Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 kwietnia 2016 12:01
Jaki trening? Polcam "atlas treningu siłowego" F. Delavier  😉
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 kwietnia 2016 12:07
W zasadzie to przygotowanie do biegów ekstremalnych + ćwiczenia stricte poprawiające postawę (dużo na mięśnie głębokie brzucha np.) - czyli tak naprawdę wszystkiego po trochu - przewaga siłowego, funkcjonalny, obwodowy, oczywiście bieganie... stwierdziłam, że chciałabym się dokształcić i trener stwierdził, że dobra, ale będzie odpytywał w trakcie ćwiczeń, jakie mięśnie uruchomiłam, gdzie się przyczepiają, itp.... to był kiepski pomysł, będzie ciekawie  😁

Chcę go zadziwić i przywędrować już z odpowiednią literaturą  👀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 kwietnia 2016 12:09
Zerknij sobie do tej książki  😉 Jeśli masz maila przyjmującego duże załączniki to mogę spróbować Ci przesłać  😉
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 kwietnia 2016 12:12
smarcik, poszło pw  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 kwietnia 2016 20:41
Pytanie z serii głupich 😡
Jeśli nie jestem mężatką, ale żyję w związku, to forma grzecznościowa do mojego nazwiska będzie "miss" czy "ms"? Bo mężczyzna rozumiem "mr"? 🤔
Moje pytanie chyba jak najbardziej tu podchodzi...
Otóż zostałam zaproszona na Komunię Chrześnika z którym od kilku lat nie mam kontaktu, a dodatkowo jego matka(a niegdyś moja przyjaciółka) urządziła mi awanturę, wyrzucając między innymi, że żałuje, że wybrała mnie na chrzestną (a czemu ja, a nie rodzina to chyba już zapomniała). Na Komunię nie pójdę nie tylko ze względu na powyższe. Czy w takiej sytuacji powinnam mu wysłać prezent? Co to powinno być? ( niestety ale nie stać mnie na jakiś wymyślny prezent, czy rzucenie 1000zl...)
Kaktus trudna sytuacja. Myślę, że najkorzystniej byłoby gdybyś jednak mimo wszystko pojawiła się na tej komunii. Chociażby na ceremonii kościelnej, bez obiadu jeżeli ma Ci to sprawić dyskomfort. Ja baaaardzo długo przeżywałam jak mnie chrzestny olał i wypasiony prezent przekazany przez ciotkę nie zmienił ani mojego rozczarowania ani złości moich rodziców, że zachował się nie fair w stosunku do ich dziecka.
Kaktus Pokłóciłaś się z matką, nie z chrześniakiem. Idź do kościoła na samą uroczystość. Potem pod kościołem złóż mu życzenia, ucałuj w oba policzki i daj prezent. Imprezę w domu (czy tam w lokalu, nie wiem) olej.
Nie dam rady pojawić się wtedy w Polsce... Dla mnie wyjazd w tym terminie Ryanair+ bus na lotnisko, to ponad 700zl za podróż. Niestety póki nie pracuje nie mogę jechać...
To moze zadzwoń do niego wczesniej, wytłumacz co i jak, złóż zyczenia i wyślij prezencik. 😉 tak olać całkowicie jednak słabo..
Sonkowa, nawet nie mam z nimi jakiegokolwiek kontaktu, nawet nie wiem gdzie mialabym potwierdzic swoja obecnosc (chyba przez brata jego matki...). Wiem tylko, ze mieszkaja teraz w Anglii. Boze strasznie skonplikowane to wszystko... Nie wiem co robic 🙁 fakt, ze Komunia jest wazna, a Maly z tego co pamietam to dosc uczuciowy byl...
A skad dostalas zaproszenie? Czyli jakis kontakt oni znleli?
Macie rację najlepiej zadzwonic młodemu powiedziec co i jak, ja bym wysłała prezent 🙂 Czemu dziecko winne.
anil22 list ponoć przyszedł z Anglii, mama teraz mówi, że jest podany ich adres na kopercie. Ona mój polski adres znała, bo wiele lat mieszkała klatkę obok, pewnie policzyła sobie drzwi 😉
chyba faktycznie pozostanie mi się z nimi skontaktować, za pośrednictwem jej brata oczywiście.. 🙂
dziękuję, trochę mi pomogłyście.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 kwietnia 2016 10:50
CzarownicaSa, miss to panna, ms to pani 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 kwietnia 2016 10:56
JARA dzieki :kwiatek:
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
30 kwietnia 2016 21:18
Czy jest na sali fizjoterapeuta? Potrzebuję podpytać się o tytuĺy podręczników jeszcze. Uratujecie mi życie  :kwiatek:
Fizjoterapeuta to nie, ale student. Zasadniczo to nie znam książek o anatomii w ujęciu treningu. Na studiach bardziej interesują nas suche fakty typu funkcja przyczep unerwienie no i anatomia palpacyjna. Nic specjalnie ciekawego dla kogoś poza tematem.  😁
Mogę Cię poratować tablicami Sobotty z miniaturą mięśnia i unerwieniem, przyczepami i funkcjami. Z tego się zawsze uczyłam na wejściówki z kinezyterapii XD. Taki szybki rekonesans co gdzie i jak działa.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
30 kwietnia 2016 22:20
Już zdobyłam cały pierwszy tom Sobotty. Ale potrzebuję książek, które odpowiedzą mi na pytanie w stylu "które mięśnie są odpowiedzialne za nadmierną protrakcję stawu barkowego" na przykład. Akurat to muszę umieć na poniedziałek.
co zrobić z nieudolnie wyrwanym kleszczem? Aparat gębowy został w skórze, dłubać to igłą czy czekać do jutra na wizytę?
Rumień był już przed wyrwaniem...
Rul, najlepiej pojechac na ostry niech wyjma gębę.
Samemu nie rafze sobie tam grzebać, bo mozna sobie jeszcze gorzej zrobic nniz jest.
nie dopisalam, ze chodzi o psa 🙁
aniapa cięzko będziesz miała znaleźć ksiażkę odp na konkretne pytania. Można to raczej wywnioskować niż w prost przeczytać. Chcesz to wyślę ci w pdf jakieś książki na e-mail.
Rul, aaaa to poczekac do jutra niech wyciągną w gab wet.
Tez nie radze grzebać samemu bo można nie do konca wyciagnac ( bedzie potem trudno resztki resztek wydlubywac)
A ja już wyobrażałam sobie psa na ostrym dyżurze  😂 Ale pies czy człowiek z kleszczem nie ma zabawy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 maja 2016 20:26
Rul, odkaź i tyle.
Mam pytanie odnośnie tego korektora postawy potocznie nazywanego pajączkiem.

Chcę sobie sprawić takie ustrojstwo, ponieważ strasznie się garbię i nie jestem w stanie się już wyprostować i utrzymać w pozycji prostej /:
Pytanie: jakiego pajączka dla dorosłych polecacie? Czy to działa i po jakim czasie mogę się spodziewać efektu. Czy powinnam spać w pajączku? Ile godzin dziennie w nim chodzić?

Jak ktoś używał, to bardzo proszę o podzielenie się wrażeniami 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 maja 2016 21:49
Meise, ale pajączek daje alarm kiedy się garbisz, więc jak chcesz w nim spać? 🙂 I efekt też zależny jest raczej od Ciebie samej, kiedy wyrobisz sobie odpowiedni odruch. No chyba, że chodzi o jakiegoś innego pajączka.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 maja 2016 08:58
Meise, wzmocnij mięśnie pleców i brzucha ćwiczeniami 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
02 maja 2016 09:15
CzarownicaSa, miss to panna, ms to pani 😉

Tak wlasciwie to Ms to rozwodka. Mrs to pani (zamezna), Miss panna.
Wiem, że temat kubków wszelakich przewijał się tu setki razy, ale nie znalazłam tego, czego akurat szukam, więc może ktoś coś podpowie. :kwiatek:

Szukam kubka, który ma spełniać następujące wymagania:
- ma być duży (ok. 450 ml lub większy),
- musi mieć kształt inny, niż tradycyjny, np. taki, taki, lub inny, byle nie prosty,
- wnętrze kubka nie może być białe,
- musi być możliwość nadruku (własny tekst).

Przekopałam allegro i znalazłam kubek spełniający trzy z moich wymagań, ale znalezienie kubka z kolorowym wnętrzem mnie przerosło. 😵 Ktoś coś? :kwiatek:

edit. poprawki w linkowaniu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się