Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
29 listopada 2008 16:06
brakowalo nam chyba akiego tematu🙂
jak sie maja jezdzcy z krakowa? i co nowego w stajniach🙂

pozdrawiam

Rozszerzyłam tytuł.
Doszły mnie słuchy o rzekomej śmierci Cassino, czy ktoś to może potwierdzić/zaprzeczyć?
ushia   It's a kind o'magic
05 grudnia 2008 20:23
ludkowie, kto u Was kuje?
Arek masówki juz nie chce robic, Styrna sie nie sprawdzil, Wieńc czasu i siły na 20 koni na raz nie ma - RATUNKU!  :emot4:
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
06 grudnia 2008 08:17
ushia mi robi pan Strzygiel. jest to jeden z 3 kowali z ktorego jestem na prawde zadowolona. nie wiem czy robi az w takim hurcie jak 20 koni🙂 ale jesli chcialabys sie z nim skontaktowac a nie masz nr tel to pisz pw 🙂

p.s. z tego co wiem sporo osob juz rezygnuje z artka bo nie ma czasu. od nas ze stajni zrezygnowaly 3 osoby czyli 5 koni
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
30 grudnia 2008 11:53
a jak ceny w krakowie sie maja przed nowym rokiem? szykuja sie u was podwyzki za pensjonat? jazdy rekreacyjne?
ushia, zapytaj się michała - od pomaga pawłowi, może on bedzie mieć czas, b o siłę ma 😉
Ludzie nie tyle rezygnują z Artka z powodu braku czasu, co z powodu nowych cen. 250 za cztery nogi, 200 za przód. 😲 U mnie kuje Paweł, co prawda czasem czeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać nadplanowe pare tygodni ale cóż...wszyscy wiedzą, że jest on wybitnie awaryjny.
Czemu watek sie nie rozwija?
Jakies nowosci piszcie  😉 Jak tam w Waszych stajniach, dzieje sie cos?
Wszystkie Krakusy tak ostro trenują przed sezonem, że czasu nie mają na internet. 😁
Na Bielanach zimno, śnieżno, konie na padokach szaleją...
albo sie uczą przed sesją  😁
Nooo to u mnie tez zimno, ale wszystko teraz puszcza. A szkoda, bo chciałam jechac w teren i zdjecia porobic paskudzie mojej.
Konik zdrowy i pelen energii- to najwazniejsze. Ale moglaby juz byc wiosna...  😲
Dopisuje sie do pytania Soliny- jakies podwyzki w Waszych stajniach? Wolne miejsce?

Solina jak wyglada sytuacja z boksami w Rzeszotarach?
"Bez-halowcy" wykorzystują okazję, żeby w końcu pojeździć, podóki trochę śniegu leży, a ci z halą stoją w kolejce, żeby na nią wjechać.
W okolicach Kryspinowa biało, slicznie, a dziś o 7 rano mróz był całkiem, całkiem.
pod tym linkiem znajdzecie co nieco o większości stajni w Krk
www.stajniekrk.darmowefora.pl (również o boksach)
pzdr
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
13 stycznia 2009 17:47
małaMi, w rzeszotarach podwyzka ( z tego co sie orientuje to jedni maja podwyzke do 550zl a drudzy 600zl)
z tego co widze to miejsc wolnych nie ma. z jednego duzego boksu wydzielili jeden mniejszy ale tam siano i sloma jest obecnie. najlepiej dzwonic i sie pytac
Solina- no własnie jak kiedys byłam u Was, to właściciel powiedział, że od nowego roku będą podwyżki i, ze Ci, którzy są codziennie i duzo korzystają ze swiatla/wody itp. będą płacic więcej.
"Bez-halowcy" wykorzystują okazję, żeby w końcu pojeździć, podóki trochę śniegu leży, a ci z halą stoją w kolejce, żeby na nią wjechać.


U nas na szczęście kolejek na halę nie ma (nie ma rekreacji). Maksymalna dotąd odnotowana liczba jeźdźców naraz to 4,a i wtedy miejsca jest dość:



Przeważnie ma się halę dla siebie albo jeździ w dwie osoby,tak że można swobodnie pracować. Aktualnie przyjeżdżają do nas udzielać treningów uj. Magda Jopek (na obu zdjęciach) i Katarzyna Małek (na pierwszym zdjęciu na koniu klientki).






Tak że zima naszym pensjonariuszom nie straszna 😉 zresztą tereny też są teraz bardzo urokliwe.


ushia   It's a kind o'magic
18 stycznia 2009 14:41
orion - jakiego Michała?
aktualnie moj nieodzalowany guru od kopyt polecil mi kogos o nazwisku Kisiel, niestety moj alzcheimer zjadl imie  🙄
ktos zna?
ma namiary?
bardzo prosze na PW...

u nas poza okazjonalnymi zamarznieciami poidel wszystko gra, konie sie w sniegu wypraly przeslicznie, tylko ja juz tesknie za zajeciami na odkrytej ujezdzalni bo na hali jest dla mnie za mala wilgotnosc powietrza i non-stop chrypie 😉
Andrzej Kisiel 😉
zajmuje się większością koni u nas w stajni. Zaraz poślę PW z tel.
ushia   It's a kind o'magic
18 stycznia 2009 17:32
Dziękuję! - zadałam dodatkowe pytania w PW zanim przeczytałam wątek. Przepraszam!  😡
[/quote]

Aktualnie przyjeżdżają do nas udzielać treningów uj. Magda Jopek (na obu zdjęciach) i Katarzyna Małek (na pierwszym zdjęciu na koniu klientki).

[/quote]


No to zazdroszę. Nie dość, że hala, to jeszcze treningi z Magdą. Często ją wspominamy jeszcze z Mustangowych czasów i zastanawialismy, co teraz robi. To jedna z najlepszych instruktorek, u której miałam przyjemność jeździć  🙂 I nie jestem jedyną osobą, która ma takie zdanie.
Zapraszam w takim razie w odwiedziny 🙂

Magda najczęściej jest u nas w środy i czwartki popołudniu
Na jakim, Waszym zdaniem, stoi poziom rekreacji w KKJK i Krakusie? Rozglądam się za czymś, co rzetelnie przygotuje do Srebra...
ushia   It's a kind o'magic
27 lutego 2009 21:43
w Swoszowicach mam wrazenie ze rekreacja jakas szczatkowa jest
KKJK mowie zdecydowanie nie
rozumiem ze skokow szukasz?
Do Stajni Bodzanów zawitała w czwartek TVP Kraków,a krótka relacja z pobytu będzie zaprezentowana w dzisiejszej(sobotniej) Kronice Krakowskiej o godzinie 18  (28luty).

Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
28 lutego 2009 08:05
Stary Młyn zmienia właściciela. Szykują się duże zmiany - na lepsze 😉
Do Stajni Bodzanów zawitała w czwartek TVP Kraków,a krótka relacja z pobytu będzie zaprezentowana w dzisiejszej(sobotniej) Kronice Krakowskiej o godzinie 18  (28luty).

Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia🙂


Debiut telewizyjny naszych koni  🏇 został przełożony na jutro (1 marca) o tej samej porze, czyli 18.00.
Met   moje spore
28 lutego 2009 18:03
czy ktos wie, co sie dzieje w stajni kolo zielonek?
Pursat 🤔trzałka: akto bedzie nowym wlascicielem?jesli to nie tajemnica?
czy ktos wie, co sie dzieje w stajni kolo zielonek?

?
Bibice, Korzkiew?
Tzn prywaciarz z bibic, Korzkiew - Botoja, Harmenia?
A ja aktualnie nie jeżdżę, ostatnio się stajnie wykruszyły w mojej okolicy  🙁.
Stajnia ( a może właściwie stadnina) zmieniła osobę zajmującą się stajnią jak i instruktorkę, a szkoda bo przy tamtej wreszcie zaczęłam się coś uczyć po kilku latach tułania się w marnych stajniach... A cena niestety powala z nóg, do pewnego czasu opłacało mi się płacić tyle za jazdę ( do czasu zmiany instr. ) ale teraz..
Nie wiem czy jest sens tuptusiania za 50 zł/ h.  🙄
A ostatnio na jazdę dla przyjemności nie mam ochoty, ogólnie nie lubię stać w miejscu, a przyjemność jest wtedy kiedy mogę się rozwinąć, choć troszkę.

Mieszkam w okolicach Olkusza i w sumie nie wiem gdzie mogłabym dojeżdżać, chciałabym uczyć się w kierunku ujeżdzenia- choć to może za dużo powiedziane... Napisze inaczej- nie chce skakać  😉
I raczej godzinne dojazdy w grę nie wchodzą bo rodzinka protestuje..
Met   moje spore
28 lutego 2009 20:03
"Stadnina znajduje się administracyjnie - Giebułtów gmina Wielka Wieś ,ale praktycznie są to Trojanowice. Lokalizacja -skrzyżowanie dróg : Trojanowice/Januszowice/Giebułtów droga na Skałe 2 km za Zielonkami.
Jesteśmy sąsiadami Botoji i trochę dalszymi sąsiadami Hamerni "

o to chodzi. dostalam zgloszenie, ze jest zle, ale moze to zwykla zlosliwosc sasiadow?
bywa ktos tam?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się