Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Pytanie z innej beczki, mam nadzieję że może być w tym wątku. Ile obecnie kosztuje comagel?
Witam Szukam weta który zrobi gastroskopie z województwa kujawsko pomorskiego konio stoi w Grudziądzu z góry dzięki za jakieś namiary
Znak ktoś dobrego, sprawdzonego weterynarza do układu oddechowego z Warszawy lub okolic?
Dziękuję z góry! Potrzebny na CITO!
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
25 marca 2020 17:23
Blanka Wysocka
[quote author=blucha link=topic=199.msg2908219#msg2908219 date=1579810796]
travia , nie chce bronić tutaj pani wet, bo ani jej nie znam , ani nie znam sytuacji( a wiem ze weci tez czasami swoje za uszami mają )  ale wydaje mi sie że tutaj jest zwykłe ,,niedomówienie,, chciałas żeby zrobila morfologie i spytałaś o cene, usłyszałaś zapewne cene samego badania w labie a nie całosciowej wizyty, ja jak pytam weta o cene zdjecia RTG to odpowiedż 50 zł nie będzie ceną za całą wizyte i zdjecie, ale ceną samego, jednego zdjecia, wiadomo ze muszę dodac za dojazd , za ewent sedacje i za kazde dodatkowe zdjecie. żeby pobrac krew do badania pani wet nie musiała oglądac konia, a to jest ocena esterieru, mało , do tego potrzebna jest druga osoba najlepiej własciciel. jesli z morfologi nie wyszły zadne problemy zdrowotne to zalecenia dostałas jakie dostałaś , jeśli nadal jestes zaniepokojona i chcesz drążyć dalej co koniowi jest to sie dzwoni i pyta co mozna jeszcze sprawdzić.


Tak, jak sie okazuje nastapila cala masa nieporozumien. Oczekiwalam pelnej wizyty lacznie z ocena stanu konia, a pani wet (nie bardzo rozumiem dlaczego) postanowila obejrzec go dopiero za miesiac podczas tarnikowania zebow, na ktore mialysmy sie dopiero umowic. Dlatego mowie, ze mialam inne oczekiwania co do tej wizyty i nie moge ocenic czy pani Sablik jest dobrym wetem czy nie bo nie mialam okazji tego sprawdzic. Opisuje sytuacje, w ktorej pojawilo sie duzo problemow komunikacyjnych i zaznaczam, ze do dzisiaj nie otrzymalam wszystkich wynikow, ich interpretacji, ani zalecen. Nigdy wczesniej nie mialam problemow z zadnym wetem, stad moje zdziwienie, ze tym razem nie poszlo „gladko” i moze faktycznie powinnam byla pojawic sie w stajni.
[/quote]

Ja się tylko odniose bo wczoraj dr Sablik robila tarnikowanie zebów u mojego konia, przy którym byłam. Miałam okazje o wszystko zapytać, o wszystkim porozmawiać, pani doktor rozwiała moje wszelkie wątpliwosci dotyczace tak robienia zębów jak i innych rzeczy związanych ze zdrowiem mojego konia.
Z tym że ja juz mialam komplet wyników badan do zaprezentowania.

Także ja jestem naprawde zadowolona z tego, jak przebiegła wizyta, jak Pani Doktor odnosi sie i do konia i do mnie.
Natomiast konakt telefoniczny jest zdawkowy niemal z każdym wetem z którym sie w zyciu spotkałam.
A wspomniane zalecenia "karmic konia dobra pasza i zapewnic mu ruch" równiez dostalam wraz z dokumentacja, są chyba takie "standardowe".
Podczas wizyty dostałam również porady dotyczące suplementacji etc.

Wiec tak naprawdę wszystko co zarzucasz Pani Doktor wynika z tego ze Cie nie bylo przy badaniu. Moze dlatego Pani doktor liczac ze przy tarnikowaniu sie pojawisz, postanowiła omówić stan konia wtedy.
Słyszał ktoś o takiej historii jak TUV za 300/400 zł? Przeglądając internety znalazłam coś takiego  😲
FerventAxis, ile lat temu ?? Nie wiem co mógłby obejmować. Chyba jedynie popatrzenie na biegającego konia, jakieś próby zginania.
Do jakiego lekarza z prośbą o TUV uderzać w okolicach Zielonej Góry?
z miejscowych to tylko Radek Chybin, a tak to tylko dojeżdżający.
Długi czas już jestem nie w temacie - pomóżcie, na jaki koszt się nastawić przy podstawowym badaniu TUV? Województwo dolnośląskie oraz okolice Warszawy (o ile ma to znaczenie).
Jak jest u Was - weterynarze pracują normalnie, czy tylko nagłe przypadki?
Weterynarz-okulista dojeżdżający na pomorze potrzebny dość pilnie, ktoś coś wie?
Windziakowa, nie wiem czy Paulina Landsberg ma taki zasięg, ale próbowałabym
dea   primum non nocere
19 kwietnia 2020 07:39
Ania Woźniak nas prowadziła okulistycznie. Dość dawno, odpukać, nie było potrzeby konsultacji, oko w porządku.
Windziakowa, pomorskie to bym powiedziała, że dzwoń do Ani Woźniak, ale nie wiem czy ona teraz jeździ gdzieś dalej poza Trójmiasto skąd jest. 
Polskie Pomorze
A jakiego weterynarza polecicie do rozrodu?
Dokładnie do inseminacji.
Okolice Wrocławia 🙂
klaudii744, ja co prawda z Wrocławia nie jestem, ale miałam okazję poznać kilku tamtejszych specjalistów i jeśli o rozród chodzi, to mogę z czystym sumieniem polecić  dr n. wet. Macieja Witkowskiego 🙂
klaudii744, Leszek Januszewski. Prowadził wiele lat klacze w SK Nowielice.
goska123   femme fatale
09 maja 2020 10:32
moze z innej beczki ale moglby ktos looknac na zdjecia rtg?
Szukam dobrego Weta do którego mogę zawieść konia lub przyjedzie pod Warszawę. Problem ortopedyczny, kulawizna z dnia na dzień, ciągnie się 4 tydzień. Dr. Rojek obstawił ścięgno i kazał odpocząć dwa tygodnie i jak już było przyzwolenie na pracę to zaczęła kuleć znowu. Rozważam Dr. Samsela i zawiezienie kobyły na Służewiec na prześwietlenia itd albo polecona mi została Dr. Radwańska lub lekarze z Centrum Zdrowia Konia. Co byście zrobili w moim przypadku? Najbardziej rozsądny wydaje mi się Służewiec.
plunia, dr. Glolonka tam przyjeżdża co ok. 2 tyg. Ale może być najlepsze postawienie konia w klinice na pełną diagnozę. Często to też jest bardziej opłacalne, jak np. Trzeba powtarzać znieczulenia
BUCK   buttermilk buckskin
16 maja 2020 19:03
Plunia  ok.Warszawy - do wyboru, wg.przypadkowej kolejności: Szpotański, Maj, Kaczorowski, Hecold  🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
17 maja 2020 06:43
Plunia, ja bym wiozła do CZK. Mój koń i moje podopieczne konie od lat są pod ich opieką.
vissenna   Turecki niewolnik
17 maja 2020 12:35
Jest jeszcze klinika Macieja Przewoźnego. To bardzo dobry ortopeda, widziałam jak wyciągał na prawdę beznadziejne przypadki.
vissenna, tak Przewoźny ma chyba świetne oko do kulawizn 🙂 znajoma pojechała do niego na gastroskopię, a wróciła z newsami, że koń kulawy przez chipa. Nikt w stajni nawet nie zwrócił uwagi, że coś może być nie tak, ale też raczej nikt się szczególnie wnikliwie nie przyglądał.
vissenna   Turecki niewolnik
18 maja 2020 13:28
Pomocy!

Potrzebuję weterynarza który mówi dobrze po niemiecku i jest w stanie zrobić badania TUV z zaświadczeniem po niemiecku???
Rejon Kuj-Pom i ościenne województwa.
plunia - Służewiec jest jak najbardziej w porządku, dr Samsel jest bardzo dobrym ortopedą i ma dobre oko. Gdybym miała taki problem z koniem na pewno bym go zawiozła na Służewiec.
Jak problem z miednicą to tylko klinika pozostaje? Chodzi o konkretną diagnozę czyli rentgen musi być
vissenna, dr Przewozny mówi po niemiecku.
vissenna   Turecki niewolnik
19 maja 2020 14:12
vissenna, dr Przewozny mówi po niemiecku.


To wiem, szukam jeszcze alternatywy na wypadek jakby dr Przewoźny był zajęty (co jest raczej częste) 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się