września 2017 07:24
pisałam na górze, że przeinstalowałam. Nic, ostatecznie wydrukowała po pożyczonym kablu, ale z łącznością bezprzewodową nadal jest problem, a już wypróbowałam wszystkie rozwiązania z sieci. Jak ja nie lubię tej drukarki!
madmaddie, nasza drukarka też czasem tak ma, na początku też kombinowaliśmy na wszelkie możliwe sposoby, a pomogło... zresetowanie routera.
madmaddie, moja ma tak samo (Win10/HP)... Zależy od humoru, ale jak się człowiek spieszy, to zawsze ma jakieś "ale"...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 września 2017 22:04
będę pamiętać z tym routerem na przyszłość  :kwiatek:
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

20 września 2017 17:06
Obecnie trwa rykowisko. Czy chodząc z koniem na spacery w ręce po lesie, słysząc, że w naszą stronę lezie jeleń, spierdzielać? Widzę, że koń ma olewkę, ja sama pewnie bym zwiała, ale nie chciałabym, żeby jeleń zaatakował mi konia.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 września 2017 20:05
Czy da się w jakiś sposób zapłacić sms-em za zakupy?
Mój Tata ma około 200 pln na karcie pre-paid telefonu i chciałby je wykorzystać. Jako, że w pakiecie ma darmowe i sms i rozmowy, to co miesiąc doładowuje konto tylko po to, żeby pozostało ważne. No i nazbierało się tych środków, które tak naprawdę są zamrożone, bo tata nie wie, jak można je wykorzystać. Wspominałam o wsparciu fundacji, ale on się uparł, że chce za te pieniądze coś kupić.

Da się tak w ogóle? Wiem, że można doładować sms-em konto na chomiku, ale to też nie jest opcją. Będę wdzięczna za wskazówki  :kwiatek:

Może je wydać w Google Play/Apple Store, na iTunes, jakieś konta premium w grach czy innych aplikacjach. Nic innego mi nie przychodzi do głowy.
Jestem na etapie przeprowadzki do nowego mieszkania gdzie nie ma internetu, a że nigdy nie miałam styczności z ogarnianiem internetu to teraz pytanie. Potrzebuje internetu najlepiej bez umowy. Gdzie najlepiej i jak? Ile potrzebuje (dwie osoby, gdzie głównie potrzebujemy internet na Spotify, FB, poczta i tego typu rzeczy) internetu miesięcznie? Ja dodatkowo  wieczorami dużo oglądam filmików na youtubie.
Martita   Martita & Orestes Company
20 września 2017 20:49
Behemotowa a jak z zasięgiem w miejscu przeprowadzki? Ja mam Play na kartę, za 50 zł miesięcznie bez limitu GB (niby tam jest 100GB ale jak wykorzystasz to nie zwalnia da się normalnie korzystać z YT itd.) Starter kupisz w każdym punkcie Play i od razu zarejestrujesz. Dla mnie do zwykłego użytku domowego jest ok. Z tym, że ja mieszkam w centrum Warszawy. Możesz sprawdzić też ofertę internetu na kartę innych operatorów.
Jeśli wolisz jednak "po kablu" to UPC ma chyba bardzo krótkie umowy i nie robią problemów z ewentualnym przeniesieniem.
busch   Mad god's blessing.
20 września 2017 21:11
Behemotowa, ja też mam internet mobilny Play i sobie chwalę. Mają na stronie internetowej mapkę z ich zasięgiem, więc można łatwo dowiedzieć się, czy w Twoim miejscu zamieszkania będziesz mieć zasięg.
Behemotowa, - ja mam internet z T-mobile, z przenośnym routerem, bez limitu (i to bez, bez, ale ja mam opcję z oferty "dla firm"😉. Czadowy zasięg, nawet na stajni czy w budynku uniwerku (jestem na wydziale informatyki, budynek metalowo-szklany, kabel pogania kabel, co odbija/zakłóca sieć) łapie mi LTE, w zasadzie nigdy problemu z zasięgiem nie miałam. W domu śmigają na tym 2 laptopy często jednocześnie grając on-line i tv z netflixem. Kosztuje nas to 45zł (pierwszy rok za 1zł), plus dopłaciliśmy na początku za lepszy router chyba 100zł - ale ja i chłopak czasem lubimy "ponerdzić" i to bardzo upierdliwe, jak się ginie przez lagi 😁, a od routera też dużo zależy. Fajne jest to, że mogę z tym urządzonkiem pojechać gdziekolwiek - w góry, nad morze, za granicę i dalej mam internet. Z obserwacji telefonowych to zasięg sieci dużo, dużo lepszy niż miałam w play.
Btw. - imo 20-30GB starczy na Twoje potrzeby bez stresu.
Ja też polecam Play. Byłam wierna przez jakieś 6 lat, teraz korzysta mama i nigdy nie narzeka 😉 Ja w dodatku mieszkałam na kompletnym zadupiu, ale z zasięgiem nie było problemu.
Ja również mam Play - abonament, płacę 10zł/10gb i dostaję rachunek w takiej kwocie, jaką zużyłam 😉 Umowa bez terminu, można rozwiązać w każdej chwili 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 września 2017 08:16
Play jest spoko pod warunkiem, że nie mieszkacie w jakiejś dziurze zasięgowej. Niestety dziur coraz więcej, a Play nic z tym nie robi 😉
Centrum Wrzeszcza, więc zasięg to nie problem. Dziękuję Wam, wybiorę się na dniach do Play i T-Mobile, zobaczę kto mi da lepszą ofertę 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 września 2017 13:37
Behemotowa, centrum Wrocławia - nie ma zasięgu. 😂 Ale jesteś optymistką  😜
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 września 2017 14:52
To prawda, w Szczecinie też miałam problemy z zasięgiem w Playu  😉 zresztą gdzie ja z nimi problemów nie miałam..  🙄
[quote author=Poncioch link=topic=20.msg2713224#msg2713224 date=1505638726]
Czy da się w jakiś sposób zapłacić sms-em za zakupy?
Mój Tata ma około 200 pln na karcie pre-paid telefonu i chciałby je wykorzystać. Jako, że w pakiecie ma darmowe i sms i rozmowy, to co miesiąc doładowuje konto tylko po to, żeby pozostało ważne. No i nazbierało się tych środków, które tak naprawdę są zamrożone, bo tata nie wie, jak można je wykorzystać. Wspominałam o wsparciu fundacji, ale on się uparł, że chce za te pieniądze coś kupić.

Da się tak w ogóle? Wiem, że można doładować sms-em konto na chomiku, ale to też nie jest opcją. Będę wdzięczna za wskazówki  :kwiatek:

Może je wydać w Google Play/Apple Store, na iTunes, jakieś konta premium w grach czy innych aplikacjach. Nic innego mi nie przychodzi do głowy.
[/quote]

Dzięki za odpowiedź 🙂 heh, skończy się kupowaniem gier 😉 tak jak się spodziewałam.
Hej 😉

Co zrobić kiedy sprzedawca nie powiadomił mnie w ciągu 14 dni kalendarzowych o tym jak reklamacja została rozpatrzona i zasłania się tym , że wysłał sms'a a to, że jak go nie dostałam to moja wina i powinnam sama się zainteresować przebiegiem reklamacji, a kiedy pytam czy może mi udowodnić, że sms został wysłany, to mówi że nie bo mają stary telefon, który nie archiwizuje wysłanych wiadomości  🤔 🤔
Wiem , że po przekroczeniu terminu reklamacje uznaje się zasadną, ale jak rozegrać sprawę sms'a ? Do tego sprzedawca zarzuca mi, że specjalnie go usunęłam.
Alexa:P, to on musi udowodnić, że cię poinformował a nie ty, ze nie zostałaś poinformowana.
prawdopodobnie albo nie rozpatrzyli reklamacji na czas, albo wysłali smsa na błędny numer. pozostaje ci rzecznik, inspekcja handlowa a w ostateczności sąd konsumencki- tam wygraną masz jak w banku.

sorry za brak wielkich liter, ale klawiatura mi ześwirowała.
Martita   Martita & Orestes Company
22 września 2017 20:47
Alexa:P Nie zawsze to musi być 14 dni na rozpatrzenie reklamacji.
Natomiast zastanawia mnie u kogo tą reklamację składałaś skoro
[quote author=Alexa:P link=topic=20.msg2715079#msg2715079 date=1506103646]
a kiedy pytam czy może mi udowodnić, że sms został wysłany, to mówi że nie bo mają stary telefon, który nie archiwizuje wysłanych wiadomości 
[/quote]
What? Pierwsze słyszę o odpowiedzi na reklamację w formie sms. To jakaś firma krzak? Jak składałaś tą reklamację? Masz potwierdzenie jej złożenia?
Inną rzeczą jest, że to sprzedawca musi udowodnić, że rozpatrzył reklamację w terminie i, że otrzymałaś odpowiedź. Istnieje możliwość wysłania odpowiedzi listem zwykłym (które wiemy jak dochodzą) tylko w wypadku gdy reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, zgodnie z wolą klienta.
Polecam rzecznika praw konsumenta 😉
Martita, wysyłanie informacji o rozpatrzeniu reklamacji i decyzji w formie sms jest jak najbardziej normalne i akceptowalne. Chyba, że sam klient sobie życzy inną formę. Grunt, żeby było na piśmie, czyli maile, listy i smsy są OK. Wiadomo, że polecony jest najpewniejszy, zwłaszcza w tak delikatnych sprawach jak spory konsumenckie; ale zabiera czas i pieniądze, więc masa firm uznaje formę sms, zwłaszcza przy przedmiotach o niskiej wartości.
Na rozpatrzenie reklamacji z tytułu rękojmi jest zawsze 14 dni. Inny termin obowiązuje na rozpatrzenie reklamacji z tytułu gwarancji, zależnie od postanowień karty gwarancyjnej.
Alexa:P, masz kopię tego zgłoszenia? tam wszystko powinno być jak wół napisane.
Mam formularz zgłoszenia itp. Dzisiaj ma być kierownik sklepu, więc może rozmowa będzie wyglądała inaczej. Co do firmy to nie taki krzak, bo dość znana sieciówka NEW LOOK  🤣 🤣
Alexa:P, większości firm zależy na tym, zeby klient był zadowolony, tylko sprzedawcom sie nie chce 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 września 2017 09:17
Alexa:P, No skoro on nie moze udowodnić, to on ma problem, nie Ty 🙂
Martita   Martita & Orestes Company
23 września 2017 09:29
szam Zgadzam się co do rękojmi (i reguluje to art.561 Kodeksu Cywilnego), na pozostałe tematy jest 30 dni. Alexa :p nie sprecyzowała tematu reklamacji. Odnośnie odpowiedzi powinna być udzielona na papierze lub innym trwałym nośniku informacji. Przy czym ta ogólna zasada będzie mieć zastosowanie w sytuacjach, gdy przepisy szczególne nie regulują inaczej tej kwestii. Ja siedzę bardziej w tematach telekomunikacyjnych a te wiadomo mają swoje oddzielne "prawa".

Jeśli klient się zgadza na odpowiedź w formie sms ja nie widzę problemu (trudno mi tylko wyobrazić sobie dłuższą odpowiedź chyba, że to "nie bo nie"😉. Tylko to dalej nie klient ma udowadniać, że nie jest wielbłądem. Alexa :p Mogłaś w tym czasie ten telefon zgubić, sprzedać, podpalić czy wysłać w kosmos.
A co, maja list wysłać? Skoro podaje sie numer telefonu, to dość logiczne, ze przez niego bedzie sie sklep kontaktować 😉 Wiec na zgubienie, spalenie, nic nie poradzą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się