Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Facimiech z tego co kojarzę ok 1200 - 1300 zł, u Szarych nie wiem.
Krakowianie drodzy! Czy jest może tu jakaś dobra dusza, która chciałaby i mogła wspomóc finansowo zbiórkę pieniędzy na wykup polsadowskich koni? Działamy, udaje się sprawę pchać do przodu, ale przyda się każde wsparcie i liczy się każdy grosz! Może ktoś chce się przyłączyć?  :kwiatek:
Zrób zbiórkę na pomagam.pl - będzie można na fb udostępniać itp i dotrzeć do większej ilości osób
Krakusy kochane, po kilkuletniej przerwie wróciłam do jeździectwa i prawdopodobnie zatrzymam się na dłużej w zabierzowskim Santosie. Czy osoby, które stoją tam z koniem mogłyby podzielić się opinią o tym miejscu? Jak oceniacie warunki, infrastrukturę, opiekę nad koniem? Może ktoś miałby ochotę na wspólną jazdę albo stajenne pogawędki? Zazwyczaj przyjeżdżam tam sama i nie mam do kogo gęby otworzyć, a ileż można gadać do konia  😉 W każdym razie towarzystwo i nowe znajomości mile widziane 😉

Poza tym czy możecie polecić instruktora, który dojechałby do Zabierzowa na trening? Osoby prowadzące jazdy w Santosie jakoś nie przypadły mi do gustu. Potrzebuję osoby, która popracowałaby ze mną nad dosiadem, poprawiłaby wszystkie błędy, których pewnie robię mnóstwo przez te samotne jazdy, fajnie byłoby również nauczyć się wreszcie skakać, skoro po raz pierwszy mam stajnię z przeszkodami i konia, który odrywa się od ziemi  🤣 W sumie nie wymagam nawet papierów instruktorskich, potrzebuję po prostu kogoś, kto poświęci mi trochę czasu, podzieli się ze mną wiedzą i czegoś mnie nauczy 😉
Magda Jopek  http://tnij.at/201387
A ja w sumie chętnie bym się przejechała kiedyś. Ogólnie jestem w fazie "szukania czegoś dla mnie", a, że tak spytam, jak to jest? W sensie, jak się nie posiada własnego konia, jest możliwość wypożyczenia z instruktorem z zewnątrz? Fakt faktem jest tam też dużo koni do dzierżawy z tego co widziałam, ale obecnie mało kto da komuś konia pod opiekę osobie niepełnoletniej 🙂
Mam do dzierżawy pokaźną stawkę koni

[CIACH] - od elaboratów są ogłoszenia! I nie wrzucaj ogromnych zdjęć.
W Santosie jest instruktorka, która prowadzi jazdy na swoich prywatnych koniach, wpisz na fb 'Jazda konna u Ani" - dużo osób ją poleca. Mnie jej treningi jakoś nie przypadły do gustu ale wyrocznią nie jestem, może po prostu szukam czegoś innego niż "kłus, zmiana kierunku, nie pochylaj się do przodu".
Myślę że w przypadku dzierżawy wiek nie jest aż tak znaczący, po prostu za wszystko będą odpowiadali Twoi rodzice 😉 Nie wiem co konkretnie Cię interesuje ale wiem o bardzo fajnym hucułku do współdzierżawy, mogę z całego serca polecić 😉
(...) ale obecnie mało kto da komuś konia pod opiekę osobie niepełnoletniej 🙂


W Facimiechu jest możliwość dzierżawy konia przez osoby niepełnoletnie - pod warunkiem jazdy z instruktorem (lub w jego obecności)
agull   Dążąc do celu
15 listopada 2017 10:58
W zeszłą sobotę byłam w stajni w Facimiechu - przyznać się, czyja to stajnia?  😉
W zeszłą sobotę byłam w stajni w Facimiechu - przyznać się, czyja to stajnia?  😉

nasza 🙂
agull   Dążąc do celu
15 listopada 2017 11:43
Byłam po przyczepę ale halę zdążyłam pooglądać  😍  fajnie tam macie  :kwiatek:
Stoję w Santosie od końca lipca i powiem szczerze, ze póki co nie marudzę. Opieka zdecydowanie mnie zadowala, przede wszystkim koń ma jedzenie, wodę, sprzątane i wychodzi na padok w derkach. Jedyne do czego przyczepiają się wszyscy to tłum na hali. Tu się mogę zgodzić, bo po ostatnim weekendowym treningu gdzie towarzyszyło mi 8 innych koni, miałam prawie 4 czołówki z innymi. Niestety, ale raczej w większości miejsc tak będzie zimą, ze hale są pełne.
Annamaria1212, a ciasnota w stajni nie przeszkadza? Mnie trochę zmroziło jak weszłam obejrzeć, mój koń by się albo zabił o któryś słup, albo nie zmieścił w przejściu :P I jak z wychodzeniem na trawę, samemu trzeba wyprowadzać i sprowadzać?
Stoję w Santosie od końca lipca i powiem szczerze, ze póki co nie marudzę.

A ja marudziłam... Zależy kto czego szuka i jakie są jego priorytety.

[quote author=budyń link=topic=196.msg2730280#msg2730280 date=1510764157]
Annamaria1212, a ciasnota w stajni nie przeszkadza?
[/quote]
Ja po zmianie doszłam do wniosku, że mój koń to miał tam chyba klaustrofobie, a na pewno na hali.  😁
Moja stoi w stajni w której wcześniej stała rekreacja, wiec przejście jest dobre. Wiadomo warunki nie są idealne, dosyć małe boksy, tłok, na trawę trzeba puszaczac i sprowadzać samemu. Stajnia jak dla mnie Ok i cenowo i z dojazdem (niestety jeszcze muszę korzystać z MPK), tak na prawdę to w okolicy nie ma drugiej takiej stajni czyt. Hala, opieka i cena nie powyżej 1000 zł. Poza tym porównuje tez stajnie do tej z której wyjechałam czyli Botoji. No tam był dramat, wiec teraz staram się doceniać ze mój koń nie stoi w boksie nie sprzątanym 3 tygodnie, dostaje jedzenie i wodę, a na padok jest puszczany według moich zaleceń. Najbardziej ubolewam nad brakiem większych padokow, ale póki co radzimy sobie.
Wie ktoś jak ma się sprawa z końmi z Polsadu?
żaczkowa   gone with the wind
20 listopada 2017 07:57
MonioRek, ponoć wszystkie wykupione i mają domy
To super 🙂
Chyba jeszcze została Modra. Ale pewna nie jestem.
Czy stoi ktoś może z koniem w Minodze? 🙂
Ja się przymierzałam 2 lata temu ale zdecydowałam na Sobiesenki.
W Minodze Prawdzic? Osobiście nie stoję, ale cztery moje znajome tak, więc zawszę mogę o coś zapytać 😉 sama czasami bywam, super stajnia no tylko kawałek od Krakowa jednak jest
Grzecznościowo informuję (mam nadzieję, że nie zostanę przegoniona za ogłoszenie, a w tym wątku, bo najwięcej zainteresowanych), że z początkiem grudnia zwalnia się boks w kameralnym pensjonacie tuż pod Krakowem, bez hali, za to z padokami.
W razie pytań zapraszam na priv.  😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 listopada 2017 05:20
W temacie stajni. Pensjonat dla źrebnej klaczy? Na cały okres ciąży i wyźrebienia na pewno. Kto przyjumuje? Co polecacie?
Nie podoba mi się zbytnio wizja wywożenia jej daleko.
W temacie stajni. Pensjonat dla źrebnej klaczy? Na cały okres ciąży i wyźrebienia na pewno. Kto przyjumuje? Co polecacie?
Nie podoba mi się zbytnio wizja wywożenia jej daleko.


Poszukaj kogoś kto hoduje konie. Na czas wyźrebienia potrzebny jest większy boks
Może Paszkówka?
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 listopada 2017 10:05
Zaźrebianie jest w planach na przyszłość. Wolę dla tego się wcześniej rozeznać na spokojnie. Nic nie jest pewne. Dziękuję za odzew tu i na pv.
Kastorkowa, Laskonik ;-)
Kastorkowa, a ja juz myślałam ze bedziemy miec towarzystwo do pary!

Moja dziewczyna jedzie rodzic i wychowac mlodego (a moze mloda ??) do Paszkowki. Tak wiec jeśli ktos ma rozterke gdzie by tu rodzic to zapraszam do towarzystwa.
Mysle Dorcysia przyjmie dwie ciezarowy pod dach 🙂🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się